Új hozzászólás Aktív témák
-
veterán
Bármelyik lehet piacképes, ha elég speciális, és mély tudással rendelkezel belőle.
Ugy tudom a Linuxot jobban hasznaljak, mint szerver OS-t.
Nem tudom, hogy mennyire hitelesek az ezzel kapcsolatos statisztikák, már ha vannak. Nagyvállalati szinten szerintem több az MS szerver.
-
gghrtz
őstag
Szerintetek mit erdemes tanulni Cisco melle: Linuxot vagy Windowst? Igazabol soha nem voltam nagy Linuxos, inkabb MS vonalon mozogtam. Ugy tudom a Linuxot jobban hasznaljak, mint szerver OS-t.
[ Szerkesztve ]
-
bobsys
veterán
válasz H A M M E R #2294 üzenetére
egy vizsga ara nem veszes ha jol emlekszem valami 30K
Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel
-
netsal
újonc
válasz H A M M E R #2294 üzenetére
Cég fizetett 5-10 vizsgát, a többi béta, ami ingyenes. Egyetem alatt tanultam meg elég sok dolgot az órákra mászkálás helyett, plussz 2-3 teljes nyaram ment rá az elméletre Microsoft vonalon. A gyakorlat már jött magától, mivel elég jó céghez sikerült első körben bekerülnöm.
[ Szerkesztve ]
-
H A M M E R
csendes tag
Azért a 29 vizsga nem átlagos, általában 1-2 re küld el egy cég évente. Te ezeket magadnak fizetted, vagy cég küldött? Azért eléggé szerényen írtad le a másik oldalt, hogy azért sokat kellett tanulni ezért... Gondolom az előző éveket nem csajozással töltötted, hanem munka után egész este tanultál...?
-
bobsys
veterán
Szerintem MSC mar nem kell jobb ha inkabb megvan a CCNP megfelelo laborgyakorlattal tamogatva a diploma elott
szemelyes velemenyem, evek ota nem elek Magyarorszagon igy nem biztos, hogy ott ez mind igaz
Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel
-
gghrtz
őstag
Remelem kifogok egy ceget aki hajlando lesz erre. En mar a diploma elott szeretnek: CCNA, CCNA Security, CCNP, es CEH minositest. Remelem ossze is jon. Bar ha a CCNP nem lesz kesz teljesen addigra az se baj, de legalabb elkezdve ellegyen. Masik nagy almom, hogy megcsinalom levelezon az Obudai egyetemen a halozatos szakiranyt mesterkepzesen, de ahhoz nem keves zsozsot kellene keresni, hogy finanszirozni is tudjam. Szerintetek mennyi ertelme van egy msc diplomanak egyebkent? Ismer valaki halozati mernokot akinek msc diplomaja van?
[ Szerkesztve ]
-
netsal
újonc
Igazából pont ezért írtam be végül. Annyit még tudni kell, hogy soha sehol nem volt protekcíóm meg jó ismerősöm aki benyomott egy pozira. Mindent magamtól értem el, magam tanultam meg mindent, soha nem voltam tanfolyamon sem. Pár évig volt napi 10 órázás meg hétvégi meló, de a mostani helyemen szigorúan nyolc óra, illetve havi egy hét max készenlét. Szóval sok dolgot el lehet érni, csak akarni kell.
-
gghrtz
őstag
Ez durva. Gratulalok! Remelem egyszer en is elerek valami hasonlo szintet! Jo olvasni az ilyeneket, mert motivaloan hatnak az emberre, hogy van ertelme tanulni.
-
netsal
újonc
Sorry, másodlagos nick, mert túl sokan ismernek a fórumon...
Nem: Férfi
Kor: 30
Munkakör: Senior Systems Engineer
Végzettség: Főiskolai diploma (mérnökinfó), 29 MCP vizsga (majdnem mind bétából), MCT minősítés pár éve
Nyelvtudás: Angol (elbeszélgetek szint)
Netto fizetés: Alapban 600K, havi 30 cafeteria, még 50-100K ha ügyeletben vagyok, egy rakás más juttatás amit nem tudok felsorolni se.
Hely: Budapest, amerikai cég, 10/10-es munkakörnyezet.[ Szerkesztve ]
-
axioma
veterán
válasz Mercutio_ #2282 üzenetére
Elso korben inkabb spanyol... vagy akar valami mas, masodiknak sztem mar pont az jo ami nem a legelterjedtebb masodik; meglatom mit tanitanak, meg mennyire erdemes egy nyelvcsaladvaltast is eroltetni. Ha rajtam mulna, en valami mesterseges nyelvet nyomatnek az egesz vilagon - kicsit kacifantosabb sztori de kb. ezert tanultam meg 14 eves koromban valamennyire eszperantoul (mar nem sokat tudnek felidezni aktivan), csak azt sajna anno annyira "magaeva tette" a szoci e'ra, hogy a kornyezo orszagokban sok helyen reflexbol negativ a hozzaallas. Pedig akar az, akar masik, rendszerezettsegre epulo hid-nyelv rengeteget segithetne, leginkabb a logikussagaval, a konnyebb tanulassal. Az eszperanto kismeretu szotaranak szokincsereje - a kepzok rendszere miatt - egy kozepes angol szotarenak felel meg; a nyelvtanat meg en magam irtam le 2 szotarfuzet-oldalra. Mind az egy kivetellel egyutt De vegulis tok mind1, hogy melyik, csak en ezt ismerem, ebbol tudok extrapolalni. Ha lenne olyan NEM sok evezredes, ma mar logikatlan hagyomanyt magaval cipelo nyelv, ami konnyen tanulhato, eleg lenne mindenkinek azt megtanulni, nem lenne dilemma. (Tarsalgasi celu - a matematika nyelve't nem sorolom ide.)
Jujj de off, sorry.
Raadasul most latom, az egyik evszamot el is rontottam, pedig pont gondoltam hogy akar kikeresheto is lennek, de igy megsem[ Szerkesztve ]
-
axioma
veterán
En azt latom, hogy az IT egyre jobban angolosodik. Amikor 2001-ben felvettek a Sysdatahoz (ma Siemens PSE, de mar akkor is S. leanyvallalat volt), alapfeltetel volt a nemet nyelvtudas, ugy kommunikalt az anyaceg projektmenedzsmentje felenk lefele. Mar par ev mulva az eros angolt elfogadtak a nemet gyengebb tudas helyettesitesere. Mire 2007-ben eljottem, mar a cegcsoport hivatalos nyelve az angol lett, csak az angol volt a felveteli feltetel, a belso kommunikaciot is atraktak angolra, uj dokumentaciok abban keszultek, a nemet Fehlerkatalog-ot lecsereltek Modif. Req. Tracking Systemre stb. (Olyannyira mukodott, hogy a vegefele mikor 10 nemet meg en tartottunk megbeszelest, miattam mint magyar miatt angolul akartak tartani, csak szoltam nekik, hogy nekem is jobb lenne a nemet... akkor me'g azt tudtam jobban, ma kene egy par nap-het, mire atallna az agyam). En mar oreg vagyok annyira, hogy nekunk anno kotelezoen az oroszt kellett tanulni (gimi vegere puhult fel), es akkro me'g az angol volt ugyan a vilagnyelv, DE azert Europaban sokkal nagyobb jelentosege volt a nemetnek. Miota az internet ennyire elterjedt, azota ez a foldrajzi megosztas szerintem mar kb. megszunt, IT-ben meg plane, de szerintem ugy altalaban is (es tobbek kozott sokkal tobb nemet tud valamennyire angolul). Ma mar azon gondolkozom, hogy a gyerekemnek nem is a nemetet javasolnam ha most kene nem 4 ev mulva masodik nyelvnek... (az elso nem kerdes).
-
gghrtz
őstag
válasz Mercutio_ #2278 üzenetére
Úgy gondolom én is, hogy a német nem hátrány, ha tudod használni ezt a speciálisabb infó+német párost. Kevés német informatikus van, ergo jobb alkupozícióval indulsz az állásajánlatoknal. Persze egy kis angol nem árt, ha másért nem, hogy a szakmát jobban vágd. (Normális tananyag szinte csak angolul van)
[ Szerkesztve ]
-
Mercutio_
félisten
IT gyakorlat+még papírok is és német nyelvtudás ----> osztrák/német állásajánlatok, vagy itthon Lufthansa, T-System IT help Desk egyéb IT-s melók?
Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
-
Atos23
senior tag
Egy cipőben járunk, de nyelvtudásról nem írtál. Nekem angol nélkül, némettel sokkal kevesebb lehetőségem van. Nyáron fogok angolba kezdeni, keményen.
IT papírokkal, kevés nyelvtudással sokkal nehezebb elhelyezkedni, mint kevés papírral, sok nyelvvel. Egyébként a Cisco jó irány, szeretik a piacon.
-
gghrtz
őstag
Helló! Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek jó irányba haladok-e, és szerintetek mennyire piac képesek azok a dolgok, amiket mindjárt részletezek is. Olyan kérdésem lenne, hogy aki tapasztaltabb a témakörben, és/vagy ebben dolgozik netán, megtudná-e mondani, hogy mekkora nettó fizetésre lehet számítani.
2 év múlva végzek a mérnök infó bsc-vel a GAMF-on, és előtte ugyanitt Általános rendszergazda felsőfokú OKJ-t csináltam, ami nem volt nehéz, DE nem is volt könnyű. (A vizsgáról csak annyit, hogy 4-es, 5-ös tanuló voltam végig de piszok nehéz volt.. 3 nap volt összesen 2 hetente 1 nap, és gyakorlati + írásbeli + szóbeli volt kb. napi 6-8 órában, és kellett szakdolgozatot is készíteni, amit elő is kellett adni. A tárgyak többségét a mérnök infósokkal tanultuk)
Most nagyon belehúztam a hálózatos témákba, járok Ciscora, képzem magam. Tervbe van véve a középfokú nyelvvizsga angolból, még az államvizsga előtt. A diploma megszerzéséig szeretném megcsinálni a Cisco CCNA-t, CCNA Security-t, CCNP-t, és a BME-n induló 40 órás CEH minősítést. Tervezek komolyabban foglalkozni Linux szerveradminisztrációval is. (Ez utóbbit csak azért, hogy jobban tisztában legyek a biztonsági kockázatokkal) Nem lébecolom el az iskolát, szóval nem kettessel, meg 3-4x kell egy tárgyat megcsinálnom így remélem később érni is fog valamit ez... Köszi a választ, és bocs a sok pofázásért -
SaiKonoha
újonc
Eddig a Debreceni Egyetem Informatikai Kar-t találtam. Esetleg valami tapasztalata van valakinek?
-
SaiKonoha
újonc
Sajnos eddig csak sejtettem (látva a középiskolai oktatások minőségei révén) hogy az OKJ keveset ér, illetőleg nem ad elég tapasztalatot egy infós állás betöltéséhez. Azért nem gondolkoztam még felsőfokú intézményekben, mert vajmi kevés fogalmam van arról hogy ott mennyit várhatnak el az embertől. A szabadidőmben jelenleg napi 1 vagy legfeljebb 2 óra lenne szabad egy adott szakma "áttekintéséhez," önerős tanulásához. Ez az időtartam a vizsgáig tartana, és amint azt letenném már jóval több idő futna rá. A probléma még az hogy a jelenlegi OKJ is nagyon kevés plusz tapasztalatot tudott adni a hardveres részlegből, ami betudható az iskola színvonalának és egyébiránt alapvetőleg a szakma típusának is. Hamar rájöttem hogy magamtól is meg tudnám tanulni a tanárok által átadott anyagokat, tapasztalatokat, de resteltem ott felhagyni ezzel az úttal, mert rengeteg szabadidőre volt szükségem a magánéletem terén, és akkor még nem érdekelt hogy ezzel így nem fogok menni semmire. Bármilyen szakmát is választanék, az mindenképp "friss" lenne előttem, lévén hogy nincs tapasztalatom abban az irányban. Ám viszonylag gyorsan tanulok, és remélhetőleg a fennmaradt időmben már előre fel tudok készülni a közelgő nehézségekre.
Szóval most nem igazán tudom hogy merre tovább...
Áttekintem a lehetőségeket a felsőfokú képzéseknél is.
Köszönöm az eddigi válaszokat. -
nagyúr
válasz SaiKonoha #2268 üzenetére
ez egy elég jó leírás arról, hogy mennyi pluszt adhat egy okj, és azt is kinek, milyen területen. az informatika tipikusan nem ilyen terület. a sok főiskola és egyetem között valaki csak az okj-s papírjával nem fog kitűnni.
a fenti blogot egyébként is ajánlom, a szerzője rendszeresen posztol, és a fórumon is aktív, képes valós segítséget nyújtani álláskeresőknek, illetve interjúzóknak.
[ Szerkesztve ]
Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
Alexios
veterán
-
őstag
válasz SaiKonoha #2268 üzenetére
Üdv!
Szerintem itt a legtöbben a felsőfokú tanulmányok megkezdését fogják javasolni, legalábbis én azt mondom, hogy nézz körül, mi érdekelne és hajrá. Sokkal többet nyersz,mint egy OKJ-vel, a ráfordított extra idő nagyon-nagyon megéri!
Személy szerint én rendszerinfo OKJ-t végeztem(mielőtt még központosították az egészet, egy rakat kakivá degradálva a képzést), majd BME mérnökinfo-ra jöttem. Köv. félév-ben záróvizsgázom. 3,5 év alatt nagyon sok dologba belekóstolhatsz és tényleg értékes tudást szerezhetsz.
Semper fi!
-
SaiKonoha
újonc
Üdvözletem!
Nyíregyházi tanuló vagyok, és nagyon érdekelne, hogy milyen informatikai szakmákban érdemes továbbhaladni. Jelenleg a térinformatika és a műszaki informatika érdekel a leginkább, de más szakmák iránt is érdeklődök (főleg szoftveres). Arról szeretném kikérni a véleményeteket, hogy szerintetek mely szakmákat érdemes OKJ-t letenni, és hogy utána hol érdemes elhelyezkedni? Már van egy angol közép szintű érettségim, meg idén fogom letenni a számítógép-szerelő vizsgát.
[ Szerkesztve ]
-
biker
nagyúr
mindig lenyűgöznek a mai modern álláshirdetések, és a bennük lévő elvárások
Cím: Irodavezető és személyi asszisztens
Leírásban
Számviteli ismeretekben jártas, felsőfokú közgazdász- vagy jogi végzettséggel rendelkező
Irodavezetőt és személyi asszisztenst
keresünk ******* telephelyünkre azonnali munkakezdéssel 8 órában. (a munkahely autóval közelíthető meg.)Elvárások:
Minimum 2 éves munkatapasztalat,
a számviteli jogszabályok naprakész ismerete,
önállóság, talpraesettség,
magabiztos számítógépkezelés,
gyors tanulás, precizitás, alkalmazkodóképesség.
Idegen nyelv ismerete előny.Vagyis titkárnői fizetésért könyvelő/jogász főiskolai végzettségű ember, istenháta mögötti helyre, feltehetőleg saját pénzen autózni
Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |
-
bugizozi
őstag
"sokszor kellet segíteni nekik, hogy melyik állt a legjobban"
Erről ez a vicc jutott eszembe:
- Fiam, mi akarsz lenni, ha felnősz?
- Kertész.
- Az meg miért szeretnél lenni?
- Akkor pizzafutár.
- Pizzafutár? Miért pont pizzafutár?
- Akkor medence takarító.
- Áhá, megtaláltad a pornóvideókat, mi?csak a te esetedben nem medence takarító hanem eladó
VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!
-
djgeg
őstag
válasz bugizozi #2260 üzenetére
Napi szinten jöttek a hölgyek csini fehérneműt vásárolni. Olykor a "kísérőjükkel" (értsd strici) Általában egyedül. Ilyenkor sokszor kellet segíteni nekik, hogy melyik állt a legjobban
Én élveztem. Igaz nagyon fárasztó tagok is jöttek be Fizu nagyrésze zsebbe. 100-150 et összeszedtem azért (jutalék alapú, mosolyogni és eladni a sok baromságot)[ Szerkesztve ]
"640 kByte memória mindenre elegendő"
-
bugizozi
őstag
válasz chabeee #2256 üzenetére
Én anno a Kfki Rendszerintegrációs Zrt.-nél voltam, az jó volt nagyon, sok tudást összeszedtem, megbecsültek, fizut is kaptam órabérben. Ma már T-Systems a neve, sztem egy próbát nem ér, bár nem tudom mennyit változott azóta.
VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!
-
chabeee
aktív tag
Szerintetek hova érdemes elmenni kötelező szakmai gyakorlatra Budapesten?
-
veterán
válasz pokerecske1 #2254 üzenetére
Kezdj el dolgozni, szállj be projektekbe, hogy megismerd a libraryket. Emellett az SQL gyakorlatilag alap kell hogy legyen már mindenhol.
-
pokerecske1
csendes tag
Sziasztok!
Java nyelven belül mellett mit érdemes tanulni?
Hogy lehetőleg jól el tudjak helyezkedni, és azért rendesen meg is fizessenek.
Bsc mérnökinfó, 1,5év és végzek, msc-re nem hiszem hogy fogok menni, mert egyenlőre nem tudom mennyi értelme lenne neki. Java nyelv nagyon megtetszett csak, nem igazán tudom, hogy smint kéne innen továbbhaladnom. -
H A M M E R
csendes tag
A suli témával kapcsolatban, szerintem nem szabad általánosítani, minden egyes suliban más a tanterv. Én még 5 éves képzésre jártam, tanultunk Pascal-t, C-t, C++-t, egy kis Javat és egyéb technológiákat pl.: sql stb... Én a tanultak 90 % át nem használom, de mégis hasznos, mert szélesítette a látókörömet, tudom, hogy miben erősebb a C++ és miben Java. Ez bizonyos pozíciókban hasznos lehet, de van ahol nem fontos. Igazából minden program nyelvben meg lehet írni majdnem mindent, csak ha nem a céleszközt használjuk, akkor lényegesen bonyolultabb és több ideig tart. Ami szerintem a legfontosabb, hogy az egyetem megtanított tanulni. Ha holnap valami új technológiára lesz szükségem, akkor nem izgulok, google segít és megtanulom. És szerintem ezt a munkáltatók is értékelik, aki egy BSC/MSC-t elvégzett az bármit meg tud tanulni. És az informatikában ez fontos, folyamatosan tanulni kell...
-
chabeee
aktív tag
válasz Jhonny06 #2249 üzenetére
én pont erre a webprogramozásra gondoltam.
(#2248) cain69
A javascriptet csak azért írtam oda, mert sok szaktárs szerint és az én véleményem szerint is mélyebben kellene venni, mint a mostani tantervben. Mert ahogy mondtad, mi csak lényegében olyan kódot írunk amelyek c++ jellegűek. Tehát a szintaktikán kívül max annyit tanít meg hogy kell csinálni chatservert és/vagy android alkalmazások fejlesztését "tapingatja". Ami nem új. Nem azt mondom, hogy nem keltette fel bennem a kíváncsiságot és nem olvastam tovább, hogy mégis hogyan lehetne csinálni egy általam elgondolt applikációt.
De ne kanyarodjunk el ennyire a témától. A lényeg, hogy én is azért vagyok egyetemen, hogy egy biztos alapot tanulhassak + mert az egész érdekel. -
Jhonny06
veterán
válasz chabeee #2240 üzenetére
Egyáltalán nincs elmaradva. Programozásban pont, hogy egy 10 évre visszamenő pl. C++ könyv is megállja a helyét ma bárhol, az pedig eleve nem lehet elmaradott, ahol pl. C#-ot tanítanak.
5-10 évre visszamenőleg nincs olyan változás, amit ma másképp kéne magyarázni, mint akkor. Talán a webprogramozás az egyetlen, de azt meg nem tanítanak mérnök infón, max. valami szabvál keretében, de teljesen más téma.
Szerintem azt nem képesek belátni sokan, hogy az egyetemen kb. mindenből csak kóstolót kapsz és magadat is kell képezni, mégpedig keményen.
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz chabeee #2240 üzenetére
lolwut?! a javascript nem változik 2havonta, legalábbis struktúrálisan nem. a java sem, az se 6 és 7es főverzió között volt 5 év, és a 7 igazából 2013ra lett megbízható és elterjedt, szóval az az 5 év máris 7.
a phd-s haverod egyeteme egész egyszerűen azért nem aktualizál, mert a profokat kényszeríti rá senki, hogy ezt tegyék, ők maguktól meg nem fognak ezzel foglalkozni. ha rajtuk múlna, java programozás címszó alatt c++ struktúrás, 1000soros fielokat használó java nyelven írt mutánsokat alkotnátok, mint modern programot.
tisztelet a kivételnek.Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
djgeg
őstag
válasz PandaMonium #2245 üzenetére
Külföldhöz hozzászólva:
Egy jó ismerősöm 20 évesen 1 év normális fejlesztői melóból származó tapasztalattal (meg persze egy kemény alap tudással) vágott neki Hamburgnak. Kinti webes-mobil alkalmazás/játék fejlesztő cég 2 hónap próbaidő és felvették. Igaz ők a próbaidőt 500 eur kaja(reggel ebéd a cégnél) és bérlet formájában kezelik. Az 500 as meg kb arra elég, hogy eldekkolj egy koleszban. 2 hónap elött már aláíratták vele a szerződést és egy szép eu s fizetéssel kezdett.Persze ez egy szerencsés történet, és azért egy mélyebb kódolós tudáshoz nem árt egy egyetemi matek/infó oktatás, de azért megy nélküle is ha kell.
[ Szerkesztve ]
"640 kByte memória mindenre elegendő"
-
kraftxld
félisten
válasz PandaMonium #2245 üzenetére
Én szoktam dolgozni oDesk-en, annó $10-15 körüli nettóval kezdtem / óra, de mostanában $30-40 alatt nem vállalok el semmit. Idő hiány miatt most csak egy cégnek dolgozok, bár én más IT területen ügyködök.
| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'
-
PandaMonium
őstag
Sziasztok.
Jó látni, hogy pörög a téma, mindig is sokat gondolkodtam rajta, hogy hogy is lesz "majd", mit kezdek az IT tudásommal. Elöljáróba megjegyezném, hogy jövőre végzek a középsulival, szóval nem égetően sürgős a téma de szeretném, hogy legyen rálátásom a témára mire oda jutok, hogy dönteni kell.Közel 11 éves korom óta foglalkozom programozással/scripteléssel, ma pedig 17 évesen már jelentős mennyiségű Java (+Android), PHP, Javascript (+jQuery, +Dart), HTML, CSS, SQL tudással (legtöbbjükkel 5+ év tapasztalat) és közép szintű C#, Visual Basic illetve OpenGL tudással karrierválasztás előtt állok. Iskolában Oracle vizsgát teszek, emellett később egy felső fokú angol nyelvvizsga, emelt angol és matek érettségi van kilátásban.
Egyetem egyelőre esélytelen, legalább is előtte mindenképpen szükséges lesz 1-2 év munka pénzgyűjtés gyanánt (ha csak nem jön össze az ösztöndíj).Leginkább az érdekelne, hogy innen foglalkozik-e valaki freelance-olással és megosztaná-e a tapasztalatait, mennyire járható út, mennyi idő kell, hogy beinduljon, mire számítson az ember?!
Másik téma ami érdekel, hogy itthon milyen kilátásokkal lehet céget/indie studiót nyitni (mivel leginkább a játék/grafikus motor fejlesztés érdekel), mert több ismerős is benne van a szakmában saját céggel és szinte csak azt hallani tőlük, hogy szívás az egész, páran menekülnek külföldre, ez pedig nem túl biztató.
Legvégső opció pedig, hogy (nem meglepő módon) itt hagyom az egészet a francba és külföldön (Vancouver és London eddig a kiszemelt) kezdek bele mindenbe. Kérdés, hogy ott mennyivel jobbak a kilátásaim, van-e itt olyan aki külföldön foglalkozik ilyesmivel és meg tudná-e osztani a tapasztalatait, össze tudná esetleg hasonlítani az itthoni "élményeivel".
Előre is köszi mindenkinek aki igyekszik segíteni.[ Szerkesztve ]
What I cannot create, I do not understand
-
Mercutio_
félisten
Ez leginkább a vizsgáztatók hibája, annó Kandón Schnöller papa megoldotta a természetes szelekciót villanytanból és minden félévben volt 1-2 olyan tanár akinél ha nem hoztad a minimumot sírhattál, mint az újévi malac akkor is repültél.
Ugyanakkor hallom, hogy van olyan EÜ szak, ahol a tanár által kiadott - nem különösebben nehéz - anyagot se tudják visszaadni,de "kevés a munkaerő" felkiáltással átrugdossák azokat isEladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
-
chabeee
aktív tag
nálunk azért jelentkeznek gazdaságinformatikára főleg a lányok, mert azt hiszik, hogy gazdasági rész lesz inkább és az infót majd a fiúk segítségével megoldják, de amikor ideérnek első félévben puff kapják is a prog1 c-t és néznek ki a fejükből 3 félévig szenvednek vele nagy nehezen megcsinálják sok segítséggel aztán vehetik fel a projectes tárgyakat. Ahol viszont csoport munka van és mivel nem is érdekli őket és nem is igen értenek hozzá hátráltatják a haladni akarót. Én is így jártam ebben a félévben. 3-mas csoportmunka volt, a prezentációt meg a diagramos témát nagy nehezen kiszenvedték, teszem hozzá rosszul amivel szenvedni kellett elég sokat hogy kijavítsuk, de ott volt a program amivel személy szerint 11 napot szívtam napi 10 órában, hogy kész legyen és mellette ott volt még pár elég nehéz tárgyam (+ munka amit ennek következtében el is vesztettem). Tehát igen elég sokan kikerülnek, és sajnos alaptudás és szorgalom nélkül.
[ Szerkesztve ]
-
Mercutio_
félisten
-
chabeee
aktív tag
válasz Mercutio_ #2239 üzenetére
Az egyetemi oktatás főleg programozás területén eléggé el van maradva. Az egyik phd-s sráccal beszéltem erről és rávilágított, hogy az egyetem nagy valószínűséggel azért nem változtat a 5-10 éves tanrenden mert akkor szinte 2 havonta kellene változtatni a folyamatosan fejlődő irányok miatt. Gondolok itt javascript vagy más webprogos dolgokra.
Amúgy ezek a tárgyak olyanok, ha leülsz mellé és tényleg beleásod magad simán megcsinálhatók. Nincs olyan tárgy amit nem lehetne megtanulni, ezért nem értem, hogy a sok ember miért lépked le egyetemről 2-3 vagy fél év után.[ Szerkesztve ]
-
Mercutio_
félisten
válasz chabeee #2238 üzenetére
Ez a BSC diplomás cucc, vagy a 4 féléves OKJ-t adó?OK, látom, ez rendes diplomás szak, nem a himi-humiMondjuk amíg nem próbálta a matek anál nem sokat mond egy külsősnek, csak amikor vért izzadva túljut a szigorlaton
[ Szerkesztve ]
Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
-
Mercutio_
félisten
válasz kraftxld #2236 üzenetére
Neked Igen, de sokan csak a pofázásig jutnak, de tenni már lusták a célért, inkább azt az energiát onsajnalatra és mások okolasara fordítják...
Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
-
Mercutio_
félisten
válasz kraftxld #2234 üzenetére
Kivételek mindig vannak, de az átlag nem a sikeres önképzésről és az önmagának komoly célok kitűzéséről szól, hanem a lotyogesrol
Mérnök képzésben legalább vannak követelmények amit meg kell ugrani, a legtöbb embernek szüksége van ilyen külső kényszere, hogy elérje amit akar.Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
-
azbest
félisten
"-diákként dolgozva a bruttó béred nettója kevesebb(16% SZJA mindösszesen)"
ez csak akkor igaz, ha iskolaszövetkezeten keresztüli diákmelóról van szó. Rendes szerződéses diákmunkánál pontosan ugyanaz az adó és járulékfizetés, mint egyébként. Néhány éve még adó és járulékmentes volt, aztán bejött a járulékfizetés, majd az adózás is.
Kooperatív képzés is lehetőség, ahol ösztöndíjként fizetik a munkában töltött időt.[ Szerkesztve ]
-
44kos
csendes tag
válasz Alexios #2231 üzenetére
Én teljes mértékben egyetértek azzal amit írtál, a szorgalom és a befektetett energia és idő mindig meghozza a gyümölcsét.
Az előző írásomhoz kiegészítésnek:
-Főiskolai tanulmányok során többféle program keretén belül(pl. Erasmus) kimehetsz külföldre tanulni, ami nagyon sok tapasztalat szerzésre nyújt lehetőséget.Szóval lehetőség az van bőven, és aki lát is nem csak néz, az megtalálja őket.
-
Alexios
veterán
én amúgy ehhez annyit hozzátennék, bár lehet itt a topikban nekem esnek páran, hogy én olyan emberrel nem találkoztam, hogy tényleg odatette magát, tanult, és úgy nem jött össze neki a matek analizis pl. Azért nem olyan teljesithetetlen tárgyak a matekok sem, egyik haverom pl. középiskolában 3-as volt matekból, most pár év kihagyással elkezdte a mérnök infót(óe-n) és 5-ös lett az analizis vizsgája. Az ettől való félelemre szerintem nem érdemes alapozni, főleg ha tanulni is hajlandó az ember.
-
44kos
csendes tag
válasz freaghill #2224 üzenetére
Szia!
Én már a második felsőoktatási intézményben tanulok életem során(24 éves vagyok), és arra jöttem rá/tapasztaltam, hogy az egyetemi életnek több szempontból is előnye van:
Amit még középiskolás koromban gondoltam róla:
-lehet tanulniÉs miután már képes vagyok több nézőpontból is az egyetemi tanulmányokra tekinteni, azt látom hogy:
-lehet tanulni(ok, hogy mennyit ér és milyen minőségű az egy másik témakör)
-hasonló irányultságú emberekkel (diákok) ismerkedhetsz meg, dolgozhatsz, működhetsz együtt, amit később mint készségek alkalmazhatsz
-a szakmában sikereket elért és széles látókörrel/tapasztalattal rendelkező emberektől (a jelenlegi sulimban több ilyet is találni) kérdezhetsz, és többnyire segítőkészek(az iskolai anyagon túl is, sőt, amikor az iskolai anyagon túlnyúló részről érdeklődsz, mert pl csinálsz egy saját projektet, van hogy még inkább segítőkészek)
-IT/műszaki vonalon a nagy cégek kapcsolatban vannak az egyetemekkel, sokszor keresik ott a munkaerőt (állásbörzéken tök jó melókat lehet találni - persze azoknak, akik tanultak és tudnak is)
-diák státusszal sokkal szívesebben foglalkoztatnak (mivel kevesebb járulékot fizetnek a béred után)-> egy így elcsípett gyakorlati hellyel könnyen bekerülhetsz jobb pozíciókba a későbbiek során
-diákként dolgozva a bruttó béred nettója kevesebb(16% SZJA mindösszesen)
-hasznos kapcsolati tőkét kovácsolhatsz
-sok-sok diákkedvezményben részesülhetsz(utazás, éttermek, szórakozóhelyek, sportlétesítmények)Sem rábeszélni, sem lebeszélni nem célom téged arra, hogy egyetemen tanulj, azt tanácsolom inkább, hogy az egyes lehetőségek milyen előnnyel és hátránnyal járnak, és úgy biztos a számodra legjobbat fogod választani.
[ Szerkesztve ]
-
Mercutio_
félisten
válasz freaghill #2224 üzenetére
A szövegértés se egy utolsó dolog, én a 4 féléves himi-humira írtam, hogy nagy eséllyel nem sokat ér, mivel az nem főiskola / egyetem, amiről djgreg beszél az viszont a rendes 7 féléves mérnök képzés aminek a végén diploma van a kezedven ő ilyen papírról beszél.
Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
-
freaghill
őstag
Mehetni mennék, azzal nincs gond. Csak az amit Mercutio is írt, hogy nem ér semmit. Mutatóban viszont lehet tényleg szükséges lenne.
Illetve, hogy mit tanítanának, azt kéne valahogy megtudnom, csak nem tudom sajnos, hogy ki lenne olyan aki járt ilyenre. Hálózatokról alaposan-ba feltettem a kérdést, még nem szólt senki.
Ahogy az egyik tanárom mondta: Érettségi ha megvan nem nagy dolog, de ha hiányzik akkor nagyon.. -
djgeg
őstag
válasz freaghill #2222 üzenetére
Az alap, ha az ember teheti akkor járjon egyetemre. A Kérdés hogy teheti e?
Én nem tehettem, vagyis dolgozni kellet volna mellette, hogy működjön. Így nem tettem és bele vágtam a lecsóba. Megbántam e? Nem. Hogy kell e a jövőben egy diploma? Mutatóban igen sajnos. Mert el lehet menni egy szintig, de aztán kell egy papír. (Főleg, hogy érdekel engem a vezetés része).
Így már elkezdtem levelezőn. Túlságosan sok újat nem tanít... valószínű egy évet így is lecsalok. xD (btw... már olyan helyen sikerül dolgozni, hogy kifizetik az egyetemet ! )ui.:
Tanárok nagyon sokat számítanak. Nekem infó/angol on kívül kb mind szar volt... 0 motivációt adtak...
Egyetem azért más. Persze ott is fontos a tanár, de szerintem már kevésbé mint előtte.[ Szerkesztve ]
"640 kByte memória mindenre elegendő"
-
freaghill
őstag
Amúgy tök jó, hogy ennyien írtok, és mindenkinek más a véleménye, így legalább jobban látom, hogy minek mi az erénye, ki hogy gondolkodik.
Nehezebb lesz nekem a választás, de legalább több infót gyűjtök
Amúgy matek azért is nem megy mert a tanárom nem az igazi. Most gondolhatjátok, hogy fogjam csak a tanárra.
Igaz, most veszünk gömböt, paralelopipedont, és hogy ezeknek kiszámítani a területét, ilyesmi, úgy hogy hiányzik azért pár adat, az nem akar nagyon menni. De a csoportból csak pár embernek megy, azok is olyanok, hogy isteni szikrával. -
Mercutio_
félisten
válasz freaghill #2218 üzenetére
Attól, hogy a közgázra jársz takarítani már 5 éve, még nem szerzel közgazdász diplomát
A 2 éves akármilyen az nem főiskola/egyetem , csak ott tartják (és ezt a HR-es is levágja, meg amúgy is bekérik a végzettséget igazoló papírokat, ha komolyra fordul a dolog)Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
-
nagyúr
válasz freaghill #2218 üzenetére
szerintem ha van rá lehetőséged, akkor csinálj meg egy főiskolát/egyetemet/bsc-t. ne okj-t. ez lehet, hogy tovább tart, és nem tűnik túl vonzónak, és kétségeid vannak a képességeidet illetően, annak ellenére, hogy 18 éves korodra megtanultál 2 idegen nyelvet, de később kifizetődőbb lesz.
ha tényleg ennyire jó vagy nyelvekből, viszont nem megy a matek, és a fizika, akkor talán érdemesebb lenne az élet más területein is körülnézni.@Nerd: ja, az első olyan állást, ami egyben referencia is, és tapasztalatszerzésre is megfelel, valahogy muszáj összekaparni. itt nem ritkán előfordul, hogy több száz önéletrajz is befut, és ilyenkor kíméletlenül kirostálják azokat is, akik egyébként alkalmasak lehetnének, de nincsen diplomájuk. ez ugyan nem feltétlenül igazságos, de 400ból valahogy ki kell választani azt a 10et, akiket első körben felhívnak. na, ilyenkor kapásból repül az, akinek nincsen szakirányú felsőfokú végzettsége.
[ Szerkesztve ]
Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
nagyúr
válasz freaghill #2214 üzenetére
tehát egyből certit akarsz csinálni. jó, tegyük fel, hogy kimész egy évre mosogatni, összerakod a pénzt, hazajössz, tanfolyam, vizsga, sikerül.
ccna (vagy mcp, vagy amit akarsz): ok
gyakorlati tapasztalat: 0.
főiskolai/egyetemi diploma, mint a taníthatóság fokmérője, és az egyik első számú ingerküszöb a hrnél: 0.kb. így néz ki az önéletrajzod lecsupaszítva, megspékelve még a nyelvismereteddel. tapasztalatod nem lesz, a certi pedig nem jelent kimondott előnyt junior/pályakezdő pozícióknál. ki tudsz vele tűnni a tömegből, de ha az alatt a 8 másodperc alatt, amennyi jut egy átlag multinál egy önéletrajzra az első körben, valószínűleg már kiszórták az önéletrajzodat a főiskola/egyetem rublikába tett függőleges vonal miatt.
Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
Nerd
aktív tag
válasz freaghill #2214 üzenetére
A 3 eves Bsc-t azert lehet erdemes lenne elvegezni... Vannak elonyei is: pl. amikor egyetemista voltam, akkor voltak cisco kurzusok, es aki 5-re vizsgazott kapott kupont, mintha ez megszunt volna, de erdeklodni kell... Egyetemistakent sokszor konnyebb megtalalni eleted elso munkahelyet... Amugy meg 2 ev egy OKJ-s papirert, vagy 3 ev egy diplomaert, szerintem nem mind1... , nyilvan a 3 ev kemenyebb is, mint a 2 ev...
Ahogy elottem is irtak, ebben a szakmaban nem a papir a lenyeg, de az elejen van egy olyan problema, hogy meg is kell valamilyen papir ... illetve a a papir sem eleg, kell melle tapasztalat is + nyelv (ez nalad pipa). Ez is megoldhato...
Amit en csinaltam es meg mindig ezt tartom a jarhato utnak (Igaz en programozo vagyok!): BSc-t elvegeztem becsulettel, kozepsuliban nem tanultam programozast, minimalis tudasom volt (html, javascript bohockodas), linux ismeretek, igy nekem kokemeny kuzdelem volt az eleje, de tetszett. Sok olyan dolgot tanultam, amit nem hasznalok, de egyszeruen nem art ha van egy diplomad. MSc-t is elvegeztem, mert akkoriban nem lehetett tudni, hogy kell-e, vagy sem, de itt mar dolgoztam (A BSc utolso eveben is dolgozhattam volna mar, de megtehettem, hogy kenyelmesen megszerezzem a diplomat, illetve mar itt tudtam, hogy az MSc mellett keresek melot...). Ugyanis egyetemistakent ha akar az ember, konnyen lehet munkat talalni. Igy MSc elvegzese utan mar 2 ev szakmai tapasztalattal lazan elhelyezkedtem...
[ Szerkesztve ]
-
Mercutio_
félisten
válasz freaghill #2214 üzenetére
Ha már mindenképpen kint akarsz pénzt keresni én megpróbálnám előtte az itthoni idegennyelvű HD-t, aztán ha bírod a gyűrődést ugyanezt nyomni kint több pénzért, mégiscsak szakmaibb meló, mint mosogatni, vagy krumplit pucolni
És talán, ha lépegetsz előrébb (kint) a ranglétrán be lehet dobni tárgyalásnál egy olyan igényt, hogy mondjuk nem kapsz több/annyi béremelést, de cserébe fizetnek 1-2 jobb tanfolyamot amivel már elindulhatsz egy irányba.Ha durvának tűnik a felsőoktatási anyag és a programozás se fekszik neked, akkor azzal elég sok területet kizártál mint irányt. Azt írtad most is tanultok IT-t, azon belül mi az ami megy és tetszik?
Egyébként meg csak ismételni tudom, ez nem olyan dolog mint a középiskola, itt nem az az elsődleges, hogy megvan-e a papírod valamiről (aka jó jegyet kaptál) hanem, hogy az a tudás amiről a papír szól valóban ott van-e a fejedben, mert a papír csak beugró, de elég gyorsan levágják, ha csak ugatod az adott témát azok akik napi szinten benne élnek.
Ja és a hálózatos cuccnál azt mondtam, hogy érdeklődj utána pontosan miket és milyen mélységben tanulnak, esetleg a 4 félév alatt valamilyen cert-re felkészítenek/elküldenek-e, mert mondjuk a 2 első cisco vizsga szintjéig ha eljutnak a diákok az legalább már több mint a humbug mindenből egy kicsit, de semmit se igazán jellegű töltelék képzés.
[ Szerkesztve ]
Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
-
freaghill
őstag
válasz velizare #2212 üzenetére
A hálózatos, rendszergazdás érdekel, ne érts félre.
Mercutio mondta, hogy inkább hagyjam, mert kb. egy OKJ-val ér fel, amivel meg szintén nem megyek sokra.
Ennyi erővel akkor kimehetek Németországba dolgozok 1 évet és megvan a certi tanfolyamra, vizsgára a pénz.Mérnökinfót meg tudom, hogy nem tudnám elvégezni, ismerősöm most kezdte, és elég durvának hallatszik, már most fog csúszni szegény.
Illetve nem család mellett szeretném, csak pénzt szeretnék rá gyűjteni, mivel úgy mint a diákok többsége nem vagyok megáldva tömérdek pénzmennyiséggel
-
Alexios
veterán
válasz freaghill #2211 üzenetére
ha tényleg érdekel a dolog simán meg tudod tanulni otthon is könyvekből, stb. Lehet nem a legegyszerűbb módja, de koránt sem lehetetlen. Én is tök magamtól tanultam programozni, amúgy építőmérnök karra járok. Szóval ha van kitartás akkor messze nem lehetetlen, és nem kell sok pénz se hozzá.
-
nagyúr
válasz freaghill #2204 üzenetére
kint és itthon is sokkal nehezebben tud az érvényesülni, akinek nincsen felsőfokú végzettsége. szóval ezzel a nem érdekel c. szöveggel kb. térden is lőtted magad. pláne pályakezdőként.
most vagy abban a lendületben a tanulást illetően, amikor a legkönnyebben el tudsz végezni egy főiskolát/egyetemet. munka/család mellett ez már sokkal nehezebb lesz. nem lehetetlen megcsinálni, de miért akarnád megnehezíteni a magad dolgát?Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
freaghill
őstag
válasz Mercutio_ #2209 üzenetére
Lassan én is úgy vagyok vele, hogy inkább melózok valamit, kipróbálom a Helpdesket, ha nem megy akkor külföld betanított munka, aztán keresek azzal pár forintot, hogy legyen tanfolyamra (ha van) és vizsgára pénzt, aztán csinálni certiket.
Amúgy gyakorlatom hogy lesz ha csinálom a certification-okat, és úgy, hogy kénytelen leszek itthon tanulni?
Mennyire nehéz elhelyezkedni friss papírral?
Ahogy néztem (nem tudom mennyire valós) Németországban 3k körül keresnek a hálózatosok. -
Mercutio_
félisten
válasz freaghill #2206 üzenetére
Én rákérdeznék az egyetemen, esetleg keresnék oda járó arcokat, hogy pontosan miket is tanulnak, mert ezek a 4 féléves izék - főleg könyvtár-infón ami tipikus büfészak még nappalin is - nem biztos, hogy érnek annyit, amennyi időd elmegy vele
Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
-
desolator
senior tag
Nem: férfi
Kor: 29
Munkakör: Rendszergazda
Végzettség: Okj rendszerinfó, MCP Microsoft vizsga
Nyelvtudás: Angol erős társalgási
Netto fizetés: nettó 225
Egyéb:15 cafi + utiköltség térítés vidékről
Hely: Bp, 50 fős iroda, külföldi cégMostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...
-
azbest
félisten
válasz freaghill #2204 üzenetére
Hát nagyon nem ugyanaz az első három és a 4 féléves rendszergazda Azon is sok múlik, hogy melyik kar és tanszék fennhatósága alatt van.
A gazdaság-, mérnök-, programtervező informatikus szakok első fele gyakorlatilag ugyanaz az erős matekos irány (diszkrét matek, lineáris algebra, kalkulus/analízis, logika... és ezekhez infós területek, plusz szakhoz passzolóan gazdasági, elektronikai, még több matekos ismeret). Ehhez képest, főleg ha pedagógusképzős karon van a rendszergazda (55ös felsőfokú) okj, akkor az laza móka és kacagás egy darab papírért. Ahonnan van tapasztalatom, ott az első háromnál 2 alatti szakátlag van, míg a pedagógusképzős karon 4 feletti.
De most látom, hogy van intézmény, ahol ugyanazon a néven indítanak szakképzést is és egyetemi alapképzést is... nagyon más a kettő.
Az 54es kezdetű emeltszintű okj-k közt is nagy a szórás. Van ahol egy év alatt több hasznos ismeretre tettem szert, mint az egyetem 2 félévében. De közben hallottam róla, hogy máshol meg elég csak fizetni a tandíjat és akkor majdnem garantált a papír.
[ Szerkesztve ]
-
freaghill
őstag
válasz velizare #2203 üzenetére
Felvi.hu-n a Szakleírásoknál Infó fül alatt ennyi áll:
gazdaságinformatikus
mérnökinformatikus
programtervező informatikusSajnos nem érdekel egyik sem.
Illetve ezt találtam. Ez 4 féléves, gondolom ez is olyan mint a mérnökinformatikus [rendszergazda].
Ugyanúgy 4 féléves.[ Szerkesztve ]
-
freaghill
őstag
Ha maradnék itthon és nem mennék külföldre betanított munkát csinálni akkor Pécsen dolgoznék, német nyelvű help desken. De ha ti azt mondjátok, hogy szerintetek számít hogy az életrajzban ott legyen, hogy dolgoztam már x időt helpdeskként akkor tuti megpróbálom.
Aztán ha nem bírom idegekkel (havert 32 óra alatt 3x lek.anyázták) akkor irány el innenMercutio_: Jelenleg én is infó faktos suliba járok. (Szakközépsuli, összesen 6 infóm lenne egy héten ha nem csináltam volna meg az előrehozott érettségit sima infóból.) Szakmai infón Pascal, Java programozás volt, most gép szétszedése, összerakása, hálózatok, hardverek ismerete, tűzfal, ilyesmi van.
Mondjuk szakmai infóból lehet nem tudnék érettségizni, mert ott már programozás is van elvileg.[ Szerkesztve ]
-
Mercutio_
félisten
válasz freaghill #2199 üzenetére
Nem a papír az elsődleges, hanem a tudás, leirta, hogy info faktos suliba járt, az esélyes, hogy több tudást ad mint a 2 éves OKJ
Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek (Terry Pratchett majdnem összes, egyebek), Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP
Új hozzászólás Aktív témák
- KAÜ/Ügyfélkapu – már elérhető a kétfaktoros hitelesítés
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Mozilla Firefox
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Redmi Note 10 Pro - majdnem minden stimmel
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- ASUS routerek
- AliExpress tapasztalatok
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest