Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- KAÜ/Ügyfélkapu – már elérhető a kétfaktoros hitelesítés
- Tényleg betilthatja a TP-Linket az USA
- Windows 11
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Proxmox VE
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Ásványbotrány: Kongó választ és bizonyítékot vár az Apple-től
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
-
IT café
A Linux Mint bemutatása
A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.
Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.
Új hozzászólás Aktív témák
-
csixy
addikt
Próbálj meg belépni kata helyett root néven és a megszokott jelszóval.
Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.
-
Padree.c2
tag
Sajnos nem, ha nem megfelelő a jelszó, akkor azt írja, "Invalid password, please try again".
Szóval biztosan nem a kiosztás a gond.
Ami furcsa, és eddig nem volt, az a bejelentkezési név mellett egy kis körben egy stilizált hegy, amit lenyitva választható Cinnamon (Alapértelmezett) és Cinnamon (Software Rendering). Persze eddig nem is így nézett ki a login panel, de hátha segít valamit.Sikerült elkapni fényképezővel a felugró szöveget "belépésnél" ami most pár másodpercig tartott.
De utána visszaugrott a bejelentkező panelre.[ Szerkesztve ]
Pp. ♠
-
Padree.c2
tag
Sziasztok, feleségemnek linux mint van a gépén, ami pár nappal ezelőttig tökéletesen működött, majd a bejelentkező panel cseréjével már nem fogadja el a felhasználóhoz tartozó jelszót, és sehogy nem enged belépni.
Amikor jó jelszót írok be, pár másodperces dolgozás imitálással visszatér ide, helytelen jelszó esetén kiírja, hogy helytelen.
Képet is csatolok az "új" bejelentkező panelről.
Kérlek, ha valaki látott már hasonlót, vagy van ötlete, hogy mi lehet a probléma, akkor az ne habozzon segíteni nekem.
Köszönöm előre is.[ Szerkesztve ]
Pp. ♠
-
nagyúr
A fenéket, miden OK volt itt, csak nem figyeltem a jelekre, most jöttem rá mit kellett volna csinálnom, miközben néztem ezt a Szaljut 7 c. orosz filmet.
Mivel mindenhol jó volt már a megjelenítés és a fontok is, csak egyetlen helyen nem, így azt kellett volna újratelepítenem. Már emlékszem is, hogy valami gond, akadás volt, amikor a témákat meg a kompozitort állítgattam és közben mentek a frissítések is. Olyan nincs, hogy jó a fontok megjelenítése, de ott meg mégsem.Ezeket a 3. party dolgokat egyszer összehasonlítottam, hogy mi az ami pluszban felkerül még, nem sok minden, ez nem okozhatta a gubancot. Meg kelett volna néznem, mi a neve a beállító programnak és azt újratelepítettem volna és nincs ez a szenvedés. Most is tökéletesen használható volt a rendszer, csak idegesített, hogy ott benn ragadtak ezek a nyomi betűk.
Kicsit túlzás azért még temetni az LTS verziókat, nem változott a véleményem erről. Igazad van, fejlődik az opensörcs, de nem feltétlenül kell mindenkinek rohanni vele. A biztonsági javításokat megkapom LTS-ben is ugyanúgy, ez a rengeteg új hardver és technológia meg egyrészt az én döntésem alapján kerül be a desktopomba, másrészt azért az LTS sem azt jelenti, hogy lemarad fényévekkel.
Keresgélem még ezt a fáljt, amiben rögzítettem a plusz dolgokat a 3. party bekapcsolása miatt anno, de abban nem lesz zárt driver. Egyszerűen minden jó volt, csak nem figyeltem, ebben az a rossz, hogy nem sokat tudok segíteni a többieknek, akiknek hasonló anomáliákkal indult a telepítés, ha a kötelező frissítéseket felrakják, megjavul minden. Annyit érdemes megjegyezni, hogy ilyen nagyobb frissítésekkor ne állítgassuk a rendszer konfigjait GUI-san se.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Frawly
veterán
válasz ubyegon2 #9192 üzenetére
Na, látod, ezért rosszak a bumm, minden fel van telepítve disztrók. Arch alatt nincs ilyen, hogy a telepítő felcsapat valami 3rd party kreténséget, azt sem tudod mi van fent, mi cseszi el a rendszert. Archnál te magad vagy a telepítő, csak az a csomag kerül fel, amit te teszel fel. Csomagonként telepítve tudod tesztelni, hogy mi kezdi el az anomáliát okozni. Szerintem nálad a 3rd party azt jelentette, hogy feltette a zárt drivert, most, hogy nincs bent a pipa, a nyílt amdgpu modesetting kerneldrivert használod, meg a Mesát, ha jól emlékszek, AMD-d van. Mielőtt újratelepítetted volna, a problémás rendszeren nyomhattál volna egy inxi -Gxxx kimenetet, össze tudtad volna hasonlítani az új telepítéssel.
A 17.02-es Mesa is elég régi már, Archon 17.3.7 van a tárolóban, és még ők is le vannak maradva, mert már kint van a 17.4-es, sőt, néhányan már a 18-as RC-ket tesztelgetik, olyan oldalakon, mint a Phoronix, mivel annak a megjelenése is nyakunkon van. Az opensource világa rohanó, egyre nagyobb ütemben fejlesztenek, KDE-t, Mesa-t, Waylandet, systemd-t, kernelt, drivereket, nem lehet ilyen környezetben bebetonozódni régi verziókba, mert megszopja a user. Ezt nem érti meg a sok debianos, meg LTS Laci, hogy én nem őket meg a disztrójukat akarom bántani, de amit csinálnak, az egyre kevésbé életképes. 10 éve még frankó volt, hogy feltette a rendszert, és nem nagyon kellett hozzányúljon, de ma már rakat hardver és új technológia jelenik meg, a biztonsági rések betömése is egyre gyakoribb, haladni kell.
-
nagyúr
válasz ubyegon2 #9191 üzenetére
Most már annyival rosszabb a helyzet, hogy újratelepítettem, reboot után jött a villódzós hiba, frissítettem óvatos módban, utána kernelfrissítést is engedtem, egyelőre mást nem, a mesa is maradt alap 17.02.
Minden tökéletesen működik. Halvány elképzelésem sincs, az első telepítésnél mi volt a gond, ugyanezeket rakta fel akkor is először. Illetve annyit változtattam, hogy telepítés elején kivettem a pipát a 3. party programok telepítése elől. Nem zárható ki, hogy valamit ez rakhatott fel. Amikor először filmlejátszásra kattintottam, csak az ahhoz szükséges csomagokat szedte le.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
Már csak egyetlen gond van, amit nem is értek, mert live alatt nincs gond ezzel a megjelenítéssel:
Ami az előző hsz-ben van, azzal meg képtelen vagyok bármit kezdeni, máshol már jók a fontok is.
Már minden elképzelhető téma és egyéb változtatást kipróbáltam, utoljára hagytam az infinality fontok állítgatását, az is hatástalan erre.
Live-ban FF alatt is egész jók a fontok:
Kompozitor alapból be van kapcsolva, nincs szétesés, fennakadás a megjelenítésnél. Filmlejátszással sincs semmi probléma.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
Nem értek én ehhez a wayland-hoz, de erős a gyanúm, hogy sok minden nincs ezen a Mint KDE-n fenn, ezekre pillantottam rá gyorsan, nem kéne ezeknek fenn lenni? Nem csak a kijelölt ablakban lévőkre gondolok.......
Ilyen furák a betűk és az óramutató:
A FF-ban viszont már egész jók a fontok.
Egyébként a KDE a bleeding edge-ről szól
Ugyehogy! Nem értem akkor miért erőlteti a nem rolling vonal.
Rájöttem, hogy csak lényeges nekem, ha egy futó filmet arrébb húzok, akkor opálosan átlásszon az alatta lévő ablak tartalma! Most ezt ráncigálom, hátha megnyekken, de nem akar.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
OK, de én csak a KDE-ről beszéltem most, ami nem a kis erőforrású gépekre való szerintem, azokra ott van a Mate, XFCE, ezek is teljes értékű jó asztali felületek, nem lehet szénné konfigolni, de gyenge gépnél nem is ez a cél.
Szóval érdemes sokaknak kipróbálni a Linuxot, a megfelelő DE-vel persze. :-) régi Toshibáról én is levettem hamar a KDE, Cinnamon párost és marad a Mate, XFCE felület.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9183 üzenetére
Annak akinek 4 GB RAM van a gépében megváltás lehet. Fél Giga a rendszernek aztán elindítod a böngészőt és annak jut 2 GB RAM és még marad zenét hallgatni vagy ki tudja mire.
Nekem most 3 Gigát eszik a rendszerem. Rengetegen vannak laptopról akiknek csak 4 GB van a gépükben vagy kevesebb. Winen pl nem értik mi a baj a gépükkel. Flash alapú játékokkal játszanak több lapon stb... soroljam? Ha tudná sok ember, hogy érdemes lenne kipróbálni a linuxot...[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
Ja, a következő lépés az lesz, hogy valami frissebb kerneles disztrót próbálok ki, már csak kíváncsiságból is, mert az én gépem technológiai színvonalához tökéletesen elég amúgy ez az elmaradott Cinnamon is. ezt lehet, hogy már említettem...
Ha ez a helyzet amúgy a Mint-nél, jobb is, ha hagyják elmenni, de gyanítom, hogy a Debian/Ubuntu vonalon is ezek miatt mostoha kicsit az élet KDE vonalon.
Ezek szerint a kompozitor birizgálása nem segített.
A kezdeti probléma az elmúlt viszont teljesen, ill. nem tejesen, de csak a terminal kiírt sorai között jelent meg vékony csíkokban az alatta lévő kép. Érdekes, de azért is, mert eddig ilyet nem csinált még egyik DE sem, KDE sem. Na, majd kiderül....addig elvagyok ezzel a technológiai kövülettel!
Az is lehet, hogy felrakom a 4.15-ös kernelt a Mint-re és az elérhető legfrissebb mesa-t. PPA persze.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Frawly
veterán
válasz ubyegon2 #9183 üzenetére
Mintéknél a KDE mostohagyerek, nem tudják lekövetni a KDE változásait, ezért a 18.3-as Mint az utolsó, amiből van egyáltalán KDE-s, utána nem lesz. Archon nekem teljesen jól ment a KDE. Vagy Manjaro KDE, vagy Kubuntu, vagy Neon.
Sajnálom, hogy nincs vele jó tapasztalatod. Pedig sokkal többet frissítik, technológiailag előrébb van, többet tud, mint a Cinmanó.
Ezek szerint a kompozitor birizgálása nem segített. Valószínű GPU driver baxakszik, próbálj meg frissebb kernelt, és frissebb Mesa-t feltenni.
-
nagyúr
&& (#9181) Bohus
Pont azt szűrtem le ebből a Mint KDE-s próbából is, amit papagájként hajtogatok, hogy nagyon hardverfüggő, hogy egy adott verziójú disztró egy adott DE-vel hogyan fut a hardvereden. Az utóbbi időben sokan panaszkodtak ugyanezen jelenségekre, amik nálam is előjöttek és lehet, hogy más, mondjuk épp rolling disztróval jól futna a KDE.
Visszamentem a Mint KDE-re és próbálkoztam sokáig, az addigi jelenségek elmúltak, viszont előjött más, amit itt szintén többen említettek, katasztrófálisan ocsmány széteső fontok. Az első boot után azzal még nem volt baj.
Maga a KDE sokaknak kedvence, akik már sok-sok órát beleöltek, hogy rájöjjenek az igazán idióta és értelmetlen szétszórt rendszerbeállítások módjaira. Aki viszont először fog neki.....például én elkezdtem fél órán keresztül állítgatni a kompozitor dolgait, rengeteg van tényleg, felül két rejtett opció ki-be kapcsolja azon funkciók elrejtését, ami az adott hardveren nem működik(állítólag). Ha ezzel megvan az ember és nem igazán jut sehová, akkor jóval lejjebb talál egy másik beállítási kategóriát, amiben viszont ott van egy egyszerű opció, a kompozitor ki-be kapcsolása. Mire ide eljutottam, közel egy óra telt el, pedig csak ezt szerettem volna, viszont jóval feljebb ott volt a kompozitor részletes beállígatása. Ha mondjuk épp ezen kategórián belül lett volna legfelül ez a kompozitor ki-be kapcsolási lehetősége.....no mindegy, biztosan van ennek is valami oka, hogy ennyire logikátlan módon és értelmetlenül van szétszórva ez az amúgy is rengeteg opció.
A Mesa-t nem kell próbálgatni, azt felteszi a KDE, mert a Wayland miatt modesetting kernel drivert használ minden kártyához, a hardveres gyorsításhoz meg Mesa-t. A Xorg-os driverrel nem tud mit kezdeni, mert már nem Xorg-on alapul, mint a Cinmanó.
Lehet, hogy ez az oka, hogy mondjuk sok harver Mint-en nem jól működik együtt a KDE-vel, a többi DE meg igen, mert azok még nem waylandra támaszkodnak. Nem tudom, de tény, hogy nem működik a KDE a Mint-tel, a többi DE meg igen. Mintesek meg dobják a KDE-t. Most már legalább kezdem érteni, mi az oka.
Ezeken a régebbi AMD kártyákon a wayland és a vdpau vaapi nélküli hardveres gyorsítás kevés lenne? Ez azért furcsa, mert Cinnamon és Mate, XFCE alatt se szoktam használni, csak az alapból fennlévő mesa-t és mégis működik minden.
Amúgy amikor ki-be kapcsolgattam a kompozitor és rebootoltam, mindkét esetben 370-380MB volt a fogyasztás. Hű de nagyszerű, ezt sokan felemlegetik, hogy milyen jó keveset fogyaszt a KDE! Mi lenne, ha mondjuk 3x ennyit fogyasztana, de működne normálisan???? 16GB mellett nem dobtam el az agyam, hogy félgiga alatt megállt. Nem azoknak készítik a KDE-t, akiknek kevés a memójuk! Akkor meg mi értelme ennek az egésznek így?
Szó se róla, ahogy próbálgattam a böngészést, valami hipergyors volt, ahogy behozta a lapokat, szóval van benne potenciál rendesen. De azt olvastam nemrég is, hogy még kevesebb erőforrást fog használni, valamit kivesznek és gyorsabb lesz a boot meg ilyesmi......Van rengeteg memóriám és kapcsoljam ki a kompozitort??? Akkor felrakhatok egy fapados DE-t is, az se fogyaszt sokat.Valaki mesélje már el ezt a minimum memória használat hajhászást, hogy ennek ugyan mi értelme van? Most 2018-ban, mert 10 éve lett volna értelme, de most.....
***********************************
Szóval, ezután az, aki Mint-et akar felrakni, konkrétan jobb, ha a KDE verziót elfelejti. Nyugodtan tegye, a fejlesztők is ezt tették, nem lehet véletlen. Ne gyertek most hurrogni, nem a KDE-t szidom, csak levontam a következtetést és Mint esetén a KDE-t kerülendőnek tartom AMD VGA-val legalábbis. Most már jönnek a más disztrós KDE-k is, mert valóban kíváncsi vagyok, kezd az a gyanú felmerülni bennem, hogy ha Mint, Debian és Ubuntu is rosszul jön ki a KDE-vel, akkor ez a DE valóban a rolling rendszerekhez van optimalizálva. Mondjuk ha ez így van, akkor száradna le a pofájuk, hogy ezt így nem írják le nyíltan.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Frawly
veterán
válasz ubyegon2 #9179 üzenetére
A KDE használat nem nyűgös. A Rendszerbeállítások ikont választva az indítómenüben kapsz egy Windows Vezérlőpulthoz hasonló felületet, ott további ikonokra, kategóriákra kattintva mindenhez van GUI-ra kidrótozott beállítási lehetőség. A kompozitorhoz is. A vdpau és vaapi ahhoz kell, hogy a videókártya videólejátszás alatt beszálljon a hardveres dekódolásban, nem ezek hiánya okozza, hogy grafikai megjelenítési hibát.
A Mesa-t nem kell próbálgatni, azt felteszi a KDE, mert a Wayland miatt modesetting kernel drivert használ minden kártyához, a hardveres gyorsításhoz meg Mesa-t. A Xorg-os driverrel nem tud mit kezdeni, mert már nem Xorg-on alapul, mint a Cinmanó.
Nekem sem a KDE-vel van bajom, mert még nincs fent. Ahogy már írtam az Arch topikban, a systemd Wi-Fi-kezelése szórakozik, néha lehal a kapcsolat annak ellenére, hogy ténylegesen nem szakad meg. Már egy jó hete wpa_supplicanttal tesztelem (kilőve a NetworkManager systemd service-t), ezzel nem szórakozik (bizonyítva ezzel, hogy nincs baja sem a routernek, sem a Wi-Fi kártyának, ahogy korábban hittem). Mától már úgy tesztelem, hogy a netctl automatán betölti a wifi-menu által létrehozott wpa_supplicant profilt. Egyelőre ezzel is jó, de még próbálgatnom kell, hogy rájöjjek mi szórakozik, emiatt nem akarok túl korán KDE-re váltani, mert az alatt kötelező NetworkManagerezni, és az ablakon kiugrok, ha az alatt sem lesz jó.
-
Bohus
aktív tag
Furcsa. Három gépen használtam Mint KDE-t, Intel 950GMA, Brazos APU, HD6850 videókártyákkal, soha nem tapasztaltam ilyent.
A Föld legnagyobb problémája maga az ember.
-
nagyúr
válasz ubyegon2 #9179 üzenetére
lejárt az idő
Minr említettem, nem csak a FF csinálja, hanem a filmlejátszás is elég sajátos nála. Ezek szerint jó lesz ez, csak minden egyes programnál végig kell nézegetni, állítgatni, hogy hardveres gyorsítást használ-e?
Érdekes, hogy sem XFCE, sem Mate verziónál nincs gond. Fene se érti, miért éppen a KDE verziót hanyagolja a jövőben a Mint.........
Lehet a jövő héten én is újrahúzom az Archot, hátha helyrehozza a.....
Ez ugyanaz az Arch lenne, amiről írtad, hogy ezt csak egyszer kell feltenni, nem kell 1-2 évente újratelepíteni, mint a buta Debian/Ubuntukat!? (igaz azt nem írtad, hogy havonta egyszer és a hónap végére sikerül is belőni, ha nem, akkor kezdjük újra)
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
Most esett le, amikor először láttam olyan deja vu érzésem volt, akkor ezért! Mert nekem még ez soha nem volt, pedig számtalan KDE-s disztrót látott már ez a desktop.
(#9178) Frawly
Cinmanót tessék illő módon temetni, sokáig használtad, szeretted
Nagyszerű ötlet valóban! emiatt már gondolkodom is rajta ezerrel:
KDE kompozitor kikapcsolása, ha ki volt kapcsolva, akkor bekapcsolása, az ott lévő opciók végigpróbálgatása.
Fentiek nagyon csalogatónak tűnnek a Cinnamonos verzióval szemben, mert azt is raktam fel egy tök újat a fél napos hangeszköz eltűnése miatt (ezt valahogy én nyírtam ki) igaz nem kellett, mert csak visszajött a hangeszköz, valószínűleg lusta voltam újraindítani variálás közben. :-)
Most már értem, miért emlegetted mindig, hogy a Cinnamonban nincs kompozitor. (persze van, de nem kell állítgatni)
Az a helyzet, hogy a két felrakott verzió közül az egyik tényleg tökéletesen out of box-ként működött és mint említettem, 15 MB volt a felállt rendszer memózabálása között a különbség.Ettől függetlenül köszi a tippet, valamikor neki akarok állni amúgy is a vdpau, vaapi mesa próbálgatásának.
Látom nálad is elég nyűgös ez a KDE használat, sok sikert az újratelepítés utáni beállítgatásokhoz! Minek is használna valaki Cinnamont, ha azt csak fel kell rakni és működik.[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Frawly
veterán
válasz ubyegon2 #9175 üzenetére
Minden érintett panaszosnak: KDE kompozitor kikapcsolása, ha ki volt kapcsolva, akkor bekapcsolása, az ott lévő opciók végigpróbálgatása. Ha csak a FF csinálja, akkor meg lehetne nézni az about:support oldalon, hogy használ-e hardveres gyorsítást.
Cinmanót tessék illő módon temetni, sokáig használtad, szeretted
Lehet a jövő héten én is újrahúzom az Archot, hátha helyrehozza a NetworkManager problémáját, meg úgyis fönt van már egy kazal csomag feleslegesen (amik egyszer valami progi fordításához, meg ehhez-ahhoz kellettek egyszer, de már nem, mégis fent lettek hagyva). Akkor meg már átnyomom az SSD-t is ext4-ről f2fs-re, hogy legyen azzal is tapasztalatom, meg felteszem a KDE5-öt. Utána át tudok vedleni KDE supportossá Addig viszont nem, mert tesztelgetem a Wi-Fi-t NetworkManager nélkül, ami KDE alatt kötelező lenne.
[ Szerkesztve ]
-
J.C.G.
aktív tag
(#9114)
Ebben a hsz-ben pont ez volt a problémám nekem is. -
félisten
-
nagyúr
Kéne egy gyorstipp KDE-t használóktól. Felraktam a KDE verziót, frissítettem 2 lépésben, mert érdekes módon a Frissítéskezelő most is felrakta a friss kernelt, amit terminal egyik frissítési móddal sem akart.
15MB-tal kevesebb memóriával éri be, mint a Cinnamonos friss telepítés, a boot normális:
Utána jött a szokatlan, a FF villódzott görgetésre, arrébhúzásra meg fenn akadt a fán:
Hirtelen nem tudtam mire vélni, mert a desktopon még egy disztró sem csinált ilyet, a Mint KDE meg más KDE sem. Tapasztaltatok már ilyet? Mi a manó okozza ezt?
Ja igen, filmlejátszást is kipróbáltam, teljes képernyőből leváltottam default méretre és ott maradt a pillanatkép teljes méretben, a film a default méretű ablakban ment tovább. Merre induljak? Ha van tipp, megoldom a dolgot, köszi előre is!
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Megoldottam.
Bejelentkezés ablaknál,a beállításokban alapértelmezettre kell állítani a "Cinnamon"-t,valamiért elbarmolta és "Cinnamon(software rendering)"-re volt állítva.És csak akkor működik nálam ha kikapcsolom az automatikus bejelentkezést és újraindítom a gépet.Csak Cinnamon környezet újraindításával megmaradt a probléma.
"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9170 üzenetére
Sok minden nincs felrakva onnan és egyiknél sincs felkiáltójel ami figyelmeztetne. Figyeltem rá, mert már írtad. Most meg szinte mindent leszedtem róla pár kivétellel mint menü, hang, eltávolítható eszközök, hálózat és naptár.
Nálam az Smplayer önálló életre kelti a belső hangkártyát, hiába állítottam be user defire a hang beállításai között,. Töröltem no problem. -
Az a király,hogy most meg a cinnamon környezet 90% felett terheli a cpu-t.Kíváncsiságból visszaraktam a virtualbox-ot,gond nélkül indul,de a környezet gyakorlatilag használhatatlanná lassítja a gépet sokadik újraindítás után.Na ez mi lehet?
[ Szerkesztve ]
"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"
-
nagyúr
Nem omlott össze a DE, a kisalkalmazások közül raktál fel valamit, ami ezzel a verzióval nem kompatibilis. Leszeded, jó lesz.
Tudod, az i betű, amiről már szó volt. Elvisz ide, itt megnézheted a kompatibilitást, sokszor a hozzászólásokban is írják, hogy x.y verzióval még nem működik.
A sorában látható felkiáltójelre is ráviheted az egeret, informál.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
-
Köszönöm!Most,hogy mondod a virtualbox-ot,tegnap frissítettem mert felajánlotta.Nekem alapból fent volt.Vajon mi lehet a megoldás?
[ Szerkesztve ]
"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"
-
Cyrin
addikt
van itt problem rendesen, nem egyedi
[link]sokan írják a virtualbox-ot, de nálam nincs fent
[ Szerkesztve ]
-
growler
őstag
válasz Black&White #9162 üzenetére
Még nincs gond, de az /sda5-re azért figyelj ! (91% foglalt terület)
Egyébként, hasonló hibaüzenetre jött egy ilyen válasz.: [link][ Szerkesztve ]
-
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem,ami nem biztos,hogy annyira kicsi
A legújabb kernel van fent,nem most frissítettem,jó pár napja,működött normálisan.Régebbi kernel-el sem ok a dolog.Cinnamon környezetet használok.
Szóval,tegnap leállítottam a gépemet,szabályosan és a mai indításnál ez fogadott:Automatikus bejelentkezés volt beállítva,de ezen ablak előtt bejelentkezést kér és tízből tíz esetben itt kötök ki.Mi lehet a probléma?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"
-
Black&White
addikt
Kicsúsztam a szerkesztésből, sorry....
LINK
Szerintem ezzel nincs gond. -
Black&White
addikt
Ja, hogy lehet nem is vagyok egyedi eset?
Tegnap, ha jól emlékszem 3 frissítés jött.Két kettes szintű, meg egy biztonsági.Egyébként csak böngésztem, spotify-t hallgattam.Ma reggel meg asztali környezetig sem jutok, a felhasználó választásnál elhasal.Terminál még van, szóval reménykedem...
#9160 growler: okés, köszi.
[ Szerkesztve ]
-
growler
őstag
válasz Black&White #9158 üzenetére
Indíts egy live rendszert - és azon belül a gprted-et.
Nézd meg vele hogy a telepített rendszered partíciói mennyire foglaltak. -
Cyrin
addikt
válasz Black&White #9158 üzenetére
valami lehet, mert nálam is hibaüzenettel indult (mint xfce)
valami folyamat sokszor próbált indulni, de nem sikerült, ki lehetett lőni. aztán eltűnt a tálca inkonokból egy jópár, és nem nagyon reagált a rendszer.
terminalban frissítettem egyet, újraindítgatások, és összeszedte magát, a tálcaikonokat (indikátor bővítmény néven) újra hozzá kellett adni. és a beállítások közül eltűnt a hangbeállítások ikon...
-
Black&White
addikt
Ma reggel, boot után ez az üzenet fogadott...
LINKKonzolban már volt egy Cinnamon re-install, eredmény nélkül.
Kaphatnék egy kis segítséget, hogy merre induljak el? -
J.C.G.
aktív tag
-
gyula20
tag
válasz gyula20 #9154 üzenetére
Találtam az EBAY-on -ezt !
Features:
100% brand new and high quality.
Plug and play, no need drivers.
Send video to your PC through USB port
Play video game(PS2, WII, PS3, Xbox360....) on PC or Laptop
Video and audio recorded always in sync
Support multiple video inputs of S-Video and Composite RCA Video
Record video in DVD/VCD/MP3/4 format and save in hard drive
Support Win10, 8, 7, XP, Vista, Android, Linux, Mac OSSpecifications:
USB 2.0 interface
High-definition, dynamic and static image capture
Supports high quality video resolution up to 720*576(PAL), 720*480(NTSC)
Video input:1 S-video input and RCA type composite video input
Play video game on laptop PC screen through this USB video adapter
Support external video analog signals
Real-time capture compression
USB video capture adapter
Record video in DVD/VCD/MP3/4 format and save in hard drive
Support TWAIN interface, can capture 702×576 image
Support Microsoft Video for Windows interface
Support multiple file formats: AVI, MPEG-1/2/4, JPG, BMP
Color: White
Product size: 9*3*1cmSystem Requirements:
CPU: Intel Pentium IV 1.8G or higher
Memory: 128MB of RAM (128MB or above for editing)
Hard Drive: 500MB of available hard drive space or larger.
USB: Compliant USB 2.0 free port
OS: Win10, 8, 7, XP, Vista, Android, Linux, Mac OSPackage includes:
1x USB Video Capture Adapter with Audio
1x USB Cable
1x CDValami 1000 Ft. és a leírás szerint Linux-ra is jó., ha jól értelmezem.
kiss
-
gyula20
tag
válasz ubyegon2 #9142 üzenetére
Szia !
Létezik ilyen linuxos USB-re csatlakoztatható digitalizáló.
Az EBAY-on találtam, ha jól emlékszem 3000Ft. körüli áron, csak hozzánk , mármint
Magyarországba nem szállít./német /
Azért még nem adom fel .
Lehet, hogy az lesz a megoldás , hogy valamilyen Windowst- kell még feltelepíteni a Linux mellé.
Ezzel egyébként az a problémám , hogy a Linux Mint-em néha-néha megáll, irfanview jelzéssel.
Kétszer sikerült megtalálni a hibát , külhoni fórumokon talált megoldásokkal.
De többször nem ,maradt az újratelepítés.
A Linuxnál ez nem okoz nagy problémát , de ha a Windowst is újra kell telepíteni az már macerás.
Hogyan lehetne megoldani , hogy a Windows csak külön parancsra induljon és független legyen a Linux újratelepitéstől.
Jó lenne elektronikai nyák és elvi rajzokhoz, kamera rendszerembe nem tudok belépni most meg a
digitalizáláshoz.
Kb. két éve van Linuxom , de egyre inkább úgy látom , hogy kell mellé a Windows is, különösen nekem
mert nem vagyok profi számítógépes, inkább csak használom.kiss
-
őstag
válasz Merula Alba #9147 üzenetére
Alaplapi hangkártyát nem lehet bios--ban letiltani?
-
nagyúr
Amellett, hogy az ebben írtakat sem árt átnézni (hang téma), a ilyen komplexebb programok néha a rendszer beállításoktól függetlenül beállítandók. VLC nagyon ilyen, filmlejátszásnál érdemes a beállításokkal operálni, hogy hardveresen játssza le a videót mondjuk, de itt a Smplayer is, amiben most megnéztem a hangeszköz kezelés és itt van egy opció, ahol meg lehet neki adni, min adja ki a hangot:
Ha egy ilyen komplex programot telepítünk, esélyes, hogy konfigolni kell.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9149 üzenetére
Tulajdonképpen az is tökéletes lett volna, de nincs bezárás opció és a parancsorihoz nem értek és kitakart mindent, áthelyezni se lehetett. Újraindítás után eltűnt.
Épp ez az, felismerte miután sikeresen tudtam rá filmeket másolni, de ehhez többször is formáztam és a Double C-vel sikerült csak. Win-on csak a biztonság kedvéért formáztam meg.
Ezt a rendszergazdai megnyitást érthetetlen miért így csinálták meg. Miért nem az adattárolón jobb klikk és úgy? Egyszerűbb lenne, de mindegy. Örök hálám így is mindenkinek aki részt vesz ebben a projektben!
Aha így nincsenek meghajtóim csak a pendrive. Hogyan kell felcsatolni hozzá? Szerintem későbbiekben még bele fogok futni.[ Szerkesztve ]
-
J.C.G.
aktív tag
válasz Merula Alba #9147 üzenetére
Pont én is belefutottam ebbe. Bekapcsoltam a gépet és nincs hang, átállítottam külső hangeszközre, de újraindítás után ismét a belső hangeszközt választotta ki a rendszer. Aztán youtube-on volt hang, de offline filmeknél nem, itt is be kellett állítanom külön. Én egy újratelepítést választottam. De szerintem valamelyik lejátszó eszköz telepíthetett valamit amitől ez a hiba volt. Nem volt kedvem kísérletezni velük. Smplayer és Clementine volt feltéve nálam, persze nem biztos, hogy ők zavartak be, de egy próbát megérhet nálad.
-
nagyúr
A képen egy alap conky látható, a managerben ügyeskedj, hogy eltünjön. Nem használom, így pontosabbat nem tudok.
Azt hiszem a Win azért nem ismeri fel a pent, ha Linux formázta, mert nem tudja kezelni a létrehozott particiókat, de próbáld meg, hátha mégis. Igaz, van több penem is, de Winen egyiket se tudom használni, ill. nem használok Wint.
A Nemo, ja persze, elég fura ez a magyarítása a dolgoknak.
Nem jól mondtam ezek szerint. Nem a meghajtó ikonján kell jobbgombos művelet, hanem az ablakában egy üres helyen.Az így megnyitott Nemoban viszont csak azon meghajtók/particiók jelennek meg, amik amúgy fel vannak csatolva, ahogy azt a normál Nemoban láthatod ill. meg is teheted, hogy felcsatolod esetileg is. Pendrive-nál persze automount van.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9145 üzenetére
Megtaláltam a nekem valót a conky-manager személyében. Szép is és mindent tud amire szükségem van. Köszönet az ajánlásért! Viszont nem tudom mit nyitottam meg ami a képen is látható, de bezárni se tudom. Sőt törölni szeretném inkább.
Arra gondoltam, sose árt ha kéznél van egy telepítő. Az új rendszeren csináltam és így nem tudtam rá filmek mappát készíteni, ezért töröltem. Megoldható egy Live és utána mappa létrehozása, filmek másolása és win rendszer is ismerje? Ha elmegyek itthonról vinnék filmeket magammal. Nem szeretnék 2 pendrive-ot tartani ezért. Nincs semmi rádugva usb porton ezen és egy DAC-on kívül. Amúgy jól működik a pendrive most is.
Most már tudom mi az a Nemo, rákerestem a szoftver áruházban és megnyitottam. Kint van a panelen és fájlok felirata van, ha az egeret fölé viszem. Ott a könyvtárfában nincs lehetőség jobb klikk után rendszergazdaként megnyitni.
Megnyitás
új lapon
új ablakban
könyvjelző hozzáadása
formázás
kiadás
tulajdonságok lehetőségei adottak. Csak linux és win7 rendszeren használom és fat32-re van formázva jelenleg. (32GB) -
Merula Alba
tag
Sziasztok.
Kész, feladom... Azt hittem hogy ura vagyok a gépemnek. Valamiért nem jutok közös álláspontra a gépemmel abban hogy melyik hangkártya legyen az elsődleges. Van egy alaplapi és van egy Sound blaster X-Fi-s kártyám. Természetesen az utóbbit használnám, de valamiért ha sikerül is rávennem erre visszaállítja az alaplapit. Tegnap estig pl. jó volt, reggelre meggondolta magát.
Illetve a fiam panaszkodik hogy nincs hang a játékokban.Még akkorsem ha böngészőben megy rendesen a zene. Ezzel annyira nem foglalkoztam, ne halgatózzon. De gondoltam hátha segít valamit. Összeakadt valamivel a driver?
Van valakinek erre ötlete?[ Szerkesztve ]
Ne dumálj, mert nem látok! :-P
-
nagyúr
Rendszerfigyelésre rengeteg program van, többnyire terminalos megoldások a kedveltek itt kivételesen, a glances-t kedvelik sokan (tárolóban is megvan) vagy a psensor-t, de van aki conky-t használ, majd kiismered magad e területen is. Vannak komolyabb specifikus rendszer működést ellenőrző programok is persze.
Conkynak van egy könnyebb alkalmazási útja is, a conky-manager
A pendrive dolog nem nyűgös Linuxon, akkor az, ha itt megfozmázod live-nak és utána a Win nem kezeli.
Ha nem tudsz rá írni, az jogosultsági probléma, alapból nincs, de nálam is előjön néha, ha össze-vissza mindent csatlakoztatok és a rendszer már nem tudja lassan a sok usb eszköz közül, mi micsoda. Gondolom nem szimpi neki az NTFS-re formázott pen.Ilyenkor Nemo-ban nyomok egy jobb gombot és megnyitom rendszergazdaként a másolgatások idejére. Volt már nagyon meghülyült pendrive-om is, azt a Gparted-ben újrainicializáltam, formáztam újra és jó lett. Sajnos a TV-ben használt penre nem jó az exfat, így NTFS-t kell használni.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9139 üzenetére
Megtörtént a mentés.
Mindenesetre van a böngészőmbe egy miner tiltó bővítmény ami vagy jó vagy nem.
Nekem teljesen megfelelő ennek a Cia változatnak a beállítási lehetősége, néha még sokallom is úgy testre lehet szabni a felületét.
A programokat még ki kell tapasztalnom, találtam pl egy rendszerfigyelő nevűt ami szimpi, de az előtte lévő system monitor nevű pl nem jött be. Szóval ezeket az apróságokat kell még kitapasztalnom.Pendrive problémám viszont volt. Mint alatt csináltam belőle egy LIVE rendszert és utána már nem tudtam mappát létrehozni rajta. Gondoltam leformázom és utána teszek fel rá pár filmet, de nem volt rá jogosultságom továbbra se. Gparted elsőre nem látta csak a pendrive formázó programmal tudtam leformázni. Később már látta a Gparted és formázhattam is, de írni utána se írhattam a pendrive-ra. Aztán telepítettem a Double Commandert és úgy már tudtam másolni rá. Mindenesetre már formáztam Win alatt is. Ez ilyen macerás Linuxon?
-
J.C.G.
aktív tag
Nem akartam belemenni ebbe a témába, mindenki olyat használ ami tetszik neki. Csak feltűnt, hogy a legtöbb felület ami tetszene az sötét témát tartalmaz vagy máshova (oldalra, felülre) teszi a panelt, esetleg bal sarokba a gombokat. Ezért állítottam be egyelőre az XP témát. Most elindítottam egy filmet és alapértelmezettként úgy van beállítva a Médialejátszó (ez a neve? ), hogy sötét témákat támogatása, ha ez lehetséges. Na már most bele akartam tekerni a filmbe, de így nem látszik a kezelő felület, ezért muszáj kikapcsolnom. Általában véve rosszabbul láthatóak a dolgok sötét témával, esetleg az általad említett barnás, narancsos árnyalatok nem tetszenek, egyedül a homok vagy mogyoró. Ízlés kérdése, nem vitát akartam nyitni.
Majd későbbiekben változtatok rajta, de most nincs hozzá türelmem. -
gyula20
tag
Üdvözlök Mindenkit !
Linux Mint rendszerem van. A napokban eszembe jutott, hogy a régi VHS rendszerű felvételeimet
digitalizáljam. Találtam az EBAY-on 1500 Ft-tól USB re csatlakoztatható digitalizálót.
Megnéztem jó pár darabot , sajnos értelmezésem szerint csak Windowsra alkalmasak.
Szerintem Linuxra is készített már valaki ilyen rendszert. Nem gondolom , hogy mások nem foglalkoztak
ezzel a témával.
Ha igen kérem , hogy szíveskedjenek jelezni , hogyan oldották meg.
Előre is köszönöm.kiss
-
Frawly
veterán
Azért preferálják sokan a dark témákat, mert jobban kíméli a szemet, ha napi tizenórákat van az arcod kijelzőben (nem csak asztali gép, meg laptop, hanem pl. okostelefon is). Legjobban egy sötétebb téma pihenteti a szemet, alacsony színhőmérsékletű (barna, piros, narancs) színekkel.
Elhiszem, hogy Win7 alatt a világoskékhez szoktál hozzá, de az a legrosszabb. Nem csak fárasztja a szemet az állandó világossággal (ami főleg este, sötétben jön ki, próbáld meg hirtelen becsukni a szemed, és látni fogod beégve a retinádba a világos képet), hanem a kéknek a legmagasabb a színhőmérséklete, ezért este a látóidegek hormonális szabályozását is megzavarja (a szervezet a napfénnyel téveszti össze), ami hátráltatja az elalvást. Plusz ha nézted pár évig a világoskék MS-témákat, akkor baromi unalmas és monoton is azt bambulni az idők végezetéig, az ember igényli a változatosságot, meg hogy új dolgokat próbáljon ki.
Egyébként meg a dark témák között is van különbség. Nem csak ilyen fekete, szürke van, hanem barna, rozsdabarna is, pl. a Bespin-téma a kedvencem. A világos témák sem feltétlenül rikítanak, pl. nemrég láttam Vim alá egy homokbarna világos témát sötétbarna betűkkel, már nem emlékszem a nevére, de a szemet még relatíve az is pihentette. Azért mondom, hogy ha nem is tetszik ez a szürke dark téma (nekem sem), attól még nem kell az összeset leírni, érdemes vele kísérletezni.
-
nagyúr
Mentsd el a linkeket, aztán majd ismerkedés közben úgyis bele-bele olvas az ember az ilyenekbe.
Ez a crypto miner dolog részben platform független, mert itt is szabályozod a böngésződ működését, mint akár a Windowson, amit ki vagy beengedsz, az itt is jön, legfeljebb nem tudnak mit kezdeni a kártevők a Linux-szal, legfeljebb a fejüket vakarják, hogy most hová is kerültek tulajdonképpen. Ezt úgy általában írom a kártevőkről, de léteznek Linuxra írt kártevők is, szóval nem árt vigyázni. Hallani még nem hallottam, hogy pont Linuxon gépen futott volna miner script, de nem zárható ki. Van kifejezetten Linux Crypto-miner Botnet is. Persze ez is spéci úton közlekedik.
Tegyük hozzá, hogy ez a terület nekem ismeretlen, de a fentiek attól még megállják a helyüket.
A Cinnamon beállításai bőven elegendőek normál felhasználónak, ennél mélyebb konfigolást csak a KDE tesz lehetővé. Sokan nem is ismerik a Cinnamont és rámondják, hogy ebben semmit nem lehet beállítani, már olyat is mondott nemrég egy szagtekintélynek nehezen nevezhető felhasználó, hogy fapados a Cinnamon.
Nekem eddig még mindenre megfelelt majd 5 év alatt.Ami a Chrome vagy Chromium-mal történt nálad, olyan elő szokott fordulni, de pici gyakorlattal már ezt kezelni lehet könnyen.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9137 üzenetére
Nekem ez most túl sok időt venne el. Hihetetlen mennyiségű beállítás létezik, és ez még csak a felszín. Valamikor majd rászánom magam, idővel, apránként. Először ki kell ismernem a rendszert.
Ami a chrome-ot illeti az miattam volt angol. A nyelvi beállításoknál a Területi beállítás is magyart írt, ezért azt hittem már fullos csomag van fent. Aztán mikor láttam a Nyelvi támogatásnál a 22 nyelvet, gondoltam benézek oda, és akkor láttam, hogy nem teljes a magyar nyelvi csomag. Most már a chromium is magyar.Ami kérdés felmerült bennem: Crypto bányászat mennyire érint Linuxon? Win rendszeren több online filmes oldalnál is tapasztaltam és bizonyos erotikus oldalak is előszeretettel használják.
-
nagyúr
Amúgy első telepítés után hasznos lehet ez a
todo list
is, de csak ésszel érdemes nekiugrani:10 things to do first in Linux Mint 18.3 Cinnamon
Ha valami nem teljesen tiszta, azt akkor se próbáld ki, ha tízen biztatnak!
Alap customizáláshoz ez is segítség:
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
Miért akar mindenki darkos témát?
Nem tudom, de nekem egyrészt tetszenek, másrészt szemkímélőbb jóval.
(#9135) milangfx leegyszerűsítette!Mondhatni első használatra egyforma nehézségű. Lehet rég használtad már?
Nem az a lényeg, hogy régen használtam, hanem az olyan dolgokat, amikben több profilú programot elegyítenek, sosem bízom annyira, mint a célprogamokban. Ezt a Disks-et a smart kiolvasására és lemezteljesítmény tesztelésre szoktam használni, bár erre is vannak célprogramok amúgy, de az utóbbi része teljesen jól működik, a smart az inkább vicces adatokat ír ki, mint amikor a vadiúj SSD-t néztem vele és kiírta, hogy túl öreg.
Bár én ezt be tettem volna egy biztonság nevű csoportba, és onnan lehetne minden hasonló beállítást elvégezni.
Itt a menün belül a Beállítások csoportban van. De a kedvedért rászántam egy percet:
Ahogy a kinézetet is úgy szabod át, ahogy tetszik, így a Menüben is olyan kategóriákat jozol létre és azt raksz oda, amit akarsz. (a témaszerkesztést még anno próbálgattam, már fogalmam sincs mivel, kell valami külön témaszerkesztő azt tudom)
Menü átalakítása, jobb gomb katt a Menü-n, a feljövő ablakban a Menü panelre katt és középen a Menüszerkesztő megnyitása:
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9133 üzenetére
Szépnek nem szép, de jól látható. Nem szeretem a sötét felületeket. Nekem kell a kék tálca és tetszik a jobb sarokban lévő átméretező/bezáró gomb. Persze a Win7 jobb lenne, de nem találtam ilyen világos felületűt. Miért akar mindenki darkos témát? Persze a rózsaszínű és a baba kék az nekem se jön be. A link alatt lévő képek se tetszenek, túl csicsás.
Igen az a neve megnéztem. Mondhatni első használatra egyforma nehézségű. Lehet rég használtad már? A rendszer telepítés is változik ahogy látom.
Most már tudom van ilyen is. Bár én ezt be tettem volna egy biztonság nevű csoportba, és onnan lehetne minden hasonló beállítást elvégezni. De így is megtalálom már. -
nagyúr
Azt az előbb el is felejtettem, hogy ha tudom, hogy elcsúfítod a rendszert Wines kinézetűre, akkor én is inkább a Manjarot ajánlottam volna. Más kérdés, hogy nekem a túl feltűnő kinézet nem annyira kelti fel a figyelmem. Talán anno ezért kezdtem a Mint-tel, gondoltam, ha nem a rikító kinézettel akarja felkelteni a figyelmet, akkor érdemes rá odafigyelni.
Gondolom akkor a Lemezek (Disks) nevű saját alkalmazással oldottad meg az átnevezést. Nekem a Gparted használata egyszerűbb, persze ez a disks alkalmazás meg elég sok mindent tud egyben, a különböző csatolásokat is meg lehet oldani, ha valaki nem akar FSTAB-ot szerkeszteni.
Ha előjön újra a kulcstartó kérdés, a Menüben keress rá a Jelszavak és kulcsok-ra és a képen látható helyen változtasd meg a jelszót, de úgy, hogy semmit nem írsz be, így üresen hagyva mented el.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9131 üzenetére
Igen amíg nem lakja be az ember, addig egy telepítés gyorsabb. Főleg, hogy elcsesztem a bill miatt a jelszavakat is. Tegnap a sógorom mondta ezt a Gparted nevű programot, de mára már ki ment a fejemből. Igazából már megoldottam a rendszeren alapból fent lévő programmal. Az volt furcsa csak, amikor a sajátgépet megnyitottam és ott írja előtte a merevlemez típusát is. Most megnézek egy filmet, aztán újra indítom a rendszert és kiderül van-e valami problémám még. Mint pl kulcstartó és hasonlók.
-
nagyúr
Örülök, ha van értelme segíteni!
Ilyenkor tényleg gyorsabb újratelepíteni, mint sokkal hosszabb ideig bajlódni a hiba kiküszöbölésének a megértésével. Az elején én is így oldottam meg, később már nem jó így, csak ha nagyon nem egy másképpen.Ha nagyon becézgetni akarod a partíciókat, itt nemrég leírtam valakinek a módszert.
A hanggal kísérletezz, előző hsz-ban szó volt róla, mivel érdemes majd próbálkoznod.
Jó kísérletezgetést!
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9127 üzenetére
Köszi a részletes segítséged!
A vége az lett, hogy ma újra telepítettem a rendszert és figyelmesebben csináltam mindent.
Jelszót nem engedett változtatni, nem működött a bill passwd parancs után, de már nem fontos. Aztán ott volt még az a fránya idegesítő kulcstartó is, ami chrome megnyitásnál felugrik. Remélem ez nem jön elő nekem többé. Nem akarom használni.
Azt az (i) betűt láttam csak nem tudtam mire jó. Rengeteg téma van. Végül XP témánál maradtam a kék tálca és a piros X (bezárás) gomb miatt. Picit fapados így a kinézet, de egyelőre elleszek vele. Aztán a PPA-t tárolót keresgéltem egy ideig és most jutott eszembe, hogy szoftverfrissítőben van.
Sikerült nevet adnom az utólag csatlakoztatott HDD-én levő két partíciónak is. Nem tökéletes, mert a HDD típusát továbbra is oda írja elé, de most így tudom melyiken mi van.
Audio probléma: Vagy az SMPlayer vagy a Clementine kavart be neki. Most nincs telepítve egyik se és nincs érces hangja a filmeknek. Olyan volt mint amikor a tinik mutálni kezdenek. Majd még kitapasztalom ezt a részét.Egyelőre próbálom kiismerni a rendszert használat közben.
Félni nem kellett volna a Linuxtól Win után. -
nagyúr
válasz Merula Alba #9128 üzenetére
Szerintem nem úszod meg. Nem használtam még virtual-t, de ha lehet benne csatolni meghajtókat, akkor ezt a beállítást is el kell fogadnia így ezen keresztül a rendszernek. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha lehetne a Wint is live-ból indítani.....bár anno valaki linkelt erre is megoldást, de nem tudtam megjegyezni.
Itt is van ilyen, de ez sem egyszerűbb, mint a virtual.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
Milyen pici képeket említesz?
Az asztaltémáknál rakattintasz az i-re az ablak alján és elvisz a weboldalra, ahol látod nagyban is.
Amúgy a nooblabs-on is vannak felrakható témák még. Ablakkeretek és Vezérlőelemek is bővülnek az itt letöltött témákkal.
Ezt a testreszabást is szokni kell, de itt Cinnamonban egyszerű.Nem tudom mit csinálok rosszul de a böngésző angol akar maradni minden áron.
Fogalmam sincs, mert egyetlen csomagban vannak a nyelvek, ha az telepítve van, akkor csak választani kell böngészőn belül.
A hangra érdemes felrakni ilyenkor a pulseaudio csomagokat, a PulseAudio equalizer-t PPA felrakása után tudod telepíteni. A Pulseaudio managert kicsit nehéz megtalálni, paman néven fut.
A Rendszerbeállításoknál a Hang részen is lehet állítgatni.ez is hasznos írás:
Hogyan működik:a Linux-hangrendszer leírásaEgyébként a telepítéseket érdemes s synaptic-ból végezni szerinte, ha még a terminal annyira nem jön be.
Jelszócseréhez ezt nézd meg: Linux jelszó megváltoztatása
Amúgy most frissítés után jó lett a kernel és a mesa verziód.
****************************************************************
Ha nem javul a hang, akkor majd le kell szedni a pulseaudiót, ritkán ez is okozhat galibát egyes eszközöknél.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9121 üzenetére
ÉS milyen témákat érdemes letölteni? Azokból a pici képekből sokmindent nem tudok leszűrni.
Kernel: 4.13.0-37-generic x86_64 (64 bit)
Desktop: Cinnamon 3.6.7 Distro: Linux Mint 18.3 Sylvia
GLX Version: 3.0 Mesa 17.2.8Nem tudom mit csinálok rosszul de a böngésző angol akar maradni minden áron.
A hang eléggé érces valami másik driver nincsen hozzá amivel szépen szól? Vagy másik lejátszót kell néznem az hátha... bár a youtube se szól valami jól.
HDD-t át lehet nevezni valahogy? Szeretném megkülönböztetni a két partíciót.Más hibát még nem vettem észre e rövid idő alatt.
Ja elcsesztem a bill kiosztást telepítésnél és y-z és í problémám volt. Most jó, de ugye a jelszót még felcserélt billentyűvel adtam meg. Tudok jelszót változtatni? -
Cyrin
addikt
Linux Mint - a felhasználóbarát disztro kezdőknek...
kitalálták, hogy lesz benne pendrive formázó, mer ugye az milyen egyszerű és felhasználóbarát...
csináltak hozzá szép tutorial videót is, hogy nesze paraszt, milyen frankón megy ez...
persze a videó csak addig tart, hogy megformázza, aztán nem folytatja, hogy az egyszerű felhasználó utána soha többet nem fog tudni rá adatot írni...végülis, ezt nem is ígérte, csak hogy megformázza...igaz.
max viszateszi a paraszt windózba, és megformázza ott, ha tudja...több éves probléma, képtelenek megoldani.
(nem kell leírni a megoldást, nem erről szól, hanem az egyszeri felhasználóról)
-
Petya XT
senior tag
válasz ubyegon2 #9110 üzenetére
Szia,
Köszi a tanácsot, ránéztem a késleltetésekre, sok proc. volt, ami egyszerre indult, megigazítottam őket.A torrent kliens azért hisztériázott, mert változtattam az automount opción, így a kliens ténylegesen nem érte el azt a particíót,ill, az útvonal nem egyezett, csak buta voltam, és nem ellenőriztem utólag, kellett egy Transm. próba, hogy rájöjjek mi van
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9119 üzenetére
Most mennem kell itthonról, ha haza érek telepítem újra a rendszert.
Köszönöm a segítségetek!
Win7 kinézetűre meg tudom oldani? Egyelőre jól jönne a minél nagyobb hasonlóság, könnyebben rázódnék bele szerintem. Amúgy win után nem ördögtől való a rendszer, barátságosnak tűnik elsőre. -
nagyúr
Érdemes felrakni helyette a Ciat?
Igen. (OK, tőlem más válasz erre nem nagyon lesz)
Közben keresgéltem arra a video gondra is a megoldást, de szerencsére megoldódott.
Kezdd újra egy Cinnamonos verzióval. (alapból ezt kellett volna mondanom, de akkor az van, hogy na persze, mert utálom a KDE-t/Cinfan vagyok-----)
Meglátjuk ott hogyan kezeli azt a külső hangkártyát, de lehet, hogy kell majd más hangbeállító az alap helyet, ez nem nagy nehézség. Egyelőre.....
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz growler #9117 üzenetére
Nem tudtam. Érdemes felrakni helyette a Ciat? Még nem laktam be így nem probléma újra rakni a rendszert.
Leállítottam a gépet, hogy felcsatoljam a vinyót és megszűnt a remegő kép, és a hangkártyát is elmentette alapértelmezettként. Már csak a chromium angol. HDD-t magától látja a rendszer. Azt hittem copkolódni fogok vele.
Szerk. youtube videónál volt hang alapból, de helyi videó lejátszásánál ismét belső hangkártya volt alapnak beállítva.[ Szerkesztve ]
-
félisten
Sziasztok!
A Mint repoiban gyarilag 0.9*-es vezioju Compiz talalhato, ami butabb es regebben frissult utoljara, mint a 0.8*-as "reloaded" vonal.
Itt talalhato a reloaded.
Van ismert akadalya, hogy ezt hasznaljam Mint Mate desktop alatt? Szamithatok bermilyen buktatora?
Illetve van ennel hivatalosabb, vagy ismerten stabilabb modja a reloaded telepitesenek?
[ Szerkesztve ]
Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html
-
nagyúr
Sziasztok!
Adott a céges laptopom, Linux Mint 18.3 Cinnamon van rajta. Kicserélném a HDD-t egy 60GB-os SSD-re. Van rá mód, hogy valahogy leklónozzam a mostani rendszert? Egyszerre csak 1db lemez fér a laposba, de van egy külső 2.5-es hdd tokom, amit USB-n tudnék csatolni.
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9109 üzenetére
(#9112) growler
Version 64.0.3282.167 (Official Build) Built on Ubuntu , running on LinuxMint 18.3 (64-bit)
Ez fut most. Mindent szinkronizált ahogy kell, ott a nyelv is, de mégse magyar.Most lefrissítettem mindent 4-es szintig és valami driver gond lehet. Ha megnyitok egy szoftvert, akkor a kép kirakása közben elkezd vibrálni mintha egy kifeszített madzagot pendítenék meg. Itt fórum görgetése közben is remeg a kép és a hsz-ek összemosódnak majd kirajzolja teljesen a görgetés végeztével.
Másik probléma, hogy a külső audio eszközt jól kezeli, de csak újraindításig, utána újra ki kell jelölnöm alapértelmezettnek.System: Host: qler-System-Product-Name Kernel: 4.13.0-37-generic x86_64 (64 bit) Desktop: KDE Plasma 5.8.9
Distro: Linux Mint 18.3 Sylvia
Machine: Mobo: ASUSTeK model: A88X-PLUS v: Rev X.0x Bios: American Megatrends v: 3003 date: 03/10/2016
CPU: Quad core AMD A8-7600 Radeon R7 10 Compute Cores 4C+6G (-MCP-) cache: 8192 KB
clock speeds: max: 3100 MHz 1: 1400 MHz 2: 1400 MHz 3: 1400 MHz 4: 1900 MHz
Graphics: Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Kaveri [Radeon R7 Graphics]
Display Server: X.Org 1.18.4 drivers: ati,radeon (unloaded: fbdev,vesa) Resolution: 1920x1080@60.00hz
GLX Renderer: Gallium 0.4 on AMD KAVERI (DRM 2.50.0 / 4.13.0-37-generic, LLVM 4.0.0)
GLX Version: 3.0 Mesa 17.0.7
Audio: Card-1 Advanced Micro Devices [AMD] FCH Azalia Controller driver: snd_hda_intel
Card-2 Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Kaveri HDMI/DP Audio Controller driver: snd_hda_intel
Card-3 C-Media driver: USB Audio
Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.13.0-37-generic
Network: Card-1: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller driver: r8169
IF: enp3s0 state: up speed: 1000 Mbps duplex: full mac: 9c:5c:8e:90:7b:0c
Card-2: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller driver: r8169
IF: enp4s0 state: down mac: 98:de:d0:01:50:c4
Drives: HDD Total Size: 120.0GB (7.4% used) ID-1: /dev/sda model: KINGSTON_SHFS37A size: 120.0GB
Partition: ID-1: / size: 29G used: 8.4G (32%) fs: ext4 dev: /dev/sda1
RAID: No RAID devices: /proc/mdstat, md_mod kernel module present
Sensors: System Temperatures: cpu: 4.6C mobo: N/A gpu: 5.0
Fan Speeds (in rpm): cpu: 0
Info: Processes: 197 Uptime: 16 min Memory: 1678.9/6911.9MB Client: Shell (bash) inxi: 2.2.35 -
nagyúr
válasz Petya XT #9108 üzenetére
Szia!
Ha később nincs baj az eléréssel, akkor lehet netelérés késleltetés is akár. Próbáld növelni a delay szintet.
Nézd meg az auto induló programokat, nincs-e túl sok berakva ugyanazon időre.
Gondolom a meghajtóval nincs gond, de időnként azt sem árt ellenőrizni, ha ilyesmi van.A boot késleltetésről is csinálhatnál egy terminal kimenetet:
systemd-analyze blame
parancs kell hozzá[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
A Frissítési szinteknél jelöld be nyugodtan 1-4 szinteket, célszerű lenne azta az állapotot elérned kernelnél meg a mesa-nál, amire így frissíti a rendszert, ahogy látod az én bemásolt
inxi -F
kimenetemben is. A kernel frissítése biztonsági szempontból is fontos, bár a régebbi kernelek is kapnak frissítést erre, de csak a fő verziók. A4.10.0-42.46
a legfrissebb a 4.10-es kernelekből.System:
Host: mintcinnamon-18 Kernel: 4.13.0-37-generic x86_64 (64 bit)Graphics:
GLX Version: 3.0 Mesa 17.2.8A Chromium nekem alapból magyar, szerintem ennek nincs külön nyelvi csomagja, mint a FF-nak. Lehet, hogy böngészőn belül kell beállítanod.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Petya XT
senior tag
Sziasztok,
Akad egy kis problémám Szilviával. Olyan hibába futottam, hogy a QBittorrent hiányzó fájlok hibaüzivel indul, pedig direkt késleltetve indul, hogy előtte a rendszer fel tudja csatolni azt a partíciót, amin a letöltések vannak. Ez sikeresen lezajlik, de a torrent kliens csak küszködik vele.
Tudnátok segíteni egy kicsit, hogy ilyenkor mi a teendő? Előre is köszönöm!
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9106 üzenetére
Most próbálom beállítani magamnak. Egyelőre a Chromium maradt angol, talán a kijelentkezés vagy az újraindítás megoldja.
Szerk. Majdnem elfelejtettem.
qler@qler-System-Product-Name ~ $ inxi -F
System: Host: qler-System-Product-Name Kernel: 4.10.0-38-generic x86_64 (64 bit)
Desktop: KDE Plasma 5.8.9 Distro: Linux Mint 18.3 Sylvia
Machine: Mobo: ASUSTeK model: A88X-PLUS v: Rev X.0x
Bios: American Megatrends v: 3003 date: 03/10/2016
CPU: Quad core AMD A8-7600 Radeon R7 10 Compute Cores 4C+6G (-MCP-) cache: 8192 KB
clock speeds: max: 3100 MHz 1: 1900 MHz 2: 2400 MHz 3: 1900 MHz
4: 2400 MHz
Graphics: Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Kaveri [Radeon R7 Graphics]
Display Server: X.Org 1.18.4 drivers: ati,radeon (unloaded: fbdev,vesa)
Resolution: 1920x1080@60.00hz
GLX Renderer: Gallium 0.4 on AMD KAVERI (DRM 2.49.0 / 4.10.0-38-generic, LLVM 4.0.0)
GLX Version: 3.0 Mesa 17.0.7
Audio: Card-1 Advanced Micro Devices [AMD] FCH Azalia Controller
driver: snd_hda_intel
Card-2 Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Kaveri HDMI/DP Audio Controller
driver: snd_hda_intel
Card-3 C-Media driver: USB Audio
Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.10.0-38-generic
Network: Card-1: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
driver: r8169
IF: enp3s0 state: up speed: 1000 Mbps duplex: full
mac: 9c:5c:8e:90:7b:0c
Card-2: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
driver: r8169
IF: enp4s0 state: down mac: 98:de:d0:01:50:c4
Drives: HDD Total Size: 120.0GB (6.4% used)
ID-1: /dev/sda model: KINGSTON_SHFS37A size: 120.0GB
Partition: ID-1: / size: 29G used: 7.2G (27%) fs: ext4 dev: /dev/sda1
RAID: No RAID devices: /proc/mdstat, md_mod kernel module present
Sensors: System Temperatures: cpu: 6.1C mobo: N/A gpu: 6.0
Fan Speeds (in rpm): cpu: 0
Info: Processes: 205 Uptime: 1:14 Memory: 3014.8/6916.2MB
Client: Shell (bash) inxi: 2.2.35
qler@qler-System-Product-Name ~ $Szerk2.
Frissítéseknél a 3-4-eseket kihagytam, csak az 1 és kettő van fent.[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
A lényeg, hogy ezekből nézd meg, ami alapján majd telepíteni fogsz, azt mondtam neked, hogy a többi részével most ne foglalkozz, de csak írtad, hogy majd a googliban megnézed, mi ez az FSTAB dolog, emiatt is öntöttem rád azt a hzs-t, mert így már megérted, miért mondtam, hogy majd, ha kicsit kiismered a rendszert, visszatérünk az FSTAB-ra. A mai ismeretek szerint, ha semmit nem csinálsz vele, akkor sincs gond, ez már inkább csak optimalizálás lesz.
Szóval egyszerűen csak telepítsd fel a rendszert, használd, ha valami kérdésed van, felteszed. Meglátod a videókból is, mennyire könnyű az egész. Az összes többivel egyelőre ne foglalkozz, mert akkor megint rád fogok ijeszteni!
A videókból elég, ha ezt a KDE telepítést nézed meg most először, a többit csak érdekességképpen, max, mert ha mindbe belemerülsz, akkor összezavarodsz.
Amúgy ja, rettentő sokan vagyunk! De szó se róla, egyre többeket érdekel a dolog szerencsére. Mi minden új Linuxosnak örülünk.
Annyit még megemlítenék, hogy a videótól eltérően én 25- 30GB gyökér, azaz / particiót csinálnék, /home és /swap nélkül. Ahhoz, hogy megismerd a rendszert, ez bővel elég, úgyis fogsz még párszor telepíteni.
A /home-ot ez esetben maga a rendszer hozza létre a /-en belül. Én a mai napig így csinálom, a letöltő meghajtók úgyis külön vannak.[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9104 üzenetére
Igen mint a vak ablak. Gondolom most el akarsz ijeszteni a rendszertől, mert már így is sokan vagytok.
Köszönöm a segítséged. Igazából ebből az első hsz kína nekem, de a másodiknál tudom mi a kérésed. Most telefonon nem akarok utána olvasni. És az is igaz, hogy nem olvastam el minden link mögött lévő cikket, mert dolgozni is kell néha. Komoly munka van benne. -
nagyúr
válasz ubyegon2 #9103 üzenetére
lejárt a szerk idő
Ha lefut az első frissítés, egy
inxi -F
terminal kimenetet rakj be ide, hogy lássuk, frissült-e minden fontos, lehet, hogy majd mégis az alsó opciót kell bejelölnöd, ha szükségesnek látjuk.Megnyitod a terminalt és beírod a fenti sort és enter, kb ennyit látsz majd:
ubyegon@mintcinnamon-18 ~ $ inxi -F
System: Host: mintcinnamon-18 Kernel: 4.13.0-37-generic x86_64 (64 bit)
Desktop: Cinnamon 3.6.7 Distro: Linux Mint 18.3 Sylvia
Machine: Mobo: ASUSTeK model: F2A85-M v: Rev X.0x
Bios: American Megatrends v: 6404 date: 08/13/2013
CPU: Quad core AMD A10-5800K APU with Radeon HD Graphics (-MCP-) cache: 8192 KB
clock speeds: max: 3800 MHz 1: 2900 MHz 2: 3800 MHz 3: 1900 MHz
4: 1400 MHz
Graphics: Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Trinity [Radeon HD 7660D]
Display Server: X.Org 1.18.4 driver: radeon
Resolution: 1600x900@59.98hz
GLX Renderer: AMD ARUBA (DRM 2.50.0 / 4.13.0-37-generic, LLVM 5.0.0)
GLX Version: 3.0 Mesa 17.2.8
....................
..................
(nem raktam be az egészet)Most már tiszta minden, remélem!
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
Beállítom a boot részt aztán Live és telepítek egy tiszta rendszert.
Ez a boot beállítás nekem ködös, neked viszont így egyszerűbb dolgod lesz, akár csinálhatod a Linux MIND YT csatorna vonatkozó videója alapján is.
Itt nem tudom mire gondoltál, de az FSTAB-ot se vágom. Majd rá guglizok.
Az Összefoglalókban erről is esett szó, de tisztában vagyok vele, bármennyire is próbáltam nagyon egyszerűre összeállítani, aki először olvassa, annak azért még nehezen átlátható.
Erre gondoltam FSTAB szerkesztés alatt:
[link]Elég régen írtam már, nekem is fura, de a lényeg, hogy a leírt mód annyiban változik Mint esetén, hogy a
gksu xed /etc/fstab parancs lesz, ami előhozza a szerkesztendő fájlta példának megfelelően a két piros sorral kell kiegélszíteni a fájlt:
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=94c25334-65fa-4a22-k7c5-bgc5445027b3 / ext4 discard,noatime,errors=remount-ro 0 1Ha külön meghajtókat/particiókat is akarsz csatolni, azt is itt kell beírnod majd.
Bármilyen programot keresel, amit Win alatt ismertél, szintén az Összefoglalóban láthatod az
https://alternativeto.net/
oldalt, ahol rengeteg alternatív programot találsz a Linux fül alatt, ha beírod a kívánt program nevét.open office már nem default, a Libre Office van a legtöbb rendszerben alapból. [link]
Amit keresel, az 30 napos trial. [link]
Ezt az open drivert gondolom a frissítés feldobja magától és nem kell külön keresgélnem.
Ezt is felejtsd el, a rendszer minden szükséges drivert tartalmaz és a telepítés után ezek frissülni fognak természetesen, ilyesmiket nem kell keresgélni. Mivel nemsoká kijön a 19, így az alap 18.3 telepítése után jó sok frissítés lesz majd, de nem vészes, ez nem Windows, hamar lefut a frissítés, de a Frissítéskezelőben jobb, ha először a középső opciót választod:
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
J.C.G.
aktív tag
válasz ubyegon2 #9101 üzenetére
Nem, Wint gyalulom és menne fel a Mint KDE. Nem akarok bohóckodni ha már elhatároztam magam.
Beállítom a boot részt aztán Live és telepítek egy tiszta rendszert."A két megszokott funkciót akár belerakhatod majd az FSTAB-ba, ha már kezded megismerni a rendszert, de ha nem, az se gond."
Itt nem tudom mire gondoltál, de az FSTAB-ot se vágom. Majd rá guglizok.Köszi Apu, igen is Apu.
Ez olyan Win-es megszokás nálam. Először vírus kergető és utána a többi program, meg a frissítések. Ha már felajánlottad. Nem létszükséglet, de az open office csalódás volt számomra. Viszont van a SoftMaker office ami szimpi. A fizetőset megtaláltam már belőle, de létezik ingyenes is mint win-re a 2016-os verziója?Ezt az open drivert gondolom a frissítés feldobja magától és nem kell külön keresgélnem.
Hibernálni nem akarok. Netezés, torrent és multimédia lesz csak a géppel csinálva. -
nagyúr
válasz Merula Alba #9093 üzenetére
Én csak Win alól olvastam még ennek az anomáliának a megoldását. Más megközelítést is láttam, de attól többen meg óvnak mindenkit, így azt ugorgyuk.
(#9094) J.C.G.
Gondolom Win mellé telepíted először. Célszerű a Képregény alapján végigmenned, ez esetben nem lényeg, hogy az sem UEFI-s módszert ír le.
Kevés SSD-nél lehetnek gondok, ma már nem annyira gyakori téma az SSD Linuxon, a Fury az fog gond nélkül működni. A két megszokott funkciót akár belerakhatod majd az FSTAB-ba, ha már kezded megismerni a rendszert, de ha nem, az se gond.
Próbaképpen telepítettem a Comodo víruskergetőjét és sikerült. Nem tudom hogyan, mert csak találomra csináltam, de működött. Most már tudom hogyan kell külső forrásból telepíteni.
Annyira büszke vagyok rád! Akkor ez meg is volt, most pedig ezeket a külső forrásokat felejtsd el egy hosszabb időre! Virusírtónak meg semmi értelme nincs, akkor lenne, ha Winnel közös meghajtókat használnál.
(ha valamit felraknál és nem találod a tárolókban és PPA sincs rá, akkor inkább kérdezz)Várható valami galiba telepítés közben vagy utána az AMD miatt?
Én mióta Linuxot használok, AMD kártyáim voltak, most épp APU, 4-5 éve még voltak nehézségek, de most csak egyféle driver van, a nyílt, az pedig egész jó.
Ha nem hibernálsz, nem kell swap.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Bemutató Sonya néven itt a Linux Mint legújabb verziója
- Bemutató Megjelent a Linux Mint 18 – Sarah
- Bemutató Váltás Windows XP-ről Linux Mintre
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Parfüm topik
- Politika
- Horgász topik
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- KAÜ/Ügyfélkapu – már elérhető a kétfaktoros hitelesítés
- TCL LCD és LED TV-k
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Vác és környéke adok-veszek beszélgetek
- További aktív témák...
- Karácsonyi akció: ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / stb.
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- NORTON 360 for Mobile! 1 eszköz, 1 év! DOBOZOS, BONTATLAN!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest