Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    A projekt és a felvázolt célja azonban nemigen van összhangban egymással. Hiszen azokban a termékkategóriákban, ahol a lapok szerint a Microsoft e kiadással erősíteni szeretné a pozícióját, a mobiltelefonos operációs rendszerek – az Apple iOS és a Google Android – az uralkodóak, nem pedig a teljes értékű asztali rendszerek.

    A netbookokon? :F
    Jövő januárban mutatják be az újfajta tabletjeiket amik rendelkeznek kihúzható billentyűzettel meg mindenféle jóval. Oda is valószínűleg jó lesz a Win (feltéve hogy ésszerű sebességet tud majd az ARM procikon produkálni, jobbat mint az Atomokon).

    Amúgy is, itt egy most felfutófélben lévő piacról beszélünk, még semmi sem dőlt el.

  • julius666

    addikt

    válasz Воланд #6 üzenetére

    Jelenleg valóban nem jellemző a netbookok területén az ARM, de a jövőben (hacsak a konkurensek nem durrantanak valami igazán nagyot, egyelőre az AMD-nek ismert egyedül valóban ígéretes alternatív megoldása, legalábbis én csak erről hallottam) szinte biztos hogy dominálni fognak, egyszerűen annyival olcsóbb, jobb mint a konkurencia.

    Szerintem eddig is már csak az ARM-es Windows hiánya miatt adták ki a gyengébb Atommal szerelt készülékeket ebben a formában.

  • julius666

    addikt

    válasz moonman #44 üzenetére

    -Azért az MSN (vagy most már Live Messenger) sikere abszolút nem amiatt alakult ki mert annyira a konkurencia fölött lenne minőségben, hanem mert tényleg anno ez volt egybecsomagolva a Windows-zal és nagyon sokan ezen kezdtek. Az ilyen szolgáltatásoknál meg az a meghatározó, az ismerőseid hol vannak fent.
    Ha pedig nem mint klienst nézzük, hanem szolgáltatást, a Facebook már nagyon ott van a nyakán, ha nem győzte már le egyáltalán.

    -A Hotmail számadatai nem százasok, mert - ismerősi körömből ítélve - rengetegen csak az MSN accountért regisztráltak, aminek a használatát viszont aktív használatnak veszi a rszr (minden bejelentkezéskor kijelzi hogy menyi beérkező levelem van, innen gondolom). Az utóbbi időben nagyon jó lett a Hotmail és mindenképp a legnagyobbak között van, csak a számait illik a helyén kezelni.

    -A WP7-et meglátjuk, én ott egyáltalán nem látom ezt a folyamatot.

    Ettől függetlenül igazat adok neked, az Ms egyáltalán nem poénból, marketingből, náci aranyból - meg ki tudja még mivel szoktak jönni - tart ott ahol, csupán szvsz ennyire nem fényes a helyzet mint ahogy te lefested.

  • julius666

    addikt

    válasz Sweet Lou 6 #47 üzenetére

    Mondd te rendesen elolvastad a hozzászólásomat?

    1. ->anno ez volt egybecsomagolva a Windows-zal és nagyon sokan ezen kezdtek. Az ilyen szolgáltatásoknál meg az a meghatározó, az ismerőseid hol vannak fent.

    Még az XP-nél dőlt el a dolog. Amúgy a nagy többség még ma is XP-s.

    2. ->Ha pedig nem mint klienst nézzük, hanem szolgáltatást, a Facebook már nagyon ott van a nyakán, ha nem győzte már le egyáltalán.

    Sima szóbeli prüntyögésre (amire 95%-ban használják az ilyet) a Facebook chat bőven alkalmas. Ha megnézed mennyien használják az FB chatet (meg a különböző képhozzászólásokat, stb.) illetve az MSN-t, azért már lassan kijelenthető, rezeg a léc.

    3. A legtöbben MSN-re már létező mail-címmel regeltek, pl. freemailesek, yahoosok. Akinek meg nem volt e-mail címe, annak úgyis tökmindegy, nem használja.

    Kivéve a gmailesek, ők jó ideig nem tudtak a gmailes fiókjukkal regisztrálni (nekem is pl. innen a hotmailes fiókom). Mondanom sem kell, az ismerőseim durván fele gmailes, a maradék megoszlik a hotmail illetve az ilyen citromail, freemail meg egyéb gagyi szarok között.

    De talán a legelején nem is lehetett bármilyen fiókkal regizni csak hotmailessel, bár erre azért nem esküdnék meg, már őszintén szólva nem igazán emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák