Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-12 15:58:43

IT café

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26701) ToBeY válasza BonFire (#26700) üzenetére

ToBeY
(PH! nagyúr)

Köszi valóban ez volt a probléma.
Kezdem már unni ezeket hülye feature-ket,rakhatnának bele inkább valami hasznos dolgot is.

(#26702) BonFire válasza ToBeY (#26701) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Mivel már vagy egy évtizede mindent beleraktak, amit csak lehetett, most a látszatfejlesztés történik, elvégre csak kell adni valamit, máskülönben milyen alapon szednék be az előfizetési díjat, ugye?

A következő fejlesztés valami olyasmi lesz, hogy a layereket fentről lefelé fogja elrendezni a rétegpalettán, mert azt bármilyen logikának is meg lehet feleltetni. Esetleg a Clipping Mask úgy fog viselkedni, mint az Illustratorban, az Illustratorban meg úgy, mint a Photoshopban. Mert ugye fonákul vannak, tehát azzal is ki lehet bekkelni 1-2 verziófrissítést, hogy megcsereberélik.

A Pen is másképp viselkedik a programokban, tehát át lehet variálni azok működését is. Vagy a Swatch-ek, amelyek Ps-ben program által vannak eltárolva, Illustratorban meg dokumentumszinten, nosza, cseréljük fel őket.

Már rohadtul hiányzott (nem!) az Illustratorba is a puppet warp, amit a Photoshopban se lehet semmire használni. Belerakják, hogy legyen mit fejlesztésnek nevezni. Most is vannak frissítések, de semmi érdemleges nincs bennük.

Most az Adobe ugyanazt a kretén erőszakpolitikát folytatja, amibe a Microsoft majdnem belebukott, a Metro GUI erőltetésével pár éve.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26703) rii válasza BonFire (#26702) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

id -be is lesz 3d, ps-be filmvágás, illuba html

agyrém ami már jópár éve tart
word-excel is csak jönnek ki újabbverziók pedig az excelbe már 97-be is volt repülőszimulátor

most egy word 2 gb.
ööööööööööööööööööööööö izé.
excel megin 1,7 GB
oulokot nem is tudom mert töröltem is a csába az is valami 1 GB fölött volt. vagyis 1 GiB fölött.
az openoffice 400 MB de kapott anyagoknál jól jött az original ms word,
nézem mér nincs hely, hát az ms cuccok.
de nem azé vesz az ember háttértárat h ők belesz.rjanak.

mindenképp minden évben ki kell hozni valamit _mindenkinek_

ID-be is mikor megjelent a content grabber minden képbox közepén 2013 környékén .... namondom még egy látszat feature h a kezdőket lenyűgözzék .... mer amúgy azt azonnal kapcsolja ki az ember. folyton kerülgetni kellett a content grabbert ....

weh ... régen minden jobb volt.

de amúgy jók az adobe cuccok gui-jai - h valami jót is mondjak .-)
quark-corel szerintem katasztrófa volt 2007-ben, mikor az adobe cs2 már sokkkal kellemesebb volt a léleknek is ... szerintem adobenál a grafok terveztrék meg a gui-t, mag corel-quarknál szerintem a programozók

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#26704) Vesa válasza rii (#26703) üzenetére

Vesa
(PH! addikt)

"pedig az excelbe már 97-be is volt repülőszimulátor"

:D Hol máshol, ha nem ott! :D

"szerintem adobenál a grafok terveztrék meg a gui-t"

Az lehet, de akkor nem tudom milyen monitoron dolgoztak, mert már a CS6 idején is alap volt egy nagyobb monitor a grafikusoknak, ehhez képest még csak mostanában oldották meg a GUI scale-t -és most is csak úgy, hogy kizárólag W10 alatt működik, W7-en nem-, amivel végülis csak évekig szívtam, mert már a 27-es WQHD monitoron is kiolyt a szemem az 5ppt-s fontoktól a menükben. ok, tudom, hordjak szemüveget, de azért egy ekkora cégtől ez minimum gáz, hogy évekig nem képesek implementálni egy ilyen szögegyszerű fícsört...

[ Szerkesztve ]

(#26705) MCPD

MCPD
(újonc)

Sziasztok,

Swash tulajdonsággal felruházott fontkészletnél inaktív a Opent Type / Swash funkció a menüben. Nem egyedi eset, tehát nem a betűkészlettel lehet a gond. Van rá megoldás?

(#26706) lanszelot

lanszelot
(senior tag)

Hello

2 kérdésem lenne:

- OSX -en hogy tudok nyelvet váltani? Telepítésnél nem kérdezte, és most magyar, de angolt szeretnék.
- Ennél a videonál 21:30 kor a srác mutatja hol láthatom , de nekem ott pont ugyanaz van mint a layer -nél, nem ugy mint neki. Miért?
Mukodni mukodik, csak a paths menuben nekem pont ugyanaz van mint a layers menuben. Neki pedig csak az alakzatok. Én az alakzatot sehol se látom csak a transparent lapokat..

[ Szerkesztve ]

(#26707) BonFire válasza lanszelot (#26706) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

A magyar menü össze van kuszálva, mert nem tartották meg a menüpontok sorrendjét, hanem valaki kitalálta, hogy ABC rendben lesz tuti. :DDD

A Creative Cloud applikációban a beállítod a nyelvet angolra, majd leinstallálod és újrainstallálod a programot. Akkor már angol lesz.

Nem tudom egyébként, hogy első telepítés előtt miért nem lehet ezt beállítani, hanem mindenkinek el kell játszani ezt a hülye játékot, hogy az ország nyelvét telepíti, majd átállítja a beállításokban, uninsatll, reinstall. Száz évvel ezelőtt ha egy programnak többnyelvű felhasználói felülete is volt, megkérdezte telepítés előtt, hogy milyen nyelven kívánjuk. Meg hogy akarjuk-e telepíteni a többi nyelvet is. Pl a Total Commandernek ez már húsz évvel ezelőtt se volt kihívás; az Adobe-nak még azóta sem sikerült ezt a fícsört implementálni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26708) lanszelot válasza BonFire (#26707) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Nem azt néztem hova nyom, hanem mit. Tehát jo helyen néztem, csak nekem nincs ott ami neki , épp ezért nem értem neki miért más.

A nyelvet ebben az esetben hagyom, tényleg nagy marhaság. :(

(#26709) lanszelot válasza BonFire (#26707) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Sikerult talalnom egy modszert amivel nem kell ujra installalni

Bezarod a PS -t teljesen.
Finderben: Alkalmazasok - Adobe PS CC 2019 - Locales - hu_HU - Support Files -
Itt van egy file ami kb igy nez ki: tw10428_Photoshop_hu_HU.dat
ezt átnevezet tw10428_Photoshop_hu_HU.bak

Igy 2 nyelvu a PS. Ha vissza nevezed DAT ra HU, Ha BAK akkor ENG :)

Amugy angolul mar jol mukodik, nem ertem mi a gond a HU val..

(#26710) *Ropi* válasza lanszelot (#26709) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ezt a módszert már leírtam korábban...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26711) BonFire válasza lanszelot (#26709) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Ezt többször is leírtuk már itt is, csak ezzel annyi a baj, hogy csak a Ps nyelvét tudod így meghekkelni, a többi programét nem.

(#26712) zümzümm

zümzümm
(fanatikus tag)

Sziasztok
A Photoshop es Lightroom a videokartya vagy a memoria eroforrasait hasznalja inkabb?

(#26713) *Ropi* válasza zümzümm (#26712) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ez tipikus körte és alma kérdés: mindkettőt.

(#26714) zümzümm válasza *Ropi* (#26713) üzenetére

zümzümm
(fanatikus tag)

Ettől féltem. Sejtettem hogy ezt a választ kapom, de gondoltam megkérdem.

(#26715) ToBeY

ToBeY
(PH! nagyúr)

Miért csinálja azt a ps,hogy pl kiválasztom 8 layer-t move tool-al át akarom helyezni,de leugrik a layer 1 és azt ráncigálom észrevétlenül,és közben nézem hogy a layer8 miért nem mozdul?! :F
User error vagy bug esetleg feature? :U

(#26716) Gave válasza ToBeY (#26715) üzenetére

Gave
(őstag)

Layer lakat ?

Weblap, webapp fejlesztés munkát keresek: https://bit.ly/2K9mYkc

(#26717) zümzümm válasza *Ropi* (#26713) üzenetére

zümzümm
(fanatikus tag)

i5-3470+GTX7501Gb+8GbRAM konfiggal már elég lesz, ugye?

(#26718) ToBeY válasza Gave (#26716) üzenetére

ToBeY
(PH! nagyúr)

Nincs,saját fájlokat húztam be

(#26719) *Ropi* válasza zümzümm (#26717) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

LR v8.2 / PS v19.1.6-ig (az AI funkciókat nem használó) változatokhoz igen.

[ Szerkesztve ]

(#26720) BonFire válasza ToBeY (#26715) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Az eszköztáron az "Auto select" nincs véletlenül kipipálva, vagy Group-ra állítva? Mert ilyenkor nem érdekli, hogy te mit szeretnél mozgatni. Vedd ki a pipát a checkboxból, és próbáld meg újra.

(#26721) ToBeY válasza BonFire (#26720) üzenetére

ToBeY
(PH! nagyúr)

Köszi ismét be volt pipálva az "Auto select" :B

(#26722) rii válasza Vesa (#26704) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

jogos ...
de én annak csak örültem ha hanygaf.sznyiak a betűk még egy ( két XD ) 21-es CRT-is mert az jelentette h b.szott nagy a felbontás ,-D

de tényleg jó lenne ha nagyobbra lehetne venni a betűket már 2005-2010 óta.

a szemüveget én 24 éve eldobtam ,-)

na'és mégvalami amire nem bírok átállni: a history-t is megvariálták
eddig ctrl-z volt az undo majd újból megnyomva redo
és az alt-ctrl-z volt a historyban visszalépegetős
shift-alt-ctrl-z meg a historyban előrefele lépegetés

most a ctrl-z ami a history-ban lépdel visszafele
az alt-ctrl-z -t meg kivették
( osx (hackli) alatt legalábbis így érzem h kivették, csak "alma" helyett ctrl-t írok )

[ Szerkesztve ]

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#26723) BonFire válasza rii (#26722) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Ezt mondjuk üdvözöltem, mert a Ps-en kívül egyetlen program se működik úgy, hogy Ctrl+Z Undo/Redo, hanem undo, undo, undo és így tovább. A redo-nak nagyon kevés létjogosultsága van szvsz.

(#26724) Vesa válasza rii (#26722) üzenetére

Vesa
(PH! addikt)

Ezt mondjuk 10masodperc átállítani...pontosabban, visszaállítani...szerencsére.

(#26725) rii válasza BonFire (#26723) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

á én bőszek redozok sajnos .... ha brush-al elcsesztem valamit, akkor csak mereven bámulom a monitort és addig nyomogattam az ctrl-alt-z-t, amíg el nem értem a kívánt pontra, és shift bevonálával meg visszavontam a visszavonást aztán shift-et elengedve azt is vissza és így sasoltam h mikorra sikerült a rossz részt visszahámozni, míg a history palettán ez sokkal időigényesebb, és két helyre kell figyelni.

strata 3d-ben meg ctrl-y az undo. na ezen se bírtam még elmenni.

(#26724) Vesa: ebben nem is reménykedtem már, megnézem, köszi!

(#26726) DrojDtroll

DrojDtroll
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Ha a photoshopban több psd-ből állítok össze egy végső képet, akkor a psd-k dinamikusan fognak frissülni?

A kérdés lényege az volna hogy nagyon sok apró részből áll a kép, amik külön fájlban vannak eltárolva. Ezeket egy közös psd-ben összeraknám, de az elemek amiből összeépítettem a végső képet változhatnak. Nyilván ilyenkor nem kézzel szeretném megint beilleszteni az új tartalmat a régi helyére.

(#26727) *Ropi* válasza DrojDtroll (#26726) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Smart object a barátod. :)

(#26728) DrojDtroll válasza *Ropi* (#26727) üzenetére

DrojDtroll
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Köszönöm :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.