Hirdetés
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Linux kezdőknek
- Mikrotik routerek
- Facebook és Messenger
- Mozilla Firefox
- Freemail
- Kaspersky Antivirus és Internet Security Fórum
Új hozzászólás Aktív témák
-
chepavel
aktív tag
Most már úgy néz ki, hogy biztos, most jött RSS-ben:
ARM chipeken is fog menni a Windows 8.Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras
-
Cassi
őstag
Már egy ideje lehetett sejteni, hogy készül az ARM-os verzió, de szerintem ez csak egy újabb perspektívátlan pótcselekvés. A Microsoftnak lett volna ideje még a Vista kiadása előtt, hogy komolyan újragondolja a Windows architektúráját, és egy sokkal könnyebb, a régi szeméttől megtisztított alapokra helyezze az egészet. Nem tette meg, és most már nagyon késő. Jellemző, hogy 2-3 év fejlesztés után most bejelentik a dolgot, de még minimum 2 év van hátra a kiadásig, és utána is kell némi idő, hogy használható legyen a rendszer például egy vállalat számára.
Csak addig lehetett 4-5 évig molyolni egy platformon, amíg nem volt más, gyorsabban mozgó versenytárs, a mobil eszközök piacán azonban ez nem igaz. Egy példa: június elején az Android részesedése 2,71% volt Magyarországon, most december végén már 30% fölött van.
És eközben két új Android-verzió is megjelent.A Windowshoz való kötődés hosszabb távon megfojtja a céget. A mostani bejelentés alapján kb. 2 évig lényegében nem lesz eladható termékük az ARM-os tabletekre. Árulhatják a Windows 7-et a nehéz x86-os tableteken - teljes csőd.
-
remington2
senior tag
Nem a winphonera kell koncentrálni, hanem a korai windowsos évekre. Az akkori windows verziók hiányosságait kipótoló kemény marketingmeló - és kisebb részben fejlesztési munka, valamint a fejlesztőkkel történő kapcsolattartás alapozta meg a későbbi windowsok sikerét. Akkoriban még nagyon nem voltak "gigászok". És, akkoriban még nagyon nem voltak egyeduralkodók sem. Persze, törekedtek az utóbbira. Szerény véleményem szerint valamikor 1995-től kezdve csökkent nagyon gyorsan a könnyű "piacszerzés" lehetősége (értsd: konkurencia sikere), amelynek azonban - majdnem teljesen - az xp "késői sikere" tett be. Az azóta fennálló fejlesztések az erőltetett fikázástól eltekintve nem sok esélyt adnak a jó alapokon nyugvó egyeduralomnak. Szóval, az utóbbi sikereit talán részben tényleg a súlya miatt érte el, de mint egy felhőkarcolónál, itt sem a legyek hordták össze nekik az "alapot".
[ Szerkesztve ]
They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D
-
ddekany
veterán
A legtöbb dolog amit felsoroltál már a gigászira növés után történt... ami azért igencsak növeli az új területekre való betörés esélyeit is. De egyébként nem a vakszerencséről szólt amit mondtam, hanem a lavina effektusról (káosz elmélet). Azaz, hogy nem annyival jobb egy cég (pl. MS) mint a többi, mint amennyivel sikeresebb lett. Ráadásul ez az egyeduralkodóvá válás minden olyan piacon elé valószínű, ahol nem igazán lehet a gyártók közt ugrálni. Tehát pl. azért mert egyszer Samsung TV-m volt, vehetek következőnek LG-t, de pl. ha egyszer Win-em volt, elég nagy kavar átállni OS/2-re, aztán vmi Linux-ra, stb (kompatbilitás).
-
sztikac
őstag
sajnos még ma is eléggé elmaradott a win mindenben
...
Windows phone-nál is perelgetik azokat a gyártókat aki nem akar wp-s telefont kiadni....
Hát igen régen az m$ sikerességének titka a szerencse volt, ma meg a sok kenőpénz és az ügyvédeik, soha sem a termékeik minőségeEsetleg valami konkrét dolog, hogy ne csak trollkodásnak tűnjön ez a hsz-ed (is)?
-
Sanyix
őstag
válasz remington2 #43 üzenetére
Szerencse kellett hozzá az elején. Aztán mikor már volt pénzük, el lehetett kezdeni a marketinget, és a zsebpénzt csúsztatós "használd a miénket és jól jársz pénzügyileg programot". Elterjesztették a semmivel sem kompatibilis officet amivel a vállatoknak gátolták meg hogy válogassanak, a directx-et (holott mindig is erősen elmaradott volt az opengl-hez képest, sőt még most is az), amivel pedig a játékokat szögezték a winhez. Aztán jött a döbb néhány embernél hogy ez így nem jó, de addigra már úgy hozzákötötött az m$ egy csomó mindent a winhez ügyeskedéssel, hogy kínszenvedés leváltani, mert folyamatosan kompatibilitási problémákba ütközünk, pedig sajnos még ma is eléggé elmaradott a win mindenben, de mivel anno ügyesen hozzáláncoltak mindent, és a legtöbb dolgot arra fejlesztik ezért.
xboxnál is hatalmas problémák voltak, nagyon gagyi volt az első néhány széria, de ott is kilóra megvettek pár exkluzív címet, és úgy tolták előre a dolgot.
Windows phone-nál is perelgetik azokat a gyártókat aki nem akar wp-s telefont kiadni.
Hát igen régen az m$ sikerességének titka a szerencse volt, ma meg a sok kenőpénz és az ügyvédeik, soha sem a termékeik minősége.szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...
-
#16820480
törölt tag
válasz Sweet Lou 6 #51 üzenetére
én eleve nem szeretem a smooth scroll-t, idegölő az mindenhol
de mondjuk ez a kérdés szempontjából lényegtelen, csak azt kell nézni, hogy mennyire népszerű a szolgáltatás, és arra a válasz az, hogy nagyon. lényegében aki fentvan facebookon, az általában használja is: kommentál, írogat, "lájkol" (), blogol, képeket tölt fel, videókat oszt meg, játszik, szavazásokat csinál, ajándékokat küld, stb. persze nem mindenki használja mindegyik szolgáltatást, de gyanítom, hogy sokkal inkább tisztában van egy fb felhasználó a lehetőségeivel, és jobban kihasználja az oldal (szolgáltatás) lehetőségeit, mint mondjuk egy live felhasználó, vagy akár egy google felhasználó, akik tényleg sokszor csak töredékszolgáltatásokat használnak (mert talán nem is tudják, hogy milyen lehetőségek vannak még). -
#16820480
törölt tag
válasz Sweet Lou 6 #47 üzenetére
csak az internet otthoni környezetben nem a vistával terjedt el, hanem az azt megelőző 10 évben inkább. én is szívesen otthagynám az msn-t, mert nem igazán szeretem, de a legtöbb ismerősöm ezt használja, és lusta vagy érdektelen váltani. egyböngészőnél tök mindegy, hogy az ismerőseid mit használnak, egy közösségi szolgáltatásnál igencsak nem mindegy, mert hiába vagy egyedül mondjuk myspace felhasználó, ha senki ismerősöd nem használja, teljesen értlemét veszti a szolgáltatás. míg mondjuk ha egyedüli midori felhasználó vagy az ismeretségi körödben, akkor az nem oszt nem szoroz.
a fb annyiban hasonlítható az msn-hez (inkább a live!-hoz úgy ahogy van), hogy szintén egy közösségi szolgáltatás, csak lassan dupla annyi felhasználóval, mint a live.
azt is elfelejted, hogy egy időben le volt tiltva a más címmel regisztrálás a messengerre, csak hotmail vagy live domaines címet fogadott el. nekem is azért van még hotmailes címem, mert kötődik a messengerhez.
hopp, lassú voltam
[ Szerkesztve ]
-
Sweet Lou 6
addikt
válasz julius666 #48 üzenetére
Bocs. valahogy átsiklott a szemem az 'anno' szócskán...
,,Még az XP-nél dőlt el a dolog. Amúgy a nagy többség még ma is XP-s." - ez igaz.
,,Sima szóbeli prüntyögésre (amire 95%-ban használják az ilyet) a Facebook chat bőven alkalmas. Ha megnézed mennyien használják az FB chatet (meg a különböző képhozzászólásokat, stb.) illetve az MSN-t, azért már lassan kijelenthető, rezeg a léc." - ezért is tették bele a 2011-esbe a Facebook chatklienst is
,,Kivéve a gmailesek, ők jó ideig nem tudtak a gmailes fiókjukkal regisztrálni (nekem is pl. innen a hotmailes fiókom). " - ilyen tényleg volt? azért a gmail mai elterjedtsége után ez eléggé durva...
sweetlou6.wordpress.com
-
julius666
addikt
válasz Sweet Lou 6 #47 üzenetére
Mondd te rendesen elolvastad a hozzászólásomat?
1. ->anno ez volt egybecsomagolva a Windows-zal és nagyon sokan ezen kezdtek. Az ilyen szolgáltatásoknál meg az a meghatározó, az ismerőseid hol vannak fent.
Még az XP-nél dőlt el a dolog. Amúgy a nagy többség még ma is XP-s.
2. ->Ha pedig nem mint klienst nézzük, hanem szolgáltatást, a Facebook már nagyon ott van a nyakán, ha nem győzte már le egyáltalán.
Sima szóbeli prüntyögésre (amire 95%-ban használják az ilyet) a Facebook chat bőven alkalmas. Ha megnézed mennyien használják az FB chatet (meg a különböző képhozzászólásokat, stb.) illetve az MSN-t, azért már lassan kijelenthető, rezeg a léc.
3. A legtöbben MSN-re már létező mail-címmel regeltek, pl. freemailesek, yahoosok. Akinek meg nem volt e-mail címe, annak úgyis tökmindegy, nem használja.
Kivéve a gmailesek, ők jó ideig nem tudtak a gmailes fiókjukkal regisztrálni (nekem is pl. innen a hotmailes fiókom). Mondanom sem kell, az ismerőseim durván fele gmailes, a maradék megoszlik a hotmail illetve az ilyen citromail, freemail meg egyéb gagyi szarok között.
De talán a legelején nem is lehetett bármilyen fiókkal regizni csak hotmailessel, bár erre azért nem esküdnék meg, már őszintén szólva nem igazán emlékszem.
[ Szerkesztve ]
-
Sweet Lou 6
addikt
válasz julius666 #46 üzenetére
1. Az az érv, hogy együtt jön a Windows-al
-Vista óta nem igaz
-böngészőknél bebizonyosodott, hogy semmit sem jelent (pl. hazai Firefox adatok)2. Az MSN mióta konkurenciája a Facebooknak? Az egyik chat program, a másik weboldal.
3. A legtöbben MSN-re már létező mail-címmel regeltek, pl. freemailesek, yahoosok. Akinek meg nem volt e-mail címe, annak úgyis tökmindegy, nem használja.
A többeivel egyetértek, WP7-et meg tényleg meglátjuk, korai még ítélkezni felette.
sweetlou6.wordpress.com
-
julius666
addikt
-Azért az MSN (vagy most már Live Messenger) sikere abszolút nem amiatt alakult ki mert annyira a konkurencia fölött lenne minőségben, hanem mert tényleg anno ez volt egybecsomagolva a Windows-zal és nagyon sokan ezen kezdtek. Az ilyen szolgáltatásoknál meg az a meghatározó, az ismerőseid hol vannak fent.
Ha pedig nem mint klienst nézzük, hanem szolgáltatást, a Facebook már nagyon ott van a nyakán, ha nem győzte már le egyáltalán.-A Hotmail számadatai nem százasok, mert - ismerősi körömből ítélve - rengetegen csak az MSN accountért regisztráltak, aminek a használatát viszont aktív használatnak veszi a rszr (minden bejelentkezéskor kijelzi hogy menyi beérkező levelem van, innen gondolom). Az utóbbi időben nagyon jó lett a Hotmail és mindenképp a legnagyobbak között van, csak a számait illik a helyén kezelni.
-A WP7-et meglátjuk, én ott egyáltalán nem látom ezt a folyamatot.
Ettől függetlenül igazat adok neked, az Ms egyáltalán nem poénból, marketingből, náci aranyból - meg ki tudja még mivel szoktak jönni - tart ott ahol, csupán szvsz ennyire nem fényes a helyzet mint ahogy te lefested.
-
moonman
titán
válasz remington2 #43 üzenetére
ez a szerencse teória nagyon nem állja meg a helyét. nyilván jókor voltak jó helyen a Windows-zal, de azért akkoriban is volt pár potenciális befutó és nem csak a szerencsének köszönhetik, hogy ők lettek a nyerők: kőkeményen nyomták, marketingelték már akkor is a dolgot, jusson eszünkbe, hogy a Windows is a harmadik verzióra kezdett csak elterjedni, nem rögtön.
és ugyanígy voltak egy csomó más piaccal is. amikor beléptek a szerverek közé, mindenki röhögött rajtuk, hogy Windows-t szerverre? aztán a 2000-rel robbantottak, azóta pedig meghatározó szereplők a vállalati környezetben is, a 2003 az XP-hez hasonló hosszútávú sikert hozott, a 2008/R2 pedig szintén csúcstechnológia. egyes statisztikák szerint mára jóval több Windows Server üzemel, mint más, de ha 50-50, akkor is csodaszámba megy.
ott a játékipar. az első Xbox-nak esélye sem volt, annyira egyeduralkodó volt a PS, azán egyszercsak minden lakásban ott figyelt egy 360... és most a Kinect is eszméletlenül nyomul.
a mobilos történettel gondolom szintén mindenki tisztában van, ott volt a Palm mint kvázi egyeduralkodó, aztán jött a Microsoft a Pocket PC 2000-rel és a rengeteg hardvergyártó partnerével 2-3 év alatt leigázta az egész piacot. a 6-os verzió megjelenésééig lényegében egyeduralkodók voltak a PDA-kon.
aztán ott a Hotmail, ami a Yahoo! után a világ második legtöbb aktív felhasználójával rendelkező levelezője, az MSN/Live Messenger, ami a világ legnépszerűbb IM szolgáltatása, stb. és ha már itt tartunk: felhő. a Windows Azure bizony elég nagy sikernek tűnik, noha a híradások valamiért hallgatnak róla.
és ugye itt a Windows Phone 7, ahol ugyanez a folyamat figyelhető meg. itt az első kiadás, ami viszonylag buta, sorjás, nem is fogy milliószámra, de pontosan beleilleszkedik a Microsoft stratégiájába, szépen lassan alulról felszívják majd magukat újra.
ha ez mind a szerencse a műve, akkor rettentő mákosak. de nekem ilyenkor inkább ez a Ballmer-interjú jut eszembe, ahol nagyon hatásosan adja elő, amiről beszéltem.
[ Szerkesztve ]
-
remington2
senior tag
Csakhogy itt nem egyszer kellett ötös találatot elérned, hanem többször. Nem egy szerencsés lövés, hanem tucatnyi kellett, és ehhez nem passzol a galambos - orosz rulett-szerű példád. OK, szerencsés lövések és 15 perc hírnevek vannak, de ez a piacon, és főleg egy olyan, robbanásszerű expanziót megélt piacon, mint amilyenen az MS evez, kevés.
Tartós sikerhez ugyanis nem elég a szerencsevadászat. Éveken keresztül kellett vért izzadniuk azért, hogy a felszínen tartsák a - móricka-viccnek nevezett, és hát igen, valóban bizonyos kihívásokkal küszködő - rendszerüket, amelynek akkoriban is voltak jobb alternatívái (hogy mást ne mondjak, mondjuk OS2). Sokan esnek abba a hibába, hogy a mai, monopol-helyzetből indulnak ki, de régebben igencsak rezgett az a léc, és egy csomó krokodil várta, mikor esnek le róla. Az, hogy nem történt meg, nagyrészt saját maguknak köszönhető, nem holmi galamboknak.
Inkább egy ilyen példával magyarázom: jártomban-keltemben az utcán találok egy táska pénzt. Nyitott táskában van, én veszem észre elsőnek, de másodpercek kérdése, hogy más is megtegye. Én azonban málé vagyok, elkezdem a zsebembe tömni a pénzt, ezt észreveszik a járókelők, mindenki ráront a lóvéra, engem félig halálra taposnak, a pénz nagy része pedig szétosztódik a tucatnyi járókelő között. A lóvé nagy részét elviszi a kórházi kezelésem, amennyi marad, az meg egy üveg sörre elég. Ehelyett egy fickó (MS) azt csinálta, hogy amint meglátta a lóvét, azzal az ütemmel szépen becsukta, kézbe kapta, és eltűnt az utcáról. Ez így önmagában egy egyszerű "lottó ötös", de az egyszeri cselekedet mögött rejlő döntési folyamat más esetben is sikert eredményezhet, nagyobb eséllyel, mint más valakinél. Mondjuk ez inkább pszichológia. Apró eltérés csak, de sok mindent megváltoztat. Megkülönbözteti a szegényt a gazdagtól, sikerest a sikertelentől.
[ Szerkesztve ]
They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D
-
ddekany
veterán
válasz remington2 #39 üzenetére
Az MS a meglévő befolyása miatt esélyes, nem azért, mert anno ennyire bejött neki valami... Ez egy kaotikus rendszer (a matematikai fogalomra gondolok). Tehát olyan ez, hogy jókor jó helyre pottyantott egy madár (az MS), ami elindított egy lavinát, ami csak dagadt, dagadt, és végül mindent vitt. Viszont ettől az a madár nem lavinaindító talentum, max. kb jó helyen körözött a többi esélyessel, akikről azonban tán nem is tudunk, mert nem jött be nekik. Mellesleg önmagában azért nem neveznék impotensnek senkit, mert nem tudta felvenni a versenyt... akár rohadt okos is lehet valaki, mégis lottó 5-ös esélye van erre.
-
remington2
senior tag
Azt sem érdemes elfelejteni, hogy most a microsoftról beszélünk. Ez a cég nagyon sok mindent elért már, például a '90-es évek elejétől a móricka, vicc-kategóriás "operációs rendszerét" alfává és omegává varázsolta azzal, hogy minden pc-n ott volt, és a legtöbb program ezen futott. Ezzel teremtette meg a jelenlegi, fejlettsége folytán pozíciójából már maximum isteni erőfeszítéssel kiüthető "szuperwindowsok" (xp-től máig) alapozását. És miközben a felsőbbrendűek elvoltak a csodálatos felsőbbrendűségükkel, és várták a Kánaán Évét, a windows vitt mindent. A másik "mindent vivő" meg az Apple volt, hasonló gondolkodásmóddal, mint az ms, csak ők kissé másfelől közelítették meg a dolgokat.
Szóval az, hogy egy bizonyos csoport nem tudja megcsinálni, nem jelenti azt, hogy mindenki impotens álmodozó.
[ Szerkesztve ]
They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D
-
"Kérdés, hogy miért tenné ezt."
Hát ezért :
"zokban a termékkategóriákban, ahol a lapok szerint a Microsoft e kiadással erősíteni szeretné a pozícióját, a mobiltelefonos operációs rendszerek – az Apple iOS és a Google Android – az uralkodóak,"
Elég egyszerű volt a válasz, a többi már teljesen esetleges, hogy hogyan valósítják meg, de piaci részesedésért sztem az enyjukat is eladnák.Úgyis sokan szidják
Mutogatni való hater díszpinty
-
ZsanKLÓD2
csendes tag
Segítsetek már, nem derült ki a cikkből, hogy konkrétan melyik Windowsról van szó!
A régebbi Windowsok közül készítik el vajon majd valamelyik (pl. XP) ARM-es kernel fordított változatát, vagy pedig a 7-esen alapuló modulokból fog felépülni?
Nem mellesleg sejthető, hogy a inkább az újabb Windows Embedded 7es moduljait fordítják át majd az ARM procik által értelmezhető kódra, de azért örültem volna ha kiderül ez az apró tényező is..
-
ddekany
veterán
Csak egy ISA váltás sokkal kisebb gond a szoftverfejlesztőknek mint egy OS váltás. Persze nem a néhány fordítókat meg efféléket készítő cégekről beszélek (mert nekik ez pont fordítva van), hanem akik a kismillió mindennapos alkalmazást írják. Tehát ha ezt akarja az MS és az ARM is, már viszonylag kevés ARM-os PC-nél érdemes lehet ARM-os változatot is készíteni a szoftverekből (mert nem nagy munka), és akkor megtörik az ördögi kör. Nem mondom hogy ez így is lesz, de ez sokkal esélyesebben hangzik, mint a Linux-os ördögi kör megtörése.
[ Szerkesztve ]
-
Sanyix
őstag
ez a kör megvan os-nél is. Azért nincs linuxra néhány program, mert kevesen használják... viszont azért használják kevesen mert nincs rá néhány program
Ilyen változásokat csak "erőszakos" módon lehet csinálni.
szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...
-
David75
őstag
válasz attila9988 #32 üzenetére
Én is tudnék hasonló buta közhelyeket írni.A windows=kékhalál, az explorer a legszarabb böngésző,a föld pedig lapos.Vedd le a szem ellenzőt öreg...
iPhone 14 pro | Cube Acid 2020
-
rtom
senior tag
Itt egy Cortex-A8 vs. Atom N450 összehasonlítás; illetve a Phoronix global-on arm processzorra keresve feljön pár eredmény.
Az eredmények eléggé lehangolóak az ARM szempontjából, de ez főként a gyengus memóráinak köszönhető (32-bit, DDR2-200MHz).
A cikkhez: ha csak azt nézem, hogy a Win jelenleg eléggé jól szerepel energiagazdálkodás szempontjából, akkor életképes lehet az elképzelés.
-
asysoft
aktív tag
Az a szakasz a Windows CE-re vonatkozik, amely már nem mai csirke Ami azt illeti, a Windows Mobile-on is megkapták a gyártók az OS forráskódjának közel 90%-át, meg is nehezíti a fejlesztők dolgát az a fene nagy szabadság...!
-
geri005
tag
Szerintem ebből semmi nem lesz.
Nem is látom nagy értelmét, de lehet, hogy bennem van a hiba. -
ddekany
veterán
"ARM architektúrás verzió esetén mindent újra kéne írni..."
De talán csak újra fordítani kell őket, aminek köze sincs az újraíráshoz munkában. Ettől még persze azt hiszem kéne egy jó darabig malmozni, amíg minden jelentősebb Win szoftverből kijön az ARM-os verzió. Persze ez ilyen ördögi kör: miért jönne ki, ha senkinek sincs ARM-os PC-je, és miért lenne bárkinek ARM-os PC-je ha nincs rá szoftver. Ja, meg hát azért erősen kérdéses, hogy pl. ARM Cortex-A15 mit fog nyújtani teljesítményben egy mai Intal/AMD desktop CPU-hoz képest, mert ha semmit (ami azért gyanítható...), akkor egyenlőre kár bármin variálni PC/notebook szinten. Egyenlőre...
[ Szerkesztve ]
-
domi007
őstag
Minek ARM windows, ha nincsenek rá programok? Az asztali Windows fő vonzereje, hogy szinte bármilyen program elérhető rá, ARM architektúrás verzió esetén mindent újra kéne írni....
mod: már más is rájött
[ Szerkesztve ]
"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik
-
ddekany
veterán
Szerintem itt a lényeg az, hogy HA elhárulna a kompatibilitási gond (azaz hogy x86 kell az alkalmazások futtatásához... maaajd egyszer talán), akkor érdemes lenne az ARM-nek befektetnie brutál-teljesítmény orientált CPU-k fejlesztésébe. Ellenben most még talán nem érdemes, nem erre gyúrt rá. Gondolom az Intel és AMD nem tud lefogni minden über-komoly szakembert, bármilyen ritkák is, szóval... miért is ne sikerülhetne nekik is egyszer. Elvégre nem a cégek tudnak, hanem a szakemberek akiket megvásárolnak. (Hm... meg a szabadalmak, amiket ugyan csak "adnak-vesznek".)
[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
"Mindent újra kell írni, mert nyilván nem egy fordítási kapcsoló lesz a megoldás."
x86+Win32 -> ARM+Win32 esetén tulajdonképp mi az akadálya? Azért a mai kliens oldali alkalmazások forráskódjának 99.99% százaléka C/C++/Pascal/stb (a szerver oldaliak meg szinte mind PHP/Java/C#/Python/Ruby/Perl/egyéb-script-nyelv, amik 1:1-ben mennek, újrafordítani sem kell), szóval a lényeg hogy nem assembly. Amíg a típusok mérete u.a., és az endiánság is meg igazítás is (és ezek megtartásának ugyan mi akadálya lenne) addig mégis miért ne futnána újrafordítás után a cucc? (Ja, hogy Borland-ék nem írnak már új Pascal fordítót? ) Persze ettől még továbbra is kellene +1 verziót fordítani, terjeszteni, stb, szóval ez sem holnap lesz... de mondjuk ahhoz képest, mint hogy az ember újra írjon valamit .Net-re (tehát úgy, hogy nem a jó öreg Win32 API-t hívja közvetlenül), sokkal de sokkal olcsóbbnak hangzik.
[ Szerkesztve ]
-
Sanyix
őstag
pénégy szint szerintem simán megvan, csak nem fogyasztásban hál istennek...
Amúgy az arm procik mindig a kis fogyasztásra mennek, de ha csinálnának egy 3 ghz-s darabot lehet hogy lenne meglepetés... merthogy 1 évvel ezelőtti órajeleken hoznak nem éppen 10 éves gépek teljesítményét.[ Szerkesztve ]
szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...
-
csimmasz
aktív tag
válasz talpalavalo #20 üzenetére
Van arról valami összehasonlitás hogy a ma legerősebb ARM procjai hogy állnak teljesitményben az X86 os arhitekturához képest?
Mi lehet ma ARM-ből a max, p3-p4 szint?
Tudom hogy ég és föld a kettő, de csak van valami ami alapján összemérhetőek.[ Szerkesztve ]
Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu
-
Sanyix
őstag
remélem csak értelmetlen erőlködés lesz ez... az armos tabletek, és telefonok jelentik az egyetlen kiutat a wintel világából... ha sikerülne az armos win akkor sajnos csak az egyik cég bukna el, a legszemetebb pont nem. De remélhetőleg annyira sikerült x86-ra begyepesedni a winnek hogy nem lesz egyszerű átírni, vagy csak akkorra sikerül ha már késő... milyen szép is lenne, olyan cpu-n és olyan oprendszeren futtathatnánk a programokat ami a legjobban tetszik... átjárhatóság lenne, direkt átjárhatóságot gátló dolgok nélkül (directx, doc, .net)
[ Szerkesztve ]
szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...
-
#95561216
törölt tag
Ezt a moduláris felépítést szívesen viszont látnám az rendes windowsnál is, megfelelő árazással. Csak sajnos tanultam közgazdaságtant, pedig 8-10 ezret talán még fizetnék is egyért, ami játékokat tud futtatni, és csókolom.
-
floatr
veterán
-
L Balázs
tag
Én elképzelhetőnek tartom, hogy januárban bemutatják a Windows 8-at, és mellékesen megemlítik, hogy "Ja és ez már ARM-en is fut." Az egyre nagyobb felhősítéssel pedig a különböző architektúrák közötti kompatibilitás is meg lenne oldva. Mert így elég lenne a kernelt és a böngészőt megírni x86-ra és ARM-re is.
-
-
ddekany
veterán
Itt megint csak azt tudom mondani, hogy az x86-os helyett ARM-es PC-k/notebook mint tömegesen elterjedt dolog nem fog egyhamar valósággá válni, mert az kevés, hogy a Windows már fut rajta. Mindenkinek van egy tucat alkalmazása mostani PC-re amit használna, és azokat mind újra kéne fordítani ARM-re (vagy tisztán .Net framework-ra kellene őket készíteni, mivel ez eleve CPU független, de .Net-re átírni még nagyobb munka lenne őket, szóval az még később lesz). Szóval ha lesz is ilyen, még soká lesz. (Nem mellékesen teljesítményre is kevesek a mostani ARM-ek rendes PC-be, szóval ott is még van munka bőven, ha egyáltalán akarják ezt.)
[ Szerkesztve ]
-
dark100
aktív tag
Van egy logikai bukfenc a cikkben. Ha az m$ hosszu ideje dolgozik rajta, az min 2-3 ev, de talan meg hosszabb, vagyis akkor meg nem volt Andorid meg a tobbi vacak. Amikor a vonat pedig nekiindul, es megvan az eroforras, akkor nem fognak mindenfele piaci mozgasra harakirit elkovetni, hanem olik bele a penzt.
Amugy ha igaz a feltetelezes, feleslegesen erolkodnek. Ez a sugallat a cikkbol viszont helyes.
Masroeszrol, viszont az ARM valoban el fogja erni a major arhitektura cimet (mindent megtesznek erte), es lassan megerjuk, hogy a legujabb fejlesztesek eloszor ott fognak menni, es csak utana szivarognak vissza x86-ra.
Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software
-
Воланд
titán
Nem is olyan hülyeség az a tablet őrület, hiszen már a star trekben (pl. deep space nine) is azt használtak.
ClioRS: Na igen, ez jogos.
[ Szerkesztve ]
"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."
-
ClioRS
őstag
Remélem érzed, hogy milyen hülyeség ez a tablet őrület.
"..újfajta tabletjeiket amik rendelkeznek kihúzható billentyűzettel meg mindenféle jóval" - szerintem ez tökéletesen megegyezik egy netbookkal, ami már nem kis ideje piacon van.
Nem mellesleg jóval drágább lesz majd egy ilyen billentyűs megoldás, elnézve mondjuk egy mostani komolyabb tablet árát. Persze valahogy szert kell tenni plusz profitra.Egyébként ezt meg kell lépni a windows-nak, egyre erősebb lesz az ARM, míg a fogyasztás egész normális, az Intel és AMD eddig nem igazán tudott válaszolni erre.
-
Воланд
titán
-
julius666
addikt
Jelenleg valóban nem jellemző a netbookok területén az ARM, de a jövőben (hacsak a konkurensek nem durrantanak valami igazán nagyot, egyelőre az AMD-nek ismert egyedül valóban ígéretes alternatív megoldása, legalábbis én csak erről hallottam) szinte biztos hogy dominálni fognak, egyszerűen annyival olcsóbb, jobb mint a konkurencia.
Szerintem eddig is már csak az ARM-es Windows hiánya miatt adták ki a gyengébb Atommal szerelt készülékeket ebben a formában.
-
Rickazoid
addikt
Az ARM ha eléggé fejlett lesz, a jövőbeni elterjedését a PC-s és notebookos szegmensben a Windows fogja eldönteni. Úgy tűnik eldöntötte, innen már csak az ARM-on múlik minden. Nem mellesleg így lehetőségük lesz a tableteknek az olcsóbb notebookokkal felvenni a versenyt (már abban a rétegben, ahol a billentyűzet nem alapvető szempont).
[ Szerkesztve ]
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Még a végén az ARM vezetőjének igaza lesz, a procik evolúciójával és kihalásával kapcsolatban, ha már a win is készül az ARM-re...
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Воланд
titán
Első bekezdés, első sor: "A Microsoft dolgozik a Windows egy olyan kiadásának fejlesztésén, amely a ma mobiltelefonokban és táblagépekben elterjedt ARM-architektúrájú processzorokon fut" Sehol nincs szó netbookról, itt elsősorban az ipad (ios), meg a galaxy tab (android) féle megoldásokról van szó, meg az okostelefonokról.
"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."
-
julius666
addikt
A projekt és a felvázolt célja azonban nemigen van összhangban egymással. Hiszen azokban a termékkategóriákban, ahol a lapok szerint a Microsoft e kiadással erősíteni szeretné a pozícióját, a mobiltelefonos operációs rendszerek – az Apple iOS és a Google Android – az uralkodóak, nem pedig a teljes értékű asztali rendszerek.
A netbookokon?
Jövő januárban mutatják be az újfajta tabletjeiket amik rendelkeznek kihúzható billentyűzettel meg mindenféle jóval. Oda is valószínűleg jó lesz a Win (feltéve hogy ésszerű sebességet tud majd az ARM procikon produkálni, jobbat mint az Atomokon).Amúgy is, itt egy most felfutófélben lévő piacról beszélünk, még semmi sem dőlt el.
-
Воланд
titán
"...a rendszer egy részét a Microsoft forráskódként adja át a gyártópartnereknek, hogy azok az egyedi hardverhez tudják igazítani a szoftvert." Ez eléggé pozitív, kíváncsi leszek, hogy tényleg így lesz-e, vagy ez is csak pletyka.
"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."
-
pzstm
titán
nyilván azért tenné, mert komoly potenciált lát benne, és a tablet-PC világ között ha lehetővé teszi a kompatibilitást/átjárhatóságot, azzal biztos nem járna rosszul...szerintem...
iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!
-
lapa
veterán
most komolyan kérdés, hogy az arm / tegra egykét éven belül elég erős lesz-e "pc" futtatására?
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest