Új hozzászólás Aktív témák

  • .:ZS:.

    senior tag

    Szerintetek létezik, létezhet olyan, hogy egy egyértelmű hibát nem tudnak már lassan 2 hónapja maradéktalanul megoldani?

    Gyakorlatilag december vége óta küzdök azzal a problémával, hogy elkezd a kapcsolat csomagvesztést produkálni. Már voltak helyszínen is, minden átnéztek, a bekötő légkábelt lecserélték, a jelszintek normálisak. A hiba minden alkalommal hétvégén csúcsidőben kezdődik, de aztán kevésbé forgalmas időben se múlik el. Többször is már elvileg központból "hárították" el a hibát, ami után tényleg jó 1, max 2 hétig, aztán megint jött a hétvége és megint napokig használhatatlan volt. Minden alkalommal látták bent is a hibát, sose kellett pattogni velük, mert ők nem látnak semmit. Ennek ellenére sem sikerül megoldani. Múltkor már kíváncsiságból átmentem a szomszédhoz, megnéztem nála mi a helyzet, érdekes módon nála is jelentkezett a hiba, csak jóval kisebb mértékben (kb ~ 4%-os volt a csomagvesztésük) és ők csak egyszerű böngészést használnak így azt nem zavarta. Nálunk meg 16% és 50% között mozog ilyenkor. Esetleg összefüggésben lehet a túlterheltséggel? Mert úgy veszem észre nálunk eléggé csúnyán le van terhelve a rendszer, a 30-as net se jön csúcsidőben, már amikor jó, esetleg 20 mega meg van belőle. De ez nem is zavarna, csak működne normálisan :(

    Kezd már eléggé az agyamra menni a helyzet, főleg mivel IPTV van és az is rendesen letérdel ilyenkor. Egyetlen szerencsém hogy bekötésnél a tv mellé rakattam a modemet így át tudom kötni analógra, persze átrakva a kábelt a szűrt ágra :W :W

Új hozzászólás Aktív témák