2017. április 26., szerda

Gyorskeresés

(#3101) Imi1981 válasza Soma01 (#3100) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Na majd megpróbálom ! Kösz a tippet ! :R

(#3102) Imi1981 válasza Soma01 (#3098) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Azt kell mondjam nagyon sokat számít! Most volt 2 új torrent és a többit leállítottam(mind) és simán seedel 40 - el! Értem én, hogy a vinyó olvasófejnek nem kell ilyenkor annyifele ugrálnia, csak azt nem értem a régi csomagomnál miért nem számított(sosem állítottam le a többit) ? Na mindegy a lényeg hogy így jó. :R

[ Szerkesztve ]

(#3103) whiskeys válasza Imi1981 (#3102) üzenetére

whiskeys
(őstag)

le kell állítani torrentet hogy jól menjen? hüha, ez viszont akkor nem valami jó dolog. ennek nem így kellene működnie hivatalosan....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#3104) Imi1981 válasza whiskeys (#3103) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Szerintem sem de amíg intenzív a feltöltés addig leállítottam a többit. Mikor már nem annyira intenzív elindítottam a többit is. Előző 200 megabit mini csomagnál ezt nem kellett. Ilyenkor az kéne, hogy a gyors torrenteknek adna nagyobb prioritást. Amúgy attól függetlenül, hogy így elég jól seedel (ha leállítom a többi torrentet) még mindig azt mondom, hogy jobb volt az olcsóbb 200 megabit mini csomag.

(#3105) whiskeys válasza Imi1981 (#3104) üzenetére

whiskeys
(őstag)

a 200 mbites jobb volt. kérd át magad oda. megoldják.

(#3106) Imi1981 válasza whiskeys (#3105) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Azért nem akarom mert ha olyan szerverre kerülök amilyenen te voltál először akkor még rosszabb lenne.Azért így nem rossz (hogy leállítom a torrenteket addig míg a frisset seedelem) és Inkább használom így azt jövő hónapban vagy vissza megyek 200 megabit mini-re vagy más szervert próbálok ki.

(#3107) Soma01 válasza whiskeys (#3103) üzenetére

Soma01
(PH! addikt)

Én nem csodálkozok rajta.
Nincs elegendő RAM, a vinyót se egyedül használod (hiába raid tömb) , más is nagy sebességet vár, tehát hajtja ő is, nem is SSD csomag, rengeteg helyről kell olvasni a vinyónak (sok a letöltött adat amit seedelsz) , minden seedernek más darab kell a régebbi torrentekből meg pláne, tutira töredezett az adatok elhelyezkedése, írni is kell, nem csak olvasni...

(#3108) whiskeys válasza Soma01 (#3107) üzenetére

whiskeys
(őstag)

pontosan. ezért maradtam a myseed mellett. úgysem lesz annyira egetverő jobb a többi ha este mindenki rázuhan a szerverre. csak leterhelődik...

(#3109) den89 válasza Soma01 (#3107) üzenetére

den89
(kvázi-tag)

Én is ezt tapasztalom, szolgáltatótól függetlenül. Néha én is leállítom a többi torrentet, ha letöltök valamit. Meg pl. nem töltök 4-5 dolgot egyszerre, hanem 1-et max 2-t. Nem feltétlen csinál jót az ember ha telerakja 40-50 torrenttel a boxot, sőt én a tárhelyen is próbálok mindig hagyni egy 20-30 gb szabad kapacitást.

Speedbox.li azért továbbra is elég korrekt. Az esti órákban is simán seedel 8-10 mb/s-kel, ha jó torrentek vannak bent. Letöltéssel sincs különösebb gond. Itt sokkal ritkábban kell leállítanom a letöltés miatt a torrenteket. Myseedbox-hoz képest azért felüdülés. Csak annyi, hogy ezzel nem nagyon mész 15-20 mb/s fölé. Ott meg azért ment néha 30-40 mb/s-kel (ritkán többel is). Meg azért a 3 eurós árával nem vetekedhet semmi. :D De hosszútávon inkább ez a kettő közül, a tárhely miatt is. Bestbox-ot várom már, hogy kipróbáljam. De meg akarom várni a jelenlegivel az utolsó pár napot, aztán akkor előfizetni rá.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310 --> SonyEricsson T310 --> Nokia 6600 --> Samsung D600 --> Nokia E66 --> Sony Xperia T --> iPhone SE

(#3110) whiskeys válasza den89 (#3109) üzenetére

whiskeys
(őstag)

nekem este is dolgozik 10 MB/s-el a myseed.

(#3111) den89 válasza whiskeys (#3110) üzenetére

den89
(kvázi-tag)

A végefelé nekem is egész jó volt, amikor a többségünknek lejárt a regisztrációja és kevesebben voltunk a szerveren. Gondolom most nincsenek annyian regisztrálva rá. Viszont a letöltés akkor is nagyon gyatra volt nekem esténként és a CPU délutántól szinte mindig 100%-on pörgött. Na meg amikor már egy nap mondjuk már harmadszor nem akar bejönni a webui, kicsit irritáló tud lenni.

Egyébként értem én, hogy az olcsóbb csomagok pártján állsz. Egyetértek veled! 2500 Ft-nál én sem szánok rá többet havi szinten. Amire/ahogyan én használom, teljesen felesleges. Számomra pénzkidobás lenne, mert amire nekem kell, hozzák ezek az olcsó csomagok is.

[link] --> erről valakinek tapasztalata? 7,15 euró az 500 GB tárhellyel rendelkező seedbox és 1 gbit. Bár gondolom vadászni kell az olcsó csomagra. Ahogy most sem elérhető.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310 --> SonyEricsson T310 --> Nokia 6600 --> Samsung D600 --> Nokia E66 --> Sony Xperia T --> iPhone SE

(#3112) Imi1981 válasza den89 (#3111) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Ezt a speedhell régen nagyon dicsérték és most olcsóbb mint volt! Erre fizettem elő hónap elején de valamiért nem küldték az elerhetőségi adatokat és mikor szóltam, hogy nem kaptam meg vissza utalták a pénzt. Nem tudom miért.

[ Szerkesztve ]

(#3113) Soma01 válasza whiskeys (#3110) üzenetére

Soma01
(PH! addikt)

Most is?

(#3114) whiskeys válasza Soma01 (#3113) üzenetére

whiskeys
(őstag)

Éjjel aludni szoktam, de általában igen.

(#3115) Imi1981 válasza whiskeys (#3114) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Éjjel én is alszok de Soma01 20:27-kor kérdezte tőled! Az nagyon nem éjjel még :D.

Más. A speedhell olcsóbb lett de lassabb sebességek vannak megadva mint előtte, régen 10 gigabit le 3 gigabit fel volt, most meg 1gigabit le és fel is! Vajon azért írták át mert azokat a sebességeket nagyon nem tudták hozni vagy másik szerverre váltottak?

[ Szerkesztve ]

(#3116) whiskeys válasza Imi1981 (#3115) üzenetére

whiskeys
(őstag)

csak közben az élet folyik máshol is , nem csak hogy itt legyek mindig.. nem szoktam éjjel kóborolni a neten mint sokan mások. :)

azért irták át mert gondolom már ők is tulzásnak tartották a csalást a sok lehuzást a felhasználók irányába. : :D

[ Szerkesztve ]

(#3117) Imi1981 válasza whiskeys (#3116) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Régen jónak írták és olyan képeket láttam róla, hogy 230 MB/s-el seedel de lehet azóta már szar lett. Vagy azok csak kiugró eredmények voltak de átlagban az 1 gigabites szervernek felelt meg és inkább átírták.

(#3118) whiskeys válasza Imi1981 (#3117) üzenetére

whiskeys
(őstag)

pedig jó lenne egy stabil szerver...

(#3119) den89 válasza whiskeys (#3118) üzenetére

den89
(kvázi-tag)

Mivel lennél elégedett? Gondolok itt:
- ár (mennyit szánnál rá)
- tárhely
- átlagsebesség
- felkapottabb torrenteknél lévő sebesség
- magyar vagy külföldi szolgáltató
- stb (jöjjön be mindig a webui, este is tűrhető sebesség legyen). Kérdés ez fontos-e? Mert myseedbox-on ezzel sajnos vannak gondok. Ahogy máshol is, de ott főleg.

Imi1981: nem lehet rossz ez a speedhell. De ott is vadászni kell(ene) a helyet a legolcsóbb csomagra. Speedbox.li-n pedig szinte mindig csak a legolcsóbb csomagra van hely.

[ Szerkesztve ]

(#3120) Imi1981 válasza den89 (#3119) üzenetére

Imi1981
(őstag)

A Speedbox.li-n ha jól átgondolom akkor a mini csomag lenne a legjobb! Az még olcsó és sok tárhelyet ad. Csak szinte sosem szabad. Azért jövő hónapban fizu után meglesem hátha lejár valakinek és szabad lesz a mini. A Speedhell-nél fél év alatt egyszer láttam szabadon a legolcsóbb csomagot de kb 2 óra múlva már nem volt szabad. Vagy ennyire jó vagy kevés a hely.

(#3121) den89 válasza Imi1981 (#3120) üzenetére

den89
(kvázi-tag)

Igen, a 8 eurós csomag nagyjából ideálisnak tűnik. Árban is még pont belefér az olcsóbbak közé és nagy a tárhely is.
Már írtam többször, hogy korrekt ez a szolgáltató. Az a jó benne, hogy szinte sosincs túlterhelve. CPU általában 20-40%-on. Letöltéssel szinte sosincs gond, de azért nem töltök le egyszerre 4-5 torrentet, az nem tesz túl jót neki. De szerintem ez nem egyedi dolog ezeknél az olcsó csomagoknál. Feltöltés többnyire 10-15 mb/s között van (este 8-10 környékén is), de azért ehhez naponta párszor be kell tenni néhány torrentet. Jobb torrenteknél 15-20 mb/s környékén van a feltöltés, ha épp kijön a lépés rövid ideig tudja a 25-30 mb/s-et. Nem mindenki lenne elégedett ezzel a sebességgel, azt belátom. De ennyi pénzért korrekt.
Az eggyel nagyobb csomag valószínűleg kicsit jobb sebességben is, mivel ott már 300 mbit-et ígérnek.

[ Szerkesztve ]

(#3122) Imi1981 válasza den89 (#3121) üzenetére

Imi1981
(őstag)

A mostani szerverem se sokkal jobb. Ugyan így megy. Talán picit gyorsabb mert néha megy 20-al is felfelé de csak tényleg jó torrentekkel . Múltkor egyszer nagyon beindult
akkor ment 60-al felfelé de az egyedi eset volt. De nekem mindenképp a mini kéne vagy az 1-el nagyobb mert azoknál van megfelelő méretű tárhely nekem .

[ Szerkesztve ]

(#3123) whiskeys válasza Imi1981 (#3122) üzenetére

whiskeys
(őstag)

Myseed kicsit belassul 9 fele, de vállalható ennyi pénzért. És még Ncore is tartható 140. helyezésre.

(#3124) Imi1981 válasza whiskeys (#3123) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Lehet nálad most jó de nekem mikor többen előfizettünk oda akkor nekem nagyon használhatatlan lett. Mondjuk mikor lejárt már megint jó volt! Amúgy ki kéne próbálni my-seedbox-on, hogy miként muzsikál a transmissonnal. Lehet azzal nincs ilyen elérhetetlenségi gond. Tudom nagyon fapados de egy próbát megér. Amúgy eszembe jutott már az is, hogy kipróbálom az 1 terás csomagjukat!Csak már megint sok van amit ki akarok próbálni de csak egyet fogok. Még eldöntöm melyiket :).

(#3125) den89 válasza Imi1981 (#3122) üzenetére

den89
(kvázi-tag)

Ez a bestbox 1gbit ? Akkor sokallom érte a 3500-at, ha csak ennyivel megy. Bár lehet most épp nincs szerencséd és túlterhelt szerverre kerültél.

Egyébként továbbra is mondom, hogy nem szerencsés túlterhelni a boxot. Tegnap pl. kipróbáltam egy olyat, hogy a kb 35 torrentből leállítottam mindet, csak az a 6-8 torrent ment, ami éppen akkor a legkapósabb volt. Így még gyorsabban is seedelt, mint amikor az összes ment.

[ Szerkesztve ]

(#3126) Imi1981 válasza den89 (#3125) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Igen az 1 gigabit. Előtte a 200 megabit mini használtam és jobb gyorsabb volt seedben . a miniből lehet jót ebből az 1 gigabitesből meg lehet egy leterheltebbet fogtam ki. Azért használható. De én is úgy szoktam hogy leállítom mindet és csak az újat seedelem akkor gyorsabb általában.

[ Szerkesztve ]

(#3127) Soma01

Soma01
(PH! addikt)

Na, jó ötletet adtam ezzel a megállítgatással? :)

Úgy kellene tesztelni is a boxokat, hogy egy szálon mennyivel tölt le vagy fel. Én eddig így csináltam pl. Aztán az legyen egy másik szempont, hogy ezt hány torrent egyidejű futtatása mellett képes tartani.
Amit én linkeltem a speedbox sebességéről fényképet régebben, az is úgy volt, hogy csak 2 torrent futott, a többi le volt állítva. ;)

(#3128) Imi1981 válasza Soma01 (#3127) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Jó ötlet igen. De csak felkapottabb torrenteknél használom úgy átlagos torrenteknél nem állítom le a többit.

(#3129) Soma01 válasza Imi1981 (#3128) üzenetére

Soma01
(PH! addikt)

Én sem. Csak akkor, ha nagy sebességre van kilátás 1-2 (általában friss) torrentnél.

(#3130) vesir

vesir
(kvázi-tag)

Speedhell legkisebb csomagját használom tavaly december óta. Az elején valóban voltak akár 200 MB/s feletti feltöltési sebességek is, de mivelhogy nem dedikált és gondolom több előfizető lett, belassult. Mostanában a legkiemelkedőbb feltöltési sebesség 50 MB/s, a letöltési pedig 100 MB/s. Ennél többet nem igazán tudok kipréselni belőle. Ahogy Imi írta, valóban átírták az oldalon a sebességet, szerverváltás volt ha jól tudom, volt is egy rövid leállás. Ennek fényében a Feral Hosting-on gondolkodom de egy valami nem világos számomra. Náluk a legkisebb csomagban is korlátlan slot van? Biztos le van írva valahol, de nem találom...

(#3131) Imi1981 válasza vesir (#3130) üzenetére

Imi1981
(őstag)

Én úgy tudom korlátlan slot van. Sőt biztos mert és is használtam. Az ssd csomagaik brutális sebességre képes viszont kevés a tárhely cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#3132) whiskeys válasza Imi1981 (#3131) üzenetére

whiskeys
(őstag)

korlátlan.

(#3133) Soma01 válasza vesir (#3130) üzenetére

Soma01
(PH! addikt)

Nekem a második legkisebb csomagom van náluk. Azzal csak nagyon ritkán van gondom a sebességgel.
Persze ha igazán nagy sebességet akarok, itt is leállítom a többi aktív torrentet. Amúgy a feltöltési szál korlátlan.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.