Új hozzászólás Aktív témák

  • gagyilovag

    aktív tag

    Keményen szívok már több mint 3 hónapja!
    Plantar Fasciitis!!

    Olyan színten,hogy az úttesten is fájdalmas,átkocogni a másik oldalra!

    Végre javuló fázisba értem,de nagyon lassú a folyamat!
    Nyújtás,hengerezés,este bokamerevítő használata.Gyulladáscsökkentő krémek,és a legfontosabb a pihentetés!!
    Úgy kezdődött,hogy egy terepfutás közben egy avarral takart ürgelyukba léptem!
    Nagy fájdalom nem volt,kisebb szúrás szerű érzés jelentkezett a boka/talp környékén,de meg se kellett állni,mert jelentéktelennek számított!
    Hamar abbamaradt!
    Utána reggelenként felkelés után,csak lábújhegyen tudtam a napot kezdeni,és csak később (pár perc)tudtam teljes talpon járni!
    Bemelegedett a tünetek is megszűntek!
    Azért még eljártam futni,és reggelente egyre fokozódó fájdalommal indult,addig,hogy már futni sem tudtam,és eljutottam a teljes napon át tartó fájdalomig,ha álltam!
    Szedtem gyulladáscsökkentő gyógyszert,majd 5 voltaren injekciót a farba.
    Ez javított!

    Szépen lassan javulok,sokat olvastam a témában,és a gyógyulás útjára léptem :K

    Csak javasolni tudom mindenkinek:
    Ha megfájdul,vagy reggel nem tudsz talpra állni csak fájdalmasan,azonnal futás felfüggeszt!
    Pihentet!
    Masszírozás naponta többször!
    Nyújtás!
    Gél talpbetét(nekem segített)

    Hajlamos az ember alulértékelni a fájdalom okát(lásd én)
    Ha akkor befékezem,és a mostani tudásommal rendelkezem,akkor 1-2 hét alatt rendbe jöttem volna!
    Önfejűségem kemény hónapok elé állított,ki tudja még mennyi idő mire futhatok úja.

    Ami még jól jött estére,ennek a használatától a friss forradások nem szakadtak fel reggel lábra álláskor,és egyből tudtam talpon járni:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák