Új hozzászólás Aktív témák

  • Danika256

    aktív tag

    Sziasztok

    Ismét tanácsot kérnék, úgy is legtöbben tapasztalt rókák vagytok már, velem ellentétben.. ;]
    Éppen hogy kihevertem a szerencsére csak kezdődő túledzettséget, kiéhezve egy laza hét után könnyeden le is toltam másfél hete egy 1:43-as terepes dimbes félmaratont edzésként a saját kis pályámon!
    Tök jól esett a csapatás, de egyből erre rá két nappal el is követtem a következő hibát!
    Egymás után két nap is mezítlábas focipályás regeneráló edzést tartottam, ráadásul 2*1 órát, ami eleve túl hosszú!
    Tudni kell, hogy full lúdtalpas, pronáló a lábam, de arra számítottam, hogy rendbe fogja tenni a fásult izomzatot.
    Végül is az izmoknak jót tett, de a sípcsontom totál bekrepált tőle!
    Eleve a jobb lábam érzékeny, korábban 2 éve kezdőként is volt vele kisebb probléma, sőt a térdemmel is, de ez most nagyon keményen a padlóra küldött..
    Begyullad a csonthártya, voltak napok amikor járni alig bírtam..
    Érdekelne a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, hátha járt már így valamelyikőtök, hogy kb mennyi idő alatt lehet ezt kiheverni?
    A kezelést már több mint egy hete elkezdtem, futás alig volt, inkább bringával próbáltam tartani a formát,
    ( persze csinálni valamit mindenképpen kell :) ) úgy nem is érezek semmit fájdalmat!
    Megy a jegelés/ hűtés - melegítés páros, masszírozás, Flexagil, Voltaren,Algoflex lóbalzsam, szorítószárak, különösen edzésnél..Meg ahogy lehet pihi..

    Járásnál még sokszor kellemetlen és fáj, vannak olyan mozdulatok amikor nagyon.. De ha nem is fáj, olyan mintha valami páncéllemez lenne oda behegesztve :)
    Szóval ezzel kapcsolatban várnám a véleményeiteket, tanácsotokat, mit lehetne még tenni, mire számíthatok?? Ami nagyon fontos, hogy június 2.-án Kékes Csúcsfutás :B Tehát ennyi időm van rendbe jönni legalább arra a menetre..
    köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák