Új hozzászólás Aktív témák

  • Elemental

    addikt

    Szevasztok!

    Telekomos otthoni csomagom van, tévé, internet, telefon.
    Az utóbbi pár hétben előjött egy hiba. Ha bármilyen hd csatornára váltok, az nagyjából 20mp múlva kifagy, néha ugrik egyet, de akkor is teljesen szétesik a kép. És amikor ez van, vagyis, hogy kifagy egy hd csatorna, akkor elmegy minden, a többi set top boxon is megáll a kép, és az internet is elmegy.
    Ma volt itt a tés szerelő. Kérdezte mik a beállításaim.
    Van a tés sagemcom FAST3686 (szoft ver. : MAGYAR_3.97.0) a nullás tartományban, az dmzbe van téve az én routerem ip címére.
    A routerem tp link archer c7 v1. az egyes tartományban oszt ip-t. Upnp letiltva.
    A szerelő kapásból mondta, hogy szerinte ez a gond, ez bekavarhat az iptv-nek. Mondom kizárt, mert így meg évek óta hibátlanul. Kipróbáltuk, hogy a set top boxot közvetlenül a sagemcomba dugtuk, és valóban jó lett. Viszont ez nálam nem mehet így, mindenképpen az én routermbe kell dugni mindent. Azt mondta, hogy a d-link routerekben van egy opció, valami iptv streaming, azzal állítólag menne.
    Az én routeremben is van valami iptv állítás, IGMP Proxy, ami engedélyezetten van.
    A kérdésem egyszerü, mit csináljak? :)
    Találkoztatok már ilyesmi gonddal? Mi lett a megoldás?

Új hozzászólás Aktív témák