Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #51 üzenetére

    "de okézott, nálam valamért sose csinálta"

    Nem, nem okézott, ott voltam és láttam. Az, hogy nálad nem csinálta, az anekdotikus érvelés mert abból, hogy hozzád még nem törtek be nem következik, hogy senkihez sem.

    Amúgy az okézásról annyit, hogy indítsd el a facebook-ot egy frissen telepített gépen. Felugrik a kötelező "engedélyezd a cookiekat" ablak, egyetlen gomb van rajta: "engedélyezem". Nincs más opció. Azaz ha pl. a GDPR szellemében szeretnéd beállítani, hogy milyen cookie-kat használhat a facebook, akkor egy dolgot tehetsz: letiltod a facebook cookie-kat a browserben és nem nyitsz meg facebook linket.

    "Fb nélkül is van élet, de nem leszel ettől "hős" vagy "mártír", max csodabogár."

    Miért is lennék? Onnan kezdődött a beszélgetés, hogy véleményem szerint semmilyen gyakorlati hátránya nincs annak, hogy valaki nem regisztrál a facebookra és baromi idegesítő, hogy ennek ellenére úton-útfélen le akarják nyomni az emberek torkán.
    Azaz míg az FB-t leszámítva bármilyen más platformon ha valaki megoszt egy információt, akkor az az olvasó számára regisztráció nélkül is elérhető, addig FB-re kötelező regisztrálni fogyasztóként is. Erre mondtam, hogy ilyen feltételek mellett, számomra az az információ inkább nem elérhető és kész.
    Azt már Te vizionálod hozzá, hogy ettől én bármiféle hősnek vagy mártírnak akarnám beállítani magam. Ez nívótlan személyeskedés, mert én is tudnék n+1 jelzőt rád ragasztani, hogy szerintem Te minek képzeled magad, amikor a facebook mellett érvelsz.

    "érzed az elelntmondást, IE specifikus kódok azért hazsnálhatiiák gond nélkül mert volt olyan időszak amikor IE volt a többség."

    Ez volt a kiváltó ok, ami létrehozott egy nem kívánt helyzetet, amit később javítottak. Ha nem tették volna, akkor mind a mai napig kénytelen lenne mindenki IE-t használni, mivel anélkül nem jutna hozzá kritikus információkhoz. Most ugyanez lejátszódik Facebook-al, és remélhetőleg az FB is oda kerül, ahova az IE.

    "Addig hiszed, hogy bárki jól kezeli, míg le nem bukik. Kb minden félnek volt adatbotránya évek folyamán."

    Van egy olyan mondás, hogy "mindenki hugyozik a medencébe, de aki a trambulinról, azt pofán veri az úszómester".
    Lefordítva: lényeges különbség van a lebukás és a gyanú között, mert ha a lebukást büntetlenül meg lehet úszni, akkor holnaptól mindenki a trambulint használja wc-nek, azaz gyakorlati következmények hiányában megszűnik a jogkövető magatartás.

    "elvileg biztos, de adatlopás és egyéb probléma őket is érintheti"

    A külső támadás egy dolog, ha meg maga a szolgáltató lopja el és adja át másoknak az adatokat, az egy másik.

    "pontosabban te adod át egy klikkel"

    Nem. Többször lebukott már a facebook, hogy olyan adatokat is gyűjtött, amikhez a user nem adott engedélyt, vagy akár a határozott meg is tiltotta.

    "Adatot tárolni, kiolvasni energiába kerül és tárhelybe és fenntatásba, ezt valahogyan fizetni kell. Ez mehet adatelemzésből, és eredmény eladásával, vagy adófizetők pénzéből, és ugyanúgy eladással."

    És ahogy minden magánszerződés esetén, mindkét félnek jogában áll elfogadni a szerződéses feltételeket, vagy nem. Ez a magánszemély privát magánügye és egy konkrét szerződéses viszonyba semmilyen hivatalos szerv nem kényszerítheti.
    Azaz ha mondjuk a hivatalok kommunikációját nézzük, akkor előírhatják, hogy mondjuk online regisztrációra van szükség, de azt már nem, hogy ezt csak windows pc-ről lehet megtenni, mert hogy a többségnek úgyis az van.

    "Miért van olyan érzésem, hogy arra vágysz hogy legyen valami jóságos állambácsi aki végtelen erőforrással védeni online térben saját szerverein az adataidat és a szemetet amit termelsz."

    Ez meg szalmabáb érvelés, mert ilyet sehol nem mondtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák