Új hozzászólás Aktív témák

  • Studi

    addikt

    válasz Sliderxy #67578 üzenetére

    Én 40 évesen kezdtem el futni. A legnagyobb tanulság az volt, hogy az izomzat, keringés sokkal, SOKKAL gyorsabban fejlődik, és adaptálódik a mozgáshoz, mint az ízületek. Ahogy tomcica mondja: pontos diagnózist online biztosan nem fogunk tudni adni. Viszont ami nagyon biztos, hogy ha sokáig nem mozogtál, akkor végtelen türelem kell, sok folyadék, ízület/porcerősítők. És változatos edzések. Nem írtad, mennyit szoktál futni (mármint távra), de könnyű túltolni ilyenkor, főleg, mert ahogy írtam, az izomzat és keringés elég gyorsan felveszi a tempót.

    Amellett, hogy ha nem múlik pár gondolat:
    - figyeld a bokád, ha nagyon billen befelé földre érkezéskor, akkor érdemes elgondolkozni egy stabil cipőn. Kezdésnek talán biztonságosabb egy alátámasztással rendelkező cipő, aztán ha beépül a napi rutinba a futás, jöhetnek a talpspecifikus feladatok, és a stabil/neutrális cipő váltott használata
    - változatos edzések: ne csak kimenj, és egyenletes tempón próbálj futni ahogy tudsz. Csinálj "feladatos" edzéseket: 400m/200m/100m fokozott tempók beépítése hetente egy-egy edzésbe
    - lassú futások! sok-sok lassú futás! ez fogja leginkább építeni az alap állóképességed, ami kell akár a hosszabb távokon, akár a hétköznapi életben a fáradtság elkerüléséhez. "beszélgetős tempó", azaz olyan kocogás, amikor még egész mondatokban tudnál beszélgetni valakivel.
    - frissítés: ha fél óráknál többet futsz, érdemes pár korty izotóniás löttyöt, vagy sótabit+vizet közben i elfogyasztani. Nagyon gyorsan lehet az izzadtsággal dehidratálódni, és az nagyon bántja az ízületeket is
    - türelem, türelem, türelem. Hamar eljön az az időszak, amikor minden harmadik nap tudsz majd PB-t futni valamilyen távon, de nem feltétlen kell, sőt.
    - nem sima talajon óvatosan: füvön, terepen nagyon figyelj hova lépsz, egy-egy félrelépés tönkreteheti a futást, házasságot, mindent... :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák