Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz instantwater #14855 üzenetére

    "Esetleg arról is van infód, hogy nálatok milyen branching strategy vált be, és ha van automatizált telepítés, akkor mi triggereli az egyes környezetek frissítését?"
    Nevezzük módosított gitflownak. Azért módosított, mert muszáj egy adott alm, meg rlm rendszert használnunk, amit viszont más csapat birtokol, s nem igazán nyitott a változtatásokra, meg a rugalmasságra.
    Automatizált deploy jelenleg nincs. DEV rendszerbe lehetne. UAT/feljebb nem mehet csak kézi kezdeményezésre, megfelelő jogosultságú emberek által, PROD-ra meg emberek még szűkebb csoportja által. Szerintem amúgy nincs ezzel különösebb gond. Minőségi garancia szinte semmi nincs jelenleg(még unit testek is általában a jobokban ki vannak kapcsolva, code review elvétve van; ha valaki önként jelzi, hogy szeretné, ha megnéznék a kódját), mégis meglepően stabilan mennek a dolgok. Ez szerintem csak azért mehet így, mert alapvetően masszív tapasztalatú emberekből áll a csapat(, legkisebb tapasztalatú ember valahol 5 év körül lehet, az átlag 15 körül).
    Én amit legfontosabbnak tartok az az, hogy a build során elkészült alkalmazás része legyen mindenképpen valamilyen build metadata. Az sem árt, ha mondjuk induláskor is kiírja az ember a logba, hogy pontosan milyen verzió indult(legfontosabb a git sha-1). De azt is fontos lehet, ha meg tudja oldani az ember, hogy valahol a deployment verzió history is látsszon. De ezt a taget szintén a deployment pipeline is rárakhatja a commitra. Pl. jó ötletlet lehet rárakni a környezetet, meg a deployment timestamp-et.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák