Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz tomcica #33161 üzenetére

    Augusztusig marad az, hogy kedd - 155-160-on kb. 1 óra, szerda - regeneráló, csütörtök - 1000-es résztávok, nem megőrülve azért, péntek - 145-150-en 65-70 perc, vasárnap - hosszú 145 alatt tartva. Legalábbis ez lenne elképzelésem szerint az ideális, aztán ebbe sokszor belepiszkált eddig is az élet, meg fog is, néha kimarad vagy inkább elcsúszik egy napot a dolog. Ez egyébként olyan 50-55 km-re jön ki hetente jó esetben.
    Majd hogy utána hogy gyorsítok, azt még átgondolom, meg visszakeresek itt, kb. egy milliószor volt már ilyenről szó. :D

    (#33168) bencze: de a laktát kitoló pulzusa, meg maga a laktátküszöb nem ugyanaz. Vagy nem tom, te mire gondoltál laza futás alatt.
    Ugye amit borix írt, a Hadd-féle írásban is ez szerepel, a küszöb kitoló futás a maxHR-50 (esetleg a 180-életkor-0, 5, 10, állapottól, edzettségtől függően), de ez nyilván a küszöb alatt van, ez a lényege. Ez nálam 143-145, plusz ehhez 10, az legyen 155. Ezen lehet majd emelni idővel 5-10-zel. De az még mindig nem a laza + 25, ami nálam 170. Az szerintem sok, az már majdnem ott van, amit még egy félmaratonon ki lehet futni a mester szerint, maxHR-20, vagyis 175. De én most alapozós szemlélettel közelítem meg a kérdést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák