Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rongaucho

    tag

    válasz Mate #109491 üzenetére

    Sziasztok!

    @Mate, @nrg_52, @Jim74, @GoodSpeed, @Laccca87

    Ezek a fejlemények:
    Tegnap du. volt nálunk ugynaz a szerelő, aki pénteken a beszerelést csinálta. A fiam elmondása szerint a kábeleket rendben találta. A feket, zöld műanyag csatlakozóval próbálkozott, abból egy újat rakott fel. Annyit mondott, hogy ma, ha nem lesz eső, megnézi az aknát, máshol már nem lehet hiba. Ugye írtam már korábban, hogy a pénteki szerelésnél én elhűlve néztem, hogy a dobozban állt a víz, amikor oda bekötötte az optikám végét. Mi lehet most 2-3 nap intenzív esőzés után?

    Többetek tanácsára még tegnap este elküldtem a levelemet az ÁSZF-re való hivatkozással, hogy nem fogadom el a legelső hibajegy lezárását. Na erre válaszul ma reggel 8 előt jött az sms, hogy a 2. hibajegyemnél is a javítás megtörtént... Persze semmi változás tegnap óta, ONT újraindítás, resetelés után is pirosan villogó LOS. Most már tényleg nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek a helyzeten. Egyenlőre inkább sírok, mert a család kezd kifogyni a mobilnetből, gyakorlatilag dolgozni/tanulni már csak nagyon korlátozottan tudunk otthon.

    Az még fontos, mert rákérdeztem még a beszerelésnél, hogy ebben a dobozba csak mi vagyunk bekötve, tehát egyedül reklamálok a Diginél. Több mint 1 év könyörgés után lett meg. Hiába lehetett már 2022. tavaszán hivatalosan a honlapon megrendelni a Digi optikát (Vác, belváros). Ugye a másik opcióm az lenne, hogy visszalépek az Invitelhez (ami ugye Digi leányzó), és kérem újra a réz drótot, és kapom max. a 30 Mbps-t a VDSL-en.

    És még egy infó: az utcai homlokzati falunkon a régi Inviteles kábel mellett hozta be, majd egy 90 fokos fordulta után agy másik falon vezette be alakásunkba. Látszik, hogy a régi fehér Inviteles kábel több ponton is rögzítve van a falhoz, míg az új optikai kábel szabadon van a levegőben. Erre a szerelő azt mondta, hogy majd én rögzítsem a falhoz, meg valamiféle védőburkolatot is tegyek rá. Ez tényleg az én feladatom lenne?

Új hozzászólás Aktív témák