Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz LanyUs #37150 üzenetére

    1-2 havonta lehet félmaratont futni, ha nem sajnálod a nevezési díjat. Nem is a PB a fő szempont, hanem a verseny hangulata, az a kis extra, amit ad, hogy sokan együtt futtok. A PB vagy a dobogó csak a hab a tortán, ha összejön.

    Persze, nagyon sokáig el lehet jutni aerob edzésekkel is. Még t1 csinálta itt, illetve gombi? is, de már nem nagyon járnak fórumra mostanában. Ők simán lenyomtak itteni versenyen, pedig tényleg csak aerobokat futottak. Legalábbis azt mondták. Én szeretem, ha fáj egy kicsit közben, meg másnap is a lábam, van egy minimál izomláz vagy csak kellemetlen érzés. Ettől érzem, hogy rendesen megküldtem, és jó volt az edzés. Ez normál esetben nem lenne gond, most viszont elég kontraproduktív, és jobb inkább csak lazát tolni, amíg úgymond felépülök. Nem nevezném sérülésnek, ami van. Egyszerűen csak szarok az ízületeim már lassan 2 évtizede, aztán ha sokáig nem mozgok (most majdnem fél évet hagytam ki), akkor úgy tűnik még kevésbé bírják, ha terhelést kapnak. Úgyhogy óvatosabban kell most velük bánnom, mint úgy általában. Megpróbálom holnaptól heti 3x 30-90 perc laza tekeréssel és 2x 5-10k kocogással max 160-as pulzussal, aztán meglátjuk hova jutok. H-SZ-P jó tekerésre, K-CS jó kocogásra 5:30-6:30 között, a hétvégén meg sétálni, túrázni, kertészkedni, ilyesmiket szoktam. Jó lenne nyárra eljutni odáig, hogy már tudok félmaratont futni újra. Nekem még az is elég lenne, ha csak ilyen 6:00-ás tempóban, csak végig tudjam tolni, és utána se kelljen kihagyni egy hetet sérülés miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák