Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz ígyvanferi #8811 üzenetére

    meg kell tanulni az elfarado allaotban is tartani a tempot,valamint ugy kell bekezdeni az elso kili-t hogy az kb 90%-a legyen csak a tervezett atlagtemponak...kiveve ha rutinos versenyzo vagy,illetve olyan mint en aki ezt a tavot csak pozitiv split-el tudja jol kifutni (elso kili nagyon eros,masodik belassul es harmadik megint felgyorsul...a vege meg ami marad)
    az utolso Coopert a tobbi atletaval es kajakos titanokkal csinaltam tavaly osszel 3640m lett,azzal hogy maradt benne,foleg az eleje volt visszafogott,igy aztan hiaba gyorsul az ember a vegen az mar nem segit

    eletem legjobb Coopere nem most volt,anno 95ben 393x meter epp csak belassult a 3perces atlagezer ala,most ezt nem tudom megcsinalni csak kb 2000-2400m-ig utana rohamosan lassul es rosszabb atlag jon ki mintha lassabban kezdenek be pl 3.10-15os ezrekkel,szoval csikorog azert a gepezet idovel,de attol meg nem hagyhatja az ember annyiban :P egy jo 3K-t meg ossze akarok rakni,hatarozottan 9perc ala,ha nem mas 8.55-57 ok es mnindezt palyan versenyen szogesben a nagyokkal...meglepo modon most a 800-1000m-em ami aranytalanul jobb a tobbinel (pedig ezeknek meg hamarabb kellett volna lassulniuk mint a 3K-5K-nak! de hat ez van,ennek kell orulni)

    en azt mondom resztavozz ra 1000m-es ismetlesekkel is 3-4db 3.30-40es iramban,400m kocogos pihenovel,ha az elejen csak 2db megy az se gond,annyi biztos megy...utana raksz egy 1.45-50es 500-at ergo fel darabot es igy fel...kar ezt parhetente probalgatni,fel kell epiteni..melle az alap 200-ak masik resztavnak jo,na meg kell egy konnyebb tempos edzes 5-7km savkuszobon (ahol szotagokban beszelsz igy laikusan mondva) valamint egy hosszu lassu (ami lehet akar bringa,uszas,evezes,tura barmi aerob lassu beszelgetos 2ora)

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák