Hirdetés

2018. augusztus 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-11-03 10:27:00

IT café

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25851) cadgers válasza Gave (#25850) üzenetére

cadgers
(fanatikus tag)

Akkor már csak az a kérdés, hogy milyen procira érdemes beruháznom, ami érezhető gyorsulást hozna! (Rosszul írtam amúgy, nem 2600K, hanem sima 2600)

(#25852) ViZion válasza cadgers (#25851) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

RAM+SSD legyen. Proci és VGA másodlagos, hacsak nem utca hosszú actionokkal dolgozol.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25853) cadgers válasza ViZion (#25852) üzenetére

cadgers
(fanatikus tag)

16 giga ramon van + 500-as SSD. Sok keppel elvan 10 percig is

(#25854) spanyoll

spanyoll
(PH! addikt)

Az miért van, hogy nagyobb felbontásnál a save for webnél gondolkozik egy évet amíg berendereli az előnézetit, közben meg rohadtul nem használja ki az erőforrásokat?
15%cpu és 65% ram mellett áll és gondolkozik, ahelyett, hogy hajtaná a vasat.

pankerphoto.hu

(#25855) tikshow válasza spanyoll (#25854) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Save for webet mire hasznalod?

(#25856) spanyoll válasza tikshow (#25855) üzenetére

spanyoll
(PH! addikt)

Beállított minőségű png exportálásra (24bites, megadott élhosszú, etc).

pankerphoto.hu

(#25857) tikshow válasza spanyoll (#25856) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Ha csak nem kovetelmeny - nem ugrik be olyan amihez kell, akkor szerintem sima Save As majd Interlaced.

(#25858) 11es

11es
(tag)

Sziasztok!

Színkezeléssel kapcsolatban kérek segítséget.
Adott egy Dell monitorom, ami színkezelt. A megfelelő profilt betöltöttem.
A photoshop színbeállításaiban is ezt a "monitorszínek" profilt kell használnom, vagy maradhat az "általános felhasználás Európában3"?
Az első esetben állandóan reklamál a PS, hogy nem egyezik meg a munkatérrel a megnyitott kép színprofilja, kívánom-e átalakítani... ez zavaró számomra.

Köszönöm a segítséget!

Illés

(#25859) *Ropi* válasza 11es (#25858) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Szia!

Röviden: referencia színteret (sRGB, Adobe RGB, stb.) kell beállítanod munka színtérnek, nem a monitorod megjelenítési színterét!

Bővebben: olvasnivaló. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25860) 11es válasza *Ropi* (#25859) üzenetére

11es
(tag)

Köszönöm!

Illés

(#25861) Bastard-s

Bastard-s
(kvázi-tag)

Üdv, hölgyek,urak!
Volna itt valaki aki sos-ben tudna segíteni egy kis szerkesztéssel? Egy képről kellene egy faházat kivágni és rátenni egy másik képre. Aki esetleg megoldaná nekem,küldjön egy privátot!
Köszi előre is!

(#25862) *Ropi* válasza Bastard-s (#25861) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nem is kellett volna elolvasnod az egész topik összefoglalót, mert az első bekezdése az, hogy

"Minden egyéb, nem Photoshop specifikus kérdést, kérést, munkamegbízást a Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topikban kérünk feltenni (grafikai munka, retusálás kérés, „Mit szóltok hozzá?” típusú véleményezés stb...)."

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25863) savior

savior
(senior tag)
LOGOUT blog

Helló.
Az lenne a kérdésem, hogy Photoshopban meglehet e valahogy oldani, hogy rajzoláskor ne girbe-gurba vonalakat rajzoljak?
A problémám az, hogy egérrel rajzolok, és a vonalak nem egyenesek. Biztos velem van a baj, vagy remeg a kezem vagy nem tudom, de egyenetlenek.
Persze lehetne vonalat húzni, de az meg nagyon szögletes.
Valami olyasmire gondoltam, hogy ecset, ami enyhén ívelt vonalat húz, esetleg valami más beállítás?
Nem tudom érthető e amit szeretnék?

''Amikor az elsô élet megszületett, én ott voltam, vártam. Amikor az utolsó élet is véget ér, az én munkám befejezôdik. Visszatolom a székeket az asztalokhoz, leoltom a villanyokat és amikor elmegyek, bezárom magam mögött az Univerzumot.''

(#25864) Met válasza savior (#25863) üzenetére

Met
(PH! kedvence)

Hiába húz az ecset enyhe ívet ha girbe-gurbán húzod:)
Egérrel elég nehéz szép ívet húzni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25865) Lassú Víz válasza savior (#25863) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

pen tool -> path -> stroke.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25866) savior válasza Lassú Víz (#25865) üzenetére

savior
(senior tag)
LOGOUT blog

Köszi.
Kipróbálom.

''Amikor az elsô élet megszületett, én ott voltam, vártam. Amikor az utolsó élet is véget ér, az én munkám befejezôdik. Visszatolom a székeket az asztalokhoz, leoltom a villanyokat és amikor elmegyek, bezárom magam mögött az Univerzumot.''

(#25867) BonFire válasza savior (#25863) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Ha komolyan rajzolsz, akkor kell egy digitalizáló tábla (TOPIK ITT). Egérrel nem igazán tudsz minőségi munkát csinálni. Csak a Ps eszközeivel, azok közül is a Pen alkalmas arra, hogy pontosan rajzolj. De ennek a felhasználási területe eléggé behatárolt. Ha komolyan rajzolsz, akkor Ps mellett meg kell fontolni az Illustrator használatát. Nekem speciel Illustratorban sosem állt kézre a digitalizáló tábla úgy, mint Ps-ben, de festegetni amúgy is jobb a Ps, dekorációs munkára pedig az Illustrator.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25868) BonFire

BonFire
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Hogy lehet Photoshopból nyomdakész PDF-et menteni? A szokványos PDF/X-1:a/2001 mentést megcsinálja, de amikor be akarom zárni, a következő üzenetet dobja ki.

(Hozott anyag, nincs idő újat csinálni Illustratorban.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25869) KFORboy válasza BonFire (#25867) üzenetére

KFORboy
(fanatikus tag)

Halihó

Valamelyik fotobót mester segítsen ki kérem :O
Ezt próbálom művelni én is... annyi különbséggel, hogy az elforgatandó/duplikálandó dolog nem egy beszúrt clipart vagy mi, hanem egy új rétegen ceruzával meghúzott 2x7 pixel méretű "csík".
Óralapot próbánék csinálni, ez lenne a finom pálcikázás °6-onként vagy épp °3-onként.

A lényeg, hogy nekem nem jön össze sehogy se.
Vagy össze vissza húzza mikor Ctrl + Alt + Shift + T -vel duplikálnám, vagy hangulatától függően valami érdekes középpont körül karikázik.

Mikor kiválasztom a tengely középpontot utána beírom a szög számértékét, akkor lépteti is az adott fokra, sőőőt ha nyomok Ctrl+Alt+Shift+T duplikátort akkor lépteti is körbe, de nem rakja le, hanem mint a kijelöléssel, viszi körbe magával.
Ha entert nyomok rá, félrekattintok, hogy megszüntessem a kijelölést, utána jön ez az anomália a duplikálás billentyű kombóval.

Elromlott a Photoshoppom vagy wut? :F

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#25870) ViZion válasza BonFire (#25868) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Nyomdakészet sehogy, nagyon gagyi pdf-et ment. Tiff-ben add le, LZW, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25871) BonFire válasza ViZion (#25870) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

A PSD mellett PDF-et kérnek. Nem én döntök sajnos. Vagy szorgalomból a biztonság kedvéért mentek egy TIFF-et is, oszt mellékelem. TIFF-ben mit érdemes beállítani? Eddig csak Illustratorból dolgoztam nyomdának, annak meg jó volt a PDF is meg az AI is.

(#25872) ViZion válasza BonFire (#25871) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Sajna a ps nem tud rendes pdf-et, ha mented, akkor distiller-en futtasd át. PSD-t meg mire kérnek? Ne vicceljenek már, abból nem nyomtatnak. Tiff-ben LZW tömörítés, rétegek nélkül, kész.

(#25873) KFORboy

KFORboy
(fanatikus tag)

Köszönöm... nélkületek nem ment volna...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#25874) cadgers

cadgers
(fanatikus tag)

Sziasztok! Azt be lehet valahogy állítani, hogy nagyításkor ne legyen fehér vonal a pixelek körül? Ez talán a CS4-el jött, és sokszor zavaró. Előre is köszi! :)

(#25875) Met válasza BonFire (#25871) üzenetére

Met
(PH! kedvence)

PSD place Illuba és onnan mentés pdf-be? :DDD

(#25876) Sspot válasza cadgers (#25874) üzenetére

Sspot
(senior tag)

CTRL+H elrejt elvileg minden segédvonalat.

Don't roam around the forest looking for a fight, Tenno. Ivara is always on guard.

(#25877) Met válasza Sspot (#25876) üzenetére

Met
(PH! kedvence)

Szerintem a View-Show-Pixelgrid-re gondolt.

(#25878) Sspot válasza Met (#25877) üzenetére

Sspot
(senior tag)

Szerintem az is eltűnik. Most melóban nem tudom megnézni.

Don't roam around the forest looking for a fight, Tenno. Ivara is always on guard.

(#25879) Met válasza Sspot (#25878) üzenetére

Met
(PH! kedvence)

Eltűnik.

(#25880) BonFire válasza ViZion (#25872) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Nem tudom, mire kell nekik a PDF. Küldök nekik ezt is, azt is, majd szétválogatják. Úgy láttam, a nyomdai instrukciókat Corelben dobták össze, szóval Corelt használnak. Ha belementem a rétegeket a TIFF-be, az baj? Vagy inkább ne tegyem, mert belebarmolnak? :)

Met: Így lesz a JPEG-ből AI fájl is. :DDD Kaptam már olyan „vektoros” logót, hogy bele volt biggyesztve egy PNG, ráadásul linkelve, a fájl nélkül egy üres doksi, ami első megnyitáskor kakukkolt, hogy a(z idézem!) „Could not find the linked data »lógó.png«.” :C :DDD

Így kaptam meg a kért fájlt vektoros formátumban.

(#25881) Sspot válasza BonFire (#25880) üzenetére

Sspot
(senior tag)

Már attól sírni támad kedvem, ha akármilyen fájlnevet látok ékezettel, de hogy még LÓGÓ is... :O
:DDD :DDD

(#25882) Gave válasza BonFire (#25880) üzenetére

Gave
(őstag)

Vektoros képbe a base64 PNG egy igazi klasszikus. Nekem is jutott belőle. :))

munkát keresek: https://bit.ly/2K9mYkc

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.