Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #27740 üzenetére

    Nvidia az utóbi 3 genben a gyártástechnológiát is módosította a kártyáik architektúráihoz. Mindenhol külön módosított gyártósort kaptak, de a Turing volt a legegyedibb,ahol külön csíkszélt is kaptak hozzá, csak ők gyártottak rajt.
    A kisebb Pascal a Samsungnál egy továbbfejlesztett csíkszélen készült egyedi paraméterekkel a GTX kártyákhoz.
    Biztos vagyok benne, hogy ez most is így lesz, sok szempontból hozni fogják vagy meg is haladják a 7 nm általános dizájn elemeit. A pletykált 320-350 wattos TDP ami valójában TGP egy pletykára alapul szintén,de ugyan ez a pletyka írja azt hogy ismét 700mm2 fölött lesz a csúcs GPu ami azt jelenti, hogy a 12nm-n készített Turinghoz nézve kb 1000 mm2 lenne ugyan azon a gyártáson az Ampere.
    Van sok tényező amit nem tudunk, szerintem lesznek meglepetések az Ampereben amiről majd csak a megjelenés napján foguk tudni.
    Én arra tippelek hogy a kisebb kártyák lesznek Samsungnál a nagyobbak TSMC nél.
    Erre utalhatott az a pletyka hónapokkal ezelőtt, hogy a felső kategória nem lesz olcsóbb, de az alsóbbak valószínűleg igen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák