Új hozzászólás Aktív témák

  • remington2

    senior tag

    válasz ddekany #41 üzenetére

    Csakhogy itt nem egyszer kellett ötös találatot elérned, hanem többször. Nem egy szerencsés lövés, hanem tucatnyi kellett, és ehhez nem passzol a galambos - orosz rulett-szerű példád. OK, szerencsés lövések és 15 perc hírnevek vannak, de ez a piacon, és főleg egy olyan, robbanásszerű expanziót megélt piacon, mint amilyenen az MS evez, kevés.

    Tartós sikerhez ugyanis nem elég a szerencsevadászat. Éveken keresztül kellett vért izzadniuk azért, hogy a felszínen tartsák a - móricka-viccnek nevezett, és hát igen, valóban bizonyos kihívásokkal küszködő - rendszerüket, amelynek akkoriban is voltak jobb alternatívái (hogy mást ne mondjak, mondjuk OS2). Sokan esnek abba a hibába, hogy a mai, monopol-helyzetből indulnak ki, de régebben igencsak rezgett az a léc, és egy csomó krokodil várta, mikor esnek le róla. Az, hogy nem történt meg, nagyrészt saját maguknak köszönhető, nem holmi galamboknak.

    Inkább egy ilyen példával magyarázom: jártomban-keltemben az utcán találok egy táska pénzt. Nyitott táskában van, én veszem észre elsőnek, de másodpercek kérdése, hogy más is megtegye. Én azonban málé vagyok, elkezdem a zsebembe tömni a pénzt, ezt észreveszik a járókelők, mindenki ráront a lóvéra, engem félig halálra taposnak, a pénz nagy része pedig szétosztódik a tucatnyi járókelő között. A lóvé nagy részét elviszi a kórházi kezelésem, amennyi marad, az meg egy üveg sörre elég. Ehelyett egy fickó (MS) azt csinálta, hogy amint meglátta a lóvét, azzal az ütemmel szépen becsukta, kézbe kapta, és eltűnt az utcáról. Ez így önmagában egy egyszerű "lottó ötös", de az egyszeri cselekedet mögött rejlő döntési folyamat más esetben is sikert eredményezhet, nagyobb eséllyel, mint más valakinél. Mondjuk ez inkább pszichológia. Apró eltérés csak, de sok mindent megváltoztat. Megkülönbözteti a szegényt a gazdagtól, sikerest a sikertelentől.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Új hozzászólás Aktív témák