2017. július 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

IT café

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

(#15351) hedgehog válasza N.N (#15308) üzenetére

hedgehog
(fanatikus tag)

Frissült a Telenor MyTV Otthon, és újra kompatibilis a tévéinkkel (legalábbis az én 7181-emet már annak mutatja).

Ráadásul jó is lett, végre normálisan használható, lehet hogy én is váltok mindigtv-ről erre.

-- aka p3d3str1an

(#15352) HUNited válasza oszy (#15350) üzenetére

HUNited
(fanatikus tag)

Felismeri a mappát, de nincs benne csatorna szerinte.

(#15353) HUNited válasza hedgehog (#15351) üzenetére

HUNited
(fanatikus tag)

No, végre csak a TV-met mutatja kompatibilis eszköznek :) Eddig minden mást annak mutatott, csak ezt nem :D

(#15354) hedgehog válasza HUNited (#15353) üzenetére

hedgehog
(fanatikus tag)

Még azért hagy kívánnivalót maga után, pl. nem lehet a csatornákat rendezni, meg igazán beregisztrálhatná magát tv-inputként mint a play movies vagy a haystack tv... de biztató hogy fejlődik.
Egy hónapot azért beledobtam az alapcsomagba, meglátjuk a család hogy bírja a nehézségeket... az adás minősége a mindigtvnél jobb (főleg azok a csatornák, amik itt hd-k, ott meg nem), úgyhogy hátha elcsábulnak :)

-- aka p3d3str1an

(#15355) oszy válasza HUNited (#15352) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

Hát ez az. Mondtam, hogy nem akar működni.

VADONATÚJ! JBL T280 A fülhallgató és VALEO tolatóradar eladó!

(#15356) N.N válasza hedgehog (#15351) üzenetére

N.N
(újonc)

Igen láttam, meg is lepődtem rendesen mert pár napig nem voltam a tv közelében és automatikusan lefrissült valamikor... mondom ez valahogy nem ilyen volt :D de jobb lett sokkal, csak így tovább!

(#15357) ftc

ftc
(PH! nagyúr)

Na elkezdtem levelezni Philips supportal... utolsó napokban folyamatos fagyás, TV guide(EPG) folyamatosan fagy, lefagy indulás közben a TV, helymehgahtározást akarja folyamatossan bekapcsoltatni - de minek?

fekete képernyő a semmbiből.. elmegy a hang néha stb...

reklamálom UHD támogatás hiányát UHD tévén :U

(#15358) amphenol

amphenol
(lelkes újonc)

Sziasztok !

Segítséget kérek : Philips 42PFH5609/88 ... de gondolom többire is igaz ..
Egyik csatornának az ikonjánál ( list menü ) jobb alsó sarkában megjelent
egy kis kulcs ... nem találom mit jelent
Ismerem a lakat , a csillag jelentését , de a kulcsot nem találom ...

(#15359) HUNited válasza amphenol (#15358) üzenetére

HUNited
(fanatikus tag)

Az én TV-m a kódolt csatornáknál mutatja a kulcs ikont a logo mellett. Akkor is, ha van hozzáférésem a csatornához (pl. Digi Film)

[ Szerkesztve ]

(#15360) Mexildos

Mexildos
(fanatikus tag)

Sziasztok!

A TV amiről kérdezni szeretnélek titeket az a Philips 32phh4101/88

Digi a szolgáltató és a DVB-C-t kiválasztva sehogy sem tudom az összes csatornát behangoltatni vele (digitális).
Csak olyan opció van, hogy teljes. Illetve manuális. De gondolom ezt a Philips-nél sem gondolták komolyan hogy mind a 14x csatornának egyenként adom meg a frekvenciáját.

Nincs meg legalább 10 adó, köztük az MTV 1, 2, PAX etc...

LG és Samsung TV-knél van olyan hogy hálózat és akkor mindent beolvas. Sajnos itt nincs ilyen. Mit tegyek? Vigyem vissza a boltba?
Mit javasolnátok?

(#15361) hedgehog válasza Mexildos (#15360) üzenetére

hedgehog
(fanatikus tag)

ha jól emlékszem korábban a fórumban ilyen szituációra az ország átállítását javasolták a kollégák (sajna személyes tapasztalat nincs, mindigtv - sőt lassan mytv - felhasználó vagyok)

-- aka p3d3str1an

(#15362) oszy válasza Mexildos (#15360) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

Hirtelen ezt találtam.

Kiindulási pontnak jó.

[ Szerkesztve ]

(#15363) Jimy83

Jimy83
(fanatikus tag)

Udv ma vettem egy ilyen tv-t Philips 55PUH6101 .
Tudna valaki segiteni a szin beallitasokban?
Tobb oraja allitgatom de sehogy se az igazi, filmeknel a sotet reszeknel foleg.
Kosz.

(#15364) .kissnorbi.

.kissnorbi.
(újonc)

Sziasztok!

Philips 55PUH6104 tv-ről vélemények? Pizzériába lenne kirakva, és az emagon most egész jó az ára.

(#15365) .:Kristian:.

.:Kristian:.
(PH! addikt)

Sziasztok!
Adott egy Philips 40pfl8008s/12 tv, az eladó elmondása alapján nem mindig kapcsol be, és amikor bekapcsol, nem lehet kikapcsolni. Találkozott már valaki ilyennel? Szoftverfrissítés segíthet?

(#15366) ftc válasza .:Kristian:. (#15365) üzenetére

ftc
(PH! nagyúr)

Alaplap vagy tápegység is lehet... nem olcsó a csere

(#15367) Pumma válasza .:Kristian:. (#15365) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Nem valószínű, mert a frissítésekkel is voltak gondok, nem is ritkán, de próbálja meg az eladó maga. De mint ftc is mondja, komolyabb baj is lehet, így lutri lenne megvenni.

Xiaomíííííjaú

(#15368) BRETTDR

BRETTDR
(újonc)

Üdv!!
Tudja valaki,hogy hogyan lehet automata hangolást csinálni,egy Philips p21 32pw8807/12-es,készüléken???
A menűben nem találok hangolási pontot!!
Se kézit,se automatát!!
Köszönöm.

(#15369) .:Kristian:.

.:Kristian:.
(PH! addikt)

Köszönöm a válaszokat! :)
Így hanyagolom. :R

(#15370) nrbx

nrbx
(tag)

hello, a PFT4101-es tipussal van valakinek tapasztalata? Ami a tudast, csatlakozokat illeti ez is eleg lenne eppen, a nem kitolt labak miatt konnyebben el is tudnam helyezni, csak tartok a gyenge kepminosegtol. 2016-os modellekbol a PUS65x1 alatt melyik tipus ajanlott? Akinek ez (PUS65x1) van, mennyire elegedett vele? A PUS64x1 csak annyival tud kevesebbet, hogy nem 100Hz-es a panel?
40-43-as meretrol lenne szo.

(#15371) hallerlaller

hallerlaller
(PH! addikt)

ahoy!

49PUS6561 típus van itt valakinek? Vélemények? Frissítés? Újra megvenné?

kösz a válaszokat.

"virus telefonban incsen.azt számítogépre tervezik nem kell félned érted." - by SuperVerda87

(#15372) allein válasza hallerlaller (#15371) üzenetére

allein
(őstag)

Szia. Nekem pont ez a típus van, méretben is ugyanaz. Nekem a legfontosabb tényező a 3 oldalas ambilight, szerintem nagyon sokat dob rajta. 4K meg minden :U rá van kötve egy Dune HD Solo Lite 4K lejátszó de a filmek nem tudtak meggyőzni. Egyelőre még mindig szívesebben filmezem a napaliban lévő OLED LG-n :) ami csak FULL HD.

Youtube, 4K videók viszont gyönyörűek. Volt már 1-2 frissítés, kicsit azt érzem, hogy belassúlt :K Újra megvenném-e? NEM.

Nem egy rossz készülék amúgy, de aki teheti 7. széria felett vásároljon TV készüléket.

ENNEK a készüléknek sokkal szebb képe van :K pincében pihen a 4K Philips dobozában :DDD

Nem tudom mit vennék inkább :) OLED Philips, valami új LG OLED vagy esetleg kivetítő. Nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#15373) nrbx válasza allein (#15372) üzenetére

nrbx
(tag)

Hello, csak a fekete meg a kontraszt rosszabb (IPS), vagy mas problema is van vele, hogy nem gyozott meg?

(#15374) allein válasza nrbx (#15373) üzenetére

allein
(őstag)

Más probléma nincs vele amúgy. Ahogy említettem, kicsit is be van lassúlva. Ja, meg csinált olyat is, hogy bekapcsolt magától az ambilight :C Ahogy okosodnak ezek a TV készülékek, egyre több a probléma :K

(#15375) hallerlaller válasza allein (#15372) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Leszűkült nekem már kettőre, Philips 49PUS6561 vagy Panasonic 50ex700, utóbbi VA paneles, hamarosan megnézem élőben boltban őket ha eljutok oda :DDD

oledeket nem is néztem, nem akarok kiadni tv-re ennél többet, ezeket is már sokallom kicsit.

[ Szerkesztve ]

"virus telefonban incsen.azt számítogépre tervezik nem kell félned érted." - by SuperVerda87

(#15376) allein válasza hallerlaller (#15375) üzenetére

allein
(őstag)

OLED teljesen más világ, ha már belekóstolsz, nem kell más :N de én Ambilight fan is vagyok, ezért filózom az új OLED Philipsen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15377) oszy válasza hallerlaller (#15375) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

Nekem pont Panasonic volt a Philips előtt. Az nekem jobb volt majdnem minden szempontból. Az ambilight nekem nagyon bejön! Emiatt váltottam csak.

(#15378) hallerlaller válasza allein (#15376) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

oled túl drága nem is nézek, vannak fontosabb dolgok is mint a tv :)

Megértem az ambilight rajongást, van aki használ hozzá ilyen hue lámpákat mint itt a videón? [link]

(#15379) TIT válasza nrbx (#15373) üzenetére

TIT
(PH! addikt)

Fekete pont,hogy jobb az ipsnél+a színek is.

(#15380) allein válasza hallerlaller (#15378) üzenetére

allein
(őstag)

Jól néz ki, ez is egy megoldás lehet az ambilight helyett.

(#15381) oszy válasza TIT (#15379) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

Tőlem is! :)

---

(#15378) hallerlaller: Engem lehet zavarna az alsó led szalag. :) A többi jó.

(#15382) hallerlaller válasza allein (#15380) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Nem ambilight helyett van hanem vele együtt ha megfigyeled, növeli a hatást.

(#15381) oszy

Lehet rakni csak két izzót is, pl [link]

vagy így [link]

[ Szerkesztve ]

(#15383) allein válasza hallerlaller (#15382) üzenetére

allein
(őstag)

Jaaaa, bocsi :U nekem egy kicsit sok. Egy szóbában a 3 oldalas ambilight is qurva nagy fényt csinál, kellett egy pár amire megszoktam :DDD

(#15384) allein válasza allein (#15383) üzenetére

allein
(őstag)

Kellett egy pár *nap :DDD

(#15385) oszy válasza hallerlaller (#15382) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

Igen. Erre céloztam, hogy nekem ez maximálisan megfelelne (csak két izzó). :)

(#15386) hallerlaller válasza oszy (#15385) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Mondjuk azt nem tudom hogy érzékeli hogy merre vannak az izzók a képhez képest, bár mondjuk mind Philips termék szóval valahogy csak össze jön egyszerűen.

(#15387) oszy válasza hallerlaller (#15386) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

Wi-Fi! ;) A tv-n belül lehet beállítani. Legalábbis nekem ott van a menüben. :)

(#15388) hallerlaller válasza oszy (#15387) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

aham, és ott meg tudod adni hogy mondjuk a tv bal vagy jobb oldalán, vagy fölötte van, vagy ezt magától érzékeli?

(#15389) oszy válasza hallerlaller (#15388) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

Sajnos nekem még nincs izzóm. :) Így a menü is inaktív. De ott tudod konfigurálni! Tervezem majd, csak annyit én nem vagyok hajlandó kiadni érte, mint amennyibe kerül. :)

(#15390) Bazsi1987

Bazsi1987
(senior tag)

Melyik tv-t ajánljátok ? Ami kell 4k hdr ambilight 49-55 col, film meg xbox x-hez kell majd😉 ja és legyen benne film és játék üzemmód 😉 olyan baráti áron gondoltam 😊

[ Szerkesztve ]

(#15391) hallerlaller válasza Bazsi1987 (#15390) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Ezek vannak: [link]
6561-es illetve a 7-es kezdetűek már háromsoros ambilight van ha jól tudom.

#oszy

hát igen megkérik az árát ezeknek, önmagukba a lámpáknak szerintem nem is nagyon van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#15392) Pumma válasza Bazsi1987 (#15390) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Vétel előtt próbáld ki, mert itt vannak gondok a játék móddal. A menüt és smart-részét is, mert a lassúságra is van panasz>android.

Xiaomíííííjaú

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.