Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
Vírusirtó Topic 2019
Új hozzászólás Aktív témák
-
daimonion
senior tag
válasz Kékes525 #44198 üzenetére
Ez amúgy a böngésző stabilitását és biztonságát is veszélyezteti, .
Ez ugyanúgy igaz a kiegészítőkre .De az ellenkezőjére is több jó példa van
Comodo dragon ami chromium alapú és sok jó biztonsági szolgáltatás van benne és nem veszélyezteti a stabilitását sem.
De ott az MS Edge amely egy igen biztonságos böngésző és csak az adblock hiányzott belőle Azt ha azt a szutyok flasht nem kell használni 60 mbyte nál több erőforrást nem is használ. -
netpeti98
addikt
válasz Kékes525 #44198 üzenetére
Ajánlom a uMatrix-ot. A uBlock készítőjének másik kiegészítője, szintén nyílt forráskódú. Gyakorlatilag a uBlock és NoScript egyesítése (kicsit sarkítva).
Nagyon testre szabható, de kicsit tanulni kell a használatát, és telepítés után átnézni a beállításait. Például az automatikus cookie törlés kikapcsolása, ha nem szeretnéd, stb. Alapból kevés listával jön, de könnyen hozzátartozók külső szűrők is
Viszont utána kiváltja az összes hasonló kiegészítőt (uBlock, Ghostery, NoScript, stb). Ráadásul a uBlockhoz hasonlóan ez is előforrásbarát, főleg ha kivált 2-3 különálló kiegészítőt.[ Szerkesztve ]
-
Kékes525
félisten
válasz daimonion #44197 üzenetére
"Szerintem meg pont az nem az életszerű, hogy mondjuk telepítek egy böngészőt akkor még kutyafarka kismillió egyéb vicket vackot fel kell telepíteni"
Nem, mert a modern böngészők lényege a modulszerű építkezés. Mindenki ízlése és szükséglete alapján építi föl. Nincs telezsúfolva mindenféle, az adott felhasználónak fölösleges dologgal. Ez amúgy a böngésző stabilitását és biztonságát is veszélyezteti, mert minél több funkciót tartalmaz, annál nehezebb hiba nélkül megírni."ráadásul ha valamelyik kieg rosszul van megírva könnyen sebezhetővé válhatsz és arról a sokat emlegetett esetről nem is beszélve amikor valamelyik adblock felzabálta a memóriát, mert rosszul volt optimalizálva."
Ugyanez a fő programra is elmondható. Viszont a fő program esetében megkel várni a hibajavítást, addig a kiegészítőt azonnal le lehet cserélni egy másikra.Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
daimonion
senior tag
válasz Kékes525 #44196 üzenetére
Szerintem meg pont az nem az életszerű, hogy mondjuk telepítek egy böngészőt akkor még kutyafarka kismillió egyéb vicket vackot fel kell telepíteni ahhoz, hogy védve légy.nem az lenne az ideális, hogy egy böngésző tudja azokat a dolgokat az általad felsoroltak nélkül ? ráadásul ha valamelyik kieg rosszul van megírva könnyen sebezhetővé válhatsz és arról a sokat emlegetett esetről nem is beszélve amikor valamelyik adblock felzabálta a memóriát, mert rosszul volt optimalizálva.
Az Edge az idő múlásával egyre jobb lesz ha még most sem tud olyan "alapvető" dolgokat mint könyvjelzők exportálása. -
Kékes525
félisten
válasz daimonion #44192 üzenetére
A vizsgálat nem életszerű. A Firefox-ot legtöbben biztonsági kiegészítőkkel használják (NoScript, uBlock Origin, Ghostery, stb.). Különösen azok, akik nagyon sokat szörföznek. Ezek sok minden lekapcsolnak. Ez a Google-ra is igaz, Az Edge-t nem ismerem.
Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
tknof1871
őstag
Üdv! Most jelent meg egy fájl az asztalon. Nem tudom hogy kerül oda. Kínai írásjelekből áll a neve (娻䚧㚒竎鎴㞰輐漱댨ň), 367 KB, típusa fájl. virustotal.com szerint nem fertőzött. Valami már megfertőzte a gépet?
Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió
-
xrvman
őstag
Köszi szépen a válaszokat!
Olvasgatom a hszeket, és látom NASba is bejutott.
Gondolom, ha pl intézővel a hálózatok alatt be tudok menni a NAS fájljai közé, akkor a thor is bejut oda. Tehát hiába van ott a mentés. Jól sejtem?
NASba felhasználóként belépni? Vagy a belépési jelszó nem számít?
Miként lehetne védekezni ellene? -
blattida
nagyúr
Igen, teljesen igazad van, nem tudom, miért írtam, hogy a locky nem gányolja szét a tömörített fájlokat...
Munka közben írtam, bár nem egészen ezt akartam.
A thor variáns meg amúgy is alaposabb munkát végez, hiszen jóval többféle fájlt titkosít, mint a korábbi változatok.xrvman
Tehát javítom magam, a thor nem kíméli a tömörítvényeket sem, mondhatni mindent titkosít.Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
-
daimonion
senior tag
Miért ? Kifejtenéd Bővebben ?
MÁS
Melyik böngésző a legbiztonságosabb?
Szerző: Kristóf Csaba | Utolsó módosítás: 2016.11.16.
Biztonsági kutatók arra voltak kíváncsiak, hogy melyik az a webböngésző, amely a legtöbb kártékony weboldalt, illetve fájlt képes felismerni. Meglepetés eredmény született.Az NSS Labs számos biztonsági tesztet végez. A legutóbbi vizsgálatai során három webböngészőt vett górcső alá: a szakemberek a Microsoft Edge, a Google Chrome és a Mozilla Firefox alkalmazásokat nyúzták két héten keresztül.
Természetesen a böngészőbiztonság számos tényező függvénye, kezdve a beépített védelmi technológiáktól egészen a sérülékenységekig bezárólag. Ezúttal az előbbi szempont került középpontba, ugyanis a kutatók az említett alkalmazások felhasználók megtévesztésére alkalmas kártékony programok elleni védelmi képességeit, valamint az adathalász (phishing) weboldalak elleni teljesítményét elemezték.
Az úgynevezett social engineering technikákat is alkalmazó (SEM) kártékony programok azért is érdemelnek különös figyelmet, mert egyes felmérések szerint az internetezők egyharmada bedől a trükkjeiknek. Hasonlóan problémás a helyzet az adathalászattal is, amely szintén folyamatosan fejlődik, és egyre megtévesztőbb és kifinomultabb technikák révén ostromolja a felhasználók adatait.
A kedvezőtlen trendeket korábban nemcsak a biztonsági cégek ismerték fel, hanem egyebek mellett a webböngészők fejlesztői is. Ennek köszönhetően e szoftverekbe rendszeresen kerültek be védelmi megoldások, amelyek célja az volt, hogy meggátolják az ismert adathalász weboldalak megjelenítését, illetve a kártékony fájlok letöltését. E küzdelem egyik éllovasa kétségtelenül a Google, amely a Safe Browsing technológiáját integrálta a Chrome-ba, majd a Mozilla is elkezdett építeni e védelemre. Eközben a Microsoft a saját útját járta, a jelek szerint nem is sikertelenül. A Microsoft esetében elsősorban a SmartScreen URL-szűrés és az App Rep (Application Reputation) technológia került előtérbe.
Az NSS Labs vizsgálata azt mutatja, hogy a SEM károkozók elleni védelemben a Microsoft Edge viszi a prímet. Átlagosan 99 százalékos detektálási arányt ért el, míg a Chrome 85,8 százalékon, a Firefox pedig 78,3 százalékon ragadt. Érdekes megemlíteni, hogy az Edge esetében átlagosan 10 percre volt szükség egy-egy új malware felismeréséhez, míg ugyanez az idő a Chrome futtatásakor több mint 2 órára, a Firefox esetében pedig több mint 3 órára adódott. Tehát az Edge nem kizárólag a felismerési arányt tekintve nyerte a tesztet, hanem a gyorsaság szempontjából is.
Az adathalász célokat szolgáló weboldalak elleni védelmek tesztelése során szintén az Edge került ki győztesen. A Microsoft alkalmazásának felismerési aránya 91,4 százalékra adódott, míg a Chrome 82,4 százalékot, a Firefox pedig 81,4 százalékot ért el. A vizsgálatok azt mutatták, hogy az Edge számára átlagosan 24 percre volt szükség ahhoz, hogy detektáljon egy új adathalász oldalt. Ez az érték a Firefox esetében 61,2 percre, míg a Chrome futtatásakor 84,6 percre adódott.
A vizsgálatok ugyan meglehetősen sok tesztesettel dolgoztak, de mégiscsak laboratóriumi körülmények között. Ha pedig azt nézzük, hogy a legjobban teljesítő szoftver 100-ból 8 káros weboldalt nem ismert fel, akkor az derül ki, hogy a legkorszerűbb böngészőkben lévő védelmi technológiákban sem szabad vakon megbízni, még akkor sem, ha azok valóban sokat segíthetnek. Továbbra is szükség van a biztonságtudatos internetezésre és a naprakész vírusvédelemre. A böngészők védelmi szolgáltatásaira pedig úgy érdemes tekinteni, mint fontos, kiegészítő biztonsági eszközökre.
Az NSS Labs a teszteket Windows 10 Enterprise (1607) operációs rendszer alatt végezte el szeptember 26. és október 9. között az alábbi szoftververziók bevonásával:
Google Chrome 53.0.2785,
Microsoft Edge 38.14393.0.0
Mozilla Firefox 48.0.2 -
robi0
csendes tag
válasz xrvman #44181 üzenetére
Nem "bontja meg", hanem titkosítja az egészet ahogy bármilyen fájlt, ha az adott fájl kiterjesztése benne van a listájában.
(#44185) blattida:
Ez már elég rég nincs így.
Ha már Locky-ról volt szó, akkor itt van az ide tartozó rész: ".ARC, .PAQ, .tar.bz2, .tkb, .bak, .tar, .tgz, .gz, .7z, .rar, .zip".[ Szerkesztve ]
-
ƵøŁĭ
veterán
Ők még úgysem szerepeltek itt .
[ Szerkesztve ]
(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง
-
daimonion
senior tag
Egy év után frissűlt a Win Patrol
What's new in V34.11.2016.17 (posted November 17, 2016)
Added new feature File Size Monitor
Fixed issues in File Type Association, making it compatible with all Windows operating systems from XP SP3 through the latest Windows 10.Plusz most akciósan lehet vásárolni Lifetime licenszeket vagy ha nem kell akkor egy éves liszenszeket.[link]
-
Pityu.
nagyúr
De tudja a Kaspersky Lab,gondolom ők is gyártanak majd egy pár vírust [link]
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
xrvman
őstag
Sziasztok!
A Locky vírus / .thor kiterjesztést létrehozó vírusok a zipet is meg tudják bontani? Azt is átnevezik?
-
szalai56
senior tag
Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem. A NSA320S nas kapott minden könyvtárba egy Photo.scr nevű állómányt. Tegnap mindet kitöröltem, ma megint pár könyvtárban ott volt. A gépem elvben védett (AVAST, Malwarebytes most fut, tegnap is lefuttattam, Win10 saját tűzfal) Mit tudok tenni ellene.
KösziAmiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/
-
Kékes525
félisten
válasz Pityu. #44172 üzenetére
Ez inkább a programkörnyezettől függ. Én is sokszor leszedtem már még a sajátjával is és jó volt. A mostani Windows installációm nem tetszik neki. Más apróságokon is látom, hogy valami difi van. Például a Netbank- és tranzakcióvédelem-nél nem jelenik meg a biztonsági böngésző logója a címsor jobb oldalán. Múltkor ezt a telepítés javításával időlegesen korrigálnom tudtam, most azonban a javítás elrontotta a telepítést. Újra fel kellett tennem. A régebbi installációhoz képest annyi a különbség, hogy most a WAR is fel van téve.
[ Szerkesztve ]
Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
Dévacsen
senior tag
Legyetek óvatosak...[link]
ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ
-
blattida
nagyúr
A cis 10 és a 8 eredménye nem meglepő, mert az előbbi auto sandbox beállításai kicsit mások (ezt meg is említik a tesztleírásban), az utóbbi meg a teszteléskor még nem rendelkezett az újabb beazonosítókkal (recogniser), amikkel a ccav már igen.
Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||
-
ƵøŁĭ
veterán
válasz Kékes525 #44165 üzenetére
Általános fertőzés esetén:
-PUP,Browser Hijack stb -> AdwCleaner ,Malwarebytes
-Közepes fertőzés esetén:
- MBAM,EMK,HitmanPro
-Nehezen eltávolítható kártevő esetén:
- Dr.Web Cure It , Norton Power Easer
-Végső megoldás:
-Rescue DiskFelsorolt termékekkel jobban jársz .
[ Szerkesztve ]
(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง
-
-
Kékes525
félisten
A Norton Security Scan-ról mi a véleményetek? Hol helyezkedik el a skálán? Rossz, közepes, jó, kiváló? Érdemes használni?
Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
Kékes525
félisten
Sajnos az ESET-hez nem mindig. Legalábbis legutóbb az ESET speciális uninstallját kellett használnom a Revo után. Persze lehet, hogy az volt a gond, hogy a Revoval nem csökkentett módban próbáltam leszedni.
[ Szerkesztve ]
Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
Gabesz87
veterán
AVG Internet Security-val van egy kis gondom. Több modulra pirossal azt írta, hogy nem védett, vagy nincs védelem. Kattintgattam a Javítás gombra, most az a helyzet, hogy a Számítógép modulra írja, hogy nincs védelem, a többi jó. Nem tudom, mitől lehet ez, mi történt így egyik napról a másikra. Viszont emlékezetem szerint volt már ilyen tavaly is egyszer, akkor a chat-es supportal beszéltem, de nem emlékszem már, hogy hogy oldódott meg. Azt tudom, hogy mailben küldtek akkor valami fájlt, hogy mi volt, már nem tudom. De lehet, hogy az sem segített, és újra kellett telepíteni. Esetleg van ötletetek? Vagy álljak neki újra feltenni, hátha? Nekem a 2015-ös verzió van. Ugyanezzel a licensszel tudom használni a 2016-ot is? Vagy az csak a 15-höz jó, amihez vettem anno?
-
netpeti98
addikt
válasz freeknight #44155 üzenetére
AdwCleaner
-
freeknight
őstag
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e, de hátha.
Ismerősöm gépére ráment valami vírus/malware, ami chrome böngészőben kattintásokra random megnyit új hirdetésoldalakat. Természetesen a gépen csak az alap windows defender van rajta.
Megszabadulni sehogy sem tudok tőle. Ráeresztettem egy hitman pro-t, illetve egy free avastot, ki is irtottak pár szemetet, de a probléma nem szűnt meg. Win reinstallon kívül mit tudok tenni, milyen free programot vethetnék be ellene? -
Pityu.
nagyúr
válasz csaba1203 #44149 üzenetére
Tegnap az volt fent,csak töröltem kíváncsiságból mert a firefoxot valami nagyon nyögve nyelőssé tette de úgy nézet ki nem sok köze hozzá,de ma meg egy csomó lappal nem nyögve nyelősködik,most már nem értem tényleg a dolgokat.
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
Pityu.
nagyúr
Utóbbi időben eddig használtam Emsisoft anti-malewarét ,Eset nod32 őt nem rosszak de pl ezek közzül valamelyik van olyan jó vagy nem lassítja jobban a gépet mint ezek pl kaspersky,g-data,F-secure?
Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.
-
SP4C3
veterán
válasz dm1970 #44146 üzenetére
S#!TWARE megbújhat :
1.) Startup folder
C:\Users\All Users\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp
+minden további felhasználó "személyes" startupja, például:
C:\Users\SP4C3 {JÚZERNÉM}\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup
2.) Registry
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Userinit][HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows]3.) Scheduled task - microfos is szereti ide rejtegetni
Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools \Task Scheduler
%windir%\system32\taskschd.msc /s
RUN-CMD: Taskschd.msc
4.) Service
Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools \Services
Computer Management\Services and Applications\ServicesRUN-CMD: Services.msc
Így fejből ennyi.
Ja és a "Services" állománynak van még registry elérése is:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\]Ha eszembe jut még valami, akkor szólok!
[ Szerkesztve ]
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
netpeti98
addikt
A parancssorból is irányítható.
Szerintem feladatütemezővel összehozható, hogy naponta többször frissítsen.Elvileg erre a parancsra van szükséged:
"%ProgramFiles%\Windows Defender\MpCmdRun.exe" -SignatureUpdate
[ Szerkesztve ]
-
dm1970
aktív tag
Üdv!
Sikerült beszednem a gépen valami csodát. Az indításkor automatikusan elindul az iexplorer és egy h8.ijquery11,com oldal majd egy valamilyen.hu honlap nyílik meg, s mail.ru utalásokat, keresőt találtam. Autrunban, msconfigman nem látni semmit, ezeket a .ru cuccokat sikerült eltüntetni, többek között e regedittel, de az indulásnál mindig előjön az ie indulása, ha nem kapcsolom ki a gépet, akkor nem jelentkezik többet.
Tudnátok segíteni, hogy merre induljak (w7)? Ami még fokozza a gondot, hogy nincs rendszergazda jogom.K dm
[ Szerkesztve ]
-
ƵøŁĭ
veterán
válasz daimonion #44138 üzenetére
Pandora még mindig rengeteg téves riasztást generál . Szokásaidat "ismerve" számodra szükségtelen .Jobban jársz ha ezt az összeget beinvesztálod egy komplett csomagra ha szükségszerű . Számomra csalódás lett a termék ,nem érzem az innovációt és nem sorolom tovább. Én nem engednék ilyen stratégiát alkalmazni ..
[ Szerkesztve ]
(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง
-
ƵøŁĭ
veterán
(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง
-
Pano
addikt
Valamelyikőtök tudja, hogy a Windows Defender frissítési gyakoriságát miként lehet szűkebbre venni, mint napi 1 update, Win 10 alatt?
A régi megoldások: registry tweak, feladatütemező nem müxenek már. Google-ba meg csak ezekt találom mindig.Körülbelül 36-ot?!
-
Vardar
tag
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Microsoft Kártevő Eltávolító Eszköz legújabb, 4.2-es verziója fog-e futni Windows XP-n? Van valaki aki próbálta már? Én igyekeztem a neten keresgélni olyan korábbi verzióját a programnak, de nem igazán találtam, minden letöltési link a Microsoft letöltőközpontjára mutatott, ahol pedig csak a legújabb verziót tudom leszedni.
-
dqdb
nagyúr
válasz GEPESZ66 #44131 üzenetére
Jól tudod.
Csak nem képes interaktív működésre, kizárólag előre definiált szabályok mentén üzemel (amelyek alapértelmezetten kifelé szinte mindent engednek). Ha neked kell az interaktív működés, akkor
1. felteszed a TinyWallt, ami egy olyan réteg a Windows tűzfal felett, amitől képes lesz interaktív működésre
2. olyan vírusirtót használsz, aminek ugyan nincsen saját tűzfala, de megvalósítja ugyanazt, mint a TinyWall (ilyen például az F-Secure IS)
3. olyan vírusirtót használsz, amelyiknek van saját tűzfala (KIS, EIS, Avast IS)
4. külön tűzfalat használsz (CFW, Spyshelter)tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
SP4C3
veterán
válasz fogtunder #44132 üzenetére
Sajna csak a sajátját (avast-ét) tudom ajánlani, de az meg nem ingyenes megoldás. :/
GEPESZ66 - Rosszul tudod, ms sz@rságait nem szűri, és egy raklap idétlenség alapból hozzá van adva a kivételekhez.
MS, amint épp mászkálna a hálózaton (és ebből vagy 10 darab automatikusan menne és csinálna valamit, ami persze csak redmondnak jó ):
Közben fogtam mégegyet:
https / msnbot-65-55-252-43.search.msn.com - biztosan én akartam erre a címre menni
[ Szerkesztve ]
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
SP4C3
veterán
válasz fogtunder #44129 üzenetére
Free verziójának is van egy rakás fícsöre:
Ami viszont nincs neki az a tűzfal, microfos tűzfalát meg felejtsd el, az csak befelé tud szűrni, azt is akkor mikor pont nem kellene.
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
fogtunder
nagyúr
sziasztok,
SSD csere miatt a napokban újra fogom húzni a WIN 10-et (sajnos egy már többször klónozott telepítést frissítettem, és szeretnék egy tiszta, nem legacy telepítést csinálni) és arra gondoltam, hogy talán felpakolnék valami extra védelmet is. az utóbbi pár évben az alapértelmezett Bitdefender + Windows firewall kombó és a józan paraszt ész kombinációja megóvott mindenféle fertőzéstől, nem látogatok veszélyes weblapokat, nem nyitok meg kétes e-maileket, nem warezolok. a gépen csak eldobható adatok vannak, a többit a NAS-on tárolom, van róluk offsite biztonsági mentés is.
alapvetően ingyenes megoldások érdekelnének, a konfigom az adatlapon van, nem gyenge, de azért ne fogják nagyon. régebben használtam AVAST-ot, tudom, hogy relatív, de van-e valami jobb alternatíva? tűzfalra kérnék még javaslatot, illetve ezek az online banking modulok érnek valamit? kb. havi 4-5 utalást intézek netbankon keresztül.
I hate morning people. And mornings. And People.
-
Kékes525
félisten
Szia!
Végül is töröltem a winpatrol-winprivacy párost. A winantiransom természetesen maradt. Én nem látok annyi plusz szolgáltatásokat ezekben, amennyi megérné őket tovább futtatni. Az okokat már írtam. Amúgy nálam gond nélkül futottak.
A winantiransom-al kapcsolatban azt kérdezném, hogy a registry-t véded e? Szerinted ott mit érdemes védeni? Esetleg milyen hátrányok, nehézségek, nem várt következmények léphetnek fel, ha valamit védeni próbálok?
[ Szerkesztve ]
Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
salaud
aktív tag
válasz tpeter77 #44125 üzenetére
Ha elmondod minek, tudok. Én cirka 2000 óta linuxozom, elsődleges operációs rendszerem pedig 2005 óta gnu/linux. Ez alatt a cirka 15 év alatt saját, illetve saját üzemeltetésű gépen nem találkoztam vírussal, malaware-el, trójaival, egyéb rosszindulatú programmal. Ha felteszel egy linux disztribuciót és csak csomagkezelővel, aláírt forrásból telepítesz szoftvert, 99% hogy nem teszel szert semmi olyan csúnyaságra, ami windows-on esélyes.
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!
-
tpeter77
addikt
válasz Joker88 #44122 üzenetére
szia
Nemrég tértek át az új verzióra, ha tudod tedd fel a régebbi 10-es verziót.
Amíg teszteltem, azt vettem észre, hogy a 12-es mégjobban lassítja bootolást, mint a 10-es, pedig abszolút értelemben nálam az volt a legtovább bootoló vírusvédelem...
Persze miután felállt a rendszer, használat közben nehezen venni észre a jelenlétét,mert alig lassítja a gépet.
Tud magyarul, megbízható program, csak az elindítás lehetne gyorsabb!Az új verzió telepítése macerásabb, mint a régié. A régi csak fals riasztást dobott (hiányzik egy win update pedig fent volt), ezen átlépve a program kíválóan működött.
Az újra annyira nem emlékszek, csak 1x volt fenn a gépen. Aki ezt használja, csak jókat írt róla, de a telepítése ennek is nehézkes volt. -
zolee0307
őstag
válasz Joker88 #44120 üzenetére
Én használom, meg vagyok vele elégedve. Tud magyarul, a menüje is átlátható, a beállítása is könnyű, nem kérdez sokat, eddig nem volt problémám vele. Lekopogom még nem kaptam be semmilyen kártevőt mellette, eddig két alkalommal fogott vírust. A gépet nekem nem terheli. Árban is jó, ebayen 1-2 k.-ért van kulcs.
[ Szerkesztve ]
///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\
-
Joker88
őstag
Emsisoft Internet Security-t használ valaki ?
csakhogy mire számítsak,ha felrakom a trial verziót..In loving memory of Garrett Lockhart
-
AtHoS
nagyúr
válasz daimonion #44117 üzenetére
Nálam egyelőre csak az Antiransom fut ebből a hármasból. Ha a Winprivacy megfelelően végzi a tűzfalas feladatokat, akkor nem kell mellé más és ugyanez áll a Scotty-ra is, de Winprivacy-t egyáltalán nem használtam, míg Scotty-t XP-s gépen használtam 1-2 éve, de ott nem volt vele gondom.
Én hozzá voltam szokva, hogy az OSS mindig kérdezett, ha valami olyan módon akart kimenni netre, amire még nem volt precedens és akkor is kérdezett, ha más alkalmazáshoz akart hozzáférni (pl. egy uninstall során meg akarja nyitni a leszedett program weboldalát böngészővel, akkor kérdezett az OSS és engedélyezni kellett a hozzáférést a böngészőhöz)
Lehet túlságosan hozzászoktam az ilyen jellegű személyes felügyelethez, mert Webroot-ban is van lehetőség lekapcsolni netes hozzáférést, de webroot eddig soha nem kérdezett előbbi esetekben, szóval be kell nézni az aktív kapcsolatokhoz és átnézni az aktuális listát.
read-only mode on the forum
-
Kékes525
félisten
válasz daimonion #44117 üzenetére
+ AtHoS (#44110):
Eddig negatív tapasztalataim vannak ezekkel, mert szerintem igazán semmi lényegeset nem nyújtanak. A rendszer összetevők monitorozást már eddig is csináltam, legfeljebb nem automatikus módon, Az programoknak a netre való kijutása pedig az ESET interaktív módjával ugyanúgy szabályozható, kézben tartható.
[ Szerkesztve ]
Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
daimonion
senior tag
Hosszabb távra winpatrol-winprivacy-winantiransom trió és/vagy melléjük a spyshelter firewall van kilátásba helyezve a webroot mellé kiegészítésnek
A win privacy -re kíváncsi lennék mert Nálam az Én konfigurációmon AMD A6 6400 K APU 8 Giga ram 1600 Mhz-es egyszerűen "kifagy" .Annyi lenne a kérdésem, hogy Nálad hogyan müködik.
egyébként a Winprivacy lenne hivatott a hármas közül a tüzfal feladatokat ellátni, mert az ellenörzi, hogy mi menjen ki a netre és mi nem.A Hips a scotty míg a ransomware-ek ellen meg Duke. Az lenne a kérdésem, hogy ezek után még kell eg tűzfal és még egy valósidejű Hips ? Vagy elég ez a hármas ? -
salaud
aktív tag
válasz tpeter77 #44107 üzenetére
Bitdefender for linux: 75/15 fájl maradt. Hozzátenném, a Bitdefender linux változatát feltelepíteni nem egyszerű, hiába egy Bitdefender.xxxx.deb.run, és elvileg futási jog után simán kéne mennie, nem tudod elfogadni a licence-t, hibás az installscript. Temp mappából kellett kimásolni a két .deb csomagot és telepíteni. A definició frissítés első alkalommal laza 20 perc volt. Természetesen ez nem rezidens víruskergető, csak scannelésre jó, hogy ne küldjön az ember vírusos file-t a windows-os kapcsolatoknak véletlen.
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!
-
-
Kékes525
félisten
OK! Látom te ismered ezeket a házőrzőket.
(#44113) Pano + (#44111) LiLxWaYnEx: Csak próba a részemről...A freeware van feltéve, ami figyelmeztet, de nem blokkol.
Pillanatnyilag annyi, hogy nem tapasztalok lassulást.
[ Szerkesztve ]
Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
Kékes525
félisten
Telepítettem Scotty-t és Duke-t. Kíváncsi vagyok, hogy védenek.
Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.
-
flash-
veterán
avirának az e-mail védelmét kijavították már?
sokáig avirát használtam, de az e-mail védelme megfogta a levelezést, ezért le kellett cserélnem avast-ra..
érdeklődnék hogy még mindig ilyen az avira? vagy most melyik free-t ajánljátok amelyiknek email, rezidens,és webvédelme is van?
-
riki
senior tag
Köszi,az Ad adware linket.A 11-el voltak problémáim ,de ez a 12-es remek lett ,mind az alap ,mind a total verzió problémamentes.Telepítés után két indítás kell nekik,hogy tökéletesen végezze a dolgát,de utána még a totál is észrevehetetlen.Nem gondoltam,hogy ekkorát dobnak.Simán felveszi a versenyt a többiekkel. /Jó nem a Kis-el,de az Avg,Avast,stb.igen./
-
ƵøŁĭ
veterán
Elérhető.
(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง
-
ƵøŁĭ
veterán
16-ra hazaèrek Debrecenből ès összedobok egy csomagot .
(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง
Új hozzászólás Aktív témák
● TILOS a warez!
● Vírusos, vagy egyéb kártevőt tartalmazó linkek a topikban való elhelyezésére vonatkozó szabály:
Tilos a topikban bármilyen vírusos vagy lehetséges vírusos kártevő link elhelyezése.
Az ilyen linkek megosztása csak privátban, PH tagok számára osztható meg.
Ellenkező esetben a hozzászólás törölve lesz.
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- NORTON 360 for Mobile! 1 eszköz, 1 év! DOBOZOS, BONTATLAN!
- Adobe Creative Cloud - 2024. 04. 05 - 2025. 04. 05-ig
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest