2016. augusztus 24., szerda

Gyorskeresés

(#15251) Winnie The P válasza Tibi1977 (#15249) üzenetére

Winnie The P
(senior tag)

Én erre alapoztam, vagy félreértettem valamit?!

napocska2: igen, ott és elég zavaró

[ Szerkesztve ]

ASRock M3A785GM|Phenom II X4 955BE|Deepcool Gammaxx200T|Kingston HyperX 2*4 Gb 1333Mhz|Gigabyte R7 370 OC|Samsung F3 500Gb|Chieftec 450W|LG Flatron W1934S|Windows 7 Home Premium 64bit|ESS9

(#15252) napocska2 válasza Winnie The P (#15251) üzenetére

napocska2
(senior tag)

Köszi, így legalább megbizonyosodtam, hogy nem nálunk van valami rosszul beállítva. Remélem, azért valakinek csak eszébe jut kikapcsolni előbb-utóbb...
:R

Szerk:
Műholdasra nem ígértek M5 HD-t, csak kábelesre, itt legalábbis így írják.

[ Szerkesztve ]

(#15253) LyonnaisFan1 válasza napocska2 (#15250) üzenetére

LyonnaisFan1
(fanatikus tag)

Pont ezt akartam én is kérdezni, hgoy a hunyadi hibája, vagy nem. de ezek alapján nem.
Lelőni sztem nem lehet, brafó emötty, tapzs tapzs nekik. A dvtk meccs így fasza lesz.

... Tiszta dilettánsok ott az mtva-nál. Elég ha teletext elérhetőséget adnak a csatornának, aztán meg opcionálisan választható lenne a felirat. Akinek esetleg szüksége van rá. De ez a fél képernyőt foglaló felirat gáz.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#15254) Tottinho

Tottinho
(újonc)

Sziasztok! Caon NA 1000HD beltérinél hogy kell csatornalistát frissíteni? M5öt szeretném behozni, az egyiken magától megjelent viszont a másikon még nem.

(#15255) Orlin válasza Tottinho (#15254) üzenetére

Orlin
(PH! addikt)

Kapcsold ki majd várj.Elvileg lefrissíti magát közben villog majd a piros led!

[ Szerkesztve ]

ASUS K501L,Windows 10 Anniversary,ESET Smart Security 10 Beta,Razer Abyssus,Xiaomi Redmi 3 Pro 3/32,Kindle Paperwhite (5th Generation),

(#15256) kispalika

kispalika
(újonc)

Tegnap óta elcsesződött a csatornák számozása a kedvenceknél. Az általam beállított sorrend maradt, de a számok azt mutatják ami az eredeti csatornalistában van. Tehát pl. nálam az RtlKlubHD, Film+ HD, Cool HD, TV2HD stb. sorrend esetében az 1, 2, 3, 4. stb helyett a 106, 110, 109, 107 számok vannak mikor a csatornákat léptetem.
Viszont mikor bemegyek a menübe, ahol tudom szerkeszteni a kedvenceket, ott az 1, 2, 3, 4. stb. számok szerepelnek a kedvencek listánál.
Érdekes, hogy a 2 box közül csak az egyiknél van ez a változás, a másiknál - szerencsére - maradt az eredeti számozás.
Van valami "trükk" arra, hogy a régi számokat visszaállítsam. Már mindent próbáltam, gyári visszaállítást is, semmire nem jutottam.

(#15257) Tottinho válasza Orlin (#15255) üzenetére

Tottinho
(újonc)

Kikapcsoltam és vártam vele kb. 10 percet, de nem csinált frissítést és a piros led csak folyamatosan világított.

(#15258) madagaszkar

madagaszkar
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Digi műholdas szolgáltatást szeretnék rendelni a jelenlegi mindig tv helyett. Azonban több hozzászólásban olvastam, hogy a digi EPG szolgáltatása elég sok kívánnivalót hagy maga után. Tudnátok abban segíteni, hogy
mi az igazság ezzel kapcsolatban, mely csatornákon működik az EPG és melyeken nem. Elég fontos lenne, mert többször is szoktam műsorokat felvenni illetve emlékeztetőket beállítani. Elsősorban HBO, film és sport csatornák
érdekelnének.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#15259) yanna válasza madagaszkar (#15258) üzenetére

yanna
(senior tag)

Ahol működik ott is egy kalap kaki. Két sor a tartalomból, készítő nemzetiség, meg évszám. Néha talán 1-2 szereplő.

(#15260) Prien

Prien
(őstag)

Anyumnál megnyomtam valamit a régi Hyundai beltéri távirányítóján és átváltott betűrendes csatorna listára. Hogy tudom visszaállítani, tudja valaki? :D

A pénz nem boldogít, de határozottan jobb lesz tőle a közérzetem...

(#15261) yanna válasza Prien (#15260) üzenetére

yanna
(senior tag)

Azt nem mondom meg hogyan csináltam, de 2-3 éve egy jó órát biztos jógáztam vele mire visszaállt. :DD

(#15262) dsd1 válasza madagaszkar (#15258) üzenetére

dsd1
(tag)

Na jó, azért csak ne ez legyen a fő szempont ha szolgáltatót választasz... ;] Tény hogy elég gyenge a Digi epg-je, de azért a felvételek beállításához bőven alkalmas, ahol meg nincs vagy lassan töltődik be (pld Eurosport1-2) ott másodpercek alatt beállítod kézileg a felvételt a Kaon boxon. Viszont a Digisportok és a HBO-k esetében mindig jó az epg (a pvr-hez).

[ Szerkesztve ]

(#15263) Prien válasza yanna (#15261) üzenetére

Prien
(őstag)

Hát én is nyomtam már mindent, gyári visszaállítást mégse kéne csinálni emiatt... :D

(#15264) madagaszkar válasza Prien (#15263) üzenetére

madagaszkar
(lelkes újonc)

Nem ez a fő szempont, hanem inkább a sportcsatornák és a HBO csatornák megléte. Egyébként ha a következő néhány műsor kezdési ideje és címe megjelenik nekem bőven elég, nem fontos a tartalom és a szereplők névsora. Ezeket esetleg tudja?

(#15265) madagaszkar válasza dsd1 (#15262) üzenetére

madagaszkar
(lelkes újonc)

Nem ez a fő szempont, hanem inkább a sportcsatornák és a HBO csatornák megléte. Egyébként ha a következő néhány műsor kezdési ideje és címe megjelenik nekem bőven elég, nem fontos a tartalom és a szereplők névsora. Ezeket tudja?

(#15266) dsd1 válasza madagaszkar (#15265) üzenetére

dsd1
(tag)

Pont ezt írtam. A címen és időpontokon felül "extrákban" szegényes az epg-jük, de amúgy jól kezelhető és könnyen pörgethető. Ami idegesítő az az hogy egy-két csatorna műsorát előre nem tölti be automatikusan, csak akkor ha átváltasz rá, ez a sportcsatornáknál a Sport1-2 és az Eurosport1-2 esetében van így. De ettől még én is innen programozom be a felvételeket.

(#15267) madagaszkar válasza dsd1 (#15266) üzenetére

madagaszkar
(lelkes újonc)

Köszönöm a segítségedet.

(#15268) DFlash válasza Prien (#15263) üzenetére

DFlash
(kvázi-tag)

Sárga gomb.

(#15269) Prien válasza DFlash (#15268) üzenetére

Prien
(őstag)

Sárga gomb a csatornákat mozgatja... :U

(#15270) DFlash válasza Prien (#15269) üzenetére

DFlash
(kvázi-tag)

Azt is, kilépsz mindenből és úgy megnyomod a sárga gomb akkor lesz csatorna lista, te a kéket nyomtad betűrendhez :DDD

(#15271) yanna

yanna
(senior tag)

Most a Dunán az Összeláncoltak című film megy, az epg-n meg ÁOrÁak van írva. Nem tudom ez mi lehet... :U (smart cam)

(#15272) carex6

carex6
(lelkes újonc)

üdv mindenkinek.
a következő probléma adódott, a segítségeteket kérném.
apósomék vettek egy full hd tv-t és ezért lecseréltették a tányéros digi boxot hd-sre.
ez már jó pár hónapja történt, de csak most szólt az öreg, hogy csúszik a hang.
nem tudom, hogy ez a box (beállításának) hibája, vagy a tv-é, próbálom kideríteni.
mintha ilyet is mondott volna, hogy csak a hd adások csúsznak.
szeretném kérdezni, hogy találkoztatok-e már ilyennel, ha igen volt-e rá megoldás?

válaszaitokat köszönöm!

üdv

(#15273) Prien válasza DFlash (#15270) üzenetére

Prien
(őstag)

Köszönöm! :R

(#15274) Pumma válasza carex6 (#15272) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Milyen tévé?

Xiaomíííííjaú

(#15275) Prien válasza carex6 (#15272) üzenetére

Prien
(őstag)

Szia!
Volt már ilyen jelenség nálunk is,igaz, nagyon ritkán... egyszerűen kapcsoljanak el másik adóra egy kicsit és utána vissza, nekünk utána jó lett. Kaon 1000HD a beltérink.
A HD adások észrevételem szerint amúgy is "csúszásban" vannak a sima SD-hez képest, talán ez lehet az oka, hogy ha valami összeakad.

[ Szerkesztve ]

(#15276) carex6 válasza carex6 (#15272) üzenetére

carex6
(lelkes újonc)

samsung ue40j5100 a tv típusa.
a beltérit nem tudom, majd ma megnézem.
köszönöm a tippeket.

(#15277) Pumma válasza carex6 (#15276) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Hallottam ilyen problémáról mástól is Samsung tévéknél, talán a tv topikjában tudnak rá megoldást.

Xiaomíííííjaú

(#15278) carex6 válasza Pumma (#15277) üzenetére

carex6
(lelkes újonc)

köszönöm, ott is feltettem a kérdést, s egyelőre a digi box menüjében való kutakodást ajánlották. :)

(#15279) carex6 válasza carex6 (#15278) üzenetére

carex6
(lelkes újonc)

nem jól olvastam, nem a box menüjét, hanem a tv-jét ajánlották.

(#15280) Prien válasza carex6 (#15279) üzenetére

Prien
(őstag)

Érdekes...

A beltéri egység dekódolja az SD és HD adásokat és az küldi ki tévére, ha csúszás van vagy rossz a kép, akkor sem a tévé menüjében szoktunk állítani. Vagy tévedek? :)

(#15281) wolf033

wolf033
(senior tag)

A Smárt Cammal csak nekem megy nehézkesen a csatornabeállítás? Ha rákeresek egy új transponderre akkor minden csatornáról elmegy a kép is meg a hang is. Ha normál keresést indítok akkor meg csak az újak lesznek meg amik azon a tanspondereken vannak.

(#15282) Voice24

Voice24
(senior tag)

Hali!
A hétvégén induló spíler tévéről van valami infó, bekerül a digi kínálatába? Mert itt fogják adni a premier league meccseit. (ez is a mikulás szüleménye, van ott pénz dögivel...)

[ Szerkesztve ]

(#15283) Anonymus23 válasza Voice24 (#15282) üzenetére

Anonymus23
(őstag)

Tegnap este lépegettem a csatornák között, néha rányomtam az infó gombra, és meglepve tapasztaltam, hogy a szöveg teljesen oké, olvasható, nincsenek benne a sok hülye karakterek.
Másnak is "megjavult"?

;) - Uplay: Anonymus23_hu

(#15284) dsd1 válasza Voice24 (#15282) üzenetére

dsd1
(tag)

Még nincsenek konkrét infók, de nincs olyan kizáró ok amiért ne kerülhetne be a Digibe. Szerintem kb szeptember elejére közepére várható. Addig lehet hogy a spílerek valami streamen fogják nyomni a kontentet hogy a népek ne maradjanak teljesen PL nélkül.

(#15285) draco31

draco31
(PH! addikt)

Úgy látom más is keresi az M5-öt. A két HD beltérin megjelent, de az SD-n nem akar, pedig volt az is kikapcsolva 1-2 percre. Vagy lehet áramtalanítani kellene aztán úgy frissiti a listát bekapcsoláskor?

Vodafone Smart Prime 6

(#15286) Prien válasza draco31 (#15285) üzenetére

Prien
(őstag)

12073 V 28000

Legjobb és legegyszerűbb, ha manuálisan rákeresel.

(#15287) draco31 válasza Prien (#15286) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

köszi, így lett.

Vodafone Smart Prime 6

(#15288) Ladislaoca

Ladislaoca
(kvázi-tag)

Van itt valaki aki használja a DigiOnline-t?
Mostanában a Viasat History nálam nézhetetlen mert késésben van kb. 20 másodperccel a hang.
(Pc-n nézem)

(#15289) Voice24 válasza dsd1 (#15284) üzenetére

Voice24
(senior tag)

Itt egy cikk a témáról, a Digit nem említik benne, de a többi nagynál eszerint még nem lesz.

(#15290) Prien válasza Ladislaoca (#15288) üzenetére

Prien
(őstag)

Megnéztem neked, nálam sem jó. Akad is, késik is. Megnéztem másik csatornán, pl.DigiSport2, ott semmi gond nem volt.
Viszont nekem mobilra és táblagépre sem tölt be wifin, csak mobilneten. Érdekes.
Jeleztem a hibát nekik emailben...

[ Szerkesztve ]

(#15291) wolf033 válasza wolf033 (#15281) üzenetére

wolf033
(senior tag)

Na úgy néz ki, hogy csak nem Én vagyok a béna. A Digi azt mondja, hogy ez a tv hibája. A Sony szervízt még nem hívtam de őket is meg fogom kérdezni.

(#15292) frovery válasza wolf033 (#15291) üzenetére

frovery
(senior tag)

Szoftverfrissítés esetleg?

Viszont nem akarlak elkeseríteni de pont a Sony a legtrehányabb a szervíz és szoftverfejlesztés terén. Több Sony tv-vel volt már gond és volt ahol válaszra sem méltattak.

Sok sikert!

(#15293) Ladislaoca válasza Prien (#15290) üzenetére

Ladislaoca
(kvázi-tag)

Kaptál választ tőlük?
Nálam is csak a Viasat Historyval van a gond.
kb. 20 másodpercet késik a hang.
A többi csatorna hibamentes.

(#15294) Prien válasza Ladislaoca (#15293) üzenetére

Prien
(őstag)

Én a wifi miatt írtam nekik, hogy 2 eszközön sem működik wifiről, de náluk működik, ezt írták.

Neked megy otthoni wifivel az alkalmazás? Mobilon , táblagépen?

(#15295) wolf033 válasza frovery (#15292) üzenetére

wolf033
(senior tag)

A legfrissebb van rajta.

Majd kiderül mi lesz belőle. Még garis a tv így sok veszteni valóm nincs.

(#15296) Ladislaoca válasza Prien (#15294) üzenetére

Ladislaoca
(kvázi-tag)

Mobilon csak Windows Phone-ról tudom megnézni.
Webes felületen betölti csak lassan.

(#15297) Voice24

Voice24
(senior tag)

Az esti meccs alatt az m5 elég sűrűn akadozott ill. szétesett. A jelszint jó, azzal nincs gond. Másnál is tapasztalható volt ez?

(#15298) Prien válasza Voice24 (#15297) üzenetére

Prien
(őstag)

Igen, tapasztalható a jelenség. Ráadásul az SD adás nem is szép, HD meg nincs.

(#15299) vatafakk válasza Prien (#15298) üzenetére

vatafakk
(fanatikus tag)

Igazán lehetne M5 HD, az M2 HDról meg simán le is mondhatnának helyette... Azon a csatornán legtöbbször 4:3as képarányú régi rajzfilmek mennek, semmi értelme a HD-ra pazarolni.

(#15300) Prien válasza vatafakk (#15299) üzenetére

Prien
(őstag)

Én már ott elvesztettem a fonalat,hogy az olimpia miért nem fért el az M4-en... ez az M5 úgy kellett, mint egy falat kenyér...
Főleg,hogy az M1- M2-t az önsnyargatókon kívül nem nagyon nézi senki... :D

[ Szerkesztve ]

(#15301) DFlash válasza Prien (#15300) üzenetére

DFlash
(kvázi-tag)

Tegnap is összevissza kapcsolgattak a helyszínek között és maradtak le momentumok az M4-en, de azért kell az M5 nagyon. ;]

(#15302) Janaboy válasza vatafakk (#15299) üzenetére

Janaboy
(PH! addikt)

Kabelen van m5 hd :)

Janaboy

(#15303) envagyok

envagyok
(senior tag)

Tudja valaki mire kell állítani az epg karakterkészletét?
ISO,UTF, és egyéb típusok vannak több számmal, melyike állítsam?
Hibásan jelennek meg az ékezetes szövegek.

(#15304) DFlash válasza envagyok (#15303) üzenetére

DFlash
(kvázi-tag)

UTF8-at próbáltad?

(#15305) Tizedes1

Tizedes1
(fanatikus tag)

m5 minősége katasztrófa.....amúgy majdnem minden SD adás harmatgyenge, nem is nagyon nézem...
CI+ kártyámmal érdekes dolog történt: eddig volt olyan, hogy 2-3 perc is ! eltelt a bekapcsolás után úgy, hogy jött jel.... most meg 15mp és nézhetem az adást.... ellenben rossz idő esetén simán nincs kapcsolat, azt írja, hogy helyezzem be a kártyát.... pedig hozzá sem nyúltam ugye.,.....
Más: AMC miért kér kódot ahhoz, hogy nézhessem ?

[ Szerkesztve ]

(#15306) frovery válasza Tizedes1 (#15305) üzenetére

frovery
(senior tag)

"Más: AMC miért kér kódot ahhoz, hogy nézhessem ?"

Esetleg nincs szülő zár, vagy korhatár kód beállítva? Mivel saját tv-n nézed, így előfordulhat. Menüben nézd meg.

(#15307) envagyok válasza DFlash (#15304) üzenetére

envagyok
(senior tag)

Kipróbálom, köszönöm

(#15308) karldergroße

karldergroße
(senior tag)

Esetleg nem tervezik a SpílerTV indítását? Hiányzik az angol foci. A digisporton most csak az olasz van, vagyis ha átmennék valakihez, ahol van Spíler, már csak az olaszt veszíteném el és lehet, hogy épületesebb szolgáltatásokat kapnék.

Nok3210-Nok3410-MotV525-Nok3120-Nok6234-Nok5310-Nok5800-Nok5310-NokC7-Sam9070-HTC M8

(#15309) Voice24 válasza karldergroße (#15308) üzenetére

Voice24
(senior tag)

Ha jól tudom, eddig csak a mindigtv, a upc és a Tarr tette be, de mindegyik a legdrágább csomagba.

(#15310) sajog159 válasza Prien (#15286) üzenetére

sajog159
(tag)

Jó látom, hogy 12073 V 28000 az M5 SD adás?

HD pedig: 12034 V 30000

A szerint ...

sajog159

(#15311) DFlash válasza sajog159 (#15310) üzenetére

DFlash
(kvázi-tag)

SD igen, HD-t passzolom

(#15312) Winnie The P válasza Voice24 (#15309) üzenetére

Winnie The P
(senior tag)

nem akarok vészmadár lenni de szerintem nem lesz abból semmi hogy a digi betegye a csatornalistába az m5hd-t. Én ahogy olvastam elég drágán adja Vajna bá.

ASRock M3A785GM|Phenom II X4 955BE|Deepcool Gammaxx200T|Kingston HyperX 2*4 Gb 1333Mhz|Gigabyte R7 370 OC|Samsung F3 500Gb|Chieftec 450W|LG Flatron W1934S|Windows 7 Home Premium 64bit|ESS9

(#15313) Pumma válasza sajog159 (#15310) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Igen az egy m5 HD, de nem a digis, hanem csak upc-s.

Xiaomíííííjaú

(#15314) frovery válasza Winnie The P (#15312) üzenetére

frovery
(senior tag)

Pedig törvényileg kötelező továbbítania (betennie), különben keményen megbüntetik érte.

(#15315) sajog159 válasza Pumma (#15313) üzenetére

sajog159
(tag)

Hát igen, én is ezt sejtettem.
Kár, mert DIGI-nél valóban ocsmány minőségű az M5 SD adás

sajog159

(#15316) kecsawi

kecsawi
(fanatikus tag)

Hirtelen több csatorna elment, mások még vannak... másoknál is?

kecsawi#1203

(#15317) kecsawi válasza kecsawi (#15316) üzenetére

kecsawi
(fanatikus tag)

Helyreállt. Sajnos mégsem, a HD adásokból is van ami szétesett, de van ami megy, a furcsább, hogy több adón olyan mintha már a közvetített adásban írnák be a "signal" hiányát.

[ Szerkesztve ]

kecsawi#1203

(#15318) csaba1203 válasza kecsawi (#15317) üzenetére

csaba1203
(őstag)

Pont a kedvenc csatornáim,hogy rohadjon meg a Digi. :W

(#15319) DFlash válasza csaba1203 (#15318) üzenetére

DFlash
(kvázi-tag)

Mely adók vesztek oda?

(#15320) sajog159 válasza DFlash (#15319) üzenetére

sajog159
(tag)

Ez nem a tegnap esti vihár eredménye? Nálam, is szétesett/eltünt pár adó.
De ma jó minden, hogy süt a nap.

sajog159

(#15321) csaba1203 válasza sajog159 (#15320) üzenetére

csaba1203
(őstag)

:K

(#15322) DFlash

DFlash
(kvázi-tag)

Tegnap este ránéztem a Universal Channelre és az bizony nem működik, átkerült volna másik frekire vagy kikerült a digitől?

(#15323) frovery válasza DFlash (#15322) üzenetére

frovery
(senior tag)

Jó reggelt kívánok!
Kb 2 hónapja téma, hogy maga a csatorna szűnik meg. :W

Ne is kérdezd, hogy mi lesz helyette, mert senki sem tudja. :DDD

(#15324) DFlash válasza frovery (#15323) üzenetére

DFlash
(kvázi-tag)

Elnézést kérek tudatlanságomért. :R

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.