Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterhappy

    őstag

    Nektek mennyi a nyugalmi pulzusotok?
    Van esetleg még, akinek az enyémhez hasonlóan alacsony, esetleg még alacsonyabb?
    Itt azért ezt egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek.

    Mondom a szitut.

    Tegnap orvosi vizsgálaton vettem részt, ahol úgy mértek 49-es nyugalmi pulzust, hogy öt perccel azelőtt estem oda bringával.
    Azt mondták, az nem valami jó. Mondtam, hogy ébredéskor úgy 42-44 körül szokott lenni, arra azt válaszolták, az még rosszabb.
    Erre említettem, hogy mióta kocogok, azóta esett le ennyire, előtte sem volt túl magas, de sebtiben visszanézve azt láttam, hogy februárban még legalább voltak ötvenes értékeim, és átlag 47-48.
    Most meg stabilan 43-44 az átlag, nem egyszer 42-es értékkel.
    (nyilván annak ismeretében, hogy egy középkategóriás Garmin óra nem egyenlő egy komolyabb vérnyomásmérővel)

    Mindenesetre erre azt válaszolta a néni, aki évtizedekig dolgozott a Kardiológiai Intézetben, hogy ezek a számok igen sz.rul hangoznak és szerinte sanszos, hogy hamarosan peacemaker-re lesz szükségem.

    Hát mit mondjak, sikerült rám ijesztenie.
    Főleg úgy, hogy van amúgy valami születéskori dolog a ketyegőmmel, ami miatt kihagy néha egy-egy ütemet. Ez a tény sem javított a Doktornéni véleményén.

    Annyit még hozzátett, az 50 alatti nyugalmi pulzus sportolók esetében még rendben van (bár 40-hez közeli érték már ott sem az igazi).
    Ebbe próbálok most belekapaszkodni és reménykedni, hogy futóberkekben ez a szám nem kiugróan alacsony.

    Szóval segítsetek, nyugtassatok meg plz néhány számmal :)

    37 éves múltam nemrég, 181cm magas vagyok, jelenleg kb. 79kg (bő két éve még 96kg, tavaly év elején 90kg, egy éve 85kg, március óta pedig stabilan 79-80kg-t tartom, de a futás+saját súlyos edzések miatt a testzsír százalékom hétről-hétre apránként javul).

    szerk: Ezt csak háttérinfonak írtam, bőven elég, ha egy nyugalmi pulzusszámot ír, aki ír (akár privát üzenetben) :R

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák