Új hozzászólás Aktív témák

  • Bence5656

    csendes újonc

    Sziasztok!
    A synology topicbol lettem átirányítva abban reménykedve hátha valaki tud megoldást erre a problémára. Adott egy synology nas es egy kaon cg 500 as hgw. A nason ddns van. Ezenkívül ip-tv-m is van és koax csatlakozásom. Ha belső hálóról ddns-el csatlakozom a NAS-hoz, akkor a HGW külső ip-címét adja tovább a NAS-nak, tehát a naplóközpontban én azt látom. Amennyiben másik hálózatról szeretnék csatlakozni a NAS-hoz (port-forwardolás be van állítva) szintén ugyanez a helyzet és nem a pl.: haver ip-jét látom, hanem a saját otthoni külső ip-met. A hálózatban található még egy tp-link archer ax10-es router , ami router módban van, dhcp letiltva és csak wifit oszt szét. Ez egy nagyon bosszantó probléma, mivel ha valaki próbálkozna belépni a NAS-ba akkor egy idő után letiltja az ip-met, de mivel a NAS csak egy ipt lát ami a hgw otthoni külső ipje, ezért konkrétan saját magamat is kitiltja es senki sehonnan nem tud rá csatlakozni. (Illetve változó, mert a ds video kiirja hogy le lettem tiltva de csak gépen. A dsm-et elérem, tehát nagyon furcsa, mert le vagyok tiltva de nem egészen; itt mindkét esetben másik hálóról, ddns-el történt a csatlakozás.
    Ez már egy régebbóta fentáló probléma es nem csak synology NAS- nál jött elő. Régebben raspberrypi-ből épített szerverem volt (plex, sftp, ftp, netxcloud stb.) és például emlékszem, hogy plex dashboardba a raspberry-n is bárki csatlakozott csak a hgw külső ip-jet láttam.
    Valaki tapasztalt már hasonlót esteleg?

Új hozzászólás Aktív témák