Új hozzászólás Aktív témák
-
Csabis
aktív tag
Legtöbb biost frissítettem, utána új gépben kezelte a cucost teljesen.
Viszont nem aktíválodott a win. És utólag kiderült hogy elértem a 20 limitet na de hogy mikor 2012.12. Hó óta cirka max 10 tettem újra win.
És digitális licence van. Szóval óvatosan a Bios frissitéssel.
20 limit a plafon de csak úgy tudod meg mennyi van ha ügyfelszolgálatott felhívod. -
Thrawnad
senior tag
Eddig se sikerült mindenkinek aktiválni rendesen...
Hardver hibára ritkán van jó szoftver...
-
Kansas
addikt
válasz #82595328 #150 üzenetére
"Azt sem értem minek kellett hozzászólnod"
Az érzés majdnem kölcsönös, kivéve hogy én részben értem: valamiért kényszeres nárcizmus/jólmegmondás szállja meg a Linux-fanokat ahányszor nincs róluk szó egy OS-sel kapcsolatos cikk kapcsán(bár MacOS kapcsán nincs reprezentatív mintám, szóval lehet hogy csak a Windows a trigger)."Ellenben te azt állítod, hogy én vagyok béna"
Alapvetően nem. Azt állítottam, hogy az általánosításod nem állja meg a helyét, elégtelen információból vonsz le általános érvényű következtetést, miközben körtét hasonlítasz birsalmához. Illetve azt, hogy Linux-huszárok esetében nem indokolt abból kiindulni, hogy mindent helyesen be tudnak állítani Windows-on, érdemes valahogy megpróbálni megbizonyosodni róla.Abszolút nem fáj nekem, bármit csinálsz a saját rendszereddel.
Az bosszant, hogy idejössz trollkodni meg téríteni mintha körülötte forogna a világ, egy olyan cikk alá amihez a vélt vagy valós problémádnak a világon semmi köze.
Tulajdonképp az a rejtély, hogy te mi a francért szóltál hozzá... főleg úgy, hogy rögtön az első hsz-edből kiderült, azt nem érted, miről szól a cikk, ellenben azzal mintha egyetértettél volna, hogy Windows-os topikban nem kéne Linux-huszárkodni. Valamiért mégse bírtad megállni...
Én viszont azt hiszem, innentől valahogy megpróbálok tartózkodni a szándékolatlan trolletetéstől...Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Pikari
addikt
válasz #82595328 #150 üzenetére
mégis mi a f@szt kellene csinálnom még, hogy szerinted jól karban tartott legyen
Végleg letörölni
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
#82595328
törölt tag
Annál láthatólag többet, mint te amennyi tisztességesen karban tartott Windows-t...
Bocs, de el nem tudom képzelni, hogy egy friss win telepítés + driverek + update után mégis mi a f@szt kellene csinálnom még, hogy szerinted jól karban tartott legyen. Ja és pont ugyanezt csinálom Linuxon is. Ellenben te azt állítod, hogy én vagyok béna, mert a saját gépemen a Win szubjektívan és objektívan is jobban terheli a rendszert mint a Linux. Amit nem értek, miért fáj ez neked? Ez az elmúlt majdnem 20 évben - amióta dualboot-osak a gépeim - így volt. Talán az Xp volt kivétel. De ott nLite-tal csináltam telepítőt. Futtassak a háttérben pár virtuális gépet, csakhogy neked legyen igazad? Nem fura, hogy jobban tudod mi történik a gépemen mint én?! Kicsit magadba szállhatnál. Nem kell válaszolnod. Azt sem értem minek kellett hozzászólnod. Egyértelműen nem neked szántam, amit írtam. -
Kansas
addikt
"Az LXDE tényleg nagyságrendekkel kevesebbet tud, mint a windows."
Nem, a Windows XP-vel határozottan versenyképes...Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Kansas
addikt
válasz #82595328 #146 üzenetére
"Annyi lejött, hogy még életedben nem használtál linuxot."
Annál láthatólag többet, mint te amennyi tisztességesen karban tartott Windows-t...Semmi gond, ha másokat dilettánsnak tartasz Linux fronton, csak nem ártana észrevenni, hogy a te állításaid pedig láthatólag Windows kapcsán mutatnak annak.
Értem én, hogy pár Linux-mániásnak minden Windows-os topicba be kell böfögnie, hogy "de majd a Linux", de attól még hogy ez menetrendszerúen megtörténik, nem lesz igazabb az állítás, csak a magad hitelét erodálod a trendre való csatlakozással.
Légy nyugodt, akit az a téma érint, hogy innentől nem lehet 5-10 éves Win licenszekkel ingyen a legújab Windows verziót jogtisztán aktiválni, az az általad feszegetett jelenség kapcsán aligha lesz érintett(legalább is azon a gépen nem, amire Win-t akar aktiválni)Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Pikari
addikt
Az LXDE tényleg nagyságrendekkel kevesebbet tud, mint a windows. Például nem tud tőzsdei információt a tálcára rajzolni, vagy lovaspornót a start menübe.
Abban igazad van, hogy a KDE egy hányadék. Sajnos ha valami túl népszerű, akkor rárepülnek a paraziták, akik addig fejlesztik, amíg 2 giga ramot csócsál ahhoz, hogy ikonokat rajzolgasson.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
#82595328
törölt tag
Erre csak annyit tudok mondani, hogy mikor hazavittem a gépet (előtelepített Win11 volt rajta), bekapcsolás, elkezdte letölteni a frissítéseket, => a gép olyan forró lett, hogy azt hittem kigyullad, és úgy zúgott mint a porszívó. 5 perc se kellett, hogy megbánjam, hogy megvettem. De gondolom ez is az én hibám volt, rossz gombbal kapcsoltam be. Vagy gyárilag szarul telepítették. Vagy valami ilyesmi.
de talán érted ennyiből, mire akarok kilyukadni.
Annyi lejött, hogy még életedben nem használtál linuxot. Ez nem baj, csak így nincs miről beszélnünk. Amúgyis leírtam már, amit akartam. Remélem akiket érint a téma, ők hasznosnak találták. -
Kansas
addikt
válasz #82595328 #144 üzenetére
Szerintem meg a tényeket kezeljük tényként, a városi legendákat meg városi legendaként.
A desktop Linuxoknak pedig annyi köze van a routerek firmware-jéhez, mint a desktop Windowsnak a bankautomatákon futó embedded Windows-hoz. Vagy annyi sem.Az megint más kérdés, hogy nem csak hatékonyság van a világon, hanem hatásosság is. Egy LXDE hiába kér sokkal kevesebb vasat mint egy Win11, nagyságrendekkel kevesebbet is tud cserébe. Ezt is számold bele az azonos feltételek közé, mert lehet hogy neked nincs szükséged arra az extrára amivel többet tud a Windows alapból(mert hát valóban sokaknak nincs), de másoknak meg esetleg hiányzik, és ha feature-paritáson van futtatva a két OS, akkor esélyesen a Linuxra még felkerül pár daemon és egyéb háttérfolyamat, mi természetesen befolyásolja a fogyasztást, illetve ha a Windows telepítést igények hiányában slankítod kicsit(letiltva/uninstallva pár feature-t és háttérappot), és rendesen beállítod, esélyesen csökken a különbség.
Arról nem beszélve, hogy ha nem LXDE-hez hasonló disztróval van hasonlítva, hanem valami jó kis plazmoidos KDE-s cuccal, azt se zárnám ki, hogy egyáltalán nincs érdemi különbség.Persze ezek sem tények, csak "tanult tippek", mert nem mértem ki és nem is fogom soha, de talán érted ennyiből, mire akarok kilyukadni.
Amúgy pedig a Windows egy olyan szinten standard OS, amilyen szinten a Linux soha nem lesz standard(nem kis részben azért, mert nem is szeretne), és itt kifejezetten nem a beágyazottságra, hanem az "egyféleségre" gondolok(és a Windows se kifejezetten egyféle, már csak attól is sok függ, hogy Home, Professional vagy Embedded), így az olyan sommás kijelentések, hogy "a Linux" milyen vagy mit tud "a Windows"-hoz képest, teljesen értelmetlenek és alaptalanok, az olyanok akik gyakran tesznek ilyen kijelentéseket, hamar válhatnak komolyan vehetetlenné és vitaképtelenné a témában...
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
#82595328
törölt tag
Bocs, de szerintem rosszul közelíted meg a dolgot.
Nem tudom van-e még olyan aktívan fejlesztett linux ami elfér egy floppy-n, de beágyazott rendszereken: pl routereken is fut linux. Azaz olyan hardvereken, amik messze a Windows rendszerkövetelménye alatt vannank. Szóval kezeljük már tényként, hogy egy átlag desktop linuxnak kisebb a rendszerterhelése mint a legújabb Windowsnak. Ez mindig is így volt. Legalábbis a Vista óta biztosan. De szerintem ez már offtopic. -
Kansas
addikt
válasz #82595328 #142 üzenetére
Driverek, energiagazdálkodási profilok, stb... számítanak. Nem tudom, milyen proci van a szóban forgó gépben, de 5000-es széria előtti Ryzeneknek pl musthave a chipset driverből feltelepülő Ryzen-es profil(amit sajnos nem feltétlenül állít be automatikusan)... pl ilyesmikre gondoltam.
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
#82595328
törölt tag
1. Pont erről beszélek, nem ugyanaz a terhelése a két oprendszernek. Win11 alaptelepítés + minden frissítés fenn van. Mégis milyen beállításra gondolsz? Max a Steam kliens szokott futni a háttérben, most a tesztelés céljából azt is kilőttem.
A Win 60 fokkal indul, egy nyitott böngészőablaknál 35-40 fok.
Linuxon 35 fokkal indul ez lement 28-32 fokra. Nagyobb terhelésnél is marad ez az eltérés. Persze tudom én csinálok valamit rosszul. -
Kansas
addikt
válasz #82595328 #140 üzenetére
1. azért érdekelne, miből gondolod, hogy a terhelés ugyanolyan(és persze minden egyéb körülmény is, az OS-t kivéve), vagy hogy a Windows-t használva általad megfigyelt jelenség nem hibás beállítás eredménye-e...?
2. szó sincs arról, hogy ne lehetne frissíteni Win11-re. Arról van szó, hogy innentől ez nem lesz ingyenes. Nem mindegy...
Aki akar frissíteni az továbbra is tud, egy refurb OEM license kb egy hamburger árából megvan jogtisztán is.Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
#82595328
törölt tag
válasz King Unique #41 üzenetére
2 dologban is teljesen igazad van.
1. Linux huszároknak semmi keresnivalója egy windows-os topicban.
2. A mai hardvereknél a Windows tárhely és a memória igénye (szinte) lényegtelenViszont ami nem mindegy, az a rendszerterhelés(fogyasztás) => melegedés.
Nemrég vettem egy mai "karcsúsított" gépet, amin a Win11 kb. 10 fokkal melegebb (érzésre is) ugyanolyan terhelés mellett mint a linux. (Meg ennyivel hangosabb is). - Értsd linux alatt hideg és csendes, Windows alatt melegszik és hangos. - Ez viszont szerintem már nagyon nem mindegy. Márcsak a gép élettartama szempontjából sem. Ez szerintem már jogos érv a linux mellett egy olyan topicban, ahol arról beszélünk, hogy egy rakás gépet nem lehet majd Win11-re frissíteni. Friss linux viszont mehet rá.
-
King Unique
titán
válasz Dr. Akula #137 üzenetére
A hardverazonosítók eleve több komponensből tevődnek össze mint a linkelt és az eredeti microsoftos leírás is szemlélteti, ahol a legmeghatározóbb eleve az alaplap, a CPU csak kiegészítés, szimplán az utóbbi cseréjénél nem szokott újraaktiválás kelleni.
Az újabb Windowsoknál normál esetben 1x kell csak megvenni az adott Home / Pro / egyéb kiadáshoz a jogtiszta és biztosan működő OEM / Retail termékkulcsot, aminél utána akár szoftveres (pl. W10—►
W11) és hardveres (pl. alaplapcsere) upgrade-nél is megtartható az aktivált állapot (szükség esetén újraaktiválással) új termékkulcs vásárlása nélkül. A pár ezres változatoknál ha az előzőleg szemléltetett szemetek, akkor viszont nem meglepő, ha nem feltétlen úgy működik az aktiválás, az aktivált állapot megtartása, mint kellene.[ Szerkesztve ]
-
Dr. Akula
félisten
válasz King Unique #135 üzenetére
Ezek szerint nem csak az alaplaphoz van kötve a licensz, mert "and CPU"... Mondjuk upgradenként egy román 2500 Ft-os win licensz ára még kibírható (már ha nem lehet ezt is 3 havonta újraaktiválni, mert akkor az se kell), de teljes áron, 30+ rongyokat már nem érne meg.
-
veterán
válasz King Unique #135 üzenetére
Passz, akkor csak peches voltam. Mindenesetre, adott gépen semmilyen mágiával nem tudtam újraaktiválni, szerencsére nem hányt be a régi SSD, így visszaszerelve, MS fiókhoz rendelve a kulcsot már a klónozott SSD-n is aktiválta az MS a rendszert.
-
King Unique
titán
Windows 10 and Windows 11 Digital Licencing explained
"The Windows 10 and 11 Digital License is based on HWID 3. As long as the Windows edition, motherboard and CPU remain the same, once the computer has been activated, all future clean installs with the same edition on that computer will activate automatically. Note that all HWIDs exclude storage media entirely. Thus, on a PC with Windows 10 or 11 activated, you can replace its storage (HDD / SSD) devices with one or more new ones and clean install Windows 10 or 11 on a new disk. Even so, the PC will activate automatically based on that machine’s existing digital license."
Vagyis még itt is világosan le van írva, hogy a digitális licencnél generálódott hardverazonosítóhoz semmi köze nincsen a HDD / SSD rendszermeghajtónak és annak cseréjének, az nem befolyásolja a Windows 10/11 aktivált állapotát.
-
Necroman_Mk2
őstag
Ha csak netezéshez (beleértve videonézés) meg alapszintű szövegszerkesztéshez kell nekik a gép, akkor szvsz egy felhasználóbarát Linux is elegendő kell legyen. A kezelése nem sokkal bonyolultabb, mint egy Windowsé, legalább is pl. egy Mint vagy Ubuntu esetében.
Ezek a nyelvtanulásos appok is elvileg futtathatóak a Wine segítségével, már ha .exe programok, és nem online elérhető anyagok. Bár tény, hogy nem próbáltam meg ezekkel mókolni, azaz nincs tapasztalatom.#130 Timer Pláne, hogy se a W7, se a W8.1 nem támogatott rendszer már a MS részéről.
[ Szerkesztve ]
"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"
-
veterán
válasz King Unique #131 üzenetére
Az azért lenne mókás, mert hazai kiskertől aranyáron vásárolt OEM licenc volt. Majd meglátjuk, mert van még százvalahány kliens a kezeim alatt, előbb-utóbb lesz még SSD csere.
-
Sirus86
tag
válasz Necroman_Mk2 #127 üzenetére
Nemzetkozi szinten sincsen nagyon Linux oktatas. Altalaban gyerekek/menekultek kapjak a gepeket, ott pedig a linux, mint olyan... Jo lenne, de a nyelvtanulos appok sem mennek onnan.
És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!
-
King Unique
titán
Dehogy ugrik az aktiválás egy szimpla meghajtócserénél, annak soha kb. semmi köze nem volt a Windows 10/11 aktivált állapotához, de Windows 7/8/8.1 esetén sem rémlik. Az aktiválást befolyásoló jelentős hardvermódosítás = alaplapcsere, komplett PC cseréje, esetleg a BIOS frissítése, ellenben a CPU, RAM, SSD, stb. hardverelem cseréjének kb. semmi köze hozzá. Ha esetedben a PC-ben csak az SSD lett cserélve és úgy ugrott a Windows 10/11 aktivált állapota, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy ott valami eleve nem stimmelt az aktiválással, a termékkulccsal...
[ Szerkesztve ]
-
veterán
válasz King Unique #128 üzenetére
" Sőt, akár még jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere) után is"
Erre nem árt majd figyelni. Néhány hete már SATA >> M.2 SSD váltásnál is ugrott az aktiváció, korábban meg alaplapot, processzort, SSD-t is cseréltem aktivált Windows alatt. Mégohzzá, nem is egyszer. Most ezen szigorítottak, ez biztos. XP idejében is ez volt, aztán egészen engedékenyek lettek, nyilván megunták. Egyszer kell online fiókba belépni, oda felszinkronizáltatni a kulcsot, újratelepítés után ismét belépni, és utána mehet tovább a buli lokális fiókkal is.
@Necroman_Mk2: szerintem rengeteg ilyen kulcs volt még kisvállalati felhasználásból, de bőven elég idő volt rá adva, ez tény.
[ Szerkesztve ]
-
Necroman_Mk2
őstag
válasz King Unique #128 üzenetére
Szerintem olyan bődületesen sok kulcs nem maradhatott világszinten, amit már ne használtak volna fel a W10-hez vagy W11-hez.
"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"
-
King Unique
titán
Ennyi volt: Elkezdte blokkolni a Windows 7 és 8 kulcsokat a Microsoft
Tehát akkor most már ténylegesen is elkezdték blokkolni a Windows 7/8/8.1 termékkulcsokkal a Windows 10/11 aktiválását és nem feltétlen menne az újra, ami nemrég másnak.
"Bár a Microsoft a változást már szeptemberben bejelentette, egészen a hét elejéig még lehetett aktiválni az újabb Windows-ok stabil kiadásait is a régiekhez adott egyedi kódsorokkal."
"Azoknak, akik korábban aktiválták Windows 10-ük vagy 11-ük egy Windows 7-es vagy 8-as kulccsal szintén nem kell aggódniuk, hiszen az ő rendszereik is aktiválva maradnak."Vagyis akik elég gyorsak voltak és a Windows 7/8/8.1 termékkulcsot megadva beaktiválódott náluk a Windows 10/11 digitális licenccel, akkor nem kell aggódniuk, mivel ott eleve tartósan megmarad az aktivált állapot.
+ Ha esetleg újratelepítenék ugyanazon PC-n a Windows 10/11-et, akkor sem, mivel digitális licencnél eleve automatikusan aktiválódik az ahhoz tartozó Windows-kiadás (pl. Home / Pro) és nem kell újra megadni a termékkulcsot, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Sőt, akár még jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere) után is megoldható az újraaktiválás, ha Microsoft-fiókhoz van kapcsolva a digitális licenc, + a telefonos automata ügyfélszolgálattal is, stb.[ Szerkesztve ]
-
Sirus86
tag
válasz Necroman_Mk2 #125 üzenetére
Probaltam extra gyorsan megcsinalni, de Oktober 1 ota nem tudom mar. Van vagy 20-30 gep, ami igy maradt. Elmegy az MS a francba, ezeket a gepeket tenyleg olyan emberek kapjak, akiknek meg 100 Euro is rengeteg. Sebvaj, majd veszek licenszeket, mikor asszony nem figyeli a bankszamlamat XD
És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!
-
himpike
aktív tag
Hogyne lett volna gond a hibásan működő update miatt... megette az legelső magot és gyökkettőre lassult a gép miatta. Az svchost.exe volt a hiba okozója, soha nem lett megoldva Microsoft oldalról és random jött be bizonyos konfigurációkkal. Ha letiltottad az updatet megszűnt a gond, persze próbálkozhattál 25 másik dologgal is ami 300-ból egyszer segített szóval a végén már nem is próbálkozott senki. Reinstall sem oldotta meg, még csinálhattad azt hogy ott hagytad 2 napra és össze szerencsétlenkedte az updatet.
Voltak akik a vége felé valami nem microsofttól származó programmal frissítették a vasakat de ott meg a letöltés közben volt lassúsák stb. -
Sirus86
tag
Sajnos mar az aktivilas nem fog uzemelni, legalabbis Nemetorszagbol. Kar, mert kaptam egy rakat gepet, amit karitativ celra adtam, es az ujjabakat adnam tovabb. eddig tok jo volt, mert wind7 proukt key bead, aktival win 10 es felment a win11 is. Igy meg win10 sem Vehetek majd par win 10 licenset majd :S (Okes, van mas modszer is, de en azzal nem szeretnek elni) A gepek pedig meg a mai napig eleg zoomra, nyelvet tanulni, vagy tanulni.
És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!
-
movax
őstag
válasz EquinsuOtcha #100 üzenetére
User szinten pont a linuxos gépekkel van a legkevesebb gondunk, vagyis nulla. Van 4 darab 5 éves átlagos gépünk i5-össel, 8 GB memóriával, 256 GB-os ssd-vel, Linux Mint van rajtuk. Nem cirkálórakéta-oprendszer fejlesztése megy rajtuk, csak átlagos használat, szöveg-, kép-szerkesztés, PDF-ezés, fájlműveletek, honlap-admin, ilyesmi, napi 8-10 órában. Az égvilágon semmi gond nincs velük a maximálisan hozzá nem értő userek szintjén sem. Néha mondom nekik, bökjetek a frissítésekre, ha ott a jelzés, és amíg elszívnak egy cigit, máris frissül minden naprakészre, még a nagyobb verziófrissítések is megvannak 15 perc alatt. Ott van a user-mappa, mindennek az a default mentési helye, vedd úgy, hogy az a gyökérkönyvtár, Documents-folder, ahogy tetszik, a többi nem érdekel téged, oszt szevasz. Mindig működnek a perifériák, soha nincs semmilyen driverprobléma, kékhalál, akadozás, kártevő, ilyesmi. Kérdezem néha a kollégákat, minden rendben, működik a gép? Persze, soha nincs semmi gond, és ez 5 éve. A többi, windowsos céges gépet már többször kellett újrahúzni ilyen-olyan okokból. Szülők, anyóspajtás gépén is Linux Mint van évek óta, észre sem veszik, csak használják.
-
Dr. Akula
félisten
Nem is volt. Valakinek egyszer valami program rosszul futott, és kitalálta, hogy windows... Emlékszem amikor az SSD-k hajnalán a Microsoft nagyon mondta, hogy a Win lassúság 50%-a driver eredetű. Persze senki nem hitte el. Aztán jött a Lenovo, bekérette a drivereket (nyilván a Thinkpadhez valókat) a gyártóktól, átnézte, kijavította, és fél-1 perc helyett <10 sec lett a bootidő. A Microsoftnak nem hitték el, a Lenovo viszont bebizonyította. A többi ilyen legendát is el kell osztani kettővel.
[ Szerkesztve ]
-
Kansas
addikt
Az nem az update miatt volt... SP-ket pedig illik feltenni. Arra mondjuk nem emlékszek, hogy valaha RAM gondjaim lettek volna Xp-n...
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Diopapa
addikt
Bár én sosem kapcsoltam ki az update-et, de XP-nél érezhető volt a lassulás a korabeli gépeken az SP1 --> SP2 --> SP3 között.. (SP1 elvolt 256-512MB RAM-al, az SP2 min 512, az SP3 1GB alatt halott volt)
Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"
-
Kansas
addikt
válasz Necroman_Mk2 #116 üzenetére
Pont ez az, hogy a mai napig sok Windows 9x és WinXp időkből származó tanácsot terjesztenek a mai napig, mint "tuti tipp", miközben ezek többsége már rég elavult, és egy része(pl. update kikapcsolása) már újkorában is baromság volt.
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Necroman_Mk2
őstag
Mivel ezek a W7 és W8 kulcsok legalább 10 évesek, ezért nem csodálom, ha a MS "tisztogatást" akar, és be akarja zárni ezek felhasználásának a lehetőségét. Pláne, hogy szvsz egyre nő az olcsón, másodkézből vásárolt, de előzetes aktiválsá miatt használhatatlan kulcsok miatti "balhék" száma. No, ez a kevésbé rossz hír a vevőknek, de nagyon rossz az ezt árusítóknak. Amikor vettem a mostani gamer laptopomat Win nélkül, akkor én utólag vettem egy eredeti MS licencet rá. Fene se fog filléreskedésen szívni egy használt kulcs miatt, pláne, ha anyagialg megengedheti magának az ember
A Windows vs. Linux témára: ha nagyon régi, azaz 2010 előtti gépre kellene valami aktuális oprendszer, akkor szvsz egy felhasználóbarát Linux disztró jobb választás, mint a W10. Az alapszintű műveletekhez (netezés, filmnézés, stb.) az is elég.
#59 Kansas Ezeknek a lépéseknek az XP idejében még láttam létjogosultságát, de a W10 megjelenése óta már nemigen, mert szvsz nem nyer vele az ember %-ban olyan sok teljesítményt.
"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"
-
Bogyi007
veterán
válasz King Unique #114 üzenetére
Nagyon szépen köszönöm ezt a bejegyzést volt benne újdonság számomra.
Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi
-
King Unique
titán
Megoldható a Windows 11 tiszta telepítése és a Windows 10
—►
Windows 11 in-place upgrade akár nem támogatott hardverkonfigurációnál is, meg lehet Windows 10 & Windows 11 dual boot is, ha esetleg nem lettek volna meg ezen infók.Ebben akad pár hasznos tipp, ellenben egy része eleve felesleges vagy hülyeség, alapesetben pedig nyilván nem kell a felhasználónak egyiket sem feltétlen babrálni. Bár már az is valami, hogy legalább nem akarja szerző a lapozófájlt kikapcsoltatni, amit eleve nem javasolt még sok RAM esetén sem.
Ha majd sikerül SSD-re váltani, akkor ott pedig lehetőleg max ezen leírást kell átnézni és nem pl. ezt követni, amely utóbbi javaslatok miértje és értelme emiatt is rejtély.Aktiválás szempontjából pedig oké mind az asztali PC, mind a laptop, mindkettőnél megvan már a leírtak alapján a digitális licenc, ami az ahhoz tartozó Windows-kiadásnál eleve automatikus és tartós aktiválást biztosít.
[ Szerkesztve ]
-
Bogyi007
veterán
Srácok most komlyan. Starfield? Star Citizen? Leírtam mindkét gép paramétereit, szerintetek ezeken én BÁRMIT is játszom?
Természetesen csak bizonyos mértékig nyúltam bele a beállításokba. Előtte azért kicsit karcos volt a Win 10 rajtuk, most sokkal jobb a működésük - nem született rendszergazda vagyok, de azért az átlagnál kicsit jobban értek a gépekhez, ezért is van a Linux is a gépeken.
Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi
-
-
worxland
addikt
válasz MasterDeeJay #103 üzenetére
Szintén Starfield. 64 giga RAM, nulla swap. Rendesen működik, egyszer se dobott ki.
''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q
-
Kansas
addikt
válasz MasterDeeJay #103 üzenetére
Nem igazán, a modernebb programok közül nagyon kevesen igénylik, leginkább az ilyen Star Citizen meg Cities Skylines félék, a többi csak akkor, ha kevés a RAM.
De ez a swap=2xRAM egy olyan szakállas ajánlás, ami még a 4GB alatti RAM mennyiségek korából maradt meg, de néhányaknál annyira becsontosodott, hogy láttam szervert 64GB RAM-mal 128GB swap mellett(200! gigás rendszerpartíción), ami a RAM-nak is csak a harmadát ette meg, a swap meg gyak. használaton kívül volt. Ez azért elég nagy pazarlás...
A Windows maga kb 0,5-1GB swap-ot igényel, de azt is leginkább a crashdump generáláshoz, egyebekben ha van elég fizikai RAM-od, akkor hozzá se nyúl a swap-hez.Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
veterán
válasz MasterDeeJay #103 üzenetére
Így van, néhány alkalmazás is háklis volt rá a múltban, én is leszoktam a babrálásáról emiatt.
-
válasz fatpingvin #106 üzenetére
Starfieldnél konkrétan a konzolok miatt kell, takarékoskodik rammal és vrammal is. PC-n nincs sok értelme de így írták meg a motort. Még az olvasási gyorsítótárazást is tiltották hogy ne használjon ramot (erre már szerencsére van mod)
Ez miatt takarékosság átcsap pazarlásba hiszen nincs kihaszálva a ram. Ugyanakkor konzolokon meg kötelező a hardverre méretezni.
Az lenne a jó ha vennék a fáradságot a programozók és nem raknának ilyen limitációkat a pc verziókba.
Star citizen meg simán memory leakes, ott azért kell swap file.[ Szerkesztve ]
-
-
ddekany
veterán
válasz MasterDeeJay #103 üzenetére
Erre van épelméjű magyarázat?
-
Swappal óvatosan mert rakás program igényli. Nálam Starfield kivág a fenébe 8gb swappal (meg még volt pár ilyen progi/játék), ez azért is vicces mert mellette van 128gb ramom. Én úgy állítottam be hogy mindegyik SSD-re raktam 8gb-ot. (4db ssd-m van) így eloszlik, és talán gyorsabban is kezeli valamivel.
Alapesetben nem szokás piszkálni csak ha nagyobb kontrollt akarsz a szabad hellyel.[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
De a "Vizuális hatások"/"Legjobb teljesítmény" is vicces, bár legalább nem veszélyes... Pl. nosztalgikus élmény, mikor húzod az ablakot, és egy keret mozog csak. Miközben desktop composition mellett semmit nem takarítottál meg vele. Az írás simításának lekapcsolása is hozza a retró érzést (bár van aki úgy szereti, de nem a teljesítmény kedvéért).
[ Szerkesztve ]
-
Kansas
addikt
"A Windowsokból minden fölösleges kacat és limlom ki van gyomlálva, valamint ezen dolgokat beállítottam rajtuk, így a sebességük elfogadható mind boot valamint napi működés szinten is."
Azért a linken levő tuti tippek közt van pár baromság meg elavult dolog is.
Pár példa:
- A swap beállítás 4GB RAM-nál még értelmes, 16-32GB RAM esetén ugyanígy beállítani marhaság(nekem 32GB RAM mellé 2GB swap több mint elég).
- Search indexert kikapcsolni akkor érdemes csak, ha nagyon ritkán keresel a Windows Search-csel, illetve ha a gyakran keresett cuccok gyors SSD-n vannak, HDD-n nagyon jól jön, hogy töredék időn belül megtalál mindent.
- Registry cleanereket qrvára el kéne már felejteni, azon a pár megán nem sok múlik, amúgy meg az OS sokkal jobban tudja, mi a jó neki, nem véletlen, hogy a Win10/11 már nem "igényli" az éves újratelepíttést, ami még Win9x-Xp-n szinte kötelező volt...
- A szolgáltatások letiltogatását is nagyon ésszel érdemes csinálni, nem tippelgetve, mert gyakran a nevükből nem triviálisan következik, hogy mikor/mire jók.Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
EquinsuOtcha
csendes tag
kb 2 hónapja cseréltem le a skylake i7-esemet ami 16gb ram mellett b2xx lappal egy 256 crucial ssd-ről 2 évvel a telepítés után kb 10 mp alatt bootolt. (power on-tól a start menu megjelenéséig friss rendszerrel ez kb 7mp).
Igaz windows telepítés után az első hogy tiltom le a frissítéseket.
Az nem a rendszer hibája ha az előtte ülő ráklikkel az ájfont nyertél, meg hasonlókra.
A munkahelyen szoktak gondok lenni a 10700-es gépekkel de ott mindig a valami elbarmolt frissítés a hunyó (a legutóbbi és nagy kedvenc hogy biosban minden ok, de win boot után elfelejtette a gép az usb-ket működtetni ).
Ez a rendszer egy fos de a linux meg nem embernek való. Legalább is nem olyannak aki a gépet egy eszköznek tekinti amivel eljuthat egy célig ami a munkája (gyk. mondjuk grafikus zenész, vagy excel foley...)
A linux maga a munka. User szinten egy kib@szott használhatatlan katasztrófa az egész. Egy retkes kupleráj ha a fileok közt kell matatni (azok a file meg dir nevek baz, tökön lövöm magam tőlük).
Gondolom most jön a sok psicho, kocka hogy érteni kell hozzá.
Hát ja b@szki erről beszélek. Nekem sikerült megértenem azt a teljesen degenerált (baze az amiga os 3.1 kb. rakéta technika a linuxhoz képest) logikáját ami van neki, de akinek a gép csak egy eszköz és még a win is sok neki na annak nem magyarázod el "a win róóóóósz a linux meg jóóóóó értem?"[ Szerkesztve ]
-
Bogyi007
veterán
"A redmondi óriáscég kiemelte, hogy a Windows 10-ről 11-re való váltás ingyenes maradt."
Kb két hónapja vettem használtan Szegeden frissen telepített ThinkPad X260 notit Windows 10 Proval 4GB DDR3 rammal és 500 GB HDD-val ennél egyedül a Skylake I5 6.Gen processzor miatt visit a Win11-re váltásra tesztelő program.
Ha nem lehet majd semmiképpen sem frissíteni a gépet, akkor marad a Lubuntu Linux használata rajta, ami dual op. rendszeres mivolta miatt a gépen szintén rajta van.
Van egy asztali gépem is amin eredetileg Win 7 volt rajta amit sikeresen anno updateoltam is szintén Windows 10 Pro rendszerre - ezen szintén dual op. rendszerként a Lubuntu ott van.
A Windowsokból minden fölösleges kacat és limlom ki van gyomlálva, valamint ezen dolgokat beállítottam rajtuk, így a sebességük elfogadható mind boot valamint napi működés szinten is.
Hogy ezek után mit hoz a jövő és mi lesz ezen gépekkel? Az asztali gépen fejlesztést nem tervezek, a notin lesz biztosan Ram update és valószínűleg SSD-re is váltás.
[ Szerkesztve ]
Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi
-
Kansas
addikt
Meg van az a bírósági döntés, ami alapján Európában le lehet választani a fel nem használt licenszeket az OEM eszközökről, pl. nagy cégeknél a céges Thinkpadekről, ha nem OEM, hanem pl Enterprise Agreement keretében beszerzett verziókövetős licenszt használ a cég, vagy mondjuk Linuxot(köszi, pingvinsimogatók!), és tovább lehet értékesíteni azokat.
Az olcsó legális OEM licenszek nagy része ilyen leválasztott/felvásárolt cucc.[ Szerkesztve ]
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
-
King Unique
titán
válasz Dr. Akula #93 üzenetére
A már meglévő digitális licenc nem szűnik csak úgy meg, sőt annak megléténél a szokásos deaktiváló parancsok is max. az éppen telepített Windows 10/11-et deaktiválják ideiglenesen, ellenben a digitális licencet eleve nem lehet csak úgy törölni, utóbbival ugyanúgy automatikusan aktiválódhat utána is.
Annyira azért nem feltétlen kell aggódni, lásd a már linkelt példát, sőt másnál nemrég az volt a téma, hogy vadonatúj alaplapokon aktiválódott automatikusan a Windows 10 Pro kiadás, holott azokon vadonatúj lévén eleve nem volt már meglévő digitális licenc és előtelepített Windows sem UEFI OEM Key megoldással.
2016 július 30-án ez eredeti, 1 éves ingyenes frissítési ajánlat szűnt meg, ellenben utána a meghosszabbított 2018 január 16-ig tartott. De amúgy ja, még az utóbbitól számolva is jó 5+ év fáziskésés van és hasonló a megszűnés mint korábban.[ Szerkesztve ]
-
Dr. Akula
félisten
válasz King Unique #91 üzenetére
Én csak azt mondtam hogy elképzelhető az is hogy ugrik az aktiváció, van ahol így írták, de ugye látni még nem láttuk a gyakorlatban. Meg aztán a fű alatti aktiválás is elméletileg 1 évig tartott, tehát 2016-ban megszűnt, azért kellett most is cikket írni róla, mert annyira megszűnt...
-
worxland
addikt
Nem kell a rémítgetés.
Az MS-ről annyit, hogy jött a szöveg, hogy a Win 11 végre leszámolt a KMS aktivátorokkal.
Maradjunk annyiban, hogy pár napja a saját szememmel láttam, hogy még ez se igaz. Tudod, mennyire izgatja magát a párezres licenszek miatt az MS? Semennyire.''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q
-
King Unique
titán
válasz Dr. Akula #85 üzenetére
Dehogy ugrik az aktiváció, ha 1x már beaktiválódott digitális licenccel a Windows 10/11 adott kiadása, akkor ez eleve fix és nyilván egy verziófrissítés után is megmarad az adott PC-nél. Itt max. a teljesen új telepítéseknél lehet gond, amit egy másik cikk végén is leírnak. De az megint ellentmondásos, amit más példája is szemléltet a Windows 11-nél, igaz a jelen cikkben Windows 10-ról van szó.
Ha elég egy szürkezónás olcsó aktiválókód, akkor igen, saját felelősségre akár a pár ezres (volume MAK) termékkulcs is opció lehet. Ellenben ha biztosan jogtiszta és működő termékkulcs kell, meg aminél nincsen ilyen, meg olyan ami biztosan Windows 10/11 termékkulcs és nem Windows 7/8.1 (mert ugye azzal is szoktak trükközni, példa), akkor az nem feltétlen ez az árkategória.[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
válasz Donki Hóte #86 üzenetére
Ezek 2-3e Ft-os licencek furcsa dolgok. Hardver apró is megtűri, tehát nem egyértelműen átverés/warez. De vajon egy nap bemondja-e az MS az unalmast, ha valaki ilyet használ. Mondjuk nem egy nagy kockázat pénzben...
-
Jagon
tag
-
veterán
-
Dr. Akula
félisten
válasz MasterDeeJay #3 üzenetére
Evlileg az új főverziókat nem fogja majd beaktiválni 7/8 kulccsal, tehát Win11 22H2-ig továbbra is igen. Azonban ha majd 23H2-re frissítesz, akkor valószínűleg ugrik az aktiváció, ha a kiindulási alap 7/8 serial volt. Ilyenkor jön az Emag, és egy román (feltehetően sulinetes, de ez legyen az ő bajuk) serial 2500-ért.
-
Dr. Akula
félisten
Ez szomorú, még szerencse hogy vannak az Emag-os román Win10 serialok 2500 Ft-ért....
-
Kansas
addikt
Bármely nem 1st party cuccal ezt sokkal nehezebb kivitelezni, és még mindig nem mondtad el, mi lenne a konkrét értelme a jelenlegi metódushoz képest.
De inkább már ne is mondd, fejezzük be, ha az én véleményemet hadoválásnak nevezed, alighanem a tiédet is annak neveznéd, ha nem te írtad volna...[ Szerkesztve ]
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
-
Kansas
addikt
válasz fatpingvin #79 üzenetére
Az egy dolog, hogy mi kéne legyen, az meg egy másik, hogy mi van...
Az egyik sokgépes(kb 1500 Win és kb. ugyanennyi Linux szerver) ügyfélnél idén júliusban lett szétszerelve az utolsó NT4-es szerver... hogy miért kellett eddig várni, ne tőlem kérdezd...
Persze, szép dolog az elmélet meg az ideális design, de azt üzemelteted amid van, mert... az anyagiakon kívül is csillió oka lehet hogy miért...
De elég ebből, eléggé elkanyarodtunk már a Win10 ingyenes upgrade témájától...Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Kansas
addikt
Egy csomó custom fejlesztett és 3rd party appot pl. nemn lehet, és sok cég körme szakadtáig ragaszkodik hozzájuk.
A nehezen megfogható előnyökesetében arra gondoltam, mit nyersz azzal, hogy szarakodsz patchelés közben a Defenderrel(no nem mintha enterprise környezetben a Defender lenne a jellemző AV vagy biztonsági termék).Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
fatpingvin
addikt
-
No, mit nem lehet clusterbe szervezni? Mission critical alkalmazasbol eleve csak olyat vesz normalis ceg, amit lehet clusterre rakni.
A nehezen megfoghato elonyoknel mire gondoltal? Memory leak javitasara, optimalizalasra, vagy biztonsagi hiba foltozasara?https://www.coreinfinity.tech
-
Kansas
addikt
Nem mindent lehet clusterbe szervezni vagy LB mögé rejteni, arról nem szólva, hogy még LB esetén is az arra a hosztra menő kapcsolatok lehalnak, mert ami már felépólt azt nem tudja átpakolni.
Ráadásul attól mert hivatalosan nem írt alá sokkilences uptime-ot, az ügyfél még bosszús lesz, ha 2 perc helyett egy fél órára-órára bukja a szervereit, nehezen megfogható előnyökért cserébe.[ Szerkesztve ]
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
-
Kansas
addikt
Aha, az baromira nagy népszerűségre tenne szert a 24/7-ben szervert üzemeltetők között, hogy minden update idejére megáll a világ a szervereken...
Inkább azt intéznék el, hogy ne kelljen reboot, anélkül is be lehessen olvasni a HKLM hive-ot... a logoff/logon helyett megteszi egy Windows Explorer restart taskmanagerből, az beolvassa a HKCU-t, csak valami hasonlót kéne kitalálni a másik ágra, illetve valami online switchovert a frissített rendszerfile-okra, mondjuk VSS segítségével...[ Szerkesztve ]
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Valojaban a normalis az lenne, hogy a desktop megjelenese utan mar semmi nem toltogetne a hatterben. Ezt meg tudjak oldani a desktop Linuxok, hogy a Macrol mar ne is beszeljek.
A Windows update-nek az lenne a dolga, hogy jelzi a usernek: van frissites, user meg max 3 alkalommal eltolhatja a tenyleges update-et, igy nem erne varatlanul egy patch kedd utan a doglodes, mi tobb, a Defender real time preotectionjet is addig le lehetne allitani, amig az update zajlik. Mivel a csomagok ala vannak irva a Microsoft kulcsaval, plusz ADS-ben taroljak a szarmazasi informaciokat, egyszeruen a frissites idejere semmilyen mas network connectiont nem kellene engedni, csak a Microsoft, vagy a "helyi" WSUS szervert.https://www.coreinfinity.tech
-
Kansas
addikt
válasz Sanchez638 #72 üzenetére
No nem mintha olyan nehéz lenne egy pizza árát kiköhögni egy refurb. OEM licenszre pár évente mikor gépet(alaplapot) cserélsz...
[ Szerkesztve ]
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Sanchez638
addikt
Szvl.. Sok embernek a leselejtezett gépeken lévő win7 kódot nem engedi felhasználni egy modernebb rendszerhez? Ha jól olvasom, akkor ráadálsul több géphez is.. Viccesek vagytok néha ezekkel. Ha valaki adja a karját, nektek a fél disznója is kellene.
Viszont azt támogatom, hogy egy "Home" edisön ingyenes legyen.
Számom az adatlapomon.
-
Gabor tm
tag
válasz King Unique #69 üzenetére
Na, itt mindkét gépen azt kapom, hogy activated with digital licence, és mindkét gép szerepel linked devices-nél az MS accounton, igaz az az MS store-hoz linkel eszközöket listázza.
Viszont lehet, hogy megvan a megfejtés, méghozzá az az előtti laptop, amin régen a kms-es aktivált aktivált Win 8-at sikerült frissíteni Win 10-re, amikor az még béta volt. Az is ott figyel a linkelt eszközlistán és meg is van még aktív használatban. De gyanítom az így nem számít OEM-nek.
[ Szerkesztve ]
Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!
-
King Unique
titán
Pont az lett leírva és likelve, hogy nem feltétlen "ugrik", mert eleve megoldható többféleképpen is az újraaktiválás. Itt max. akkor szokott gond lenni, ha eleve gond van a termékkulccsal, a licenccel, ellenben ha okés (érvényes, jogtiszta), akkor simán megoldja az ügyfélszolgálat problémásabb eseteknél is az újraaktiválást (példa).
-
King Unique
titán
Igen, alapesetben 1 db licenc egyszerre csak 1 db PC-n lenne használható, de ez sincs feltétlen kőbe vésve, van pl. olyan Retail licenc is, ami egyszerre akár több eszközön is használható. + Amióta a Windows 10-nél megjelent a digitális licenc és annak Microsoft-fiókhoz kapcsolási lehetősége, meg inkább rugalmasabb lett az újraaktiválás, meg eleve több lehetőség van arra.
Egyébként a Microsoft-fiókban elvileg ott van az eszközlista, ott az újraaktiválásnál eleve beállítható, hogy melyik eszköz (PC) legyen aktiválva, stb. -
ddekany
veterán
válasz King Unique #66 üzenetére
Ez, hogy mikor ugrik egy OEM licenc, meg van határozva előre egzaktan, vagy csak az MS eldönti önkényesen, hogy épp jó fej-e?
-
Gabor tm
tag
válasz King Unique #66 üzenetére
Viszont én külön nem vettem licence-et, ha van is digitális licence az MS fiókhoz kötve, azt magától vette a laptopról és továbbra se kéne aktívnak maradnia az asztali gépen, pláne nem két gépen egyszerre.
Nem értem továbbra sem, hogy mi történt, nem mintha bánnám, hogy nem kell újat venni, csak az alapján amit erről bárhol olvasok nem így kéne lennie szerintem.Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!
-
King Unique
titán
Igen, ha Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc van, akkor az magyarázhatja az asztali PC-nél az automatikus aktiválást.
Az OEM licenc meg ugye nem feltétlen ugrik hardvermódosításnál, lásd az előző válaszban linkelt újraaktiválási opciókat, a Windows 10/11 eleve rugalmas ilyen szempontból, bár akár a korábbi Windowsoknál is megoldható volt pl. telefonos újraaktiválással. -
Gabor tm
tag
válasz King Unique #64 üzenetére
Az SSD-n kívül minden alkatrésze új a gépnek, ezért előző install nem opció.
Az újraaktiválás HW módosítás után meg ott nem áll össze nekem, hogy az alapján is elvileg újra kell kézzel aktiválni a Windowst, amit nekem nem kellett megtennem.
Az igaz, hogy MS fiókba be vagyok lépve, lehet ahhoz hozzárendelte a kulcsot, de OEM-ként attól még új kulcs kéne új rendszerhez, nem?Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!
-
King Unique
titán
• Az aktiválás szempontjából "új gépnek számít" max. az alaplapcsere és a teljes PC csere, + esetleg a BIOS frissítése minősül, ellenben a CPU, SSD, stb. cseréje eleve nem számít annak és nem érinti a Windows aktivált állapotát.
• Jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere, PC csere) után is megoldható a Windows 10/11 újraaktiválása, sőt akár OEM licencnél is.
• Ha a "frissen épített asztaliba" felállásnál pl. innen hardverapróról / máshonnan lett vásárolva egy használt alaplap, aminél már van az előző tulaj jóvoltából Home / Pro digitális licenc, akkor az magyarázza miért aktiválódott automatikusan a Home / Pro kiadás.[ Szerkesztve ]
-
Gabor tm
tag
válasz King Unique #62 üzenetére
Viszont a frissen épített asztaliba átrakva nem kellene neki új kódot kérni?
Régen az volt a mondás, hogy x db alkatrész csere után új gépnek számít és új kulcs kellene. Itt meg az SSD-n kívül minden új és egy licence-el fut most két gépen is gond nélkül.
A windows maga természetesen OEM-ként járt a laptophoz.[ Szerkesztve ]
Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!
-
King Unique
titán
• A már meglévő digitális licenccel aktiválódik automatikusan a Windows 10 és a Windows 11 is, ami alapesetben az adott PC hardverazonosítójához kapcsolódik, de Microsoft-fiókhoz is kapcsolatható Windows 10-nél és Windows 11-nél egyaránt.
+ Még akkor, ha az adott PC gyárilag Windows 10/11-gyel van előtelepítve és a BIOS/UEFI-ben van tárolva a Home / Pro kiadáshoz tartozó OEM termékkulcs (BIOS/UEFI OEM Key).
• Ha az asztali PC-nél már aktiválva lett korábban a Windows 10/11 azon Home / Pro / egyéb kiadása digitális licenccel, ami a laptopból kivett SSD-re van telepítve, akkor nem meglepő ha az a PC-be téve is automatikusan aktiválódott.
• A laptopnál a már meglévő digitális licencnél vagy gyárilag Windows 10-zel előtelepítve az UEFI OEM Key megoldásnál szintén nem meglepő, ha ugyanazon Home / Pro / egyéb kiadás újratelepítésénél nem kell termékkulcsot megadni, hanem automatikusan aktiválódik, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.[ Szerkesztve ]
-
Gabor tm
tag
A vicces az, bár a win 7 és 8-hoz nem kapcsolódik, hogy pár hete a cseréltem az eredetileg win 10-es, azóta win 11-re frissített laptopomat asztalira.
A rendszer SSD-t fogtam és áttettem a laptopból az asztaliba. Az magától telepített minden drivert az új HW-hez és aktív is maradt.
Eközben a laptopnak előkerestem a régi gyári SSD-jét, legyalultam és kapott egy szűz rendszert, ami szintén aktiválta magát.
Szóval én most emiatt nem vagyok már biztos benne, hogy mit figyel konkrétan az aktivációhoz, de most gyakorlatilag van egy ingyen Win 11-em.
Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!
-
ddekany
veterán
A "lassú a gép" (a Windows) user panaszok... Nekem úgy tűnt, általában abból adódik egyszerűen, hogy nem hibernálnak/altatnak, és aztán amint feljön az asztal, elkezdenék használni, de persze olyankor még percekig örjöng a háttérben a sok automata induló szutyok, és lefog mindent. És ez tramutazilája őket minden reggel, és erre redukálják, hogy "lassú a gép". Aztán még van az, hogy háttérben kitör valami nagyobb Windows update, meg főleg, újra lefut a defender scan, na, akkor HDD-s gépen mindennek vége, akár órákra. A legjobb kombó amit láttam, amikor nem megy fel végig egy giga Windows frissítés (pl. betelik a HDD), így 1 óra gépgyilkolás után visszagörgeti, és minden nap újra megpróbálja! Átlag felhasználónak esélye nincs, hogy rájöjjön, miért használhatatlan a gépe minden reggel 1 órán át.
Ja, a másik, amikor hibernál/altat, és a böngészőben nyitva van 50 fül, és ebből pár valami elmebeteg bugos elhízott barom, ami lezabálja a CPU-t (minimum).
[ Szerkesztve ]
-
Kansas
addikt
"Valamit ezek szerint rosszul csinálunk, hogy nekünk nem szar. "
Persze, azt hogy a legtöbb PC-huszárral ellentétben nem átallottátok megtanulni(legalább egyvalaki nálatok erre pazarolta az értékes idejét ahelyett, hogy Linuxot tanult volna), hogy hogyan kell rendesen üzemeltetni.
Imádom a gamer pistiket akik rögtön telepítés után szétbarmolják a registry-t, letiltanak fontos rendszer-szolgáltatásokat meg kikapcsolják az Update-et, hogy "kevesebb bloatware-rel gyorsabban fusson" aztán meg panaszkodnak hogy rosszul működik...
És ráadásul terjesztik is a marhaságot, tuti tippként!Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
cidalain
veterán
válasz MasterDeeJay #31 üzenetére
Munkahelyen i5 2nd gen gépek vannak jórészt.
Gyári brand installal 10+ éve. A win10 is upgrade-lént ment fel. Amikor SSD-re váltottunk akkor is full clone volt, nem reinstall. 3 gépnél kellett visszatennem a gyári image-et, ebből 1 hardverhiba, 1 vírusfertőzés, 1 windows meghalás miatt volt.
Igaz nincs összevissza telepítgetés, garázdálkodás, cserébe ugyanarra pont ugyanolyan jól és gyorsan használható, mint újkorában. Valamit ezek szerint rosszul csinálunk, hogy nekünk nem szar.>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<
-
fatpingvin
addikt
válasz Busterftw #55 üzenetére
mondom, nem akarok állást foglalni.
az hogy nekem mi felel meg az esettanulmány, nem statisztika, így következtetések levonására is alkalmatlan. én is az általánosságról beszéltem.
nyilván olyat én se írtam hogy nagy általánosságban teljesen használhatatlan lenne, ez értelemszerűen nem igaz, aki így értelmezte az dolgozzon még egy kicsit a szövegértésén.valóban,
jack of all trades,master of none, nem jó de good enough és ez pedig megfelelő marketing/lobbi háttérrel simán eladható.** ahogy sok egyéb példán látjuk, megfelelő marketing eladja a konkrétan teljesen használhatatlan dolgokat is, de megelőlegezem azt a bizalmat hogy a windows talán nem ez a kategória.
A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)
-
King Unique
titán
válasz fatpingvin #54 üzenetére
Inkább ne is, mert azon érvelés, miszerint nem alkalmas, holott eleve Windowst használnak sok helyen, beleértve szervezeti szinten cégeknél, intézményeknél, közhivataloknál is, eleve téves. Ha az aktiválás témához érdemlegesen nem sikerül hozzászólni, akkor a kéretlen trollkodást inkább mellőzni kellene.
Köszönjük! -
Busterftw
nagyúr
válasz fatpingvin #54 üzenetére
Jo de a masik veglet az "annyira hasznalhatatlan", ami szinten butasag.
Nem is kell, hogy a legalkalmasabb legyen, pont azert jo a Windows a legtobb helyen, mert nagy atlagban "jo" arra amire hasznaljak.Amolyan jack of all trades.
-
fatpingvin
addikt
válasz King Unique #32 üzenetére
anélkül hogy állást foglalnék, ez az érvelés arra téves alaptézisre épül, hogy mindenhol azt használnák ami a legalkalmasabb a feladatra.
ennek maximum egy olyan világban lehetne köze a valósághoz ahol nincs lobbi meg marketing. szóval nem ebbenközhelyes megfogalmazása ennek az "egyél szart, egymilliárd légy nem tévedhet".
A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)
-
-
Pikari
addikt
válasz Busterftw #50 üzenetére
Többeknél voltam az elmúlt hónapban gépet varázsolni, és 4gb volt mindenkinek (win10 mellett). Könyörögtem nekik, hogy hadd updateljem nekik fel 8-ra, de azóta is játszák az oposszumot.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Busterftw
nagyúr
Igen, kiraly, ezert terjedt el az jobban, ahogy a Windows is.
"Egy debian linux lxdevel alapból kb 200 mbyte ramot csócsál, egy win11 kb 2 gigát"
Egy debian linuxxal atalg jozska es fortnite petike nem fog kinlodni.
A ram hasznalat meg nem erdekel senkit, amikor mar evek ota 8GB-al jon minimum meg egy laptop is.[ Szerkesztve ]
-
Pikari
addikt
válasz E.Kaufmann #47 üzenetére
A gnome elég lomha lett, nem szoktam javasolni senkinek. Meg valahogy a strukturáltsága is idegenül fog hatni egy olyasvalakinek, aki windowsról jön, szóval én nem szoktam javasolni senkinek.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
King Unique
titán
válasz MasterDeeJay #3 üzenetére
Az a baj, hogy más sem feltéten, mert ezt az "Installation Path eltávolítását" és ingyenes aktiválás beszüntetését ez a cikk sem tisztázta, nem lett kifejtve, hogy pontosan hogyan érti a Microsoft.
Csak tippelni lehet, hogy talán a frissítési segéddel / MCT-vel végrehajtott közvetlen in-place upgrade-nél az automatikus aktiválásra digitális licenccel, de ha a más által leírtak alapján továbbra is ugyanúgy beaktiválódik pl. a Windows 11 a Windows 7 termékkulccsal, akkor nem világos mi értelme az előbbinek. + Ugye az ingyenes digitális licenc megszerzéséhez eddig sem feltétlen kellett a Windows 7 / 8.1—►
Windows 10/11 in-place upgrade, pl. a Windows 10 már a 1511-es verzió óta közvetlenül is aktiválható az érvényes Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokkal.[ Szerkesztve ]
-
E.Kaufmann
veterán
Mert aki Ubuntun kattintgat GNOME-ot az jobb?
Én szeretem a Windows-t, de üzemeltettem Debian szervert, egyiktől sincs herótom, sőt szervernek jobb szerettem a Linux alapúakat, viszont otthonra meg irodába nem olyan rossz az a Windows, pláne, ha mondjuk 3-5 évente megújul a géppark. Csoportházirenddel és PS scriptekkel sikerült elég jól becsicskítani a Windows 10 Pro-t, amikor épp az volt a feladatom.Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
Pikari
addikt
Azért az egó ott van rendesen ahogy látom. Szakma csúcsa, meg minden. Gondolom nem sikerült feltelepítened a Linuxot, és akkor mostantól öri hari
[ Szerkesztve ]
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Pikari
addikt
Mondjuk ebben egyetértek, a Linux inkább egy teherautó, a Windows mondjuk személyautó volt, az Android meg mondjuk egy motorkerékpár.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Kansas
addikt
Aki csak kattogat, az akár Windowsban, akár Linuxban a szomszéd Pistike szintje kb., valóban. Akkor is, ha a legtöbb dolgot pusztán kattogatással is meg lehet oldani.
Amúgy nem a szakma csúcsáról beszélek, az itt általad leírtak alapján a középszer is messze van...Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Kansas
addikt
Nem azért zárjuk ki mert mennyi a részesedése, hanem azért amiért Teslához nem John Deere-t hasonlítunk.
Ahogy búvárszámítógéphez, okosórához senki nem fogja neked felhozni a Windows-t alternatívaként, úgy az Android se alternatívája a Windows-nak, ami elsősorban desktop/szerver, másodsorban embedded(ATM, hirdetőtábla, stb) OS...
Windows Androiddal egyetlen helyen versenyez: tabletekben. Sehol máshol.
De ott is erősen más a célközönség...Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
King Unique
titán
Dehogynem túlzó, mert nyilván nincsen 100x-os hardverigény és 10x-es sem ha sikerült megnézni a hivatalos rendszerkövetelményeket, a mai X 100 GB-os vagy akár X TB-os rendszermeghajtók korában pedig kb. semmit nem számít hogy 10 vagy 30 GB-ot foglal a rendszer.
Ja hogy innen fúj szél, jön a "bezzeg a Linux" téma, csakhogy ott a bökkenő, hogy ez egy windowsos hír és annak a topikja, ahhoz illetve az aktiváláshoz kellene érdemlegesen hozzászólni a trollkodás helyett, azzal a másik témával meg inkább annak a topikjában foglalkozni.[ Szerkesztve ]
-
Pikari
addikt
Kizárólag a windowsban kattintgató csodaember a szakma csúcsa, mindenki más csak a szomszéd pistike.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Kansas
addikt
Desktopon pont nulla az Android részesedése, ha csak az ilyen embedded multimédiás minigépeket, TV-okosítókat, mókolt PI-okat nem veszed PC-nek.
Azok akapján amiket ide írogattál, lehet hogy ebből keresed a pénzed, de érteni nem nagyon értesz hozzá profi szinten, inkább csak a szomszéd Pistike szintjén.
Már persze ha komolyan gondolod ezt a sok kamut, és nem csak trollkodsz már megint.
Trollkodni viszont inkább menj a híd alá...!Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Pikari
addikt
válasz King Unique #36 üzenetére
Sehol nem volt szó "asztali operációs rendszerekről", ez a windows fanok kedvenc gondolatmenete, ahol mindent kizárnak a világból, ahol épp 0 a piaci részesedésük.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Pikari
addikt
válasz King Unique #34 üzenetére
egyéb túlzó állításokat
Annyira azért nem volt túlzó. Egy debian linux lxdevel alapból kb 200 mbyte ramot csócsál, egy win11 kb 2 gigát. Egy debian linux lxdevel kb 3 gbyte helyet fogyaszt (libreoffice és hasonló kaliberű programokkal együtt), egy win11 kb 30 gigát + az alapvető tömörítő és irodai programok, amiket felteszel. Ha matematikailag pontos akarsz lenni, akkor valóban nem 100x-os, hanem csak 10x-es szorzó.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
King Unique
titán
A mobil platformot ne keverjük ide, asztali operációs rendszerekről volt szó, ahol az utóbbinál igen, a Windowsok a legelterjedtebbek hosszú évek óta és eleve azt használja a nagy többség. Persze mindig akadnak egyesek, akik jobban akarják tudni és próbálják megmagyarázni az ellenkezőjét.
-
Pikari
addikt
válasz King Unique #34 üzenetére
Ennyi erővel akkor az Android a király, mert annak nagyobb piaci részesedése van, mint a Windowsnak. 6 milliárd légy nem tévedhet.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
King Unique
titán
Tehát ha akárhová mész mindenhol az fut, akkor az máris cáfolhatja a korábbi kijelentést, mert ha az általánosan igaz lenne, akkor nem feltétlen futna mindenhol az.
A "százszor nagyobb gépigényből " és egyéb túlzó állításokat meg inkább mellőzni kellene, mert az olyan formában megint nem feltétlen igaz, sőt manapság a Windows 11 hardverigénye sem feltétlen akkora extra, mivel a legtöbb PC, laptop már eleve UEFI-s, 4 GB RAM is kb. alap, TPM-hez dTPM sem feltétlen kell mert megoldható fTPM / PTT módon is, stb.[ Szerkesztve ]
-
Pikari
addikt
válasz King Unique #32 üzenetére
Igen, akárhova mész, ez a fos fut. Én is ebből keresem a pénzem. De sokkal szivesebben keresném másból. Például olyan rendszer üzemeltetéséből, amely nem százszor nagyobb gépigényből képes működni, mint ami technikailag indokolt.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
King Unique
titán
Ez gondolom a nap vicce akart lenni, meg max. nyilván csak bemondásra mindenféle hiteles statisztika nélkül.
Annyira "használhatatlan", hogy akárhová megy az ember, ott irodai környezetben, sőt akár ilyen-olyan hivatalokban is általában valamilyen Windows fut a felhasználói PC-ken hosszú évek óta, otthoni felhasználók nagy része is általában azt használja, itt a fórumon is a többség stb.
Az az 5-6 perces rendszerindítás meg tegyük hozzá, hogy max. akkor lehet reális, ha SSD helyett egy lassú HDD a rendszermeghajtó, összevissza telepítve van százféle program automatikus indítással, netán az "ügyes" felhasználó által meg jól össze is vírusozva a rendszer, stb., mert normál esetben nyilván nem ez a jellemző és a manapság kb. alap SSD-vel kb. fél perc alatt bebootol és egyben fel is áll a rendszer.[ Szerkesztve ]
-
-
Pikari
addikt
válasz MasterDeeJay #28 üzenetére
Amikor felrakom valakinek, akkor még nálam is egy fokkal pattogósabb (persze egy debian linuxhoz képest lxdevel sehol sincs sebességben). Mikor egy hét múlva megyek ránézni, már szarrá van lassulva.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Hát cégnél ha már a gép nem indul el legalább egy perc alatt akkor megy reinstallra, de ez ritka. Start menünél szintén ha nem dobja fel pár másodperc alatt akkor megy a hibakeresés hogy miért is csinálja. Legtöbb gép cégnél 4gen i5, 8gb rammal. Azt el tudom képzelni hogy egy teleszemetelt rendszer 2 magos procival 4gb rammal már darabos lesz. (van amúgy core2-es céges gép azokat ki kellett fullozni quaddal meg 8gb rammal és használhatóak)
Extra feautreok kikapcsolásával kezdem az újratelepítés után a beállításokat.[ Szerkesztve ]
-
Pikari
addikt
válasz Donki Hóte #8 üzenetére
A windows teljesen használhatatlan sokkal újabb gépeken is. Egy tartalomfogyasztó operációs rendszer, amely alkalmatlan bármilyen munkára. Akárhova megyek szervizelni, a Windows 10 mindig 5-6 percig tölt, 20-30 másodperc amíg fel bír jönni a nyomorult startmenü. A microsoft elmúlt szűk 20 évben két featuret bírt implementálni, az egyik az áttetsző címsáv, a másik a rendszerbe integrált tőzsdei információk tálcára spammelése. Mindezt kb százroszosra duzzasztott gépigény mellett bírta megtenni. Aki ezt a rendszert önként használja, az meg is érdemli.
[ Szerkesztve ]
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
-
válasz MasterDeeJay #16 üzenetére
Ha nem túrod meg az .inf file-okat, akkor nem.
Mint ahogyan a HP is szándékosan elvágta egy rakás nyomtatójának a Win11-es támogatását, noha annak semmilyen műszaki oka nincs (generic USB illesztő).
A tej élet, erő, egészség.
-
Sz.L.
aktív tag
válasz MasterDeeJay #21 üzenetére
Rpi4-en én is gondolkodtam, de ez a két gép csak úgy maradt és nem volt még szívem megválni tőlük.
Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)
-
bobalazs
nagyúr
válasz MasterDeeJay #3 üzenetére
Ha eddig nem volt aktiválva, ill. az alaplaphoz társítva windows 10 upgradeként akkor most már nem lehet beaktiválni. Ha volt már win 10 aktiválva hozzá akkor jólvan, aktiválja magát újratelepítés esetén.
-
-
Kansas
addikt
Akkor miért is fáj, hogy ezek után nem is lehet őket frissíteni Win10-re, ha eddig emiatt nem frissítettél?
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Sz.L.
aktív tag
válasz MasterDeeJay #5 üzenetére
Van egy 20W-30W fogyasztású Asrock D1800M, 2*2 GB DDR3 rendszerem. Ami napi használatban van. TR szerver + gyerekeknek mesenézős gép. Ez van rákötve a "nagy tévére".
A másik mesenéző gép, egy ősrégi laptop (valami régi pentium procis) 4gb DDR2 memóriával. A youtube is döcögve megy, de SD filmek lejátszására kiváló.
Mind két gép elhasalna win10 alatt.
Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)
-
-
-
Zoz
őstag
Most direkt kipróbáltam, friss Win11 Pro telepítés, és simán aktiválta 7-es kóddal.
A Microsoftos bejegyzésben egy szó nem szerepel arról, hogy aktiválni ne lehetne... csak az "Installation Path" eltávolításáról beszélnek. Szerintem csak a letölthető frissítési segédből szedik majd ki, meg esetleg az újabb kiadású telepítőkből.
-
válasz MasterDeeJay #5 üzenetére
Kivéve, ha valamely periféria kedves gyártója nem adott ki hozzá Win10-es meghajtót. Nem kevés ilyen van.
A tej élet, erő, egészség.
-
Csupingo
veterán
válasz MasterDeeJay #5 üzenetére
Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)
-
cidalain
veterán
Remek.
Van x darab céges gép, hivatalosan Win7-tel vettük. Nagyrészükön Win7 kulcs van ráragasztva, egy részén Biosba égetve. Ingyenesen felfrissítettem 10-re.
Ha összeomlik a rendszer (vagy meghal az SSD), és újra kéne telepíteni akkor hogyan lesz rajta újra Win 10, kedves Microsoft?>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<
-
direwolf
őstag
Aki mondjuk rühelli a win11 áthelyezhetetlen tálcáját egy 21:9-es monitoron? Tudom, van rá megoldás, de ez elvi kérdés. Nekem ne játsszon a MS Applet, mert akkor inkább veszek Macbookot.
@MasterDeeJay: a bios kulcsok és a win verziók összerendelése a MS kms szerverein történik. Csak online aktiválódnak. Ha valaki upgradelt, akkor aktiválódik, ha nem akkor nem.
"I've seen things you people wouldn't believe"
-
veterán
válasz MasterDeeJay #5 üzenetére
Nekem van egy 10 év körüli laptopom, egy abszolút low-low end procival.
Eredetileg egy Win8 kód volt a BIOS-ba égetve, először Win8.1-re upgradeltem, aztán meg felment rá a Win10, de az már csak úgy ment fel, ha a gyári 4 GB memóriát 8 GB-re bővítettem.
Azt nem mondom, hogy fut rajta a Win10, inkább csak ballag, de torrent szervernek így is kiváló.
A következő rendszerfrissítés egy linux lesz, korábban már próbáltam rajta, meglepő sebességel hasított még ezen a kőkorszaki procin is
Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.
-
worxland
addikt
Személyes tapasztalataim alapján még ezeken a gépeken is megérte Win 10-re váltani:
HP Microserver N36L (mondjuk itt az 1 giga RAM már kevés volt, bővítettem 4-re)
HP dc7800CMT - E6750 (2 giga RAM-mal)
És ezeket 11 éve használtam vettem. Azért nem sokan használnak ezeknél is régebbi gépet.[ Szerkesztve ]
''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q
-
Jagon
tag
Ki fog fizetni egy 2 év múlva halott rendszerért?
Mondjuk, én Raven Ridge-el hivatalosan W10-en ragadtam, mert egy 5 éves gép hivatalosan is elavult, köszi MS!"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.
-
Win7 2009-ben jött ki, win8 2012.
Ez kb az első gen i szériától a 3 gen időszaka ha már az elején friss OS-t rakot valaki.
Ezek mindegyike képes win10-et futtatni (nem a low end procikra gondolok).
Pont tegnap telepítettem egy 2010-es Acer notit Win10-el Első gen i3 350 vagy mi volt benne, minden drivert magától felrakott beleértve az integrált inteles gpu-t is. Jó persze elbírna egy jobb procit (cserélhető benne) de a hűtés már kevés hozzá. Nyilván nem egy rakéta de mondjuk ha kicsit későbbit nézünk 2.3.gen i5-i7 procikkal már egész kellemes a 10-is (vagy hackel a 11 is de az nyilván nem támogatott hivatalosan)
Magyarán ami kezdetben win7-el jött ki azon gépek képesek a 10-est is futtatni, igaz vannak kivételek (atom procis kisnotik meg mindenféle ultra low csodák)Win7 meg támogatott egészen talán Skylake és leszármazottaiig (javítsatok ki ha tévedek), pontosabban nekem még a Cascade lake lapon is volt win7 kompatibilítási opció biosban a xeon Gold 5218R procihoz is (2020)
[ Szerkesztve ]
-
Sz.L.
aktív tag
válasz E.Kaufmann #2 üzenetére
Egyetértek.
Másrészről, sok esetben nem volt/nincs értelme win10-re váltani azokon a gépeken, ahol a win7 futott/fut.
Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)
-
Ezt most nem igazán értem.
Berakom a win7-es gépbe a 10-es telepítőt és felfrissítem akkor nem fogja aktiválni?
Mi a helyzet az oem biosba integrált kulcsokkal? Win7 pro van a biosban akkor honnan tudja hogy az most win10-re már upgradelt vagy sem?
Win7 kulcs eddig is ment 10-essel, továbbra is fog csak nem aktiválja be? Újratelepítéskor mi történik ha 7-es kulcsos 10-et akarok újrarakni.Vaaagy az egész csak formailag van tiltva, gyakorlatban minden megy tovább?
Mondjuk windows home editiont már régen ingyenessé kellett volna tenni, habár oem win7 pro kulcsal tele van a net/kukák, nekem már az összes gépemen a kukázott gépek kulcsai vannak.[ Szerkesztve ]
-
E.Kaufmann
veterán
-
GodGamer5
addikt
A lényeg továbbra is ingyenes.🙂
Aki Win7-8-on maradt, azt meg csak sajnálni tudom..."Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor X6b 4/128GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, Dobozzal, 1 Év Garanciával!
- Oppo A57s 4/128GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, Dobozzal, 1 Év Garanciával!
- Oppo Reno7 5G 8/256GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, Dobozzal, 1 Év Garanciával!
- Xiaomi 12T Pro 8/128GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8/256GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, Dobozzal, 1 Év Garancia!