Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Cifu #25745 üzenetére

    Igen azt írja is a hírező, hogy a 2080 alatti szegmens árban érintetlen marad ,de azt viszont nem tudjuk mit jelent ez:

    a "Significant raster performance increases (higher than Turing gains) Massive RT performance "
    ÉN azt gondolom, hogy ha a 250 wattos TDP-t valóban meghagyják és közben váltanak 7 nm re , akkor tranyó szám fog nőni ,a méret csökkenni. Ha a Samsungot vesszük alapul kb 40 % fogyasztáselőnnyel bírnak 7nm-n a mostani Turinghoz képest.
    Ez szerintem jelentheti azt is, hogy több tranyó és feldolgozó lesz ( valószínűleg a több Vram is emel a fogyasztáson) tehát tételezzük fel hogy kb 35 % kal több lesz tranzisztorszámban, a csúcs Ampere úgy 25 milliárd tranyóval fog dolgozni 250 wattos TDP vel. ÉN személy szerint az 5900-5800 AMD debütálás környékére várom az Ampere bejelentést, ismerve Jensent és 40 % előrelépést gondolok ha csak nem lesz valami WoW vagy chiplet dizájn ideje korán ( kétlem)
    Ha AMD nél tudunk a csúcs navi megjelenésről akkor már sejthető a zöldek színpadra lépése is.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák