Új hozzászólás Aktív témák

  • zharkanyi

    tag

    válasz Sterilzona #30870 üzenetére

    A csuklón mért pulzus dolgot nem a pulzuspánt helyett, hanem mellett fejlesztik. Kiegészítésnek és egyben a piaci rés (többen idegenkednek a pánttól) lefedésére. A nincs pulzusnál meg jobb a van valami. Régen is mértünk tapintással.

    Nem mondtam tehát, hogy nincs haszna a csuklón mért pulzusnak. Fenix5-ben is ott van és szeretem a funkciót.
    Látom a nyugalmi pulzusom alakulását, ami a fáradtsággal összefüggésben pontosan alakul. Keményebb napok után 1-2-3-al magasabb. (+ a betegséget 1 nappal előre ki tudtam belőle olvasni)
    Ha mérek valami gyaloglást, vagy mondjuk a nyújtást, akkor jó, hogy van alatta pulzus. Nem kell a pánt, bár arra nem is venném fel. Viszont már ebben is néha ránézve igazgatni kezdem az órát (vagy húzok még egyet a szíjon), mert látom, hogy valami nem ok. Többnyire kb.-ra jónak kell lenni, vagy legalábbis hihető.

    Szóval az óra divatos aktivitásmérő funkcióihoz illeszkedve nagyon jó a csuklón mért pulzus. Ha meg sportolni is akarsz pulzus alapján, akkor vegyél övet. Kb. a Garmin is ezt mondja, de ezt valahol Zerge is leírta.

Új hozzászólás Aktív témák