Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz a2d2 #1 üzenetére

    Facebook és "az emberek szolgálatában"? Így együtt a kettő? :F

  • #54625216

    törölt tag

    válasz a2d2 #10 üzenetére

    Sosem regisztráltam Facebookra és eddig még egyetlen egyszer sem éreztem a hiányát. Semmiben sem.
    Ha el akartam adni valamit online, eladtam, ha információra volt szükségem valamiről, akkor találtam, ha el akartam érni az ismerőseimet, akkor elértem.
    Ellenben rendszeresen küzdenem kell az olyan kísérletek ellen, amikor a Facebook regisztrációt valamilyen ürüggyel le akarják nyomni a torkomon.
    Számomra a facebook egyfajta fosztóképzővé vált: teljesen jól lehet szűrni az igénytelenséget az alapján, hogy köze van-e bármilyen módon a facebookhoz.
    Persze ez alapvetően szubjektív, de számomra a facebook és az "emberek szolgálatában" egymást kizáró fogalmak.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Rage47 #14 üzenetére

    Pontosabban én kerülöm el az olyan életszituációkat, ahol kötelező az FB.
    Ha pl. egy munkahelyen kötelezővé tennék az FB regisztrációt, abban a pillanatban felmondanék. Vagy értékelik a munkámat annyira, hogy FB nélkül is alkalmaznak, vagy ha a cégnél nem a teljesítmény a prioritás, akkor jobb onnan előbb elhúzni, mint később.
    A tanároknak meg konkrétan kormányrendeletben tiltanám meg, hogy bármilyen oktatással kapcsolatos infót a facebookon tegyenek közzé, mert ezzel gyakorlatilag kényszerítik a gyerekeket, hogy a személyes adataikat kiadják egy magáncégnek. Eleve bármilyen facebook adatkezelési botránynál bűnsegédként kezelnék minden olyan céget vagy intézményt, amik a velük kiszolgáltatott viszonyban lévő emberekre ráerőszakolják a facebook regisztrációt.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz SRC #17 üzenetére

    Olvasd el az apró betűket, hogy mibe kell beleegyezned egy FB regisztrációval.
    Pl. a GDPR miatt kötelező rákérdeznie a facebooknak, hogy engedélyezed-e a cookie-kat. Bakker eleve nincs is náluk olyan gomb, hogy "nem"!

    "Egy tanár azért FB-n tartja a gyerekekkel kapcsolatot, mert máshogy képtelenség."

    Azért pár generáció felnőtt nem hogy FB, de internet nélkül is, kétlem hogy ne lenne más módja a kapcsolattartásnak az FB-n kívül.
    Ha a tanár az oktatással kapcsolatos infót közöl a gyerekekkel, akkor:
    A. oldja meg úgy, hogy ne kényszerítse bele a gyereket egy a személyes adatokkal többször bizonyítottan visszaélő magáncég rendszerébe
    B. oldja meg, hogy a gyerek elolvassa az üzeneteket. A tanárnak jó pár eszköz van a kezében, amivel együttműködésre tudja bírni a tanulóit, az osztályozástól kezdve az intőig, éljen vele.

    "Ha te futár vagy és úgy hozol létre profilt, hogy "Motoros Tibi" sincs semmi."

    Kivéve, hogy törlik az accountot, mert benne van a felhasználási feltételekben, hogy csak a saját, valós neveden hozhatsz létre fiókot.

    Az amúgy nem alusisakos FB rettegés, hanem valaki nem akar igénybe venni egy szolgáltatást és nem szereti, ha úton-útfélen le akarják nyomni a torkán.
    Egy cégnél sem maga az FB miatt mondanék fel, hanem mert egy munkaadó ne kötelezzen olyan szolgáltatás igénybevételére, amit nem tudok elválasztani a magánéletemtől.

    Az meg, hogy "ne posztolj, ne jelölj vissza senkit" stb. a legnevetségesebb érv az összes közül, mert ha nem regisztrálok, akkor eleve nincs probléma. Ha eleve nem öntöd a bort a szőnyegre, akkor szőnyegtisztítási tanácsokra se lesz szükséged.

    " Nem regisztrálsz FB-re mert jajj, de a Google az oké?"

    Ez meg a felszarvazott papucsférj szövege, amikor mentegeti a nejét, ha rajta kapja mással az ágyban, hogy hát úgyis minden nő k..rva.
    Szal nem, a Google sem oké, de a gmailnél legalább nem kötelező a valós nevedet használnod, céges szinten meg kapsz külön céges gmailt.

    "Találd fel magad."

    Feltaláltam ne félj, minden FB cím tűzfallal blokkolva.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz SRC #21 üzenetére

    - Regisztrálj nyugodtan, mi bajod származna belőle?
    A következő gennyes húzásuknál:
    - Elfogadtad a feltételeket, nem? Nem kellett volna regisztrálni.

    Ami az elvi részét illeti: a Facebooknál nem az adatlopás a fő probléma, hanem hogy belekényszerítenek egy ökoszisztémába, aminek aztán 100%-osan ki vagy szolgáltatva. Természetesen ez történik Google, Apple, MS szinten is, de míg oprendszer kell, telefon kell, addig Facebook rohadtul nem kell, így egy szopatással kevesebb.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #25 üzenetére

    Na de éppen ez az, hogy míg a telefon vagy oprendszer ökoszisztémákra szükséged van, addig ha nem regisztrálsz facebookra az égvilágon semmit sem vesztesz vele.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz arnyekxxx #28 üzenetére

    #27 fairi

    "Csak mivel népszerű igy sok esetben nem megkerülhető."

    Attól mert valami népszerű, még nem megkerülhetetlen. Ha valaki akar tőled valamit, akkor megtalál. Ha Te akarsz tőle valamit, Te is megtalálod. Ha viszont nem akar tőled semmit, akkor hiába tolod az arcába a magánéleted minden részletét, akkor se fogod érdekelni.

    A Facebook arra épít, amire az MMO-k: kialakítja a szociális kapcsolatok illúzióját és ezzel teszi függővé az arra hajlamosakat, hogy azt higyjék, hogy ha egy másodpercre is elszakadnak a rendszertől, akkor kimaradnak valamiből.
    És ahogy MMO, úgy Facebook nélkül is lehet élni, mert ha valaki csak Facebookon keresztül hajlandó kommunikálni Veled, az semmivel sem jobb, mintha mondjuk csak World of Warcraftban lenne hajlandó találkozni: olyankor fel kell tenni a kérdést, hogy mennyire vehető komolyan a kapcsolatod az illetővel.

    #28 arnyekxxx

    Tehát azt állítod, hogy az FB ugyanolyan alapvető kelléke a mai világnak, mint a telefon vagy az oprendszer?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #30 üzenetére

    "nem kell Kim Jong-unná válnod és mint bölcs vezető megmondani a népnek mi a jó neki"

    Fordítva ülsz a lovon, mert én nem másnak akarom megmondani, hogy mit csináljon, hanem csak elutasítom, hogy Kim Jong-Zuckerberg mondja meg nekem, hogy mit csináljak. Számomra eleve abszurd, hogy egyesek értetlenkednek az ellenállásomon, amolyan "ugyan már hagyd neki, nem fáj az annyira" alapon.

    "amíg technológia létezik, a világon élő NPC-knek lesz rá igénye"

    Egyetértek, mint ahogy prostitúcióra is mindig lesz igény, de ettől nekem még nem kötelező kiállnom a sarokra.

    "jobb volt középkorban Istenhez való imádkozás, vagy beszéd az álatok és növények szellemével, lelkével?"

    Nem érted az analógiát: tőlem mindenki úgy temetkezik el egy MMO-ban, ahogy akar, csak ne az legyen a szociális kapcsolataim origója. Azaz ha valaki csak akkor hajlandó velem kommunikálni, ha én is beszállok az MMO-jába vagy FB-re, akkor át kell gondolnom, hogy akarok-e én azzal az emberrel egyáltalán kommunikálni. Elsősorban nem az MMO vagy az FB miatt, hanem mert a kommunikáció két félen múlik és ha a másik számomra vállalhatatlan feltételeket szab, akkor valójában nem veszi komolyan a kettőnk kapcsolatát, tehát én miért vegyem komolyan.

    "nem az Fb, hanem közösségi online háló. Virtuális közösségek a modern világ alapja már. tetszik vagy sem. Nem az Fb, hanem a technológia."

    Az FB egy magáncég szolgáltatása. Én ezt a szolgáltatást nem akarom igénybe venni és nem fogadom el, hogy akaratom ellenére lenyomják a torkomon a "benne kell lenned, mert már olyan sokan vannak benne" alapon.
    Ez alapvetően nem technológia, de még csak nem is adatvédelmi kérdés.
    Ha pl. - visszatérve az iskolás példára - bevezetnének egy direkt iskolásoknak fejlesztett közösségi hálót, amin a gyerekek és a tanárok kommunikálhatnának (megfelelő adatvédelmi garanciákkal persze) és ezt kötelezővé tennék az iskolásoknak, azzal semmi probléma nem lenne, mert az csak egy új kommunikációs felület lenne, semmi több.
    Egy a felhasználók adataival hírhedten visszaélő magáncég szolgáltatását viszont ne tegyék kötelezővé a gyerekek számára, mert se a pedagógus, se az állam ne kényszerítsen senkit (pláne ne gyerekeket) privát szerződéses viszonyba egy olyan céggel, amelynek a viselkedéséért semmilyen garanciát nem vállalnak.

    #31 arnyekxxx:

    "Te tulajdonképpen a FB-ot hibáztatod egyes emberek hülyeségéért. A konyhakés meg öl."

    Ez a drogkereskedők klasszikus érvelése, hogy ők nem kényszerítenek senkit semmire. Csak minden létező módon tukmálják a cuccukat. Az FB pont ugyanezt csinálja: minden létező módon igyekszik az embereket berángatni a rendszerbe (többek között illegális árukapcsolások révén) és dollár milliárdokat költ arra, hogy aki egyszer bekerült a rendszerbe, az függővé váljon.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #33 üzenetére

    ""nem kell Kim Jong-unná válnod és mint bölcs vezető megmondani a népnek mi a jó neki""

    Ezt írtad. Most akkor légyszi idézd tőlem, hogy mikor és hol akartam bárkinek megmondani, hogy mi a jó neki. Én végig arról beszéltem, hogy a magam részéről köszönöm nem kérem és baromira idegesít, ha rám akarják erőltetni.
    Az FB regisztrációval pedig elfogadod a felhasználási feltételeket és ott igenis előírják, hogy mit csinálhatsz és mit nem.

    "Fb nem kötelez, hogy csatlakozz."

    Mondjuk az Oculus vásárlókat konkrétan kötelezi, pedig amikor felvásárolták az Oculust azt ígérték, hogy nem fogják. A whatsapp felvásárlásakor is arról volt szó, hogy nem lesz kötelező a facebook, aztán hopp, az összes adatodat küldi a facebooknak.
    Azaz ha ki akarod kerülni a facebookot, akkor messze ívben el kell kerülnöd mindent, amihez a leghalványabb közük van és ha felvásárolnak egy céget, akkor jobb akkor és ott elkönyvelni, hogy a cég nem létezik többé, különben csak idő kérdése, hogy mikor próbálnak akaratod ellenére facebook csicskát kreálni belőled.

    "Ha sok barát, munkatárs használja és te nem, akkor fontos dolgokat késleltetve fogod megkapni vagy sose."

    Ez téveszme. Ha facebook nélkül nem kapok meg valamit, az eleve nem volt fontos, különben megtalálták volna a módját, hogy más kommunikációs csatornán közöljék velem.

    "Valszeg valami családtag kínoz és frusztrált vagy."

    Az ilyen nívótlan személyeskedés meg mégis mire jó? Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy Te meg biztosan fizetett facebook alkalmazott vagy. Levonna ez bármit is az állításaid érvényességéből?

    "Véletlenül nincs olyan ismerős, barát, rokon aki nem rég csatlakozott, és szeretné te is menj rá, vagy légy sokkal aktívabb? "

    Nincs. Nem kell ahhoz ismerős, hogy úton-útfélen le akarják nyomni a facebookot a torkodon és ez idegesítsen.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #36 üzenetére

    Most képzeld el, hogy a tanár csak facetime-on lenne hajlandó homeoffice-ból tartani az órát és kötelezné minden diákját, hogy vegyen apple eszközöket, mert neki az úgy sokkal kényelmesebb. Mekkora balhé lenne belőle?
    A kötelező facebook tök ugyanez: magánszemélyként belekényszerítenek egy magáncéggel való szerződéses viszonyba, hogy hozzájuthass a hivatalos információkhoz.

    Ha ugyanis valaki közzétesz bármilyen információt facebookon, az csak akkor érhető el, ha az olvasó is regisztrál a facebookra és áruba bocsátja a személyes adataidat. Ez az alapvető különbség a többi online szolgáltatással szemben. Egy apple, ms vagy goodle ökoszisztémában készült bármilyen tartalmat fogyasztóként el lehet érni anélkül, hogy bármilyen személyes adatot megosztanál bármelyikükkel.
    Ezen kívül az apple, ms, google ökoszisztémában lehetőség van a céges regisztrációra, azaz ha mondjuk a cég gmail-t használ, akkor nem kell privát szerződéses viszonyba kerülnöd a google-el.
    Tehát nem az a gond az FB-al, hogy a szolgáltatás igénybevételéhez regisztrálnod kell, hanem hogy csak magánszemélyként regisztrálva férsz hozzá az FB-n közölt bármilyen tartalomhoz.
    Így a magam részéről a facebookon közölt minden tartalmat ignorálok. Jah és gyorsan hozzátenném: ennek még soha, egyetlen alkalommal sem éreztem semmilyen hátrányát.

    #38 arnyekxxx:

    "Mármint a drog=konyhakés?"

    Bocsi, a normális kommunikációhoz némely alapvető kognitív képességek nélkülözhetetlenek, pl. értelmezni a leírtakat.

    "Persze, ha nem ezt tenné rossz üzletember vezetné."

    Tehát az FB milliárdokat költ a függőség kialakítására, és ha nem tenné rosszul vezetnék a céget, mégis 100%-ban az emberekre terelnéd a felelősséget. Oké.

    "Ha illegális akkor a hatóságok dolga intézkedni."

    Intézkednek is. A kérdés, hogy ha egy cég olyan sokszor, visszaesőként lebukik, mint a facebook, akkor miért vannak még egyáltalán ügyfeleik.

    "Pont mint a kokakóla.Vagy a kugli. Vagy a mikropuha. Meg a többiek. A gecik."

    Idézem magamtól, hátha most átjön:

    "Ez meg a felszarvazott papucsférj szövege, amikor mentegeti a nejét, ha rajta kapja mással az ágyban, hogy hát úgyis minden nő k..rva."

  • #54625216

    törölt tag

    válasz arnyekxxx #42 üzenetére

    "azért nem tök ugyanaz egy ingyenes regisztráció egy online felülete amit egyébként 100ból 99.99-en eleve használnak (ezért dorbézolnak itt az iskolák - is) mint egy többszázezres hardver kötelező megvásárlása."

    Az elv ugyanaz: szerződj le egy magáncéggel, hogy elérd a kötelező hivatalos információkat. Hogy egyébként pénzben fizetsz, vagy a személyes adataiddal, az a rendszer logikája szempontjából részletkérdés.

    "Ha a költő azt akarja hogy azt értsék amit mondani akart akkor írja azt és ne mást."

    Ha valamit direkt nem akarsz megérteni, akkor nem a költő hibája, ha nem érted.

    "Igen. Bármennyit költ a FBCCMSAstb a döntés a használatról az ember kezében van."

    Pontosan. És ezért szánalmas, hogy amikor az ember megpróbál élni a döntés jogával, akkor még őt nézik hülyének.

    "Most se jött át, ird inkább azt amit mondani szeretnél."

    Oké, a kedvedért megpróbálok egyszerűbben fogalmazni: egy cég gennyes húzásait nem lehet más cégek gennyes húzásaira hivatkozva felmenteni. Ez a "te is" érvelési hiba.

    "Nekem pl magánszemélyként vannak gyerekeim az iskolában nem cégként szóval ezt annyira nem élem meg traumaként"

    A gyerekeid tanulói jogviszonyban állnak az iskolával. Az iskola kötelezheti a gyerekeidet az általa üzemeltetett (és nem az általa választott!) kommunikációs eszközök használatára, mert ez együtt jár a tanulói jogviszonnyal. Viszont az iskola semmi olyat nem írhat elő a tanulók számára, ami nem a tanulói jogviszonyból következik. Nem teheti kötelezővé, hogy a diák az iskolán kívül mely cég termékeit fogyassza vagy mely cég szolgáltatásait vegye igénybe mint magánszemély. Márpedig ha az iskola facebookot használ hivatalos kommunikációra, akkor a tanulók kénytelenek magánszemélyként és nem tanulóként szerződni a facebook-al és az a privát és nem a tanulói jogviszonyból keletkező adataikkal fog üzletelni.

    "ha neked meg céges telefonod van akkor regisztálj be a fbra a céges telefonszámoddal céges mailcimmel és máris nincs egyetlen privát adatuk sem rólad."

    Ha nem a személyes adataidat használod facebookon, azzal megszeged a felhasználói szerződést.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #41 üzenetére

    "Továbbra se kötelez minden részlet tökéleets kitöltésére és minden adat igazolására."

    Nyilván, mert ellopja azokat a beleegyezésed nélkül is. Barátnőm egyszer fake néven regisztrált facebookra, telefonon kellett megerősítenie a regisztrációt, az app direkt kiírta neki, hogy csak az account security miatt van szükség rá és nem fér hozzá a telefonon tárolt információhoz. Hamar kiderült, hogy ez nettó hazugság: két percre rá már dobálta is fel a kapcsolat ajánlatokat a telefonkönyve alapján. Többek között a dpd futárt is, aki a privát mobiljáról jelentkezett be pár órával azelőtt, hogy megkérdezze otthon vagyunk-e.

    "Bármiféle Im chatnál belekényszerülsz magáncéghez való szerződésbe. ha meg telefonálsz vagy internetezel akkor is magánéghez kényszerülsz."

    Csakhogy ha meg kell adnod egy telefonszámot, akkor bármelyik szolgáltatónál lehetsz, ha web linket küldenek, akkor megnézheted windows, macos, android, akármi alól, de ha facebook-on közölnek valamit, akkor azt csak facebook userként láthatod. Azzal nincs gond, ha a közlő egy adott szolgáltatással szerződik, az a probléma, ha a fogadónak is kötelező azzal szerződnie.

    "Jelenleg csak akkor jöhet elő amiért reklamálsz ha vki kijelenti mostantől Fb csoporton át folyik a kommunikációa. Ám ekkor nem Zucherberg hibás, hanem az az idióta. Őt kell szidni, vele érvelni, nem Fb bűnbaknak beállítani."

    Nem állítottam, hogy (ebben) Zuckerberg lenne a hibás, azt állítottam, hogy a facebookon keresztül folyó bármilyen hivatalos kommunikációt alapból tiltani kellene a hivatalos szerveknek, mert nincs joguk belekényszeríteni magánemberként egy adott magáncéggel való szerződésbe.
    Ez nem facebook specifikus, ha pl. hivatalos információt csak előfizetéses hírportálokon keresztül közölnének, az ugyanúgy botrányos lenne.
    Mivel azonban jelenleg ilyen szabályozás nincs, ezért maradok annál, hogy amit a facebookon közölnek, azt nem tekintem számomra releváns információnak, származzon akárkitől.

    "ám az adatok menyiségét te szabályzod"

    Ha pedig nem regisztrálok, akkor az adatok mennyiségét zéróra szabályozom.
    De hogy ne üssem el poénnal a kérdést: nyilván a facebook regisztrációnál az egyik oldalon ott az FB által elzárt információ mennyiség, a másik oldalon meg hogy ehhez milyen áron férhetsz hozzá.
    Én a facebook sorozatos lebukásai és nyilvánvaló hazudozásai után úgy vélem, hogy az az ár sokkal nagyobb, mint amennyit az emberek alapjáraton feltételeznek, ráadásul hogy a jövőben mekkora lesz, az egyoldalúan a facebookon múlik, így a magam részéről kerülök mindent, amihez a facebooknak köze lehet.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #47 üzenetére

    "mert ráokézott hogy beolvassa a telefonszámokat."

    Éppen ez az, hogy nem okézott rá. Sem az alkalmazás telepítésekor, sem a futtatásakor. Egyedül a regisztráció hitelesítését engedélyezte. Ott voltam, láttam. Nem android volt amúgy, hanem iOS. Teljesen nyilvánvaló, hogy amit a facebook app kiírt, az nettó hazugság.

    "pont azért nem tiltják, mert lassan tényleg fent van mindenki"

    Ez totál független attól, hogy hányan vannak fent. Ahogy annak idején az ellen is kemény harcot vívtak, hogy a kormányzati weboldalak ne használjanak IE specifikus kódokat, pedig akkoriban az emberek 90%-a IE-t használt.

    "Inkább elfogadja mindenki Fb-t hivatalosnak, mint garantáljon egy stabil független csatornát."

    Én viszont fenntartom magamnak a jogot, hogy ne fogadjam el. És ahogy az FB sorra bukik le az adatlopási botrányokban, úgy fognak az EU kormányok is saját, független kommunikációs csatornákat használni.

    "csak telefonszám megadás és elérheted"

    És egy magánszerződés, amiben gyakorlatilag minden személyes adatodat a facebook rendelkezésére bocsátod. És nem csak azt, amit Te magad közölsz, hanem azokat is, amiket illegálisan begyűjt tőled.

    "Adatokat a tevékenységben nyerik amit ott végzel, meg azt amit feltöltesz vagy átadsz nekik."

    Meg amit ellopnak.

    #48 arnyekxxx:

    "Bármit csinálsz online az azzal kezdődik, hogy leszerződsz egy magáncéggel."

    Csakhogy alapvető különbség van aközött hogy legyen szerződésed bármely online szolgáltatóval, vagy ha specifikusan előírják, hogy csak egy adott céggel szerződhetsz.
    Pl. szerinted elfogadható lenne, ha holnaptól a magyar hivatalok csak Telekom előfizetéses telefonokról fogadnának hívásokat?

    "Nem is irja elő kötelezően, egyszerűen csak használja mert kényelmes és praktikus. Aki nem akarja nem használja, mindenkinek joga van szivatni saját magát hogy ugyanazt elérje macerásabban"

    Tehát mégis csak eljutottunk oda, amit az elején magyaráztam, hogy valójában nincs szükség Facebook-ra.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #51 üzenetére

    "de okézott, nálam valamért sose csinálta"

    Nem, nem okézott, ott voltam és láttam. Az, hogy nálad nem csinálta, az anekdotikus érvelés mert abból, hogy hozzád még nem törtek be nem következik, hogy senkihez sem.

    Amúgy az okézásról annyit, hogy indítsd el a facebook-ot egy frissen telepített gépen. Felugrik a kötelező "engedélyezd a cookiekat" ablak, egyetlen gomb van rajta: "engedélyezem". Nincs más opció. Azaz ha pl. a GDPR szellemében szeretnéd beállítani, hogy milyen cookie-kat használhat a facebook, akkor egy dolgot tehetsz: letiltod a facebook cookie-kat a browserben és nem nyitsz meg facebook linket.

    "Fb nélkül is van élet, de nem leszel ettől "hős" vagy "mártír", max csodabogár."

    Miért is lennék? Onnan kezdődött a beszélgetés, hogy véleményem szerint semmilyen gyakorlati hátránya nincs annak, hogy valaki nem regisztrál a facebookra és baromi idegesítő, hogy ennek ellenére úton-útfélen le akarják nyomni az emberek torkán.
    Azaz míg az FB-t leszámítva bármilyen más platformon ha valaki megoszt egy információt, akkor az az olvasó számára regisztráció nélkül is elérhető, addig FB-re kötelező regisztrálni fogyasztóként is. Erre mondtam, hogy ilyen feltételek mellett, számomra az az információ inkább nem elérhető és kész.
    Azt már Te vizionálod hozzá, hogy ettől én bármiféle hősnek vagy mártírnak akarnám beállítani magam. Ez nívótlan személyeskedés, mert én is tudnék n+1 jelzőt rád ragasztani, hogy szerintem Te minek képzeled magad, amikor a facebook mellett érvelsz.

    "érzed az elelntmondást, IE specifikus kódok azért hazsnálhatiiák gond nélkül mert volt olyan időszak amikor IE volt a többség."

    Ez volt a kiváltó ok, ami létrehozott egy nem kívánt helyzetet, amit később javítottak. Ha nem tették volna, akkor mind a mai napig kénytelen lenne mindenki IE-t használni, mivel anélkül nem jutna hozzá kritikus információkhoz. Most ugyanez lejátszódik Facebook-al, és remélhetőleg az FB is oda kerül, ahova az IE.

    "Addig hiszed, hogy bárki jól kezeli, míg le nem bukik. Kb minden félnek volt adatbotránya évek folyamán."

    Van egy olyan mondás, hogy "mindenki hugyozik a medencébe, de aki a trambulinról, azt pofán veri az úszómester".
    Lefordítva: lényeges különbség van a lebukás és a gyanú között, mert ha a lebukást büntetlenül meg lehet úszni, akkor holnaptól mindenki a trambulint használja wc-nek, azaz gyakorlati következmények hiányában megszűnik a jogkövető magatartás.

    "elvileg biztos, de adatlopás és egyéb probléma őket is érintheti"

    A külső támadás egy dolog, ha meg maga a szolgáltató lopja el és adja át másoknak az adatokat, az egy másik.

    "pontosabban te adod át egy klikkel"

    Nem. Többször lebukott már a facebook, hogy olyan adatokat is gyűjtött, amikhez a user nem adott engedélyt, vagy akár a határozott meg is tiltotta.

    "Adatot tárolni, kiolvasni energiába kerül és tárhelybe és fenntatásba, ezt valahogyan fizetni kell. Ez mehet adatelemzésből, és eredmény eladásával, vagy adófizetők pénzéből, és ugyanúgy eladással."

    És ahogy minden magánszerződés esetén, mindkét félnek jogában áll elfogadni a szerződéses feltételeket, vagy nem. Ez a magánszemély privát magánügye és egy konkrét szerződéses viszonyba semmilyen hivatalos szerv nem kényszerítheti.
    Azaz ha mondjuk a hivatalok kommunikációját nézzük, akkor előírhatják, hogy mondjuk online regisztrációra van szükség, de azt már nem, hogy ezt csak windows pc-ről lehet megtenni, mert hogy a többségnek úgyis az van.

    "Miért van olyan érzésem, hogy arra vágysz hogy legyen valami jóságos állambácsi aki végtelen erőforrással védeni online térben saját szerverein az adataidat és a szemetet amit termelsz."

    Ez meg szalmabáb érvelés, mert ilyet sehol nem mondtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák