Új hozzászólás Aktív témák

  • World-Soft

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene.
    Édesanyámnál üvegszálát építik most ki. IP TV lesz.

    A kérdésem, hogy ha van 1 TV-je és egy HDD-s DVD fellevője, akkor valahogy a felvevőt tudná -e tovább használni időzített felvételre.
    Jó lenne nem havi díjat fizetni mikor ott egy teljesen jó céleszköz.

    Nem kell hogy külön lehessen használni a TV-t és a felvevőt, mert most sem lehet.

    A kérdés, hogy a settopboxból kapott jelet át tudom -e vezetni a felvevőn (tehát nem közvetlenül a TV-be menne)?
    Jelenleg a TV kábel el van ágaztatva. Az egyik fele megy a TV-be, a másik az íróba, majd onnan a SCART a TV-be.
    Valami hasonló kellhet (csak gondolom nem TV kábellel, hanem mondjuk SCART), mert gondolom a kikapcsolt DVD író nem adja a SCART-on jelet a TV felé.

    Tételezzük:
    - A DVD író nem csak analóg csatornákról, hanem bemenetről is tud rögzíteni (még ellenőriznem kell)
    - A DVD író tud valami jelet adni a box felé, hogy be kéne kapcsolni és az adott csatornára váltani. (nem tudom van -e ilyen, mert nem volt rá szükség. Ha van ilyen, akkor nem tudom, hogy anyámé tud -e ilyet. Annyit tudok, hogy az én régi DVD írómon volt valami olyan, hogy a csatornáknál be lehetett azt állítani, hogy az normál módon jön, vagy SETTOPBOX-on keresztül. Ebből gondolom hogy talán lehet valami olyan szabványos vezérlő utasítás ami az összekötésen kívül parancsokat adhat egy BOX-nak)

    A Telekomot kérdeztem, és teljesen 0 információt kaptam, hogy az ő IP TV boxai tudnának -e ilyen valami jelet kezelni, ha létezik tényleg ilyen.
    Vagy esetleg milyen más módon oldható ez meg.

    Mivel gondolom valaki futott már ilyenbe bele, ezért remélem itt kaphatok némi támpontot.

    Segítségeteket előre is köszönöm,

    Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák