Új hozzászólás Aktív témák

  • Osibaa

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem találtam jobb topikot ennek (a távirányítós topikok kihaltak), így ide írom, hátha valakinek jól jön...

    Mostanában lehet kapni az aprón PC távirányítót, illetve rendelhető még Amazonról is, erről van szó. Apró Amazon Nem rossz kis távirányító, de én szeretem, ha mindent a Logitech Harmony-val irányítok és az egyébként is gyengus (trackball jobb lenne) egér funkcióra nem volt szükségem, XBMC-hez kellett. Mivel a Logitech adatbázisában ez a távkapcs nem szerepel, így nekünk kell betanítanunk rá, ami nem volt egyszerű, ezért leírom a lépéseit:

    1. Eszközként a Logitech adatbázisából a Chinavasion CVSB-983-at kell beolvasni, ugyanis ennek a gombjai 95%-ban megegyeznek a fenti verzióval
    2. Ezután kell a Settings/Learn infrared commands menüpontban egyesével felülírni/betanítani az egyes gombokhoz tartozó infra jelet, ez egyszerűen megy
    3. A Harmony a vevőnek így jó jelet küld, de nem fog stimmelni a sebessége, pl. 1 db LE gombnyomásra 3-at lép a menüben a gép. Ennek módosításához a Settings/Troubleshoot/<név> responds to some commands either too many times or only occasionally menüpontban kell 0-ra állítani az értéket, így ritkábban küldi el a jelet a távkapcs.
    Ezután az eszköz rendben van, már csak az Activities-hez kell a szokott módon hozzárendelni és kész is. :D

    Még két dolog...

    Ahhoz hogy a távkapcs a gépet standby-ba tudja ki/bekapcsolni, ahhoz az Eszközkezelőbe kell bemenni és az eszköz tulajdonságainál az Energiagazdálkodás fülön kell bepipálni ennek az engedélyezését. :))

    Mivel az eszköz nem igényel drivert, így alkalmazás oldalról (pl. XBMC) kell beállítani, hogy az egyes gombok mit csináljanak. 70%-ban alapból jók lesznek (stop, play, hangerő, stb), de pár gomb nem fog stimmelni (pl. fast forward). Ennek a menetét nem írom le (logout cikk és sok anyag van róla), de a beállításhoz tudni kell a távirányítón az egyes gombok milyen billentyűzet parancsnak felelnek meg (pl. Ch UP = Page UP). Ez az infó itt található meg: [link]

    Ha valamiben nem voltam érthető, akkor kérdezzetek :)

    [ Szerkesztve ]

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

Új hozzászólás Aktív témák