Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • phaseOne

    tag

    válasz Ed Parker #22476 üzenetére

    Én ilyen nyomott ár mellett nem tudom sajnálni a (z új) tulajokat. Zseniális váz, néha meg kell pucolni, és az ijesztgetés is nagyon extrém példákkal ment, általában sokkal lájtosabb ahogy IYF is mondta.

    [ Szerkesztve ]

  • hotkar

    aktív tag

    válasz Ed Parker #22476 üzenetére

    Nekem kb. 5000 exponál lett 12 pötty. Bevittem a Nikon szervizbe. Mondom, koszos a szenzor, valószínűleg olajfoltos (tényleg szép kerek pöttyök voltak a képeken).

    Aszongya a leány: próbáltam-e a beépített szenzortisztítást. Na, gondoltam, ebből se lesz ingyencsere (mondjuk, nem is azért mentem, de ilyen fejhomokbadugásra nem gondoltam).

    Mondtam, hogy ja.

    Megpucolták. Otthon (190 km autózás után) megnéztem, maradt 5 pötty.

    Lámpa, Lenspen, tükörfelcsap, gyengéden sarkokatpucol, ellenőriz.

    Összesen másfél perc. Nincs pötty.

    Azóta 8000 expo ment bele, lett 2 újabb folt. Nemsokára megint pucolás lesz, aztán részemről ügy lezárva.

    Még elviszem egyszer AF kalibrálásra (azt eddig tisztességesen megcsinálták) és ennél több nekem nem is kell. Várom, hogy a MILC-ek fejlődjenek még egy kicsit.

  • imyourfriend

    őstag

    válasz Ed Parker #22476 üzenetére

    Szabad venni D610-et, most olyan 460 ezer körül adják újonnan viszont használtan is ~400k környékén stagnál az ára, vagy felette. Namost a D600-akat árulják már 330k környékén, (személy szerint 350-ért vettem az enyémet még év elején) az árkülönbözetből párszor vissza tudod vinni ha kell, bár én felhívtam a boltot és küldtek egy szenzorpucolót buborékos csomagba majd elnézést kértek hogy ilyen a váz. Nem személyeskedek, de volt aki szidta úgy is, hogy állítom a kezében sem volt még a váz.. namost ennek Én örültem a legjobban mert nyomott áron beszereztem egyet amit azóta is örömmel használok. És nem 400k-t kellett adni érte csak 350-et, kapsz ilyen jó szenzorral bárhol is ilyen gépet ennyiért? :) Legrosszabb esetben max 1500 expó után megpucolja az illető a szenzort (de ez is csak duma, mint írtam nekem abbahagyta a koszolódást) és kaptam egy csodás vázat. Mint írták régebben iso 6400 valamint 12800 mellett fullhd-ban vállalható képet ad, szerintem nincs nagyon miről beszélni. Persze van más lehetőség, van D700 és D7100 amiknek egész jól lement a használt áruk viszont iso-ban azért elmaradnak a d600-tól..

    (#22477) phaseOne: Ha most ijedeznek a vásárlástól az emberek akkor mit csináltak volna februárba? ;] Akkor volt talán a legnagyobb hangja a dolognak, aztán szépen lecsillapodott. Sajnos vagy szerencsére nem sikerült elérni azt hogy visszahívják a D600-akat és D610-et adjanak helyette, csak némelyik országban.

Új hozzászólás Aktív témák