Hirdetés

2017. november 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-11-03 10:27:00

IT café

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25201) *Ropi* válasza gaara01 (#25200) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Videoszerkesztésben nem vagyok otthon, de emlékeim szerint vannak erre hatékonyabb programok, mint pl. a TMPG Encoder és társai. Egyébként ha egyenlő oldalú a forrás videó, akkor a kimenet is jó, ha egyenlő oldalú: mondjuk 480x480 vagy 360x360, vagy 240x240, stb...Páratlan pixelszámú oldalhosszt pedig véletlenül se adj meg, mert az egyrészt aránytorzítást okoz ami részletvesztésben és élességvesztésben nyilvánul meg, plusz ennek ellenére jó eséllyel növeli a fájlméretet egy közeli páros oldalhosszhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25202) rii

rii
(PH! nagyúr)

sziasztok

melóhelyen munkatársnőnek gépet kellene vennie a cégnek.

irdalmatlan nagy képek kezelése, 30.000 pixel x 30.000 pixel
minimális 3D-s program futtatás.

azt szeretném megkérdezni, hogy milyen video kártyát javasolnátok?
jó lenne legalább ezen spórolni, de ha azt mondjátok, hogy jobb lenne ezen sem, akkor megpróbálok egy olyan vid. card-ot kérni, amit írtok

illetve ezen a fél-konfig-listán még mit változtatátok?
mem: 4x8 GB (voltaképp ezt a . PS megeszi már reggelire)
SSD: 320 GB, amin csak az OS van, és ide srtach-el a PS, esetleg még egy 240 GB-os SSD, ami a másodlagos sratch disk a PS-nek.
CPU: i7 7700K, vagy ami jobb ár-érték arányú, esetleg ide lehetne már Ryzen-t tenni.

mivel a memória így is 100.000 Ft, és a két SSD meg 60.000, ezért inkább az SSD-ből több, és nem a memóriából, mert újabb 32 GB mem árából közel 1000 GB SSD jönne ki.

előre is köszönöm!

ésszel

(#25203) tikshow válasza rii (#25202) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Megkérdezhetem, hogy mihez kell ekkora kép?

(#25204) G.F. válasza gaara01 (#25200) üzenetére

G.F.
(fanatikus tag)

Vegyél le a minőségből. ÍTulajdonképpen az a framerate-et változtatja. Esetleg próbáld ki, melyik minőség felel meg neked. Egy alacsony minőségben kódolt video nem lesz jobb magas beállításokkal sem, csak nagyobb méretű...

-gf-

(#25205) rii válasza tikshow (#25203) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

külföldön plotterolt anyag összerakása, 2-3 méteres szélességgel.

ésszel

(#25206) tikshow válasza rii (#25205) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Ahhoz vektoros program kell. Pl Illustrator vagy Affinity Designer. Photoshopba próbálkozhat, de ott kb bármilyen gép el fog ezen vérezni ezzel a mérettel.

Amit kinéztél gép az jó, szerintem 32 giga memória sok, elég 2x8 giga és videokártyának egy alap GTX 1050 is elég lesz, vagy ha belefér, akkor 1060 (6gb)

[ Szerkesztve ]

(#25207) BonFire válasza rii (#25205) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Illustrator, CorelDraw vagy Inkscape és lehet örülni egy relatív kis méretű PDF-fájlnak is. És elég hozzá egy közepes laptop.

Eladó Wacom Bamboo Pen and Touch A6 kitűnő állapotban – http://hardverapro.hu/apro/wacom_bamboo_pen_and_touch_a6_-_kituno_allapotban

(#25208) Dluinet válasza rii (#25205) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)

96dpi bőven elég, nem fogják félméternél közelebbről nézni

11340x11340 pixel a 3m×3m

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25209) r3dsnake

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Tippet szeretnék kérni fehérebb háttér eléréséhez. Utómunkáznom egy fehér háttér előtt készült modell képeit, azonban árnyékok, átmenetek látszódnak a hátteren. Ezek egy részét nagy dodge tool-lal (highlights) halványítottam, de néhol előfordul bending, és látszódnak más árnyalakítú erőteljes vonalak. Ezt tovább tudom finomítani a dodge (midtones) tool-lal, de rettentő macerás és időigényes.

Erre létezik valamilyen gyorsabb és elegánsabb módszer?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

You'll never be forgotten, You left pawprints on my heart.

(#25210) *Ropi* válasza r3dsnake (#25209) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Dobj rá valami blurt, vagy cseréld másra az egész hátteret. :D

(#25211) tikshow válasza r3dsnake (#25209) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Kivágod a modelt és lecseréled a hátteret fehérre.

(#25212) r3dsnake válasza tikshow (#25211) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

200 képről van szó. :) Nem kell tökéletesnek lennie, de jelenleg foltos, és zavaró.

(#25213) tikshow válasza r3dsnake (#25212) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Egy mintát fel tudnál rakni?

(#25214) ViZion válasza r3dsnake (#25212) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Attó is függ, h mi a cél. Fényerőt adsz rá, akkor elhalványodnak a foltok. Ha netre kell, akkor pont elég is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25215) *Ropi* válasza r3dsnake (#25212) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nem papír háttér volt a fotózásnál? Elsőre drágábbnak tűnik mint az anyag hátterek, viszont minden pénzt megér az idő és hajhullás, amit megspórolsz vele utómunkánál. :)

(#25216) BonFire válasza gaara01 (#25200) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Ez Photoshop, ebben nem szerkesztünk videót.

Amúgy is milyen felbontás az az 555×555? Nem attól lesz nagy a fájlméreted, hanem a bitrátától. Ami már így is elég alacsony, de használj valami szabványos felbontást. 320*240-et, 640*480-at, 720*576-ot, 1280*720-at vagy 1920*1080-at.

Eladó Wacom Bamboo Pen and Touch A6 kitűnő állapotban – http://hardverapro.hu/apro/wacom_bamboo_pen_and_touch_a6_-_kituno_allapotban

(#25217) BonFire válasza *Ropi* (#25215) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Ha "készen" kapja valami "szakértő" megrendelőtől a lepedőjén ájfónnal készített marketinganyagokat, akkor minden amit tehet, hogy megpróbálja a legtöbbet kihozni belőle. Ha ő maga készítette, javaslom a fotózás megismétlését normális körülmények között.

Ha erre nincs mód, akkor fel kell srófolni az árat, mert valószínűleg tényleg ki kell végül vágni mindent.

(#25218) r3dsnake válasza *Ropi* (#25215) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Én csak az utómunkát csinálom, stock fotókhoz. Végül folytattam dodge tool-lal, majdnem 100 kép már kész van, a többit holnapra hagyom. Sajnos kétszer dolgozok vele, mert a dell monitorom nem hozta ki azokat a színátmeneteket, hibákat, amiket a macbookom kijelzője igen. :U Köszönöm a tippeket, sajnos nincs varázs-megoldás, maradt a kézi. :)

[ Szerkesztve ]

(#25219) *Ropi* válasza r3dsnake (#25218) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Be kell kalibrálni az asztali monitorodat és a MacBook-odat is: grafikai munkánál alapkövetelmény, hogy azt lásd amit kell!

(#25220) *Ropi* válasza BonFire (#25217) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Jogos, egyetértek. :)

(#25221) r3dsnake válasza *Ropi* (#25219) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Köszi, és tervben is van, de alapvetően ezek színhelyes képek, a retuálás, ami a feladstom. A dell amúgy kalibrálva van, mégis jobban visszaadja a Macbook a háttér árnyalatait. Zaj és élesség ellenőrzéséhez meg a dell alkalmasabb a retina display helyett.

(#25222) *Ropi* válasza r3dsnake (#25221) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

A munkafolyamat során mindenkinek színhelyesre kell lennie kalibrálva ahhoz, hogy valóban azt lássa amit kell - így neked is. :)

A kalibrálással egyébként nem csak színhelyességet kapsz, hanem a Gamma és kontrasztgörbe is pontos lesz: ezek felelősek azért, hogy a sötét és világos részeken is megfelelően lásd a dolgokat: ne legyen sehol bebukott folt vagy kiégett paca. Ha például nem egyben (saját VGA-val), vagy olyan koloriméterrel kalibrálták a monitort (pl. a Spyderek), ami a sötét részeket rosszul mérte, akkor az onnantól egy szép nagy (és nem lekváros) bukta a Gamma görbére nézve (ami a színeket és a kontrasztot is elhúzza magával). :N

(#25235) *Ropi* válasza aldebaran (#25234) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

A stockfotók manipulálása törvénybe ütköző: ne csináljátok!

Mint megtudtam: botokkal keresik a stock oldalak az illegális felhasználást, befigyelhet egy per a PH!-nak...

Egyébként jó lett, viszont a "Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topic"-ban van az ilyen kérések helye.

Töröltem a beszélgetés ide vonatkozó részét, aldebarant pedig megkérem, hogy PÜ-ben küldje át Angel2014-nek a végeredményt!

[ Szerkesztve ]

(#25236) Angel2014 válasza aldebaran (#25234) üzenetére

Angel2014
(őstag)

Nagyon szépen köszönöm! :R

*Ropi* Ne haragudj egyszeri eset volt! :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25237) *Ropi* válasza Angel2014 (#25236) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Végül is happy end: a káposzta is jól lakott és a kecske is megmaradt. :D

(#25238) Vesa válasza *Ropi* (#25235) üzenetére

Vesa
(őstag)

Miről maradtam le? :D

Egyébként csak a pontosítás kedvéért: A stock oldalak között eltérés van a tartalmak felhasználási jogait illetően. Nyilván legdurvábban a nagyobbak tolják (Stutter, Adobe stb.).
Kisebb munkákhoz jó lehet a Pixabay meg a többi CC0-ás is, azoknál nincs ilyen gond.

(#25239) *Ropi* válasza Vesa (#25238) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

123rf-ről linkeltek egy telibelogózott képet, amiről aztán menet közben elveszett a logó... :N

(#25240) Vesa válasza *Ropi* (#25239) üzenetére

Vesa
(őstag)

:D Jah...
Az tényleg gáz! :K

(#25241) aldebaran válasza *Ropi* (#25239) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Csak véletlen volt. :D

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#25242) TBMC

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

bocsi, beírom ide is.

Mac os.

adobe workspacek manuális útvonala merre található?
korábban úgy emélszem itt voltak:
Users/user name/Library/Preferences/Adobe xy app/WorkSpaces
de jelenleg a preferencesbe nincs semmi adobe mappa.
vagy a 2018 adobe appok már mindent a felhőbe mentenek? hogy tudom ezt kideríteni, hogy merre találhatóak local a cuccaim (gradients, brushes, workspace egyebek..)? hogy ne kelljen már minden appban egyesével exportálgatni.

köszi! :R

www.tbmco.hu  late 2016 15" CTO MacBook Pro, late 2014 27" 5K CTO iMac , iPhone 7Plus | Xbox ONE GT: marko eg

(#25243) *Ropi* válasza TBMC (#25242) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ezt olvastad?

(#25244) TBMC válasza *Ropi* (#25243) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

igen. de semmi nincs a helyén.
üres a 2018as adobe mappa. lol

www.tbmco.hu  late 2016 15" CTO MacBook Pro, late 2014 27" 5K CTO iMac , iPhone 7Plus | Xbox ONE GT: marko eg

(#25245) *Ropi* válasza TBMC (#25244) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Akkor érdemes követni azt a fórumhozzászólást, hátha hamar megoldják. :)

(#25246) TBMC válasza *Ropi* (#25245) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

:R

(#25247) Kisherceg85

Kisherceg85
(kvázi-tag)

Sziasztok,

Lehet hülye kérdés, de érdekel :)

Egy mostani erős konfiguráció (laptop) mennyire lesz elavult 3-5 év múlva a folyamatosan fejlődő PS Lr párosnak? Tudom senki nem jövőbelátó, de biztos van valami eddigi tapasztalat a fejlődés tekintetében :)

(#25248) *Ropi* válasza Kisherceg85 (#25247) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nem szeretem magam ismételni, de itt egy kopipaszta a topik összefoglalójából:

"Milyen számítógépet rakjak össze Lightroomhoz illetve Photoshophoz?"

"...Mindenekelőtt érdemes előre gondolkozni, hogy a későbbiekben tervezünk-e fényképezőgép váz váltást: a raw állományok méretének növekedésével arányosan több a számítógépek által rájuk fordított feldolgozási idő. Amikor pl. a 16 MP-es vázról egy ugrással 36 vagy 48 MP-re váltunk ne lepődjünk meg, ha az addig kolibriként szárnyaló gépünk hirtelen izzadni kezd és egy nyugdíjas öregúr sebességével csoszog tovább. :) Egyébként amint megfigyeltem, a Nikon nef-ek kicsomagolása 2-3x időigényesebb, mint egy Canon cr2-é (a raw fájlok a gyártójuk által egyedi tömörítési algoritmust használnak). Ha tehát egy alsó vagy középkategóriás számítógépet veszünk, akkor érdemes számolnunk vele, hogy a következő gépváz vásárlásakor abból is vehetünk modernebbet. Egy csúcskategóriás, minőségi alkatrészekből összeválogatott asztali gép eltart 5-6 évig (de közben 2-3 évente így is vannak alkatrészek amiket cserélni kell bennük az adatbiztonság miatt, pl. az SSD-ket és a RAID tömb HDD-it, meg a szünetmentes tápban az akkukat).

...Munkára csakis asztali gép ajánlott: a laposokban lévő legerősebb i7-ek egy alsó-középkategóriás asztali i5 szintjét hozzák (az U jelölésűek pedig a leggyengébbek: ULV = Ultra Low Voltage, magyarán feszültségben kiherélt darabok, amik vissza vannak fogva a kisebb hőleadás érdekében)."

Vagyis lefordítva: egy laptop már akkor gyenge, amikor megveszed. :U

[ Szerkesztve ]

(#25249) Kisherceg85 válasza *Ropi* (#25248) üzenetére

Kisherceg85
(kvázi-tag)

Hát... én úgy gondolom ez is erősen felhasználástól függ. Nem mindegy ki milyen volumenű dolgot csinál nem? Számomra ez az akkor is gyenge, mikor már megveszed dolog erős. Ha valaki egyszerre több (jó sok) képet dolgoz fel, akkor elhiszem, de azért egy egy kép kidolgozásához, vagy egy panoráma vagy HDR (3-5képböl) készítéséhez ne már, hogy nem elég. De persze több tapasztalatotok van, így elfogadom és köszönöm a válaszod, csak ez számomra akkoris nagyon fura. :))

(#25250) Kisherceg85 válasza *Ropi* (#25248) üzenetére

Kisherceg85
(kvázi-tag)

Hát... én úgy gondolom ez is erősen felhasználástól függ. Nem mindegy ki milyen volumenű dolgot csinál nem? Számomra ez az akkor is gyenge, mikor már megveszed dolog erős. Ha valaki egyszerre több (jó sok) képet dolgoz fel, akkor elhiszem, de azért egy egy kép kidolgozásához, vagy egy panoráma vagy HDR (3-5képböl) készítéséhez ne már, hogy nem elég. De persze több tapasztalatotok van, így elfogadom és köszönöm a válaszod, csak ez számomra akkoris nagyon fura. :))
Azaz most akkor sz.patom magam. De sajnos nincs lehetőségem jelenleg asztali gépre, igy valahogy ezt kell kihibírnom. De talán hobby szinten jobban bírható.
A CC előfizetésével a frissítések telepítését a felhasználó dönti el? Csak mert tartok attól, hogy ahogy jönnek a frissitések, úgy fog ténylegesen lassúlni a gép.

(#25251) *Ropi* válasza Kisherceg85 (#25250) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Van olyan esküvőfotós ismerősöm, aki 2-3 évente veszi a legújabb i7-es procival szerelt laposokat, mert munkába is hordja magával és ott is utómunkázik. Viszont mindig érzi, hogy a feldolgozási sebesség nem az igazi...Az a legrosszabb, amikor a munka örömét veszi el az, hogy nem valós időben történnek a változások a képeken, hanem hosszú másodperceket kell várnod. Anno azért untam meg az Athlon XP-vel szerelt gépemet, mert egy workshopon az egyik kolléganő nem éppen friss laptopja lekörözte - nálam 20 másodpercbe telt, mire az exposure csúszka meghúzása látszott a képen, nála csak 10. :D Akkor, a Sandy Bridge megjelenésekor raktam össze a mai gépemet, ami azóta megért 2 szenzorgeneráció váltást, de még mindig nem érzem azt, hogy lassú lenne: nagyjából minden pöccre működik (viszont mindent kimaxoltam benne).

Ha nem dolgozol fel egyszerre több száz vagy több ezer képet, akkor természetesen elég a gyengébb gép is, csak ne csodálkozz, ha sok kávészünetet kell beiktatnod a feldolgozási folyamatba! :)

A frissítések manuálisan települnek, tehát te döntöd el, mikor.

[ Szerkesztve ]

(#25252) Kisherceg85 válasza *Ropi* (#25251) üzenetére

Kisherceg85
(kvázi-tag)

Értem én hogy mit mondasz :)

De a régi Lenovo U510 mikor még jó volt, akkor is megcsinálgattam vele, azt ami nekem kell. (Nem nagy volumenü dolgokat) Aztán beadta az unalmast, és egy 5 képes panoráma illesztése 2óra volt, akkor határoztam el, hogy veszek másikat, jobbat. A következő az asztali lesz, az biztos, de addig az i7 7700HQ 16GB GTX1050i SSD250GB és 1TB HDD jobb lesz mint az i3 U-s proci, és 4GB ram :)

De nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel!

(#25253) belovary

belovary
(senior tag)

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a PS-en belül eddig simán tudtam használni a mini bridge-t, de most nem jelenik meg az indítási gomb. Csak bejön a panel, azt semmi nem történik.
Régen volt egy ilyen már, de fogalmam sincs hogy oldottam meg, és most nem megy. Már néztem neten, töröltem ezt azt, de semmi. Most hogy lehet ez, hogy pár napja még okés volt, most meg kuka...

Aki tud segítsen légyszi!

Köszi!

(#25254) BonFire válasza Kisherceg85 (#25250) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

24 Mpixeles NEF-eket dolgozok fel egy 2012-es AMD konfigon. Fenom II X4 965-ös (3,4 GHz) processzorral, 8 GB rammal. 120 gigás SSD-n a rendszer, a scratch disk pedig a D meghajtón egy HDD-n van.

Minden képet egyedileg hangolok, mert nincs kettő egyforma, amit ugyanolyan beállítások mellett készítenék, ezért nem is szoktam CameraRaw-ban preseteket beállítani. A kézi munkát úgysem tudom megspórolni, akkor meg olyan gyorsan dolgozik a gép, ahogy te képes vagy rá. Egyelőre még nem tudom megelőzni a gépet.

Ha valaki kötegelve dolgoz fel sok száz fájlt, illetve a PSD extrém méretekkel és több száz layerrel dolgozik iparszerűen, ott követelmény lehet az erős vas, de átlagos user felhasználásra ez a konfig is több mint elég nekem. Vehettem volna már tavaly is újat, de egyelőre még nem nőttem ki.

Ha nagyon sok pénzed van, akkor pakolsz bele annyi memóriát, amennyit csak ki tudsz fizetni. A laptop processzorát meg hasonlítsd össze valami benchmarkban azzal, amit én fentebb írtam. Biztos, hogy jobb, gyorsabb és modernebb.

(#25255) Kisherceg85 válasza BonFire (#25254) üzenetére

Kisherceg85
(kvázi-tag)

Köszönöm a válaszod!

(#25256) *Ropi* válasza Kisherceg85 (#25252) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

HDD vagy SSD van abban a lenfonóban? :D Ha Win 10, akkor annak valamelyik frissítése kavarhatott be. Vagy például bekaptál valami nem várt "ajándékcsomagot": ki tudja...

(#25257) Vesa válasza Kisherceg85 (#25252) üzenetére

Vesa
(őstag)

CC elofizetésnél manuálisan telepítesz, sőt, CS6-ig vissza mehetsz és telepítheted akár azt is. Én is feltettem, bár CC-ben dolgozom, de a kompatibilitás ellenőrzése végett néha használom ha szükséges. Szóval nincs verzió kényszer!

(#25258) aldebaran

aldebaran
(őstag)

Adobe MAX teljes bemutató.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#25259) Kisherceg85 válasza *Ropi* (#25256) üzenetére

Kisherceg85
(kvázi-tag)

HDD és Win10... ajándékcsomagok ellen védem magam :) De már mindegy :))

Vesa: Köszönöm! :)

(#25260) *Ropi* válasza Kisherceg85 (#25259) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Vagy csak azt hiszed, hogy véded magad. :D Az ingyenes Avast meg ilyenek nem sokat érnek. Volt, hogy az említett program uninstallálása után 8-9 kórokozót / károkozót talált az utódja.

(#25261) BonFire válasza *Ropi* (#25260) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

BTW, mi a baj az ingyenes Avasttal? Nekem meg szokta fogni a nem kívánt látogatókat. És általában veve nem szoktak kártevő gondjaim lenni a géppel.

(#25262) *Ropi* válasza BonFire (#25261) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Az, hogy nem mindent fog meg. Ennek ellenére viszont nagyon nélkülözhetetlennek akar látszani és mindent megfog, amit nem kellene... :N

(#25263) rii

rii
(PH! nagyúr)

tizenévig cmyk-ba dogoztam, most meg rgb-be kell. és borzasztóan nem áll kézre

tök nehezen tudom pld. a bőrszíneket összehozni, (kart kellett cserélnem)

van esetleg valami gyorstalpaló a images/adjuestements-hez meg a channel-ekhez?

ésszel

(#25264) *Ropi* válasza rii (#25263) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ezekből már el tudsz indulni, meg még itt van ez is. :)

[ Szerkesztve ]

(#25265) rii válasza *Ropi* (#25264) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

nagyon köszönöm!

ésszel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.