Új hozzászólás Aktív témák

  • san2000

    tag

    válasz slashing #17071 üzenetére

    Szia.

    A keretes megoldás az én ötletem volt.
    Több előnye is van.
    Főleg rajzolásnál.Nagyon sok olyan film van amihez nagyon nincs megfelelő méretű bélyegkép ill.a
    "keret" sok mindent el rejt.

    Mivel már több mint 1500 rajzoltam most már nagyon változtatni nem szeretetnék rajta.
    Így egységes legalábbis számomra.

    A méret:

    Több oka is van ennek a felbontásnak.

    1.) Mivel 400 pixel szélesség a minimum ezért kisebbet nem akartam igaz nem is lett volna jó.
    Ennyi tényleg kell ,hogy megfelelő mennyiségű infó elférjen a képen.
    Nagy képernyőn FullHD-ban is megfelelő látványt nyújt.

    2.) Mivel viszonylag kis méretben tudtuk tartani a bélyegképek nagyságát így a file méret sem nőt 300 kb fölé ami egy 7000 db gyűjteménynél nagyon fontos.
    Így is 1,7 Gb pedig a fanartokat jó részét is átméreteztem és a ThumbCleaner-t is folyamatosan használom a megfelelő sebesség érdekében.
    Ha ezt a méretet megnöveljük könnyen mehet az adatbázisunk 3Gb fölél ami a rendszer teljes lelassulását okozhatná.

    3.)Mivel sokan használják pl.Ipaden is az XBMC commandert ami ugye beolvassa az XBMC adatbázisból a bélyegképeket ami mint emelintetem nem kevés roppant módon érződik a sebesség csökkenés.

    A tmdb-n én is fent vagyok ugyan ezzel a felhasználó névvel és ha megkeresel láthatod hogy több mint 4500 feltöltésem volt mivel én is beláttam,hogy az a legjobb megoldás ha a scarper elvégzi helyettünk a letöltést.(A fullcoverses megoldás a kezdetekben volt )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák