Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Chuck Norris #23501 üzenetére

    Szerintem ha edzésterv kell gyorsításra, akkor tomcica a te embered. Én is kb. azon a szinten vagyok, mint te, vagy még alatta, szóval nem biztos, hogy amit mondok az működik.

    A rövidek is benne lehetnek egyébként mondjuk heti egyszer, csak hogy szokd azt is. Az inkább erőt, robbanékonyságot, ilyesmit növel, neked meg ide inkább erőállóképességre lesz szükséged. Ahhoz az a jó, amit Alg írt, hogy közepes távokat tolsz le olyan 85%-os terheléssel. Én személy szerint mindig a dombozást javaslom egyébként, mert az felviszi a pulzust úgy, hogy közben a tempó maradhat ugyanaz, úgyhogy nem kell az elején a mozgással foglalkoznod, csak azzal, hogy szokd a pulzust. Szoktam régebben hegynek is résztávozni. Csak keresel egy tetszetős lejtőt, felfutsz, visszafele meg kocogsz. Ez olyan 200-400m szokott lenni, versenyeken is legtöbbször ilyen lejtők jönnek elő. De lehet fokozózni meg, lehet lépcsőzni is, kinek mi jön be. Nekem legjobban az, ha beiktatom a normál futásaimba, és ha dombhoz érek, akkor megnyomom kicsit. Versenyre ezt jó begyakorolni, mert hamarabb túllendülsz a dombokon, míg mások szenvednek vele. Persze ettől függetlenül t1 így is lenyom. :D

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák