Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz viperabácsi #61780 üzenetére
Nem egyformán gondoljuk akkor az ITX építést. Én azt gondolom a mérethez képest a legerősebb hardvert építem meg , ésszerű keretek között.
Nálam az észszerűségből egyenesen következik, hogy egy negyedakkora házba nem ugyanazt a konfigot raknám. Szerintem mITX-nél ez a nulladik pont ha nem az extra sz*pást keresi az ember. Amikor mITX-et építettem akkor szinte mindig 100 (APU) vagy 150-180 (dgpu-val) konfig alatt gondolkodtam.
Második lépésben pedig - ha észszerűség továbbra is a cél - akkor pedig adja magát a hatékony hw. Mivel a teljesítmény a feszültséggel nem lineárisan skálázódik (ill. más komponensek is beleszólnak amik szintén nem arányosan fogyasztanak, pl. gpu vs vram), ezért 10-ből 9x sokkal jobb a hatásfok uv/uc mellett... vagy valami gyárilag hasonló módon belőtt - akár noti komponensek - esetén. De cpu-nál curve optimizer+egy teljesen egyszerű tdp limit, vagy dvga-nál a tpd limit visszavágása is elég okosan skálázódik lefelé. És ezek már az "egycsúszkás" megoldások, lásd még: energiasémák, vagy mini pc-knél (de igazából bárminél) biosban belőhető TDP-k. Ezek out of the box mennek gyakorlatilag. Vagy lásd leszabályzott noti dgpu-k...
Alacsony fogyasztás, magas perf/W-ot gyk. csak ezzel érnek el gyári megoldásoknál is.Szerintem ez az ami a legnagyobb hatékonyságkülönbséget adja észszerűen. Vagy marad a 300W berakása és aztán mással lesz szívás. Vagy ahelyett 200W-os hw berakása, vagy pár klikkel a 300W-os konfig megy 200W-on, mondjuk 90% teljesítménnyel.
És itt természetesen a Wattok fiktív számok, a lényeg, hogy minden szinten nagy előny érhető el, akkor meg miért ne? Az is nyer akinek hangtalan lesz a gépe, mert lehúzott 50-70W-ot belőle, és az is aki annyival erősebb hw-t tud berakni kényelmesen hűtve.szerk: Hogy a tápra is visszatérjek, ilyenformán én tápból mindig azt éltem át, hogy kerestem a minél kisebbet, 300W körülit, aztán nagyítóval se találtam sokszor.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayStation 5
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Asszociációs játék. :)
- Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" és "Haswell Refresh / Devil's Canyon" (LGA1150)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Drive! - Az utolsó gurulás idén a Quadrifoglio-val
- Gumi és felni topik
- EAFC 25
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest