Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Melorin #13005 üzenetére

    Elég sokat olvastam a témában a közelmúltban, én is elkezdtem magamra erőltetni mindenféle netről ellesett technikákat, aztán csak begyulladt tőle az achillesem. Idézem egy 3000 m-en EB 7. helyezett volt gimis osztálytársam: "ne mindenféle netes megmondóemberre hallgass". Nem attól leszel jó futó, hogy 180-as lépésfrekvenciával balerinát játszol 6 perces km-eknél mondjuk, hanem attól, hogy a saját anatómiai adottságaidnak megfelelően futsz. Ez a lány 9 perces 3 ezret futott az EB-n, szerintem eléggé képben van, legalább 15 éve csinálja megállás nélkül. Azt mondja, hogy lépésfrekvenciával nem fogkalkoznak, tempó és testmagasság függő. Én a 195 centimmel világos, hogy alacsonyabb frekvenciával, de hosszabbakat fogok lépni egy nálam alacsonyabbnál azonos tempó esetén. Vagy elkezdek totyogni, meg felfelé szökdécselni, ezesetben meg elszáll a pulzus a francba (ezt észre is vettem, amikor próbálgattam ezt). Sőt például nekik az edzőjük (illetve mindegyik edzője az idők során) a heel strike-ot tanította, abszolút ellenzik a talppárnás talajfogást. Érdekes amit mond, az biztos. :)

Új hozzászólás Aktív témák