Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
paljani
aktív tag
Abban szerintem nem is volt vs Epyc hanem csak az Intel korábbi procijaival vetették össze. De félreértés ne essék: nem trashelni akarom a Sierra Forrest-et, mert tényelg sokkal jobb mint a korábbiak (energiahatékonyság szempontjából) viszont viszonylag alacsony a bázis ahonnan ugrania kellett. Az irány mindenesetre jó.
-
joysefke
veterán
Megint kiragadsz valamit ami a mondandómhoz érintőlegesen kapcsolódik abban keresel fogást.
Nem azt mondtam, hogy hasonló a C mag és az E mag belső felépítése, hanem azt mondtam, hogy hasonló vele a gyártó célja: A rendelkezésre álló chipfelület hatékony kihasználása ami meglöki a MT teljesítményt illetve energiahatékonyság biztosítása.
#51
Storagereview tesztjet neztem, ott tan az volt a konkluzio, hogy eleg jol sikerult. Viszik is elvileg, mint a cukrotErről a tesztről van szó?
https://www.storagereview.com/review/intel-xeon-6-review-sierra-forest-6780e-6766eitt az intel előző generációi a versenyzők, konkurencia nincsen futtatva. A tesztelt szoftverek egy másik történet.
[ Szerkesztve ]
-
paljani
aktív tag
Tiltakozom! Nem hogy nem jobb hanem egyenesen rosszabb energiahatékonyságban a Sierra Forrest SP mint a Bergamo (144 E Mag vs 128 P (HT 256 Thread) Mag és 330Watt vs 360Watt) és az még csak Zen 4C. Írtam: nem ugyanoda vannak pozícionálva. Ha csak VM-elet futtatsz akkor lehet jól jön a plusz 16 mag de ha már erő is kell (HPC) akkor még az Emerald Ridge P magjaival is jobban jársz, mert az E magokat simán lemossa a Zen 4C. Az okosak úgy számolnak, hogy 2 E mag kb. 1 P mag ha erő kell.
-
paljani
aktív tag
Nem ugyanoda készül a Sierra Forrest AP meg a Turin (Zen 5C). A Zen 5C magok túl erősek, keresztbe lenyelik a crestmont magokat viszont pont ezért nagyobbak és “csak” 192 darab fér el belőlük olyan max 400W TDP mellett (360W asszem). Az viszont beszédes, hogy a kisebb Sierra Forrest SP 144 magot tud 330W TDP mellett (LGA 4710) vajon mennyi lehet a Sierra Forrest AP (LGA 7529) 288 maggal? 660Watt? Már most borítékolható, hogy a Turin hülyére veri energiahatékonyságban. Szerintem HPC workloadok alatt is, de ezt majd meglátjuk. Ne feejtsük el, hogy a Zen 5C magok sokkal közelebb vannak (finoman szólva) az Intel P magjaihoz (Emerald Rapids) mint ezekhez a gatya E core-okhoz.
-
paljani
aktív tag
Nincs mit letesztelni ezen ugyanis a Zen 4 és Zen 4C magok IPC-je teljesen és tökéletesen megegyezik. A tesztben szereplő 98%-os (energia)hatékonyságbeli különbséget a megfelelően beállított órajel és a lefelezett L3 cache (kevesebb tranyó) okozza.
(Intel is csinálhatna hasonlót ha nem lennének kazán P magjai amik szinte semerre nem skálázódnak hatékonyan (!). Ehelyett csórik tervezgethetnek mindenféle kis-közepes-nagy fogyasztású magokat, hogy kordában tudják tartani a kazánjaik fogyasztását. Ki mint vet, úgy arat) -
paljani
aktív tag
Nem biztos, hogy ugyanazt értjük “hatékonyság” alatt. Én energiahatékonyságról beszéltem, te pontosan miről? Az általam linkelt tesztben tisztán látszik és lemért, hogy egy Zen C mag átlagban 3 Watt(óra)-t evett egy nem C mag meg 7 Watt(óra)-t miközben hozta a nagy mag teljesítményének 85%-át. Ezt sima parasztszámolással (7/3)*0.85=1.98 azaz 98%-kal hatékonyabb átlagban a C mag a nagynál energiafogyasztást (vs teljesítmény) tekintve. Irreleváns a technikai megvalósítás (“letekert órajel” “ugyanaz a mag” stb.) a nap végén a fogyasztás (vs teljesítmény) ami számít (ha nincs egyéb probléma). Egyelőre ez a két eltérő mag felállás egy viszonylag kezelhető komplexitást okozott az ütemezőknél és ezt nem látom biztosítottnak a további eltérő magok hozzáadásával (fejlesztői oldalon).
-
joysefke
veterán
Ha leviszed az órajelet, akkor jelentősen energihatékonyabb, az energiahatékonyság lényegesen jobban javul mint ahogy a frekvencia csökken.
Ha felezed az L3 cachet, akkor pedig a felület csökken, ami hely kihasználásában teszi hatékonnyá. (Mint az E magok a másik oldalon) -
hokuszpk
nagyúr
hat nemtom, a fentebb emlitett 5700G tobbmagon kb. azt hozza, amit a 3800XT csak eppen 105(142)W helyett 65(88)W -ből. fele cacheval.
vagy eppen az altalad emlitett 5500 vs 3600 ; soktenyezos dolog ez ; mondjuk ha hatekonysag, akkor az 5700G -t az 5800X ele helyeznem, mert mint emlitettem ez 65W proci ; es kb. 5-10% -al lassabb, mint a 105W kategorias 5800X ami viszont akarhogy szamolom fogyasztasban jóval az 10% coulombság felett van.[ Szerkesztve ]
Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...
-
ricsip
addikt
Az AMD azt a módszert követi, h. a 2-féle mag ugyanolyan IPC-jű, ugyanazt az utasításkészletet ismeri, csak a zen5c-nek kisebb a cache memóriája, és alacsonyabb az órajele. Ezt lekezelni 1000x könnyebb lesz, mint 2-féle eltérő fajtájú efficient magot. Amiknek több eltérése is lesz a fő performance magtól.
-
-
ricsip
addikt
Természetesen a windows minden boot során megnézi milyen hardver van alatta. Ennek megfelelően azt a fajta ütemezést használja, ami az adott processzorhoz a legmegfelelőbb.
De ehhez az kell, hogy legyen olyan hogy a legmegfelelőbb! Azaz a mikroszoftnak írnia kell egy olyan kiegészítésta meglevő kódhoz, ami lekezeli a 2 féle E-magot. Ha ez megtörtént, onnantól fog majd "jól" működni a windows ilyen összetett öszvér processzorokon is. Kézzel ebbe belenyúlkálni konfigurálgatni külső ember (azaz nem-mikroszoftos) nem nagyon tud. Ha megírja a mikroszoft az ütemező felokosítását, akkor maximum némi finomhangolás lehet az, amit majd a windows user el tud végezni. De az alapvető logikát, ami felismeri az E-magok különbözőségét mindenféle CPU flag-ek és assembly kódok alapján, azt csak a mikroszoft tudja elvégezni.
[ Szerkesztve ]
-
-
E.Kaufmann
veterán
Gondolom amikor épp nem nagyon csinálsz semmit, de még nem ment alvó állapotba a laptop, a háttérfolyamatokat ezekre tereli, hogy még kisebb legyen az idle fogyasztás.
az inkább a kérdés, Win11 támogatja-e vagy ehhez meg már Win12 kell?[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest