Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz DJ. Ru$y #89571 üzenetére

    Az a 100-as IP nem hiszem hogy publikus lenne, már csak azért sem, mert a T nem véletlenül használ NAT-ot egy csomó helyen, mert kevés az IPv4 cím, tehát hülyék lennének, ha ezt megengednék maguknak ilyen lépések megtétele után.

    Persze, nem is erről van szó (nem is értem miért írod körbe), egy ilyen azonosító az adott "szerver/router" (ki hogy oldja meg) körzetében (szintén szolgáltató kérdése, hogy ki hogy oldja meg) bárhol használható, bár megnézném, hogy egy VDSL-hez kapott azonosítót hogy tudsz használni ADSL vonalon és így tovább, egyébként meg amit mondtál, az nem feltétlen igaz, az átjáró is (szolgáltatói modem/router) csak véges kapcsolatot tud lekezelni egyszerre, másrészt egy PPPoE azonosító használata is korlátozva van egy aktív kapcsolatra/eszközre (legalább is általában), mert érdekes lenne, ha pl. egy 50-es előfizetéssel összehoznál mondjuk 100/30-at (2x50/15) egy modem alatt (ami nagyon közel van a DSLAM-hoz) úgy, hogy 2 eszközzel kapcsolódsz fel ugyan azzal az azonosítóval egyidejűleg (vagy egy két WAN portos eszközzel, majd a két kapcsolat sebességet összeadod valahogy), szóval nem túl életszerű az, amit leírtál, ennyi erővel két szomszéd is összebeszélhet, hogy egyik előfizet egy 100-asra, másik csak 30-ra és mindkettő a 100-ast használja egy kölcsönös megegyezés keretében (hacsak nem osztódik a 100-as kapcsolat ilyenkor használat arányosan, bár ezt inkább hagyjuk), szóval ez az azonos adatokkal való többszöri fellépés dolog erősen sántít, persze ha valaki letesztelte, hogy működik, vagy esetleg másképp képzelted el és én értettem félre (azt viszont hallgatom, hogy hogyan), akkor nem szóltam.

Új hozzászólás Aktív témák