Új hozzászólás Aktív témák

  • sipi700

    tag

    válasz tomcica #54731 üzenetére

    Ez így van ;) Engem zavart is a sok adat futás közben. Az eltelt időt mindig látom, illetve az edzések többségében még watt adatot látok. De watt nélkül, érzésre is lehet tudni mennyire erős a terhelés. Tempót nem szeretem, mert van pontatlansága a gps-nek és hajlamos vagyok gyorsítani ha hirtelen rosszabb tempót mutat vagy felidegesít éppen, hogy ez a résztáv miért lett gyengébb mikor ugyanolyan intenzíven futottam. Pulzus: már a pulzuskontroll szótól is rosszul vagyok :D főleg mert legtöbb embernél egyenlő azzal, hogy kizárólag alacsony pulzuson fut anélkül, hogy mértek volna zónákat. Futok mindenféle intenzitáson, de nem fogom lesni az órát, hogy jajj most 151 lassítanom kell. Futok egyenletesen tempóban, tudom mi lesz 150 környéke. Utolsó 10 perc 153 körülire is ugrál. És? Hosszútávon jó vele monitorozni, nyomon követni a fejlődést. Arról nem beszélve, hogy nincs 2 egyforma nap. Ha nem pihentem eleget, lesz 145 helyett, 149 a pulzusátlag… Wattot főleg akkor tartom hasznosnak, ha ismétléses feladat van pl. 4x5 perc (rövid résztávnál, intervallnál nem). Ott hajlamos vagyok túltolni és nem bírom az utolsót, és ezt képtelen vagyok érezni. Ott nézem a wattot, ha már túl könnyen megy emelek köv. alkalomtól, ha futás elején érzem valami nem ok vagy körülmények rosszak lejjebb veszem kicsit. Ebbe azért viszek tudományt :) Pihenőnél érzésre megy, cél, hogy menjen le a pulzus.

Új hozzászólás Aktív témák