Olyan AI-t akarnak, ami érzelmileg kötődik az emberekhez

Az OpenAI egyik korábbi kutatója indította el a WaveForms AI-t, ami nem a szuperintelligenciát hangsúlyozza, hanem az érzelmi kötődést. Vajon kell ez nekünk…?

Az OpenAI egyik korábbi kutatója újabb 40 millió dollárt tudott bevonni az immáron 200 millió dollárosra értékelt WaveForms AI cégébe, amely olyan AI-modelleket ígér, amelyek érzelmileg kötődnek, hangon keresztül az emberekhez.

Alexis Conneau segített egyébként az OpenAI GPT-4o modell hangmódját elkészíteni, ez hozott áttörést a valós idejű válaszokban és a félbeszakítások kezelésében. Vagyis élethűbb beszélgetést tett lehetővé az AI-alapú hangasszisztenssel. A start után mindenesetre Altman, az egyik bejegyzése és a választott hang miatt botrányba keveredett a cég Scarlett Johanssonnal, akit a hírességek zöme támogatott az ügyben.

A WaveForms AI mindenesetre azt szeretné elérni, hogy az AI-beszélgetéseket ne lehessen megkülönböztetni az emberi beszélgetéstől, ezért emberivé tennék az interakciókat. Az érzelmekre, érzelmes válaszokra koncentrálnak, szerintük ugyanis mindenki szuperintelligenciát akar fejleszteni, de nem az ember-gép kapcsolat minőségére koncentrálnak.

Persze sokakban felmerül, hogy kell-e ez az embereknek, az OpenAI modelljének szökési kísérlete után – vagy annak a fényében, hogy a jelentések szerint fiatalok tömegei válhatnak függővé az ilyen chatbotoktól, és olyan esetekről is hallani, ahol csak ezeknek írják le bánatukat, és a chatbot végül öngyilkosságra bátorítja őket. Texasban pedig most azért perelnek, mert egy chatbot a 17 évest a szülei megölésére bátorította a képernyőidő korlátozása miatt.

Azóta történt

Előzmények