Új hozzászólás Aktív témák

  • wannnabeees

    aktív tag

    válasz vg #31555 üzenetére

    PS4-en játszottam ki a játékot.

    [Spoilert tartalmazhat]

    A gyűrűk ura világát mindig is szerettem. Orkokat ölni mindig is szerettem volna. Az Assassin’s Creed féle ugra-bugra is jópofa. A Batman játékok harcrendszeréről pedig sok jót hallottam. Ezek után mi baj történhetne? Tuti jó játék lesz. Gondoltam magamban miközben megvásároltam a játékot.

    13 órát játszottam a játékkal (ennyi idő alatt jutottam a végére). A véleményem:

    Történet?
    Volt neki olyan? Azt amit elénk tártak mindennek nevezném csak éppen történetnek nem.
    Nem sok maradt meg belőle (pedig az egyjátékos játékokban én masszívan vágyom a történetre, a jó történetre).
    Volt 1 pacák (Talion), akinek a feleségét és fiát meggyilkolták. Ő pedig megbosszulta. Illetve ott van Celebrimbor. Őt is a bosszú hajtotta. A végén mindketten révbe értek és kész.

    Sajnáltuk őket a veszteségekért? Nem. Azért nem, mert amikor a veszteség megtörtént, addig semmilyen érzelmi kapcsolat nem szövődhetett a játékos és Talion/Celebrimbor között.

    Izgultunk értük, hogy elérjék a céljukat? Nem. Később sem alakult ki semmilyen érzés feléjük.

    A karakterek felépítése olyan gyatra, hogy azt nehéz szavakba önteni. Nincs semmi jellemük. Ha eltelik 1 év senkinek nem fognak eszébe jutni az egyes NPC-k nevei (de még a főhősé sem).
    A színészi játék sem ad életet beléjük (egy középkategóriás film szintjén van ez a rész is).

    Egy normális karakter volt. Torvin a vadász. Ő a "minden játékba/filmbe kellő vicces karakter".
    Az ő rövidke története jobban megfogott, mint a SoM egésze. Illetve a legjobb főellenség is a nagy fehér Graugra volt.
    A többieknek nem volt súlyuk. Talán az első pálya végén levő harc. Ott elő jöhetett pár emberben a harag és úgy küzdhette le a pacákot. A játék levége pedig? Az a 2 boss harc. Te atya úr isten...a sima Warchiefeket élvezetesebb volt megölni.
    Az egyik "teleportálgatós" hátulról megszúrom és vége. A másik pedig quicktime eventes röhej. :W Így elb@szni.

    Képi megjelenítés
    A játék nem csúnya, csak ratyi a képi világ megfestése. Mordor egysíkú és unalmas. Főleg az első pályarész. Van 3 épület és az ismétlődik. A második pályarész már 1 fokkal jobb, bár ott sincs semmi grandiózus.
    Nincs benne egy olyan látvány sem, amire azt mondja az ember, hogy "ej ha ez de jól sikerült".

    Zene
    A hangok nem voltak rosszak. Egy epikus zenére (és pillanatra) sem emlékszem. A kötelezőt hozták.

    Játékélmény
    Jó játék e? Játszani jó vele az biztos. Orkokat ölni tényleg király.
    Az is tetszik, hogy vannak "különleges képességeik" amikre figyelni kell. Viszont az erejük itt ki is merült. 30-40 fős ork hordákat olyan simán le lehet benne gyakni, hogy az hihetetlen.

    A játék pedig legtöbbször ezt erőlteti. A nagy "epikus" csatákat. Én jobb szeretek osonva gyilkolászni és a végén a maradékot szemtől szembe. Az első pár ilyen összecsapásig jó is a dolog, utána viszont unalmas és repetitívvé alakul át a játék.
    Próbáltam feldobni a játékot azzal, hogy minél különösebb módszerrel öljem meg a Warchiefeket, de ez sem hozta meg az áttörést.

    A fejlődés jó dolog benne, viszont én nem érzem jól megvalósítottnak. A játék elején túl kevés dolgot tudunk, hogy látványos harcok legyenek (amikor még élvezi az ember a számolatlan kaszabolást), a végére pedig annyira túltápoltak leszünk, hogy a minimális kihívás sincs meg.
    Összesen egyszer haltam meg az egész játékban és kétszer kellett menekülnöm virágot keresni.

    Nem éreztem azt, hogy küzdenem kellene a célom elérésének érdekében. Mentem előre és slussz.
    Írom ezt úgy, hogy a Lotro-ba is beleraktam 40-50 órát. A filmeket is évente újranézem (a Hobbitot is szeretem a bénaságai ellenére és most is első napon moziban néztem meg a befejező részét).
    Sajnos a beszippantás történeti oldalról nem jött össze így céltalan kaszaboló játékká vált számomra.

    Azt az 1000 ft-ot amennyibe került a játék megérte, de még egyszer nem venném elő. Remélem a 2. rész jobb lesz.

    [/Spoilert tartalmazhat]

Új hozzászólás Aktív témák