Új hozzászólás Aktív témák

  • duracell89

    senior tag

    válasz Palesztin994 #14135 üzenetére

    Nekem egy executive van JBL-el, bár eddig csak 4000km mentem vele. Ha vákumban létezne, nem érné meg, mert ez nagyon sok pénz egy ilyen autóért, de a mostani piacon gyak. az összes konkurencia ennyibe kerül hasonló paraméterekkel (bármi "prémium" meg ilyen méretben 20-25m Ft X3, GLC, stb).
    Èn nagyon szeretem, de rosszabbul felszerelten nem venném meg. Kissé audiofil vagyok, JBL nem tökéletes, de hülyére veri az alap fazékhangú cuccokat más autókban. A 360 fokos kamera nagyon hasznos, ülés/kormányfűtés stb nagyon kellemes. Városban és pályán is (145km/h-ig) kifejezetten csendes.
    Megy mint a barom a 220 lóval, pályán 130-ról még rendesen húz, és bár a CVT miatt néha nyúlik a dolog, de cserébe 2-3 literrel kevesebbet fogyaszt (nálam 6.5l) , mint bármelyik másik hasonló méretű és erejű autó.
    Nem mellesleg Toyota HSD ("hybrid synergy drive") ezzel a A25A-FXS motorkódú 2.5 literessel kb. elpusztíthatatlan, a hibamentes 250-300 000km gyakorlatilag garantált. Ezt a hajtásláncot számos Toyotába és Lexus rakják (RAV4, Camry, Highlander, NX350h, ES300h stbstb) kb. 1.5millió darabot gyártanak belőle évente. :DDD

    szerk.: Elötte egy 2021-es executive Corolla kombim volt, a RAV4 összehasonlíthatatlanul jobb autó az én igényeimhez (sokat autópályazom).

    szerk 2: Ahogy a használt piacot elnézem, jobban tartják az árukat a RAV4-ek (általában a toyoták), mint pl Kiák/Hyundaiok

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák