Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #16820480 #35 üzenetére

    Én úgy 3-4 éve hallottam/foglalkoztam utoljára Kína gazdaságával. Akkor még rengetegen éheztek és a gazdasági fejlődésük hatalmas környezetpusztítással járt /gyakorlatilag a saját életterük tönkretételével/, mivel elavult technológiákat alkalmaztak.

    Én azóta nem hallottam arról, hogy új "kínai csodaként" emlegetnék a kínai modellt, így nem hiszem, hogy 4 év alatt kinőtték évtizedek rossz gyakorlatát... :U Így nem merném azt sem mondani, hogy hatékonyan működik, azt meg főleg nem, hogy "nem olyan rossz"...Persze az afrikai éhezőknél mindenképpen jobb.

    Ha számokat nézünk - nem néztem aktuális adatokat - de szvsz nincs benne az első 100 országban, ha az egy főre jutó GPD-t nézzük. Sőt a 90-s évek végén a magyar harmada lehetett... *hirtelen ezt találtam* [link]

    Szép dolog, hogy dinamikusan fejlődik és 10-15 %-s vagy nagyobb növekedést produkál, de ugye ez azért van, mert nagyon lentről indult. Ha egy 1000 fős faluban van 1 tv és egy másik család is vesz, akkor ugye az már 100%-s növekedés. Juhé...De ettől még mindig csak 2 családnak van tv-je...

    Ráadásul ennek a növekedésnek az ottani emberek isszák meg a levét...(+ a környezet és így mindenki más is)

    Tudom nagyon off, de általában ha Kína szóbakerül, megjelensz és azt mondod, hogy nem olyan rossz...Mihez képest? Éheznek, nem igazán tisztelik az emberi jogokat, stb-stb...
    Attól, hogy az egyik legrégebbi és legősibb kultúra szvsz még nem legitimizálja a szocializmusból megmaradt rezsim ténykedését. Pl. cenzúra, hogy a leg-leg-legegyszerűbb emberi jogot említsem.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák