- Ezentúl Indiában készülnek majd az USA-ban árusított Apple iPhone-ok
- Nemzetbiztonsági aggályok merültek fel a TP-Link kapcsán
- Hiába a nagy ígéretek, sok az aggasztó kérdés az Intel jövője körül
- Vámfélelmek közepette próbálhatták ki a Nintendo-rajongók a Switch 2-t
- Bitcoint követelnek a svájci jegybankba
- Linux kezdőknek
- TP-LINK routerek
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Nemzetbiztonsági aggályok merültek fel a TP-Link kapcsán
- Vége: a kínai platformok nem adják vissza a pénzt visszaküldött áru nélkül
- Windows 10
- Bitcoint követelnek a svájci jegybankba
- Bittorrent topik
- Windows 11
- Sweet.tv - internetes TV
-
IT café
Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vesa
veterán
válasz
Catman #10954 üzenetére
Ez nem így van, csak nézd meg hova jutottak a képszerkesztés és videók terén. A képek gyakorlatilag photo real szintűek, laikus már most sem mondja meg, hogy AI készítette vagy ember, és ott sem arról van szó, hogy kikeres egy kész képet aztán oda teszi eléd mint egy kereső. Teljesen újat, egyedit hoz létre! Újabban már a videóknál is képes rá, megdöbbentő minsőgében. Miért ne működhetne ez a modell más területen is? Ha m,ost még nem is tudja ezt 100%-ban hozni, főleg összetettebb feladatoknál, idővel alkalmas lesz rá.
-
Dare2Live
félisten
válasz
Catman #10954 üzenetére
Én alig használom a feleségem elég aktívan és ránézésre is annál sokkal több.
pl olyan célzott motivációs levelet rittyent CV+munka leírásból magyarul vagy pl németül megfelelő nyelvezettel ami nem egy sima felsőfok és olyan Begriffekkel, hogy csak nézek.
2perc míg átnézi az ember és kész. Nekem uez 40+perc lenne megírni németül.... illetve nem is tudnám ahoz nem anyanyelvi a németem.szerk: offba raktam.
-
julius666
addikt
válasz
Catman #10954 üzenetére
A jelenlegi AI-k gyakorlatilag puccos és drága keresők.
Akkor nem értünk egyet. Szerintem "keresés helyett" pont hogy nem túl jók ezek a modellek. A trainelt tudásából célzott kérdésekre marha könnyen haluzik mindenfélét. Kedvencem amikor nagyjából tudom valamire a választ de nem pontosan, az AI a kérdésre fasságot ír, visszakérdezek írva azt is, én hogyan gondolom, mire elnézést kér a modell, hogy amúgy valójából az van ahogy én eredetileg sejtettem
Ennek eggyel jobb változata a RAG, amikor kívülről bekerül a contextbe mindenféle forrás amit felhasználhat a válaszhoz az AI (akár online keresésnél google találatok, akár valami egyszerűsített AI modell által előrankelt részletek valami dokumentum bázisból), de az se tökéletes azért.
Amire saját példák alapján tényleg jó: emberi szöveg generálása/értelmezése (levelek írásának gyorsítása, fordítás, átfogalmazás, összegzés), code completion, egyszerűbb, jól leválasztható fejlesztési taskokra (új feature/komponensek) valami prototípus megoldás generálása amit aztán én javítok/illesztek be meglévő kódbázisba. Ja meg teljesen zöldmezős, különálló mini-projektek, lásd tetris. Pl. én nem vagyok büfé bashben/pythonban, ha valami shell script kell valami egyszerűbb dolgot automatizálni azt 80%-ban simán legenerálja az AI, hatalmas segítség.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó 2x8 GB DDR4 3200Mhz CL16 Kingston Fury Memória
- ThinkPad T490 14" FHD IPS i5-8365U 16GB 256GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- Beszámítás! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy Buds3 Pro új 2év samsung garancia SM-R630 Buds 3 Pro
- Beszámítás! Apple Mac Studio M1 MAX 2022 32GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- ÚJ Dell Latitude 14 5450 - 14" FullHD IPS - Intel Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2.5+ év gari
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 docking station (DisplayLink)
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT Rampage SHIVA Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest