2017. február 24., péntek

Gyorskeresés

(#2201) whiskeys válasza Plebs (#2200) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Írj nyugodtan többször is. És írd meg hogy küldje vissza a pénzt ha gondolod. De megcsinálja csak rengeteg munka egy ilyen javítás, karbantartás... Január 5-én volt valami gond úgy látom.

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#2202) Imi1981

Imi1981
(őstag)

Én elégedett lennék a silenceseed-el de már kétszer volt hiba (szervert nem lehetett elérni és nem is seedelt ) amióta ott vagyok, kb 1 hete. Ma mondjuk gyorsan javították de múltkor kimaradt 24 óra minimum . Kíváncsi leszek felajánlnak e annyi plusz időt ami kimaradt vagy megy a levesbe . Na meg remélem ebben a hónapban már nem lesz több hiba . A sebesség fel és le az árhoz képest rendben van .

(#2203) whiskeys válasza Plebs (#2200) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Megoldódott már a dolog?

(#2204) gubabela

gubabela
(senior tag)

Sziasztok!
Németországban szeretnék torrentezni (csak zárt, reges oldalt használok), de szeretném elkerülni, hogy megbüntessenek. Ha jól tudom ehhez jó lenne nekem egy seed szerver. Melyiket érdemes most használni? Esetleg aki hasonló cipőben jár, leírhatná, hogy ő mit és hogyan használ. Olvasgattam ezzel kapcsolatban a hozzászólásokat és kíváncsi lennék, hogy mik a tapasztalatok. Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2205) Imi1981 válasza gubabela (#2204) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Itt korábban már olvastam aki ugyan így volt mint te . Itt [link] az alja felé írnak róla . Hát hogy melyik ajánlott nem tudom ,én a silenceseed-et (magyar szolgáltató ) használom szerintem ár/érték arányba nagyon jó de hogy külföldre hogy muzsikál nem tudom . A seed.st szokták még ajánlani ami szintén árához képest elég jó . Persze vannak jobbak de ott már ki kell nyitni a pénztárcát :) .

(#2206) RaptureZ válasza gubabela (#2204) üzenetére

RaptureZ
(tag)

Külföldre alapvetően egyik magyar szolgáltató sem ajánlott, az esetek 99%-ában gyatra a sebesség Mo-n kívülre - ami az FTP forgalomban látszik meg majd leginkább.

Villámgyors SSD VPS csomagok, azonnali aktiválással és DDoS védelemmel. https://vpsberles.net

(#2207) gubabela

gubabela
(senior tag)

Köszönöm a válaszokat!
A speed.st-val az a a bajom, hogy pont Németországban van a szerver. Nem tudom, hogy ez így mennyire lenne biztonságos.

(#2208) Imi1981 válasza gubabela (#2207) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Itt [link] Van egy 10-es toplista. Egyszer végig néztem és volt francia, belga, holland is ha jól emlékszem.

(#2209) whiskeys válasza gubabela (#2207) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Szerintem semmi gond. Vagyunk akik hosszú évek óta nem használunk szervert és mégsincs semmi gond a hatóságokkal. Szervert is átnézhetik ha akarják. EU-n belül egyszerűen. A biztonság pedig mindenhol kétséges sajnos a mai világban....

[ Szerkesztve ]

(#2210) gubabela válasza whiskeys (#2209) üzenetére

gubabela
(senior tag)

Persze, nem is arra gondoltam, hogy atomtitkokat őrzök a gépen vagy hasonlók, csak ha már Németországban szeretnék torrentezni, akkor jó lenne, ha máshol lenne a szerver, mert a hatóság országon belül könnyebben hozzá tud jutni az adatokhoz, mint ha másik országból kellene azokat megkérni. Inkább a jogvédők miatt aggódom, olvastam pár rémtörténetet.

(#2211) whiskeys

whiskeys
(senior tag)

Kipróbáltam még egy magyar szervert. Bestbox.be nevűt. Hát az olcsó csomagja nem egy durranás. Pár MB feltöltés nem fogott meg. Számomra felejtős dolog.... 😞 hol 10 fölött hol még a 2MB sem volt meg... Ez pár percenként ugrálva.... 😞

(#2212) Imi1981 válasza whiskeys (#2211) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Mégha a 8-10-et tartaná felfelé azt mondanám nem rossz ekkora tárhellyel . De így tényleg kevés .

(#2213) whiskeys válasza Imi1981 (#2212) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Annyi nem jár. Maximum 3.2 MB per User. Ezt írták.

(#2214) Soma01 válasza Imi1981 (#2193) üzenetére

Soma01
(PH! addikt)

Enkorra nem seedel. Tiltva van naluk a tracker. Legalábbis tiltva volt régebben.

(#2215) whiskeys válasza Soma01 (#2214) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Oda nem is kell szerver ☺

(#2216) Soma01 válasza whiskeys (#2215) üzenetére

Soma01
(PH! addikt)

A bennmaradáshoz nem is kell. De a jó helyezéshez kell.

Amúgy tudsz olyan szervert ajánlani, ahol nagy a tárhely, de a sebesség nem nagy? Nem számít annyira a sebesség és kb. 100 Mbps elég lenne.

(#2217) whiskeys válasza Soma01 (#2216) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Sokat kell seedelni és jó lesz a helyezés is. ☺

(#2218) Imi1981 válasza Soma01 (#2216) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Itt https://bestbox.be/ nagy tárhelyet kapsz a legolcsóbb csomagban is (600 gb ) bár a sebesség a legolcsóbb csomagokban nem valami jó . De mint írtad téged nem érdekel annyira a sebesség .

(#2217) whiskeys hát de sokat seedelni seedszerverrel lehet könnyen ha nem akarja hogy állandóan zúgjon a gép otthon :) .

[ Szerkesztve ]

(#2219) whiskeys válasza Imi1981 (#2218) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Én szerver nélkül is legend vagyok Ncore-on. És nem fogok ilyen szerencsétlen szervert üzemeltetőknek fizetni akik csak a profitot akarják hajtani....

(#2220) Imi1981 válasza whiskeys (#2219) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Én még szerverrel is csak tag vagyok :) . Eddig egyszer sikerült fél napig 50000 alá vinni a helyezésem ,de azóta már felment 76000-re . Bár már úgyse akarok senkit meghívni úgyhogy jó így is . Én inkább más torrent oldal miatt és az itthoni netem miatt használok szervert még egy ideig .

(#2221) whiskeys válasza Imi1981 (#2220) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Mert az is fontos hogy Sokáig seedeld a torrenteket és sokat, ne csak pár napig. Nekem van sok amit évek óta seedelek

[ Szerkesztve ]

(#2222) Soma01 válasza whiskeys (#2217) üzenetére

Soma01
(PH! addikt)

Ahhoz szerver kell, még ha otthoni is pl. NAS, de kell.
Most kb. 2.5 terrát tartok seedben, mindez két szerverrel. Ezért fizetek összesen kb. 13.000 forintot.
Lehet a NAS lesz a legolcsóbb hosszútávon?

(#2223) whiskeys válasza Soma01 (#2222) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Értem. Nekem nem kell... Mégis legend rangom van.... Nem a sebesség a lényeg. Olvasd el a wiki részt.

(#2224) Imi1981 válasza whiskeys (#2221) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Nekem a gépem abban a szobában van ahol alszok. Na én utálom ha zúg a gép és ahhoz keveset használom a gépet, hogy sokat seedeljen. Nekem megér 1500 - 2000 Ft-ot havonta hogy ezt megtegye a gépem helyett egy seedszerver és még hatékonyabban is mint a saját korlátozott netemmel tudnám . Persze megértelek téged is, hogy te már nem használsz seedszervert ( bár ha jól tudom sokat használtál régebben) mert már nincs szükséged rá mert már elérted amit akartál. Én 1 évig még tuti használok mert addig még nem lesz normális net itt ahol lakok, utána már talán kiépül a Tarr szolgáltató nete akkor már énsem használok seedszervert. De egy nast beüzemelek majd, hogy állandó seedben tartsam a torrentjeimet.

(#2222) Soma01
A BestBox.be nézted? ott sok tárhelyet adnak még a legkisebb csomagban is! A nagyobb csomagban meg még többet. Szerintem megfelelne neked és 13 ezeknél sokkal kevesebbet kéne fizess havonta.

[ Szerkesztve ]

(#2225) Soma01 válasza Imi1981 (#2224) üzenetére

Soma01
(PH! addikt)

Nem rossz. A nagyobb csomagokat nem nagyon néztem még. De sokan panaszkodnak, hogy a support elég lassan reagál. Megnézem egy nas mennyiből jönne ki. 100/100.as Digi net van itthon, az elég seedre.

(#2226) Imi1981 válasza Soma01 (#2225) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Hát ha olyan netem lenne én is nas-ban gondolkodnék.

(#2227) whiskeys válasza Imi1981 (#2224) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Éjjel nappal nem kell mennie. Nappal úgyis megy a szerverek miatt is. Mert hogy cserélgetnéd a torrenteket kikapcsolt gép mellett? Meguntam hogy már csak lehuzni akar minden szerveres bennünket. Nappal elintézem a dolgokat és éjjel kikapcsolom. Mégis jó az arány és jó a rangom is.

(#2228) janessz

janessz
(újonc)

Én ajánlani tudom a seedworld.hu -t, általában elérhetőek és sokszor akcióznak.

(#2229) Imi1981 válasza janessz (#2228) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Hát én előfizettem rá három hónapra (amiből még van másfél kb) . Az igaz hogy stabil és mindig elérhető a szerver de a feltöltés elég gyatra az 1500 Ft-os csomagban. Ennyiért van jobb. De tény, hogy megbízható csak a seed sebesség lehetne egy kicsit jobb .Na meg a slottok számát megemelhetnék legalább 15-re.

[ Szerkesztve ]

(#2230) whiskeys válasza Imi1981 (#2229) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

A slot az brutálisan kevés, ez tény....

(#2231) Imi1981 válasza whiskeys (#2230) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Hát igen. De konkrétan alig akar seedelni olyan torrentet amit másik seedeszerverrel tolja fel 30 MB/s-el, a speedworld meg 670 kilobájtal. Ha bent hagyom 1 hétig akkor azért feltol 30-40 gb-ot amit a másik már 1 órával a letöltés után rég visszatolt! De lehet csak szar gépen vagyok. Csak arra használom lejáratig hogy addig seedeljen pár torrentet, hogy legalább sokáig seedben tartsam.

[ Szerkesztve ]

(#2232) whiskeys válasza Imi1981 (#2231) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Én mikor jeleztem ezt nekik azt mondták, ennyiért ennyi jár. Máshol viszont látod több jár.

(#2233) vgyuri válasza Imi1981 (#2224) üzenetére

vgyuri
(őstag)

Nekem megér 1500 - 2000 Ft-ot havonta hogy ezt megtegye a gépem helyett - Prémium tagság kevesebb mint havi 500 forint és nem kell seed-elned (Hit'n'run mentesség).

Én még szerverrel is csak tag vagyok - 5 mbit-es feltöltéssel Legend vagyok. Az aktivitást mérő képlet alapján érdemes régi torrenteket is futtatni és 251-nél többet: pl. ebook-ok nem sok helyet foglalnak.

(#2234) Imi1981 válasza vgyuri (#2233) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Már 41000 - dik vagyok úgyhogy ha ezt tartom vagy megy még lejjebb lassan elit leszek. Amúgy most úgy csinálom hogy minél tovább seedben hagyom a torrenteket és csak akkor törlöm 1-et ha le kell töltsek valami újat. Amióta így csinálom gyorsan lementem 50000 alá. Gondolom 1 hónapig ha tartom akkor már átváltok elitre. De megfogadom tanácsod és régebbi torrenteket is letöltök és seedbe rakom.
A prémium tagság nem érdekel, nem akarok seedből lelépni mégha úgy ez szabályos is. A netem korlátozott adatforgalmú (telenor Home) mert ami itt ahol lakok korlátlan lenne (Telekom meg a többi) az 1 megabit max (25 kilobájtal tölt fel) ami már a használhatatlanság határát súrolja. talán jövőre már lesz tar net akkor váltok. Addig seedszervert használok. Amúgy a speedworld helyett ajánlom a silenceseed-et vagy a seed.st amik kb ugyan annyiba kerül mint a speedworld de gyorsabb és több tárhelyet ad.

(#2235) whiskeys válasza vgyuri (#2233) üzenetére

whiskeys
(senior tag)

Vagy bennt hagysz sok Torrentet és javul a rangság szépen. Én szintén legend vagyok és nem a szerver miatt.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.