Cikkek
-
Zidane fejese – ahogy még sosem láttuk
A vébédöntő negatív szenzációja teljesen feltüzelte a web kreatívjait. A vicces képekkel-videókkal sávszélt lehet rekeszteni.
Közösségi média 55
-
MI-kutatás: a laborokból a játékokba
A mesterséges intelligencia kutatói steril laboratóriumok helyett a számítógépes játékokban látják a nagy fejlődés lehetőségét.
Tech 2
-
Az AMD feljelenti az Intelt
Állítólag még fizetett is az Intel németországi kereskedőknek, hogy ne forgalmazzanak AMD processzorral szerelt PC-t.
Mérleg 33
-
Vezetőket bocsát el az Intel
A hatékonysági felülvizsgálat egyik első lépéseként 1000 alkalmazottjától válik meg a chipgyártó.
Mérleg 0
-
Száz megabites letöltést kínál a rekorder netcafé
Az Angliában megnyitott netcaféban az otthoni széles sávnál 50-szer gyorsabb hozzáférést kínálnak – ingyen.
Tech 1
-
Erősödhet a verseny az ADSL-piacon
Az NHH az újabb árszabályozó határozattól az alternatív internetszolgáltatók ajánlatainak bővülését várja.
Távközlés 2
-
Csalódást okozott az SAP
A második negyedéves mutatók elmaradtak a várttól, de a szoftvercég szerint az idei prognózis nincs veszélyben.
Mérleg 0
-
Napidíjért ad PC-t a francia kormány
A francia Sulinet Expresszben számítógépet, internetet és képzést is kapnak az alacsonyabb jövedelmű családok.
Társadalom 4
-
Anyu, a robot bántott!
Egy szakértői csoport szerint a robotokkal kapcsolatos biztonsági kérdések felvetése már nem csak a sci-fi-írókra tartozik.
Tech 2
-
Bejött a Pannonnak az ingyenhétvége
A társaság közlése szerint a wapforgalom megduplázódott, a mobilon tévézők száma pedig a tízszeresére nőtt.
Távközlés 3
-
Jó formában a Siemens
Formatervezési díjat nyert a Siemens felhasználói felülete, a Jövő Háza T-házában is látható Home Entertaintment.
Tech 0
-
Korlátozzák az online fogadást az USA-ban
A javaslat mögött nem annyira a játékfüggőség elleni buzgalom, mint a közelgő kongresszusi választások állhatnak.
Közösségi média 1
-
D-Link-adomány a Zeneakadémiának
DFL-800 típusú tűzfala biztosítja a Zeneakadémia épületeinek védett adatkommunikációs összekötését.
Biztonság 0
-
Titkosítást is kínál a filter:max
A magyar disztribútor megállapodott a svéd Pointsec mobileszköz-titkosító megoldásainak forgalmazásáról.
Biztonság 0
-
Letölthető a Firefox 2 bétája
Jó néhány új szolgáltatással bővül a böngésző új verziója. A végleges változatra még néhány hónapot várni kell.
Szoftver 5
-
Szlovákia mégsem paradicsom?
Lapértesülések szerint Nyitra helyett a lengyelországi Łódź ad otthont a Dell új európai gyárának.
Mérleg 6
-
A globális víruskitörések ideje lejárt
A magyar VirusBuster is közzétette első féléves vírustoplistáját – az eredmények eltérnek az Eset Software-étől.
Biztonság 0
-
Számítógépes játék lett az iszlám történetéből
Csökkenteni szeretné a muszlim és a nyugati világ közötti feszültséget a százezer dolláros költségvetésű produkció.
Szoftver 4
-
Újabb kemény bírság a Microsoftnak
Újabb rekordösszegű büntetést szavazott meg az EB a szoftvercégnek a nem teljes körű együttműködés miatt.
Társadalom 0
-
Egy mutáns vírus okozza a legtöbb fertőzést
Az Eset Software toplistát állított össze a legelterjedtebb számítógépes vírusokról.
Biztonság 11
-
Roaming: maximum 51 eurócent percenként
Az EB kedden közzétette új irányelve részleteit a külföldi mobilozásért felszámított roamingdíjak csökkentésére.
Távközlés 0
-
A focivébé sem segített az LG.Philipsen
A folyadékkristályos paneleket gyártó vállalat rekordnagyságú veszteséget ért el a júniussal véget ért negyedévben.
Mérleg 10
-
Jó Vistához idő kell
Olyan sokat sosem kell majd várnia a piacnak egy új Windowsra, mint a Vistára – ígéri a Microsoft.
Szoftver 10
-
Jön a Firefox 2 bétája
A héten mindenképpen megjelenik a népszerű böngésző újabb inkarnációjának nyilvános tesztváltozata.
Szoftver 0
-
A magyar Vodafone az élre ugrott
Noha előfizetői szám alapján csak harmadik a hazai piacon, az egy előfizetőre jutó átlagos bevételben első a szolgáltató.
Távközlés 6
-
Ez lenne az új Microsoft iPod-klón?
Sajtókézre került néhány fotó, amely állítólag a Microsoft új hordozható mp3-lejátszóját ábrázolja. Íme, az iPod-gyilkos:
Tech 12
-
Európa kiáll a szabad internet mellett
Az EP-képviselők elítélték az online szólásszabadságot korlátozó államokat és azokat a nagyvállalatokat, melyek asszisztálnak nekik.
Társadalom 33
-
Az ISP-ken múlik a spam elleni harc sikere
A Trend Micro szerint az internetszolgáltatókkal való szorosabb együttműködéssel legyőzhetők a spammerek.
Közösségi média 0
-
Épül a Google kutatóközpontja
Ezer dolgozója lesz a Google új, a Michigani Egyetem mellett épülő iroda- és kutatóközpontjának.
Mérleg 0
-
Harcol a kiadatása ellen a brit hacker
Támogatói szerint nem szabad az amerikai katonai igazságszolgáltatás kezére adni Gary McKinnont.
Biztonság 0
-
Az Ericsson idén is díjazza a pedagógusokat
Szeptember közepéig várják a pályázatokat a matematika- és fizikatanárok munkáját elismerő díjra.
Társadalom 0
-
Kőkorszaki módszerrel a HD-filmek védelme ellen
Az agyonbiztosított másolásvédelem dacára a Blu-ray és HD DVD filmek képét egyetlen gombnyomással le lehet lopni.
Tech 0
-
Telefonos phishing-trükk a PayPal nevével
Egy bank vagy egy online kereskedő webcímét nyilván pontosan tudjuk – de vajon ismerjük a telefonszámát is?
Biztonság 4
-
Nagy vita várható az olcsóbb roamingról
A héten döntenek az európai biztosok a külföldi mobilozás díjainak radikális csökkentéséről.
Távközlés 0
-
Áprilisban stagnált az ADSL-piac
Tovább fogynak a vezetékes vonalak, és ezúttal a széles sávú internet-hozzáférések száma sem növekedett.
Távközlés 0
-
Telefon nélküli ADSL-t kínál az Actel
A ciprusi Cyta többségi tulajdonában lévő cég új lakossági ajánlatokkal jelentkezett.
Távközlés 0
-
Magyarországon is helyére kerül a Google
A keresővállalat megszerezte magyar tulajdonosától a Google.hu domént. Az átadás részletei nem nyilvánosak.
Közösségi média 21
-
Az idén pihentek a vírusok
Az F-Secure értékelése szerint az első félév csendes volt. Januárban volt húszéves a számítógépes vírus.
Biztonság 0
Percről percre
gp „Egy férfi kimászott az ágy alól, és baltával kergette a menekülőket.” Rendben, ez önmagában is félelmetes – de vajon paranormális eseményről, egy agresszív szellemről van szó, avagy szimpla gyilkosról?
gp Ha van sorozat, ami logikai bukfenc nélkül képes eljutni a roppant komoly radioaktív hulladék-visszeélés sztorijából egy vidám össznépi kalózkodásba, hát az a Like a Dragon!
gp Egy hálózati teszt keretében lehetőségünk volt betekintést nyerni az Elden Ring Nightreign világába, ahol megannyi halál mellett a mámorító győzelmet is megízlelhettük.
Ingyenes lesz a Delta Foce egyjátékos kampánya
gp Alig két nap múlva debütál a Sólyom végveszélyben újabb feldolgozása.
Volvo és Polestar kulcsok is menthetők lesznek Samsung telefonba
ma A Samsung Wallet digitális autókulcs funkciója használható lesz Volvo EX90 és Polestar 3 autókkal is.
Új EIZO ColorEdge monitor kreatív szakembereknek
ph A 61,2 cm-es képátlójú modell igen komoly arzenált bevet a színhelyesség és gördülékeny munkavégzés elérésének érdekében.
Körökre osztott stratégiai játék lesz az Earth vs Mars
gp A Relic Entertainment ezúttal a Föld kontra földönkívüliek harcát hozza el nekünk PC-re.
FGG Madlions MAD G MAX. A tökéletes gamer egér?
lo Egy héttel korábban az első bejegyzésemben ígértem két egérbemutatót. A mai egerünk az:FGG Madlions MAD G Max lesz. (Jó...
Egy magántőke-befektető szemez igazán az Alterával
ph Pat Gelsinger lemondásával a leválasztott részleg értéke is kezdi megütni a reális szintet.
Demót kapott a Dragonkin: The Banished (PC)
gp A tervek szerint a korai kiadás jövő hónap elején lesz elérhető.