- Microsoft Outlook topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Teljes szoftveres megújulás vár az Apple iPhone-okra és Macekre
- Proxmox VE
- Windows 10
- F-Secure termékek
- Sweet.tv - internetes TV
- Synology NAS
- Alternatív kriptopénzek, altcoinok bányászata
- Media Player Classic és Home Cinema (MPC-HC)
-
IT café
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
billyjoe
csendes tag
Picopresso első tapasztalatok:
A kávé Casmo La Claudina espresso pörkölés (étcsoki, ringló). Kb 16.5 grammból kb 40 gramm. Az NZ-n kb 3 pöttyel kért durvábbat mint a Robot, de még mindig túl finom. Alapesetben az a jó, ha 8-10 pumpálás után megjelenik a kávé, majd 10 mp előázatatás és utána szép egyenletes pumpálás (kb 1 másodpercenként). A harmadiknál kb 12-13 pumpálás kellett.
Maga a workflow élhető, elő kell melegíteni a tartályt, közben daralás, wdt, stb, majd lobogó vízzel kell felönteni (kicsit hasonlít mondjuk a flairhez). Plusz a csészét is érdemes előmelegíteni, mert elég langyos a végeredmény.
Amit még meg kell említeni, hogy kell majd rá valami szigetelés, mert a harmadik shotot konkrétan kesztyűben pumpáltam
Na de maga a kávé. A harmadik már egész jó volt, minimális keserével (túl finom őrlemény), de szépen hozta az ízjegyeket. Testességben, selymességben és édességben elmarad a Robottól, de az ízjegyeket talán picit jobban ki lehetett venni. (most még nem is fair a Robothoz hasonlítani, hiszen azt már másfél éve használom)
Ugyan ez csak az első benyomás és finom hangolni kell még sok mindent, de az elég meggyőző hogy egy casmoból korrekt kávét készített. Már csak az a kérdés, hogyha megtalálom a tökéletes daráló beállítást, akkor vajon elég lesz-e neki az egykörös előmelegítés. Folyt.köv.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Azonnali informatikai kérdések órája
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Kutya topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Egészséges életmód
- Microsoft Outlook topic
- Gaming notebook topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest