Új hozzászólás Aktív témák

  • Aristeus

    tag

    válasz borix #24669 üzenetére

    (#24669) borix: 2,4km-en a 170-180-as pulzus nekem azért elég távol van a "szétcsapástól". Kicsivel 170 alatt futom a félmaratonokat, 180 körül meg a 10K tempója van nálam.
    A Hadd teszt másnapján már olyan könnyedén futottam egy 10-est, mintha semmi sem történt volna előző nap... Ha szét akarom csapni magam benevezek egy versenyre, mert az való arra. ;]

    Azt meg hogy a 6-os tempó épp milyen pulzushoz tartozik, rengeteg tényező befolyásolja. Milyen terepen futsz (aszfalton pl. könnyebb), milyen a hőmérséklet, stb. Ez pl. a Hadd teszt utáni, tegnapi 10-es
    140-es pulzus alatt, 6:13-as tempó, úgy hogy volt benne szint is, csak ugye nem 22 °C-ban futottam a tűző napon délután, hanem teljesen kipihenve, este 12 °C-ban.
    De ahogy (#24671) inf3rno is említette a Hadd teszt a fejlődés követésére való. (és mivel az elsőt délután futottam, így ezt is akkorra időzítettem, hogy a futások minél több paramétere megegyezzen)

    (#24670) Vertigo18: Ha nem tudod 180-ig elvinni a pulzusodat, akkor 10-zel lejjebb kell venni mindent, van nekem is olyan ismerősöm, aki 130-cal kezdi a teszteket és 170-nél fejezi be.

    [ Szerkesztve ]

    Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Új hozzászólás Aktív témák