Hirdetés

2018. november 17., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-02 22:19:05

IT café

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26501) w333 válasza V/ (#26500) üzenetére

w333
(PH! félisten)

Köszi akkor kérek még 15 napot :R

Írtam az eladónak ! :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi8 & Redmi Note 5

(#26502) Black&White válasza Tarek El-Ali (#26494) üzenetére

Black&White
(őstag)

Egy valami nem tiszta: ha nem mondom le, akkor ezt ő is megteheti a PM-ben küldött indokkal?
Mindegy, én kivárom ezt az egy napot, azt meglátom milyen opciók lesznek. :)

(#26503) gabx76 válasza walakyb (#26492) üzenetére

gabx76
(senior tag)

A drónt nekem ebben a pillanatban adták fel SG tracking-gel. (illetve egyelőre csak Electronic information...)

[ Szerkesztve ]

(#26504) pn4hvq válasza gabx76 (#26503) üzenetére

pn4hvq
(tag)

Én még várom a feladását. Fiamnak van tervezve karácsonyra. Remélem, ideér.

(#26505) Black&White válasza Black&White (#26502) üzenetére

Black&White
(őstag)

Na, most meg jött a rendszerüzenet, hogy kikérte a TN-t.
Bár NL posttal kértem, DHL lett helyette.

(#26506) pumpa1w3

pumpa1w3
(újonc)

Üdv! Megrendeltem egy emelőt az Aliexpressről, PayPallal ki is fizettem, de egy nap után meggondoltam magam és megkezdtem a megrendelés törlését. Meg írtam az eladónak, hogy legyen szíves törölje a megrendelést ő megkérdezte,hogy miért töröljem, én meg írtam neki,hogy meggondoltam magam, nem kell ez nekem de válasz nem érkezett. Ma reggelre a rendelési státusz fül alatt Fund Processing van ide írva, ez magyarul alap kezelést jelent. A termék aktivitás alatt nem látom a Nyílt vitát.
Az lenne a kérdésem mit tudok ilyenkor tenni, hogy vissza kapjam a pénzemet és törölje a rendelést.
Üdv: Tibor

(#26507) V/ válasza pumpa1w3 (#26506) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Tisztázzunk egyet, hogy fizettél PayPal-al az Aliexpressen?
A vásárlás törlési kérelmet az AliExpressen a Cancel order gombra kattintva kérhető némi indoklással, amíg nem kezdik el a szállítást, tehát a Processing time ideje ketyeg.
Az eladó nem köteles elfogadni.
Itt nem érvényesek a webshop-ra vonatkozó elállási kérelmes dolgok.
Látom a Goggle fordítót meg találtad, de a Fund Processing nem rád vonatkozik, az eladóhoz köthető bejegyzés, azt mondom semmit nem jelent.
A "Nyílt vitát" nem ismerem, lehet vitát kezdeményezni ha van problémád a meg nem érkezett termékkel, vagy a megérkezett de mást kaptál, vagy hibás termékkel kapcsolatban, azt fordítás nélkül dispute néven emlegetjük.
Bárhol akkor jelenik meg, ha el van indítva.

[ Szerkesztve ]

(#26508) pumpa1w3 válasza V/ (#26507) üzenetére

pumpa1w3
(újonc)

igen!

(#26509) V/ válasza pumpa1w3 (#26508) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Mi igen? Én itt Magyarországról nem tudok PayPa-lal fizetni az Aliexpressen, csak kártyával.
Bár teljesen mindegy mert a vásárlás törlése akkor is az AliExpress-en kérhető. Vagy teljesíti az eladó, vagy elküldi a kifizetett dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#26510) beci

beci
(őstag)

Sziasztok.
Nyomtam ma egy order cancelt,mivel az eladó nem nagyon kapkodja el a feladast,mar csak 6 ora van hatra az 5 napbol,de nekem eleg surgeto lenne.
Mire kapom vissza az arat?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#26511) pumpa1w3 válasza V/ (#26507) üzenetére

pumpa1w3
(újonc)

Köszönöm a gyors választ. A vásárlás törlés kérelmet végig csináltam, felsorolt egy pár indokot miért törlöm ,én az egyébre kattintottam, és ezzel be is fejezte.Utánna írtam az eladónak, ő is megkérdezte én ezt írtam:
I would like you to cancel the order, I was wrong, I did not want this fordítóval .
Ez a válasz most jött:
Thank you so much for your support in our store.
You submit cancellation order?
if you really do not want it ,could you please choose your personal reasons ?
please check and accept the request,so that the order can be canceled.
we apologize for any inconvenience caused. Please accept our sincere apology.

Greeting! Please confirm the cancellation of your order.

Most mit kérdez nem értem? Mit kéne tennem, hogy mererősítsem a lemondás törlését?

(#26512) pumpa1w3

pumpa1w3
(újonc)

Igen fizettem a kártyámról levonta az összeget.

(#26513) V/ válasza pumpa1w3 (#26512) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Amikor fizettél beléptél a PayPal fiókodba és azon keresztül fizettél?
Alipay != PayPal

Az egyéb nem jó, ha van olyan hogy nincs szükséged a termékre akkor az a valóság és azt válaszd, más az elbírálása a vásárlás visszamondásának az októl függően. Ezt kéri, hogy a megfelelő indokot válaszd.
I do not want this order anymore

[ Szerkesztve ]

(#26514) V/ válasza beci (#26510) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Ha elfogadja akkor max 15 napon belül. Feltéve ha még nem küldte el. Mert lehet hogy postázta csak épp nem írta be a feladást.

(#26515) pumpa1w3 válasza V/ (#26513) üzenetére

pumpa1w3
(újonc)

Igen beléptem a Pay Pal fiókba és úgy fizettem. Honnan tudom, hogy elfogadta a rendelést? De miért fogadta el ,ha írtam,hogy meggondoltam magam?

[ Szerkesztve ]

(#26516) V/ válasza pumpa1w3 (#26515) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Jó neked. Sajnos én nem tudok így fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#26517) anadroid válasza pumpa1w3 (#26515) üzenetére

anadroid
(fanatikus tag)

Melyik országban vagy? Mert pl. Németországnál ott a PayPal lehetőség is.

Fund processing: a fund itt a náluk levő pénzedet jelenti, ld. még refund=pénz visszafizetés.

Csak mi vagyunk itt, értelmes gépek...

(#26518) pumpa1w3 válasza V/ (#26516) üzenetére

pumpa1w3
(újonc)

A cib-nél csináltam egy internet kártyát és a Pay Pal-lon keresztül fizetek.

(#26519) pumpa1w3 válasza anadroid (#26517) üzenetére

pumpa1w3
(újonc)

Magyarországon vagyok.

(#26520) V/ válasza pumpa1w3 (#26518) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Az AliExpressen nem tudsz PayPal-al fizetni ha magyar a regisztrációd. Esetleg megosztanád annak a terméknek a linkjét amit így fizettél ki, mert ilyennel én az elmúlt 5 év alatt nem találkoztam, nem tudtam PayPal-al fizetni.

(#26521) pumpa1w3 válasza V/ (#26520) üzenetére

pumpa1w3
(újonc)

Írtam privátot!

(#26522) beci válasza V/ (#26514) üzenetére

beci
(őstag)

Koszonom.

(#26523) joci305

joci305
(újonc)

Üdvözlet!
Járt már valaki úgy, hogy a nyomkövetést akart megnézni és azt az üzenetet kapta, hogy "Parcel Status Shipment cancelled by seller"???
Már a rendelés visszaigazolása is nyögvenyelősen ment, a megszokott pár óra helyett 4 nap volt, aztán ez. Még van 45 nap a lezárásig és küldtem az eladónak üzenetet, de kiváncsi vagyok járt-e valaki hasonlóan.

Köszi

(#26524) V/ válasza joci305 (#26523) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Igen járt már így más is, előszokott fordulni. Azt szoktuk csinálni amit te, hogy rákérdezünk. Van amikor r tényleg nem kitalált a dolog, sérült csomagolás miatt visszaküldték neki, nem jutott át a vámon a többi csomaggal együtt, más módon lett elküldve amiért változott a nyomkövetési szám, az újat csak úgy tudja beírni, ha törli a régit Vagy valamiért törölte a dolgot.
Neked nem tudom mi a megszokott, de a legtöbb eladó 7 napot állít be feladási időnek (processing time) és persze igyekeznek minél hamarabb feladni, a 4 nap egy normális átlag, ha még a munkanapokat is figyelembe veszed.

[ Szerkesztve ]

(#26525) attiati

attiati
(PH! kedvence)

gyűrötten érkezett egy vászonfestmény

3 usd volt az egész, de kértem refundot.... felajánlott egy részleges visszatérítést.
Oké, akkor mondom legyen 1,5 usd.

Erre visszaír, hogy de hisz ők egy pici shop és mit szólnék 1 usd-hez és ott van két imádkozós angyalkafej :)
Ez kész.
Elfogadtam.

[ Szerkesztve ]

(#26526) axlfsi válasza pumpa1w3 (#26506) üzenetére

axlfsi
(őstag)

"... a rendelési státusz fül alatt Fund Processing van ide írva, ez magyarul alap kezelést jelent."

Feldobtad az estém, jót mosolyogtam (ne haragudj 🤗)

LCD PANELT keresek (107cm LG LCD TV-hez; Panel tipusa: LC420WUG-SCA1 (esetleg LC420WUY) | http://goo.gl/Y6RcIP

(#26527) galaxys80 válasza walakyb (#26485) üzenetére

galaxys80
(PH! kedvence)

Köszönöm. Akkor jól értelmeztem én is. Csak, azért nem értettem, hogy mit akar, mert előtte írtuk neki, hogyha megérkezik mégis az áru akkor természetesen elutaljuk neki az összeget. Mondjuk ezek után azért az 5 csillagos értékelés elég vicces lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26528) beci válasza V/ (#26514) üzenetére

beci
(őstag)

Köszönöm.
Amugy 10 perc mulva egyebkent is lejar az 5 napja a feladasra.
Igy automatikusan el lesz fogadva az order cancel?

(#26529) V/ válasza beci (#26528) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Pontosan, mert akkor is törlődik a vásárlás ha nem adják fel. A pénzt úgy 3-5 munkanap múlva kapod vissza, max idő 15 nap

(#26530) beci válasza V/ (#26529) üzenetére

beci
(őstag)

Koszonom.
Akkor hiaba kertem en a order cancelt,nem valaszolt elobb,minthogy lejart az ideje.

[ Szerkesztve ]

(#26531) Flashy válasza axlfsi (#26526) üzenetére

Flashy
(PH! kedvence)

nekem a nyílt vita is tetszett, ami az "Open dispute" :)

(#26532) joci305 válasza V/ (#26524) üzenetére

joci305
(újonc)

Köszi a választ!
A történet okt.25-én indult , onnan volt 4 vagy 5 nap a válasz és a visszavonásról ma értesültem, de csak onnan, hogy felszaladtam megnézni track numbert, mert eddig soha nem adta ki...idő még van, csak még soha nem jártam így. Azért 20 nap már eltelt a rendelés óta...Nekem azért volt furcsa ez a 4-5 np, mert mindig pár órán belül, legkésőbb másnap visszajeleztek, de vagy én voltam mázlista vagy keveset rendeltem eddig :)

(#26533) walakyb válasza joci305 (#26532) üzenetére

walakyb
(kvázi-tag)

Nekem olyan is volt, hogy a 8. napon kaptam egy trackinget, majd 2 hetre ra irt mailt az elado, hogy shipped out a cucc, es adott egy masik trackinget. itt 21 nap volt a feladas :)

(#26534) petymek

petymek
(kvázi-tag)

Szerbusztok!

Kérdésem lenne, ha egy csomagban, ugyanazon eladótol érkezik több áru, köztük olyan aminek az értéke eléri az adózási határt és olyan is ami nem éri el, akkor csak az után kell adót, és vámot fizetni amelyik értéke bele esik? Nem veszik egy kalap alá őket?

(#26535) Flashy válasza petymek (#26534) üzenetére

Flashy
(PH! kedvence)

az "egy csomagban" a lényeg. ha az összérték már fizetős, akkor fizetni kell, akkor is ha ezer darab egydolláros akármi.

(#26536) petymek válasza Flashy (#26535) üzenetére

petymek
(kvázi-tag)

Ez esetben miért kérik mégis jelezni a vám eljáráshoz, hogy több tétel is van, és azok milyen értékkel szerepelnek?
Nem lehet, hogy van valami "apróbetűs" szabály?

szerk.: Az eladótol kapott igazolás, melyben szerepelnek a termékek, az árukkal együtt, hivatalosan jó igazolni, el kell fogadják?

[ Szerkesztve ]

(#26537) V/ válasza petymek (#26536) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Mert az adott dolgokra más lehet az Áfa mértéke és a vám mértéke is, látatlanba nem tudják eldönteni.
Az Összefoglalóban, 7. Az AliExpressen megvásárolt termékek vámkezelési szabályai leírva hogy mit kell benyújtani, azt fogadják el, amit írsz az kevés igazolásnak, a konkrét kiflizett összeget kell igazolni.

[ Szerkesztve ]

(#26538) walakyb válasza petymek (#26536) üzenetére

walakyb
(kvázi-tag)

En a rendelesrol prnt scr-t szoktam kuldeni, valamint a paypal/bank (ertelemszeruen PP nem alin...) oldalarol egy screen, hogy tenylegesen mennyit fizettem.
Nem erdemes nekiallni beprobalkozni, ugyis bekerik ezeket (PP/Bank 1000%), es csak rosszul sulhet el a dolog, ha kiderul a kummantas...
Szvsz ami kicsivel van afa hatar (marmint amit mar tenylegesen fizetettnek) felett, annal szoktam varni, par het, 1 honap alatt altalaban valahogy le szokott menni a hatar ala, es akkor johet nyugodtan. ha dragabb, akkor inkabb nem alirol szoktam venni

Szerk: ertelemszeruen ha tobb rendelesbol/fizetesbol lett osszerakva a pakk, akkor mindegyiknek a doksijai kellenek. kiderul, ha valami kimaradt,

[ Szerkesztve ]

(#26539) dh66e

dh66e
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Angliából rendeltem alin kersztül amit a UPS szállít.
Tegnap hajnalban meg is érkezett a Vecsési központba,de onnan nem akaródzik kijönni.
A kézbesítés átütemezeését kérték illetve a szállítási infóknál ez van

Szállítás alatt 2018/11/15 22:42 Vecses, Hungary A csomag a jövőbeni kézbesítésig visszatartva.

Arra gondoltam hogy talán mégis vámköteles a cucc vagy csak be vannak úszva a UPS-nél.Nem tdom mennyi az átfutási idő van valakinek ezzel tapasztalata?

(#26540) walakyb válasza dh66e (#26539) üzenetére

walakyb
(kvázi-tag)

Nem tudom mit vársz tőlünk, de nincs varázsgömbünk. Viszont egyszerűbb lenne, ha a UPS-t felhívnád, ők esetleg érdemi információt tudnak adni a dologról.
Mondjuk ez a "kézbesítés átütemezeését kérték", meg a "A csomag a jövőbeni kézbesítésig visszatartva." engem biztos arra sarkallt volna, hogy azonnal telefonáljak, mert valami (elvileg) nem stimmel... Persze feltéve, ha nem te kérted, de az irományod alapján ez kb kizárt.

(#26541) V/ válasza dh66e (#26539) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Ha nem Angliában adják fel (az az induló ország) akkor biztos vámköteles lesz.

(#26542) dh66e válasza walakyb (#26540) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Semmit nem várok csak egy választ,varázsgömb hogy jön ide. :F
Egyszerűen kiváncsi voltam hogy valakinek volt e már hasoló.Amennyiben nem fér el itt a kérésem akkor kérem a Tg-t hogy törölje. :B

#26541) V/

Két nap alatt itt volt a cucc Edinburghben adták fel.

[ Szerkesztve ]

(#26543) V/ válasza dh66e (#26542) üzenetére

V/
(Topikgazda)

És nem volt előtte kínai dolog, Így értettem. Egyedi a problémád, nem emlékszem hogy lett volna másnak itt, de annak is azt javasoltuk volna, hogy hívja fel a szállítót.

(#26544) dh66e válasza V/ (#26543) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Értem, köszönöm!

:R

(#26545) V/ válasza dh66e (#26544) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Viszont majd írd már meg, hogy mi bajuk volt a csomagoddal, pont azért mert előfordulhat, hogy másnak is lesz ilyen gondja és így a te információddal annak tudunk segíteni. :)

(#26546) walakyb válasza dh66e (#26542) üzenetére

walakyb
(kvázi-tag)

Olyan információt kértél, amit csak a UPS tud megadni. Csak így csípőből 3 indok:
vámolni fogják (bár szerintem akkor nem ezt írnák, szerintem szerepelnie kellene benne, hogy vám elé állították, de nem tudom biztosra)
valaki, aki tudja a TN-t, átkérte más időpontra.
Valamilyen ok miatt az eladó tartatja vissza a csomagot (nem tudom, hogy lehetséges-e, de mivel ő a szerződő, szerintem simán)
Meg gondolom van még egyéb lehetőség is.
Na így jön ide a varázsgömb.

(#26547) dh66e válasza V/ (#26545) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Nos felhívtam őket,annyi történt hogy nem tudták kiszállítani a cuccot-el vannak úszva- ilyenkor ez a szöveg kerül nevezett mezőbe UPS-nél.Ma küldik a csomagot...valamikor.
Remélem hasznos lesz esetleg másnak is.
Sziasztok.

(#26548) V/ válasza dh66e (#26547) üzenetére

V/
(Topikgazda)

:R

(#26549) Real_Necro

Real_Necro
(PH! kedvence)

Az alábbi eladótól vettem 11.11 akció keretében egy Xiaomi Aqara Wifi Gateway kamerát $26,19 szállítással együtt.

Tegnap az alábbi levelet küldte:
"Dear friend, this item is not available now,so we cannot send you now ,pls cancel the order, and could you pls choose the reason : "another reason or you don't want to buy it" ? then you will get your money within 7 days , thank you for your understanding !"

Röviden vissza írtam, hogy 11.11-es akció keretén belül vettem a terméket, nem fogom visszavonni a rendelést, kérem postázza... ma hajnalban feladásra került és kaptam egy holland tracking numbert hozzá.

Kíváncsi leszek...

(#26550) walakyb válasza Real_Necro (#26549) üzenetére

walakyb
(kvázi-tag)

Hasonló, csak itt system crash az ok, 3000-es mini ZMI powerbank 9.11$-ért, most 14+

(#26551) Beni2360

Beni2360
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Két napja levelezek az eladóval ez ügyben és mindenáron még 20% pénzt kér a csere áru szállításra. Én kérném vissza a befizetett összeget és újból rendelném.
Nyitnék egy vitát csak nem tudom hogyan csatoljam az eddigi levelezéseket?
Segítségeket előre is köszönöm. :R

Béni ---Bluboo Xtouch -- Acer Aspire A515 --LG-50LB671V - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 -Zyxel NSA325 v2 - K1 plus - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#26552) V/ válasza Beni2360 (#26551) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Nem kell csatolni, az egész folyamat ha az Aliexpress felületen megy, látható az Ali ügyfélszolgálatnak mivel a vásárláshoz fűzik hozzá.

(#26553) Beni2360 válasza V/ (#26552) üzenetére

Beni2360
(PH! kedvence)

Köszi már meg is csináltam a fenti leírás szerint. :R

Béni ---Bluboo Xtouch -- Acer Aspire A515 --LG-50LB671V - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 -Zyxel NSA325 v2 - K1 plus - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#26554) vidaila válasza Beni2360 (#26477) üzenetére

vidaila
(fanatikus tag)

2$-ért már jóféle ragasztót tudsz venni

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#26555) Beni2360 válasza vidaila (#26554) üzenetére

Beni2360
(PH! kedvence)

4.5 $ egy új minek gányolni.

(#26556) spileraaa

spileraaa
(fanatikus tag)

alin lesz fekete péntek?

Erdély (Románia ) Xiaomi Redmi 3s Prime / régi tel Lenovo A660

(#26557) Melack válasza spileraaa (#26556) üzenetére

Melack
(PH! kedvence)

11.11 van helyette

Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs // Mi4C 32Gb //

(#26558) w333 válasza spileraaa (#26556) üzenetére

w333
(PH! félisten)

Nekem most frissült az alkalmazás és már az ikonban írja hogy "Black Friday" szóval biztosan lesz ! :))

(#26559) V/

V/
(Topikgazda)

Itt írtam az ez évi akciókat, a következőkre lehet számolni még:

November 23 – black Friday 2018 at Aliexpress
November 26th cyber Monday 2018 at Aliexpress
28 November – 5 December ” Toys under the tree»
December 12.12. Day of sales. Big discounts on Chinese website taobao.com
Christmas sale

(#26560) w333 válasza V/ (#26559) üzenetére

w333
(PH! félisten)

Jó hogy itt vagy ! :D

Na írtam az eladónak de nem válaszolt és a 15 napot sem hagyták jóvá ez ha jól emlékszem 2 napja volt, Vasárnap jár le a számláló 30 nap :))

Előtte vagy utána legyen "Dispute" ? :R

[ Szerkesztve ]

(#26561) V/ válasza w333 (#26560) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Ha tudod indítsd el mert hiába akarod felvenni vele a kapcsolatot, aha semmi reakció, nem érdemes várni.

(#26562) w333 válasza V/ (#26561) üzenetére

w333
(PH! félisten)

Elindítottam, köszi :R

(#26563) petymek válasza walakyb (#26538) üzenetére

petymek
(kvázi-tag)

Nincs "kummantas".

(#26564) petymek válasza Flashy (#26535) üzenetére

petymek
(kvázi-tag)

Köszönöm. Flashy, V/, Walakyb.
Szumma, figyelni kell arra is, hogy egy küldeményben egy tétel legyen.

(#26565) walakyb válasza petymek (#26564) üzenetére

walakyb
(kvázi-tag)

Nem gond, ha több tétel van, de arra figyelj, hogy a csomag összéértéke szállítással, minden költséggel ne haladja meg a kb 42$-t

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.