Új hozzászólás Aktív témák

  • ToMy_

    tag

    Na egy érdekesség, nem technikai dolog, de Telekommal kapcsolatos:
    A minap találtam a spamben egy Netpanel-es felmérésre felkérő levelet, "Töltsön, ha IPTV-s előfizetése van!" címmel.
    Kíváncsiságból elkezdtem kattingatni, és egész érdekes dolog sült ki belőle.
    Sok-sok kérdés után kezdett kiderülni, hogy valszeg a Telekom megbízásából játékokkal kapcsolatos szokásokról kérdezgetnek olyesmiket hogy mivel játszom, mennyit játszom, a családban még ki játszik, stb...
    Aztán jött a meglepetés: stream alapú interaktív játékkölcsönzőt terveznek, egész szimpatikus árakon, számítógépen, laptopon, tableten, okostelefonon vagy akár az IPTV settopboxon játszható játékokkal/csomagokkal. Az 1-2 éves játékoktól kezdve a friss megjelenésekig mindenféle cím, Modern Warfare aktuális része, Fifa15, PES15, stb...
    Nem volt teljesen tiszta a kérdésekből, de úgy tűnt, mintha lenne arra is megoldásuk, hogy egyszerű mezei USB-s kontrollert lehet majd az IPTV-s settopbox-hoz csatlakoztatni, azzal irányítható lesz a játék, ami a Telekom felhőben a szerveren fut, és csak a kép/hang lesz streamelve a tévéműsorhoz hasonlóan, visszafelé meg csak a vezérlés megy.
    Opcionálisan - nyilván ahol megvan az infrastruktúra - akár HD-ben is biztosítják.
    Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből, ha azon az áron fogják adni, amit írtak (napi/hetidíjak párszáz forinttól, havidíjak 1000-2500 Ft / játékcsomag), de van lehetőség pl. "örökös" joggal is megvenni játékot, akár premierkategóriást is, akkor látok benne fantáziát.
    Hallottatok már erről valamit?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák