2017. március 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-11-09 11:42:09

IT café

Ha új vagy itt, nyisd ki az összefoglalót és olvasd el! Rengeteg kérdezősködés megelőzhető ezáltal.
Minden, nem Photoshop programspecifikus kérdést, kérést, munkamegbízást ebben a topikban kérünk feltenni! Grafikai munka, retusálás kérés, „Mit szóltok hozzá?” – véleményezés stb.
Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24601) Vesa válasza rinpocse (#24595) üzenetére

Vesa
(őstag)

Az Intel P630 a támogatott integráltak között van:

Adobe has tested the laptop and desktop versions of the following graphics processor card series:

nVidia GeForce: 400, 500, 600, 700 series
nVidia GeForce GTX 965M & 980M
nVidia Quadro: 2000, 4000 (Windows® and Mac OS), CX, 5000, 6000, K600, K2000, K4000, K5000 (Windows® and Mac OS), M4000, M5000, P2000, P4000, P5000
nVidia GRID K1, K2
AMD/ATI Radeon: 5000, 6000, 7000, R7, R9 series, 7950 Mac OS
AMD/ATI FirePro: 3800, 4800, 5800, 7800, 8800, 9800, 3900, 4900, 5900, 7900, W8100, W9100, D300, D500, D700
AMD/ATI FireGL: W5000, W7000, W8000
Intel® HD Graphics: P530, P630, 5000
Intel® Iris Pro Graphics: P5200, P6300, P580

Ennek ellenére, nem igazán ajánlottak az integrált megoldások. Ezen felül az Adobe ajánlása szerint, minimum 2Gb VRAM az ideális, de a PS elindul 512Mb VRAM-al is.
Ennek alapján akkor vagy használtan egy 760 kell (30k körül futnak), vagy újonnan egy 1050Ti (elég a 2Gb-os, ez olcsóbb), 38k körül már kapható.

(#24602) kilmosq

kilmosq
(újonc)

Tudna valaki segíteni: Adobe Photoshop v14 angol
Valami billentyűkombinációt vélertlenül leüthettem, és azóta egy alapvető funkció teljesen tönkre ment, mert megjegyzett valamit a progi. Reboot sem segít.
Most, ha kijelölök egy téglalapot, akkor téglalapon belül is lesz egy téglalap (szaggatottan).
Ez nem érdekelne önmagában, de free transform scale/nyújtás esetén a két téglalap közti rész kifehéredik/eltünik, és ez így már roppant kellemetlen.
Hogyan tudnám a belső téglalapot eltüntetni kijelölésnél?
Egyáltalán minek ez a kettős téglalap kijelölésnél?
Túrom a netet, de sehol nincs értelmezhető magyarázat, ahogy a kijelölés-tutorialok sem mondanak semmi idevágót.
Köszi mindenkinek aki segíteni próbál

(#24603) Dluinet válasza kilmosq (#24602) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)

Beállításfájlok visszaállítása az alapértelmezett értékekre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24604) Dluinet válasza Vesa (#24600) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)

akkor egy kezdőnek semmi szüksége rá, legalábbis az első éveben biztosan nem kell

(#24605) kilmosq válasza Dluinet (#24603) üzenetére

kilmosq
(újonc)

Köszi, ezt próbáltam volna elkerülni. :)
De végül kiderült mi történt, a kínlódások után
A Feather editbox-ba 0 helyett valahogy 0.3 került.
Amint 0-t írtam be, minden megoldódott.

(#24606) acsati

acsati
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Előkerestem egy régi .psd fájlomat, amiben van szöveg is, viszont már nincs meg az a betűtípus, amit ahhoz használtam és erre figyelmeztet is a PS (sárga háromszög). Nem emlékszem már a nevére sajnos. A PS-sel ki tudom deríttetni valahogy, hogy mi lehetett az pontosan? :F

Próbáltam már az online felismerőket, de csak nagyon hasonlókat adott. (Ingyenes betűtípus volt az biztos)
Közben meglett, kiírja a PS csak már nem tudom törölni a hsz-t. :B

[ Szerkesztve ]

(#24607) Sky85

Sky85
(tag)

Sziasztok!

Van egy kis problémám, van egy átlátszó hátterem, azon egy téglalap réteg, majd azon egy szöveg.
Kijelöltem a szöveget majd átléptem a téglalapra és del vagy backspace, de egyikre se akarja törölni a feliratot a téglalapból, a képen látható hibaüzenetet kapom.
Tudja valaki mi lehet a gond, hogy oltható meg?

Előre is köszi!

(#24608) BonFire válasza Sky85 (#24607) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

Az egy smart object. Jobb klikk rá és konvertáld át normális pixeles objektummá. Vagy másold le, hogy az eredeti megmaradjon, és a másolaton végezd el a műveletet, az eredetit meg rejtsd el.

http://bonfire.blog.hu http://reszegtypo.blogspot.hu

(#24609) Sky85 válasza BonFire (#24608) üzenetére

Sky85
(tag)

Szóval "Rétegek raszterizálása", köszi, megoldódott! :))

(#24610) BrukoMisike

BrukoMisike
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Sziasztok! Ezt a képet át tudná színezni nekem valaki, úgy, hogy megmaradjon az áttetsző háttere a képnek? (Vagy ha nem, akkor az is jó, ha elárulja hogy kell, mert megcsinálom magamnak, de csak PS megoldás jöhet szóba, mert nincs Illustratorom!)
Az alábbi színeket kellene használni:
#FFD43D
#C0D0D2
#D4D9DE
És így kellene elrendezni: [link]

Előre is nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#24611) Grafirka válasza BrukoMisike (#24610) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Blende PNG

(#24612) *Ropi* válasza BrukoMisike (#24610) üzenetére

*Ropi*
(PH! félisten)

Csak nem egy "photography" weboldal van van születőben? :)

A weboldalam: lélekvezérelt fotográfiák - http://karpatisandor.hu/1.html

(#24613) BrukoMisike válasza Grafirka (#24611) üzenetére

BrukoMisike
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Nagyon szépen köszönöm! :R

*Ropi*: nem, csak egy logohoz kellett. :)

(#24614) BonFire válasza Grafirka (#24611) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

Fogadjunk, Illustratorban csináltad! :D

(#24615) Grafirka válasza BonFire (#24614) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Persze :) mertani szerkesztesnek nem allok neki psd-vel.

(#24616) general

general
(őstag)

miért látom zöldesebb árnyalatúnak a fotót PS-ben, mint LR alatt (Developban)? LR-ből lépek át PS-be és komoly különbség van. természetesen PS ProPhoto rgb-ben van. fekete-fehér képnél látszik a legjobban. konkrét zöldes. ez nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#24617) general válasza general (#24616) üzenetére

general
(őstag)

további érdekesség, hogy ha PS-en belül belépek a Liquify-ba, ott visszajön az a szín, amit LR alatt látok (ismétlem, Develop modul alatt)

(#24618) jozsi252

jozsi252
(PH! kedvence)

Sziasztok

Jó lenne ha nem feltétlen kellene hozzá a PS, hanem jó lenne ha más egyszerűbb programmal is meg tudnám csinálni a következőt.
Annyit akarok csak hogy egy képről normális minőségben ki tudjak takarni pár dolgot. Sokszor látom azt a megoldást amikor úgy csinálják meg, hogy el van mosódva a kép azon része amin dolgoztak. Tudom hogy meg lehetne úgy is hogy Paint - kivàgom azt a részt, de elég csúnya.

Köszi! :R

iPhone 7 Black 32GB - Watch Series 2 Space Gray 42mm

(#24619) Zotya21

Zotya21
(senior tag)

Sziasztok

lenne egy kérdésem ami nem éppen photoshop de Adobe (nincs aktív premiere pro topik)

szóval a premiere proban vagy akármelyik adoba programban lehet cuda rendelért erőltetni valahogy ?

mert hiába van bepipálva a cuda, a gpu-t nem használja csak 3-4% on
ezzel szemben pl a sony vegas meghajtja 90% fölött

https://www.youtube.com/user/admslayer2

(#24620) *Ropi* válasza Zotya21 (#24619) üzenetére

*Ropi*
(PH! félisten)

Próbáld a 368.81-es nVidia driverrel, mert a későbbiekben az Adobe elszabta a driverkezelést és így nem működik velük.

(#24621) general

general
(őstag)

az előző kérdésre úgy látom senki, no mindegy, akkor újabb kérdés. :)

sosem értettem, hogyha PS alatt azt látom bal alul, hogy fájl mérete mondjuk 125 mb, akkor a mappában miért 500 mb-os a fájl valójában? TIFF

(#24622) *Ropi* válasza general (#24621) üzenetére

*Ropi*
(PH! félisten)

A 125 MB a flat image, a nagyobban benne van minden réteg külön, plusz az összes méretű nézőkép.

(#24623) general válasza *Ropi* (#24622) üzenetére

general
(őstag)

nem, az kevesebb.

mondok másik példát, konkrétan most ez van megnyitva PS-ben: 278,9 MB, 5-6 réteg, ha Flatten image, akkor 117 MB, ugyanez a TIFF fájl jelen pillanatban is 679 MB méretet mutat a Fájlkezelő mappában.

(#24624) ViZion válasza general (#24623) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Vegyél nagyobb vinyót és ne nézegesd. Nyugodtabb leszel... Tiff-nek meg adj LZW tömörítést, kész.

Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy • Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening.

(#24625) Zotya21 válasza *Ropi* (#24620) üzenetére

Zotya21
(senior tag)

köszi szépen meglesem :R

https://www.youtube.com/user/admslayer2

(#24626) general válasza ViZion (#24624) üzenetére

general
(őstag)

jólmegaszontad, kössz.. :) :U
a tömörítés alapból rajta van.
Creative Cloud könyvtár csak 2 gigás, ezért nem mindegy, mi fér bele.

(#24627) *Ropi* válasza general (#24623) üzenetére

*Ropi*
(PH! félisten)

Ha becsukod a fájlt, akkor törli belőle a már nem használt nézeteket és azzal visszamegy a mérete a megadottra. Ha jól emlékszem. :D

(#24628) prannk

prannk
(őstag)

Hali. Valaki tudna egy méretaranyos rajzot csinalni errol az ivről?[/

Ki szeretnem nyomtatni es tobb papirbol osszeragasztani

[ Szerkesztve ]

KERESEK! 4GB DDR3L 1600mhz ramot!

(#24629) Williamgrant

Williamgrant
(PH! addikt)

Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani legális beszerzési forrást CS verzióhoz? No warez!

Köszi: WG.

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

(#24630) Vesa válasza Williamgrant (#24629) üzenetére

Vesa
(őstag)

CS-t már nem nagyon, max használtan de az is ritka mint a fehér holló! Nincs forgalomban már 3 éve (CS6 volt az utolsó). Előfizetni tudsz a CC-re.

[ Szerkesztve ]

(#24631) BonFire válasza prannk (#24628) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

Nem kötekedésből mondom, de nem lehet tudni, hogy az a két méret mire vonatkozik! Ez mi? Egy téglalap rajta egy ívvel? Két méret ehhez kevés, egy minimum hiányzik. Körnek a sugarát szokták megadni.

(#24632) Williamgrant válasza Vesa (#24630) üzenetére

Williamgrant
(PH! addikt)

Bocsánat, nem voltam egyértelmű. CS6-ot keresek, a lényeg hogy nem CC-t.

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

(#24633) BonFire válasza Williamgrant (#24632) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

Használtan az eBay-en vagy az Amazonon kell nézni. Bár kétséges, hogy az Adobe engedi-e aktiválni, mert ugye nem maga a telepítőkészlet beszerzése a nehéz.

(#24634) Vesa válasza Williamgrant (#24632) üzenetére

Vesa
(őstag)

Nem lesz könnyű dolgod, én már 2 éve sem találtam CS6-ot sehol. Nem vészes a CC előfizetés ha más nem kell mellé, akkor a Photography Plan 13 dollár körül van és kapd PS mellé a Lightroom-ot is.
Ha belegondolsz, a CS6 300eFt volt anno, a CC fentiekkel kb. 45k évente, tehát jó 7 évig elvagy abból, amit ráköltenél a CS-re, és ahhoz nincs LR sem...

(#24635) Williamgrant válasza Vesa (#24634) üzenetére

Williamgrant
(PH! addikt)

Meggondolandó amit írtál, köszönöm szépen a javaslatod.
Már csak annyi (talán másokat is érintő) kérdésem maradt hogy az amazonon található CC + Lightroom 1 éves előfizetés 119.88 USD termék esetén ha lejár az egy év akkor átkerülök a 12,69 USD / hó csomagba?

[ Szerkesztve ]

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

(#24636) Vesa válasza Williamgrant (#24635) üzenetére

Vesa
(őstag)

Gondolom ez egy akciós ajánlat, tehát valószínűleg igen, átkerülsz a normál csomagba! Esetleg kérdezz rá a supportnál...De túl nagy rizikód nincs, mivel lemondhatod az előfizetést. Azt viszont nézd meg, hogy milyen módon bill-eznek, mert ha recurring billing-es a csomag (nem hinném, de jobb ha megnézed), akkor a lejártát követően ismét behúzhat egy évet a kártyádról és már nem biztos, hogy akciós áron teszi!

(#24637) Aaron14

Aaron14
(őstag)

Sziasztok!

Milyen technikával tudnék fehér vagy szürke studio hátteret bármilyen színűre cserélni?
Beauty anyagokat csinálok. Legnagyobb gondom, hogy nem tudom, hogyan lehetne úgy hátteret cserélni, hogy az a hajszálaknál se legyen észrevehető.

Nikon D90 - rMBP 13" Mid 2014 - iPhone 6S 16GB - Sennheiser PX 100-II

(#24638) tikshow válasza Aaron14 (#24637) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Ha fehér, akkor vágd körbe amennyire tudod. Csinálj egy duplikációt a hajból egy új rétegre. Az új hajréteget állítsd muliplyra - ez teljesen elrejti a maradék fehér részt, majd töröld a felesleget az alatt lévő rétegről. Ezután változtasd meg a hátteret. Szürkénél multiply helyett screen jobban működhet.

(#24639) Aaron14 válasza tikshow (#24638) üzenetére

Aaron14
(őstag)

Köszönöm a gyors választ. Amint lesz időm, kirpóbálom mind a kettő módszert. 😊

Nikon D90 - rMBP 13" Mid 2014 - iPhone 6S 16GB - Sennheiser PX 100-II

(#24640) newmoonlight

newmoonlight
(tag)

Hali! Villámkérdés. Photoshop készségszintű használatához (a nulláról indulva) kb. hány óra tanulás szükséges mindenféle (fizetős, hivatalos szakmai) tanfolyam nélkül, autodidakta módon (netről, YT-ról, tutorialokból, innen-onnan) információkat összecsipegetve?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#24641) Williamgrant válasza newmoonlight (#24640) üzenetére

Williamgrant
(PH! addikt)

Azért a készségszint sem egyforma mindenkinek és függ attól is hogy milyen területről beszélsz. Fotós vagy és PS + Lightroom a lényeg, 3D dizájner, vagy tervező akik a rétegek bugyraiban dolgoznak? ;)
De állítólag (ha segédanyagból és nem önállóan tanulsz):

5 óra: alapszint
100 óra: középszint
3-4 hónap: profinak tekinthető

[ Szerkesztve ]

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

(#24642) Dluinet válasza Williamgrant (#24641) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)

az a 3-4 hónap azt jelenti hogy minimum 1000 óra

(#24643) BonFire válasza Williamgrant (#24641) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

Profinak akkor vagy tekinthető, ha segédanyagok nélkül önállóan le tudsz futtatni fejben tetszőleges pixelmanipulációt, vagy legalábbis sejted a végeredményig elvezető utat és azok lépéseit. Ehhez olyan gyakorlat kell, ami tényleg 1000+ óra fölött válik rutinná.

Nem kell ismerj minden eszközt kívülről-belülről, de amelyekre specializálod magad, azokkal hatékonyan tudsz jó minőségű munkát végezni.

(#24644) spiky03 válasza BonFire (#24643) üzenetére

spiky03
(PH! addikt)

És van erre valami olyan tutorial vagy ilyesmi, amin ha végéig halad az ember akkor már mondhatjuk azt, hogy ért a PS-hez?

Mert én is inkább otthon sajátítanam el a tudományt :) Pár dolgot már tudok, azt is önszorgalombol csináltam.

Mert van pár újságok PDF-ben meg pár ilyen tutorialos cd, de azokat valahogy nem érzem olyannak.

Jah meg nem lenne hátrány ha magyar lenne. :D

Köszönöm :R

SuperHeRo - ELADÓ cuccok: Éhezők viadala - Futótűz BD / Esetleg, ha valaki tud valami jó IT-s melót szóljon!

(#24645) BonFire válasza spiky03 (#24644) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

Végtelen mennyiségű tutorial van a weben, igazából a videotutorialokat sem győznéd végigcsinálni, annyi van már belőlük. Angolul persze, de legalább jó ürügy, hogy megindokoljuk, miért kell párhuzamosan angolt is tanulnunk Ps közben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24646) spiky03 válasza BonFire (#24645) üzenetére

spiky03
(PH! addikt)

Köszönöm :)

Igen ezt tudom, hogy tele a net.
Pl pár dolgot tőled lestem el. ;)

A kérdésem arra irányult volna, hogy ezekkel is milyen sorrendben érdemes haladni?
Mert gondolom azért az alapoktól kellene felépíteni a tudásom. :D

SuperHeRo - ELADÓ cuccok: Éhezők viadala - Futótűz BD / Esetleg, ha valaki tud valami jó IT-s melót szóljon!

(#24647) newmoonlight

newmoonlight
(tag)

Köszönöm a véleményeket! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#24648) Williamgrant válasza spiky03 (#24644) üzenetére

Williamgrant
(PH! addikt)

Szerintem jobban jársz az angol nyelvű szoftverrel és az angol tutorialokkal. Egy idő után egyes anyagok úgysem lesznek meg csodás nyelvünkön sajnos, és jobb ha addigra a magyarázat megértése is jól megy.

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

(#24649) aldebaran válasza spiky03 (#24646) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Alapok
Mindenkinek más ami bejön. lehet szemezgetni.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#24650) spiky03 válasza Williamgrant (#24648) üzenetére

spiky03
(PH! addikt)

Hát igen, van benne valami.
Meg úgyis rá kellene gyúrni az angolra is. :)

@(#24649) aldebaran
Köszi. :D

Ha napi 2 órát tudnék foglalkozni vele, és mondjuk 1200 órával számolva, akkor kicsit több mint 1,5 év múlva már akár expert is lehetnek. :D
Mondjuk jó lenne, de sajna úgy sem tudok ennyit foglalkozni vele, nah meg lusta is vagyok. :DDD

Amúgy ha valaki ilyen melót szeretne, akkor merre lehet elhelyezkedni vele?
Meg nem feltétel ilyen helyekre valami bizonyítvány? Vagy elég ha mutatsz pár referenciát magadról? :)

(#24651) BonFire válasza spiky03 (#24650) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

Mondjuk jó lenne, de sajna úgy sem tudok ennyit foglalkozni vele, nah meg lusta is vagyok.
Amúgy ha valaki ilyen melót szeretne, akkor merre lehet elhelyezkedni vele?
Meg nem feltétel ilyen helyekre valami bizonyítvány? Vagy elég ha mutatsz pár referenciát magadról?

Alapvetően ezeket az ellentmondásokat fel kéne oldani valahogy. Ilyen dolgokkal az foglalkozik hivatásszerűen, akinek a kisujjában van, és némiképp megszállott. Akkor tud ugyanis nagyon elmélyedni a témában, igazi mesterré válni. Ha annyira nem köt le, hogy le is szögezed, hogy lusta vagy vele foglalkozni, akkor miért gondolod, hogy ez kellene legyen a fő kenyérkeresési forrásod? Gondolj bele, hogy túltelített piacon próbálsz érvényesülni, ahol még a legprofibbaknak is nagyon föl kell kötni a bugyogót.

(#24652) spiky03 válasza BonFire (#24651) üzenetére

spiky03
(PH! addikt)

Ez lett volna lényeg, hogy van-e értelme ennyire bele ásni magam, hogy lehessen egy jó melót találni.
De igen gondoltam, hogy telített a piac ezen a téren is.. Meg hirtelen nem is tudnám, hogy hol keresnek ilyen embert? Pl olyan helyen ahol a plakátokat készítik? Meg gondolom újság/magazin kiadóknál.

Köszönöm azért mindent.

Persze ha megérné, akkor biztos belevetném magam. :)

Így marad akkor otthoni BD borító gyártásban kimerülő PS tudásom. :D Meg 1-2 fénykép retusálása. :)

(#24653) Williamgrant válasza spiky03 (#24652) üzenetére

Williamgrant
(PH! addikt)

Ha pénzkereset céljából akarsz tanulni, először is az angol tudást kéne tolnod. Ha tudsz folyékonyan beszélni, akkor ugorj bele a programozásba, c#, Java, go, c++ vagy rust, Perl vagy Python. Szoftver fejlesztőből egyre nagyobb hiány van, ráadásul mocsok jól fizetik őket (én is fizetek párat...). Simán lehet kezdőként 2-300k körül keresni, profiként 700-tól több milláig.
Angol nyelvtudás nélkül az IT piacon a munkaerő max olcsó kulimunkásnak jó.

Na elég is ide ennyi OFF...

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

(#24654) Vesa válasza spiky03 (#24652) üzenetére

Vesa
(őstag)

"Persze ha megérné, akkor biztos belevetném magam."

Ez nem így működik ezen a területen. Ha csak és kizárólag a pénz motivál és nem a feladat szépsége vagy az alkotási vágy, akkor nem érdemes vele komolyabban foglalkoznod, mert nem fog menni. Bár vannak a grafikai munkának is kvázi "rabszolgásítható", monoton részei, ahol nem szempont a megszállottság vagy a kreativitás, de ezek csak egy teljes munkafolyamat apró részei, legtöbb esetben nem választhatók le terljesen és csak emiatt nem érdemes vele foglalkozni.

Ha nem is teljes a párhuzam, de kicsit olyan ez mint a zene. Ha csak azért akar valaki zenélni, mert pénzt akar keresni, akkor megette a fene, abból soha nem lesz jó zenész, de tán még rossz sem (és pénzt sem fog keresni). Azon múlik a fejlődés, hogy mennyit gyakorol, mennyit foglalkozik vele. Akkor jó az irány, ha a rászánt időt nemhogy nem sajnálja rááldozni, hanem egyenesen mindig kevésnek érzi.

(#24655) spiky03 válasza Williamgrant (#24653) üzenetére

spiky03
(PH! addikt)

Értem köszönöm.
Most a PHP-t kezdtem el olvasni...

@(#24654) Vesa
Köszi neked is.
Persze tudom, hogy így van. Ezért is kezdtem el vele foglalkozni még anno, de csak nagyon alap szinten, mert érdekel.
Nah de majd meglátom, hogy hogy alakul a jövőm és mire mennyi időm lesz.

(#24656) BonFire válasza spiky03 (#24655) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

"Nah de majd meglátom, hogy hogy alakul a jövőm és mire mennyi időm lesz."

Még véletlenül sem szeretném, ha azt vennéd ki a szavaimból, hogy mindenáron beléd akarok kötni, de szeretnék egy-két rosszul rögzült attitűdödre rávilágítani. Aztán vagy elgondolkodsz rajta és megfogadod a tanácsokat, vagy sem, ez már teljesen rajtad áll.

A jövőd nem alakul, hanem te alakítod. Ma időt és fáradságot fektetsz be, amiből később, esetleg évek múlva fogsz csak profitálni. Nálam most kezd beérni a rengeteg kreatív munka és tanult dolgok gyümölcse, de ehhez tíz év kellett!

Jelenleg egyedül élek, és három műszakos gyári robot mellett magamról és a háztartásról kell gondoskodnom, emellett egy cégnél nem hivatalosan ügyfélszolgálatozok, heti három alkalommal (egy éven át) online angolórám van. És ott van még a YouTube-tevékenységem, amely szintén rengeteg időt és energiát emészt fel. Esténként úgy zuhanok be az ágyba, mint egy hulla. Már az itteni fórumos tisztségeimet is vissza kellett adjam, mert egyszerűen nem vagyok képes annyifelé szakadni, mint szeretnék. Valamiről mindig le kell mondani a szép jövő érdekében, még ha a szíved is szakad bele. Neked kell eldönteni, mi fontosabb, és arra gyúrni, míg esetleg más dolgokat elengedni.

(#24657) kdavid94

kdavid94
(senior tag)

Sziasztok!

A Select & Mask (régebben Refine Edge) eszközzel van egy kis problémám CC 2017 alatt, konkrétan az, hogy nagyon lassú. Eddig a 2016-os verzió volt fent, azzal is ugyanez volt a gond, gondoltam egy frissítés hátha megoldja a problémát, de nem.

Most nagyon sokat kéne használnom ezt az eszközt és gyorsan kell haladnom, de ha kijelölök vele valamit, akkor percekig tölt mielőtt tovább tudnék lépni és emiatt kétszer annyi időbe telik megcsinálni a munkát.

Az biztos, hogy nem a gép kevés hozzá, mert bár laptopot használok, de elég nagy teljesítményű, i5 proci, 4 GB-os GTX 850M, 16 GB RAM, SSD... Ennél sokkal nagyobb hardverigényű feladatokra is használom, még PS-en belül is.

Van valakinek ötlete, hogy mit lehetne kezdeni vele?

(#24658) tikshow válasza kdavid94 (#24657) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

A performance reszen probald atallitani a memoriakezelest es kapcsold ki a Rulers es Guideokat. Hatha.

(#24659) kdavid94 válasza tikshow (#24658) üzenetére

kdavid94
(senior tag)

Köszi, de sajnos nem javított a helyzeten.

Viszont rájöttem, hogy a Creative Cloud app-ból le lehet tölteni CS6-ig visszamenően az előző verziókat anélkül, hogy a legújabbat letörölné. Letöltöttem a 2015-öset, a legutolsót, amiben még a Refine Edge tool volt, az tökéletesen, gyorsan működik és sokkal szebb a kapott eredmény is, így erre az egy feladatra majd azt használom.

(#24660) Márton

Márton
(PH! kedvence)

üdv
leszedtem netről egy panoráma TIFF fájlt, de valamiért a Photoshop nem nyitja meg, az irfanview és más képnézők pedig egy 256x256-os fekete képet mutatnak.
Milyen fájl lehet ez, rá tudnátok nézni?
:R

Hasznos mint ramdrive-ra a defrag!

(#24661) olivera88

olivera88
(PH! addikt)

Van egy szöveg ami levan festve feketére, lehetséges úgy eltüntetni a festést h megmaradjon a szöveg amit alatta ír?

LG Spirit Android 6.0 - Windows 10 Pro x64 - Comodo IS 8.1 & LMDE MATE 64 & Debian Jessie 8 Regizzetek Dropboxra --> http://db.tt/U6lbmwWK -- WoWS Longley89

(#24662) Met válasza olivera88 (#24661) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ha egy rétegen van a szöveg és a kitakarás akkor nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24663) Williamgrant válasza Márton (#24660) üzenetére

Williamgrant
(PH! addikt)

Kétoldalas. A második oldalon van valami nyamvadt kép, irfanview esetén lapott egyet 1/2-vel nyílik.

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

(#24664) olivera88 válasza Met (#24662) üzenetére

olivera88
(PH! addikt)

Hát az sajnos nem tudom. :( H lehet kideríteni?

LG Spirit Android 6.0 - Windows 10 Pro x64 - Comodo IS 8.1 & LMDE MATE 64 & Debian Jessie 8 Regizzetek Dropboxra --> http://db.tt/U6lbmwWK -- WoWS Longley89

(#24665) Met válasza olivera88 (#24664) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mi a file kiterjesztése?

(#24666) Williamgrant válasza Met (#24665) üzenetére

Williamgrant
(PH! addikt)

Remélem nem közli hogy szkennelt papír, jpg kiterjesztéssel... ;]

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

(#24667) Met válasza Williamgrant (#24666) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

99,9%:D

(#24668) olivera88 válasza Met (#24665) üzenetére

olivera88
(PH! addikt)

JPG

(#24669) Met válasza olivera88 (#24668) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

bukta

(#24670) Márton válasza Williamgrant (#24663) üzenetére

Márton
(PH! kedvence)

Hogyhogy 2 oldalas? Az dokumentum szokott lenni, nem?
Mivel nézted te?
Valóban page down-nal mutat az irfan egy másik 256x256-os képet.
De ez egy sokkal nagyobb felbontású, elvileg.

Hasznos mint ramdrive-ra a defrag!

(#24671) Williamgrant válasza Márton (#24670) üzenetére

Williamgrant
(PH! addikt)

Vedd úgy hogy nem válaszoltam a kérdésedre ahogy a többiek...

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

(#24672) Williamgrant válasza Met (#24667) üzenetére

Williamgrant
(PH! addikt)

Nyertél! És DE! :D ;]

Hegyi Nyúl Nyír 2017!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.