Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peltár

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni! .

    Van egy kedves ismerősöm, most lett DIGI 1000/200 Mbit csomagja. Érd, családi házas környék.

    Technika: ZTE GPON ONT ZXHN F668 bridge mód , mögötte Asus RT-N18U
    2 ms a ping. 375 le 150 fel amit mért. Oszlopról elosztó 70m, optikai az eszközig.
    (Direktbe is mért, routert kihagyva.)

    1.) Létezhet hogy friss kiépítés és még sincs közelében az 1000 MBit-nek mert Érd?
    2.) Az olvasottak szerint a fent említett ZTE eszköznek butított firmware van router módban
    3.) Ha bridge módba rakatta át, akkor tényleg be sem lehet lépni az admin felületre?

    Nekem ez a 375 le 150 fel zavaróan kevésnek tűnik egy teljesen frissen épített rendszerhez.
    Tehát nem csak az ő bekötése a friss hanem az egész kiszolgáló hálózat.

    Mivel UPC-s vagyok, a DIGI rendszerét nem ismerem,
    de leterheltségtől függően, általában azért 600 MBit körül meg szokott lenni nektek a letöltés!

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Üdv

    Peltár

  • Peltár

    aktív tag

    válasz lajos0001 #52064 üzenetére

    Köszönöm szépen!

    Az illető nagyon örül ennek a 365/150MBit/s netnek is, az ADSL után. Ő is azt mondta hogy, a garantált 300 Mbit/ 50 Mbit megvan azt ennyi, de gondolom már belefáradt a sok harcba a szolgáltatókkal, ezért úgy gondolta, hogy az 1000 komplett csomagot amit most "jóárasítva" megkapott, az ezerszer jobb mint amivel eddig küzdött.

    Én gondoltam csak azt, eddigi 25 éves internetes tapasztalataimat figyelembe véve, hogy az esetek 90%-ban a szolgáltatók legalább a beígért sebesség 2/3-át nyújtani tudják, nem csak a harmadát. Gondoltam valami hiba lehet a rendszerben, hiszen Érd azon részén most építik ki az GPON hálózatot és direkt az 1000MBit/s csomagot erőltetik.

    Üdv

    Peltár.

  • Peltár

    aktív tag

    válasz Jackx #52065 üzenetére

    Szia Jackx!

    Köszi neked is az információt, ezt is átküldöm neki. + Nekem is ilyen Asus RT-N18U van, de nálam jóval régebbi 2015-ös FW van fent, most a napokban gondoltam a frissítésre, bár a 240/20 netnél nem tudom számít e. :B Az ismerősnek meg friss van fent, de lehet nála is hasonló a probléma mint nálad.

    Üdv

    Peltár

  • Peltár

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #52070 üzenetére

    Szia!

    Nem tudom, :B

    Átküldtem neki amiket írtatok, majd kiderül, elég elfoglalt, nem tudom mikor fogja tudni elolvasni.
    Ha kapok tőle választ majd megírom nektek, mert engem is érdekel , milyen erőmű kell a jó routeren kívül.
    Mondjuk nekem a 240/20 nem okoz problémát, de az 1000/200 nettel sem fenyegettek még meg. :B

  • Peltár

    aktív tag

    válasz lajos0001 #52072 üzenetére

    Nem is gondoltam hogy véded a DIGI-t, hiszen te is mondod hogy vannak problémák itt is.

    Tökéletes rendszer nincs, senkinek, nem is lehet elvárni. Még azzal sem lehet számolni hogy úgy építjük ki a rendszert , hogy ha minden felhasználó pl tolja a torrenteket, + nézi a Full HD filmet, vagy majd a 4K-t akkor is legyen vagy 30%-tartalék. Viszont amíg személyre, igényre szabottan nem tudják megoldani, garantálni a kiajánlott csomag sebességének 80-90%-át, mert technikailag nem lehet , addig meg felesleges 1000MBit/s csomagokkal izgatni a népet. Legyen mondjuk a max csomag 500MBit/s amit mindig tudnak stabilan 80-90%-ban mindenhol ahol szolgáltatnak. Aztán mindenki eldönti maga, kell e az 500MBit/s csomag vagy sem. Ez most jelenleg kb olyan, mint ha vennél egy pöpec BMW járgányt ami megy 300km/órát.
    Az eladó meg garantálná, a 100km/órát, azon az autópályán amit ő épít és ő rajta múlik hányan használják.
    Majd hajnal 03-kor tényleg mehet a 300. De ugyan ezen az autópályán a Trabantra ami megy 100km/órát ott is csak 30km/órát garantál. Soha nem tudják és nem is akarják úgy megoldani, hogy a reális igények (szükséglet)
    csomag méretek, (240, 500, 1000) és a nagy közösből elhasználható sávszélesség arányos legyen egymással.
    Soha nem érik magukat útól, mert mindig többet mondanak, mint amit valójában nyújtani tudnak. Talán egyszer
    a távoli jövőben....

  • Peltár

    aktív tag

    Emberek hahó!

    Lehet picit vissza is olvasni! Természetesen akinek nem inge, az ne vegye magára!

    Én nem fikázni jöttem ide a DIGI-t, hanem segítséget kérni, nem magamnak, mert én UPC-s vagyok,
    egy barátom friss és boldog DIGIS lett egy 1000/200 csomaggal, "csak" a letöltése max 365MBit/s
    Erre mondtam én azt hogy nem hiszem el hogy csak ennyit tudna a friss Érdi hálózat.
    ( Mondhatnám úgy is, hogy a védelmére keltem)
    A vélemények megoszlanak, keressük a megoldást, hogy ha lehet azt hozzuk ki neki az új csomagból és a szolgáltatóból amit reálisan ki lehet hozni, ne azt írja nekem örömmel, hogy a vállalt minimum az megvan.
    A BMW-s példám meg általában szerintem minden szolgáltatóra igaz.
    -----------

    Dchard!

    Látom még mindig pörgős vagy, mint régen, ennek örülök ;) Neked ment egy privát műszaki feladvány mint annak idején, + az emlékeztető ahogy szereted.

    Üdv

    Peltár

  • Peltár

    aktív tag

    Sziasztok! (Itt is megkérdem mert egyben Digi TV és Internet nem láttam.)

    Kéne egy kis segítség, mert olyanról akarnak meggyőzni amivel még nem találkoztam és így elég hihetetlen.

    Nálatok a Diginél, ha valakinek van TV + Internet, 100Mbit csomag, 10em ház III.ker Madarász Viktor u.
    Hogy van a net és a TV szétosztva?

    Egy duplás kábel megy be a lakásba ami egy koax és mellette egy 8 eres UTP kábel az UPC-nél volt hasonló megoldás, vagy van egy kábelmodem, vagy esetleg egy Humax digi + c hd4 elosztó ami le tudja választani RJ-45 csatira a jelet, tehát van egy WAN kimenete?

    Egy hölgy ismerősömhöz ma lett kötve egy TV+ Net 100 csomag, azt mondták neki, hogy mivel új a TV nem kell neki csak egy router a javasolt eszköz TP-Link Archer C2 AC900 (V3) Ez csak router, nincs koax bemenet rajta tehát nem kábelmodem, ami router is tud lenni. az ajtó felett egy "F" csatlakozós 2 kimenetes T elosztó van a fényképei szerint, esküszik hogy régen is csak egy Router volt semmi más.

    Ez lehetséges lenne mert szerintem nem nagyon. Ha mégis, kérhetnék egy fényképet a megoldásról? Bejövő kábel , vagy a TV + Internet szétosztóról.
    "F" csatis antenna elosztóról ami egy kimenő RJ-45 csatit is tudna pláne nem halottam még. :F :F :F :F

    Köszi a türelmet :R

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    válasz viktorhu #62461 üzenetére

    Szia Viktor!

    Neked is köszönöm szépen. :R Megkaptam közben a választ.
    Másik ismerősnél aki szintén DIGI-s ott van egy Digi C + 4HD az megkavart, ftp kábelre meg bejövőre nem emlékeztem csak két koaxra meg 2 osztóra, + két kerek telefon kábel. :C

Új hozzászólás Aktív témák