Új hozzászólás Aktív témák

  • WWallace

    csendes tag

    Sziasztok!

    Múlt pénteken váltottam optikás területen 30 Mbit/s-ról 100-as netre, az ügyintéző akkor azt mondta, általában ez a váltás nem jár eszközcserével, de néha előfordul, ha szükség lenne rá, majd jelentkezik egy szerelő. A letöltési sebességem szombat óta 30-45 Mbit/s között ingadozott. Szerelő ugyan nem jelentkezett, de tegnap kaptam a GLS-től egy sms-t, hogy kiszállítanának nekem valamilyen eszközt. Mázli, hogy épp otthon volt a párom, mert az sms után fél órával meg is jelent a futár, aki hozott egy Sagemcom Fast 5655-ös eszközt. Eddig Huawei HG850a-t használtam D-Link DIR-600 routerrel.

    Az eszköz telepítését úgy oldottam meg, hogy a D-Link router továbbra is használatban maradt, mert a számítógép mellett a smart tv-hez is kábelen megy az internet (ha jól tudom, a Sagemcomon is csak egy port használható internetre, a többi IPTV). Szerintetek jó ez így, vagy kapja a netet a számítógép közvetlenül a Sagemcomtól, a tv meg wi-firől? Van ennek jelentősége, vagy 100 Mbit/s-nál még úgyis mindegy, mert azt a D-Link is tudja?

    Tegnap este egyébként 95/50 Mbit/s körüli le-/feltöltési sebességeket mértem így.

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák